BMW Z4 jízda přes hory

THE Z4

BMW Z4: MODELY & VÝBAVA

THE Z4BMW Z4: MODELY & VÝBAVA

  MODELOVÉ VARIANTY.

  Modely a výbava BMW Z4 Roadster.

  Model Sport Line

  Model Sport Line zaujme svým dynamickým vzhledem. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení a matném hliníkovém provedení podtrhují sportovní charakter vozidla. Prvky jako jsou M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce v provedení kůže Vernasca v černé barvě a dvouzónová automatická klimatizace zvyšují komfort při jízdě.

  Silueta BMW Z4 Roadster Model Sport Line

  Model Sport Line zaujme svým dynamickým vzhledem. Výrazné detaily exteriéru a interiéru v leskle černém provedení a matném hliníkovém provedení podtrhují sportovní charakter vozidla. Prvky jako jsou M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce v provedení kůže Vernasca v černé barvě a dvouzónová automatická klimatizace zvyšují komfort při jízdě.

  • Exteriér

  • Interiér

  Model M Sport

  Model M Sport dodává vozidlu ještě sportovnější nádech. Model M Sport k vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává i další porci radosti z jízdy. M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamika významně zlepšují jízdní dynamiku.

  Silueta BMW Z4 Roadster Model M Sport.

  Model M Sport dodává vozidlu ještě sportovnější nádech. Model M Sport k vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává i další porci radosti z jízdy. M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamika významně zlepšují jízdní dynamiku.

  • Exteriér

  • Interiér

  DESIGN.

  Design exteriéru a interiéru BMW Z4 Roadster.

  Vnější i vnitřní design roadsteru BMW Z4 v sobě spojuje dojem uvolněné sportovnosti a osobité estetiky. Mezi dynamicky působící prvky designu patří především BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovanými výplněmi, elegantní tvar střechy a leskle černé prvky karoserie BMW Individual Shadow Line. Vnitřní prostor svým vzhledem vhodně ladí s provedením interiéru. Atraktivními prvky jsou především M sportovní sedadla a prostorové vnitřní osvětlení.
  Pohled z ptačí perspektivy na jedoucí BMW Z4 Roadster
  BMW Z4 Roadster s maskou chladiče ve tvaru ledvinek s novým designem

  Maska chladiče s mřížkovým designem.

  Mřížkový design masky chladiče BMW, který se mění podle použitého motoru, posiluje dynamický vzhled vozu. Základní model má masku chladiče v leskle černém provedení, u modelů Sport Line a paketu M Sport je vyvedena v matném hliníku, přičemž rámeček je vždy chromovaný. Maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek je u vrcholného modelu M40i kompletně lakovaná barvou Cerium Grey (šedá).
  BMW Z4 Roadster s průduchy Air Breather a předním kolem

  Vzduchové průduchy Air Breather.

  Spolu se vzduchovými clonami v předním nárazníku vzduchové průduchy Air Breather výrazně snižují turbulence vznikající v oblasti předních kol a cíleně odvádějí proud vzduchu podél vozu. Tím snižují aerodynamický odpor. Zároveň s tím vzduchové průduchy Air Breather umístěné za předními koly působí jako dekorativní element.
  Silueta BMW Z4 Roadster s nataženou střechou

  Černá skládací střecha.

  Černá plátěná střecha perfektně ladí s dynamickými liniemi vozidla. I během jízdy do 50 km/h lze elektrickou plátěnou střechu zavřít či otevřít, a to během zhruba deseti sekund. Jednou z výjimečných vlastností této extrémně kvalitní skládací střechy je její výborná zvuková izolace.
  Vnější zpětná zrcátka BMW Z4 Roadster s BMW Individual Shadow Line.

  Rozšířené leskle černé prvky BMW Individual Shadow Line.

  Rozšířené provedení BMW Individual Shadow Line obsahuje tyto prvky s leskle černým povrchem: rámeček masky chladiče a mřížku, stejně jako koncovky výfuku.
  Nepravidelné koncovky výfuku BMW Z4 Roadster

  Nepravidelné koncovky výfuku.

  Sportovní vzhled vozu dále zdůrazňují kruhové chromované koncovky výfuku, umístěné na levé a pravé straně zadního nárazníku.
  Kokpit BMW Z4 Roadster s prostorovým osvětlením

  Prostorové osvětlení.

  Prostorové osvětlení vytváří v interiéru pohodovou atmosféru. K dispozici je jedenáct předem stanovených designů osvětlení v šesti různých barvách s obrysovým a prostorovým osvětlením na přístrojové desce, obložení dveří a středové konzole.
  Reproduktory v kokpitu BMW Z4 Roadster

  Audiosystém Harman Kardon s prostorovým zvukem.

  Špičkový audiosystém Harman Kardon je vybaven sedmikanálovým digitálním zesilovačem o výkonu 408 W a 12 reproduktory. Jeho dokonalý zvuk optimálně vyplňuje celý interiér. Pro daný vůz specificky odladěná kompenzace hlasitosti v závislosti na rychlosti účinně eliminuje okolní zvuky.
  BMW Z4 Roadster M sportovní sedadla

  M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce.

  M Sportovní sedadla s integrovanými hlavovými opěrkami, hlubokými sedáky a výrazně tvarovanými bočnicemi a opěradly poskytují řidiči a spolujezdci vpředu lepší boční oporu těla, a to i při jízdě v ostrých zatáčkách. A navíc, sedadlo řidiče, a podle výbavy i sedadlo spolujezdce vpředu, se díky nastavitelné bederní opěrce dokáže individuálně přizpůsobit proporcím těla.

  JÍZDNÍ DYNAMIKA.

  Jízdní dynamika BMW Z4 Roadster.

  Definice sportovnosti a agility. BMW Z4 Roadster demonstruje své sportovní kořeny přímo při jízdě. Zásluhou nejnovějších technologií, inovativních motorů a podvozku dosahuje působivé dynamiky. Jeho jízdní schopnosti nelze srovnat s žádným jiným vozem.
  BMW Z4 Roadster zadní pohled seshora.

  M sportovní diferenciál.

  M sportovní diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakce je optimalizována za pomoci elektronicky regulované svornosti diferenciálu, který omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
  Detail na M sportovní brzdy

  M sportovní brzdy.

  M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M a používají větší brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný výkon.
  BMW Z4 Roadster, Adaptivní M podvozek.

  Adaptivní M podvozek.

  Tlumiče Adaptivního M podvozku lze elektronicky nastavovat tak, aby vhodně ladily s jízdními podmínkami na silnici. Řidiči mohou charakteristiku podvozku měnit voličem jízdních režimů tak, aby se přesně přizpůsobil jejich jízdnímu stylu. A to od komfortního po extrémně sportovní s významně zlepšenou obratností.
  Jízdní záběry na BMW Z4 Roadster zezadu v horském prostředí

  Variabilní sportovní řízení.

  Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se potřebná síla k otáčení volantu při parkování a zatáčení.
  Převodovka Steptronic Sport: záběr na středovou konzoli

  Převodovka Steptronic Sport.

  Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze používat páčky řazení nebo volič převodovky – pro pohodlnou jízdu setrvačností nebo mimořádně dynamickou jízdu. V režimech SPORT nebo SPORT+ a v poloze voliče S/M je řazení nastaveno na maximální výkonnost.
  Zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo

  Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

  Vysoký výkon, sametově hladký chod a strhující zvuk jsou typické znaky zážehového řadového 6válce BMW M TwinPower Turbo z nové generace řady motorů BMW EfficientDynamics. Díky technologiím Double-VANOS, Valvetronic, přímému vstřikování High-Precision Injection a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll je motor výjimečně výkonný, ale zároveň hospodárný.

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

  Inteligentní asistenční systémy BMW Z4 Roadster.

  BMW Z4 Roadster svému řidiči pomáhá celou řadou inteligentních asistenčních systémů. Jedním z nich je třeba parkovací asistent nebo také inteligentní osobní asistent. Inovativní technologie zvyšují během cest úroveň komfortu i bezpečnosti. Současně umožňují podle jízdní situace částečně autonomní jízdu.
  Pohled přes čelní sklo do interiéru BMW Z4 Roadster

  Driving Assistant.

  Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a upozornění na přítomnost chodců s brzdnou funkcí ve městě, informace o maximální povolené rychlosti s ukazatelem zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc také radarovou výbavu pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.
  Parkovací asistent na kontrolním displeji BMW Z4 Roadster

  Parkovací asistent.

  Parkovací asistent umí vozidlo sám zaparkovat do příčných a podélných parkovacích míst a zároveň umí z podélných parkovacích míst vyjet. Aktivuje se pomocí parkovacího tlačítka nebo zařazením zpátečky. Systém poté převezme kontrolu nad veškerými procesy řízení, zrychlování či brzdění a na vás je pouze kontrola parkovacího procesu.
  Volant s tlačítky BMW Z4 Roadster

  Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go.

  Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go udržuje předem stanovenou vzdálenost od vozidla vpředu včetně zastavení a opětovného rozjetí v dopravních kolonách. Asistent maximální povolené rychlosti umožňuje předjíždění v rychlostních limitech pomocí systému udržování rychlosti vozidla. Upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí detekuje stojící vozidla, chodce a cyklisty.
  BMW Z4 Roadster s volantem, Head-Up displejem a kontrolním displejem

  BMW Head-Up Displej.

  Velký plnobarevný BMW Head-Up displej promítá všechny důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče, a ten se tak může plně koncentrovat na řízení. Displej zobrazuje například informace o aktuální rychlosti, navigační pokyny, informace o omezení rychlosti včetně upozornění na zákaz předjíždění, telefonní seznam nebo seznamy skladeb.
  BMW Z4 Roadster s obrazovkou asistenta Intelligent Personal Assistant

  Inteligentní osobní asistent.

  „Hej, BMW. Kdo jsi?“ Nebylo by skvělé, kdyby vaše BMW mělo i osobního asistenta? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. Můžete mu dokonce přiřadit vlastní aktivační slovo. Umí vysvětlit vše, co se týká automobilu, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.

  KONEKTIVITA.

  Konektivita a digitální služby v BMW Z4 Roadster.

  Inovativní technologie konektivity automaticky propojí BMW Z4 Roadster s řidičem a okolním světem. Výjimečný komfort obsluhy zajišťuje pečlivě promyšlený koncept ovládání s dotykovým displejem, hlasovým ovládáním a funkcí digitálního klíče.
  Intelligent Personal Assistant BMW Z4 Roadster

  Intelligent Personal Assistant.

  „Hey, BMW. Who are you?” Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním asistentem? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. Můžete mu dokonce i přiřadit vlastní aktivační slovo. Umí vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže i v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.
  Více informací
  Connected Music BMW Z4 Roadster

  Connected Music.

  Poslouchejte svou oblíbenou hudbu, ať už jste kdekoliv na cestách. Klasickou hudbu při jízdě po dálnici, jazz během dopravní špičky a při klidné projížďce třeba pop. Se službou Connected Music využívající SIM kartu zabudovanou ve voze si můžete okamžitě bez limitů přehrávat hudbu z výběru více než 30 milionů skladeb, které má v portfolio Spotify – hudební partner BMW.
  Více informací

  TECHNICKÉ ÚDAJE.

  Výkon systému

  Druh pohonu Benzín
  Celkový výkon (kW (k)) 145 (197)
  Max. točivý moment (Nm) při 1/min 320
  Převodovka 6stupňová, manuální
  Druh pohonu Pohon zadních kol

  Motor

  Počet válců/ventilů na válec 4 / 4
  Zdvihový objem (cm3) 1 998
  Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 145 (197) / 4500 - 6500
  Max. točivý moment (Nm při 1/min) 320 / 1450 - 4200

  Výkon

  Maximální rychlost 241
  Zrychlení 6,8

  Celkový výkon

  Délka/šířka/výška 4 324 / 1 864 / 1 304
  Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2024 (1018 / 1006)
  Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 470 / 11
  Ground clearance in mm 117

  Hmotnost

  Pohotovostní hmotnost (kg) 1 495
  Max. povolená hmotnost (kg) 1 725
  Povolené zatížení (kg) 305
  Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 830 / 935
  Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 281

  Kola

  Pneumatiky vpředu 225/50 R17 94 W
  Pneumatiky vzadu 255/45 R17 98 W
  Kola vpředu 7,5Jx17 LM
  Kola vzadu 8,5Jx17 LM

  Naměřené hodnoty

  Kombinace (l/100 km) 7,1 - 7,2
  Objem palivové nádrže (l) 52

  Dojezd a nabíjení

  Kombinace (g/km) 161 - 165

  Výkon systému

  Druh pohonu Benzín
  Celkový výkon (kW (k)) 145 (197)
  Max. točivý moment (Nm) při 1/min 320
  Převodovka 8stupňová, automatická
  Druh pohonu Pohon zadních kol

  Motor

  Počet válců/ventilů na válec 4 / 4
  Zdvihový objem (cm3) 1 998
  Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 145 (197) / 4500 - 6500
  Max. točivý moment (Nm při 1/min) 320 / 1450 - 4200

  Výkon

  Maximální rychlost 240
  Zrychlení 6,6

  Celkový výkon

  Délka/šířka/výška 4 324 / 1 864 / 1 304
  Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2024 (1018 / 1006)
  Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 470 / 11
  Ground clearance in mm 117

  Hmotnost

  Pohotovostní hmotnost (kg) 1 505
  Max. povolená hmotnost (kg) 1 740
  Povolené zatížení (kg) 310
  Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 830 / 935
  Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 281

  Kola

  Pneumatiky vpředu 225/50 R17 94 W
  Pneumatiky vzadu 255/45 R17 98 W
  Kola vpředu 7,5Jx17 LM
  Kola vzadu 8,5Jx17 LM

  Naměřené hodnoty

  Kombinace (l/100 km) 7,1 - 7,2
  Objem palivové nádrže (l) 52

  Dojezd a nabíjení

  Kombinace (g/km) 161 - 164

  Výkon systému

  Druh pohonu Benzín
  Celkový výkon (kW (k)) 190 (258)
  Max. točivý moment (Nm) při 1/min 400
  Převodovka 8stupňová, automatická
  Druh pohonu Pohon zadních kol

  Motor

  Počet válců/ventilů na válec 4 / 4
  Zdvihový objem (cm3) 1 998
  Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 190 (258) / 5000 - 6500
  Max. točivý moment (Nm při 1/min) 400 / 1550 - 4400

  Výkon

  Maximální rychlost 250
  Zrychlení 5,4

  Celkový výkon

  Délka/šířka/výška 4 324 / 1 864 / 1 304
  Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2024 (1018 / 1006)
  Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 470 / 11
  Ground clearance in mm 117

  Hmotnost

  Pohotovostní hmotnost (kg) 1 505
  Max. povolená hmotnost (kg) 1 740
  Povolené zatížení (kg) 310
  Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 830 / 935
  Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 281

  Kola

  Pneumatiky vpředu 225/50 R17 94 W
  Pneumatiky vzadu 255/45 R17 98 W
  Kola vpředu 7,5Jx17 LM
  Kola vzadu 8,5Jx17 LM

  Naměřené hodnoty

  Kombinace (l/100 km) 7,1 - 7,3
  Objem palivové nádrže (l) 52

  Dojezd a nabíjení

  Kombinace (g/km) 161 - 166

  Výkon systému

  Druh pohonu Benzín
  Celkový výkon (kW (k)) 250 (340)
  Max. točivý moment (Nm) při 1/min 500
  Převodovka 8stupňová, automatická
  Druh pohonu Pohon zadních kol

  Motor

  Počet válců/ventilů na válec 6 / 4
  Zdvihový objem (cm3) 2 998
  Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 250 (340) / 5000 - 6500
  Max. točivý moment (Nm při 1/min) 500 / 1600 - 4500

  Výkon

  Maximální rychlost 250
  Zrychlení 4,5

  Celkový výkon

  Délka/šířka/výška 4 324 / 1 864 / 1 304
  Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2024 (1018 / 1006)
  Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 2 470 / 11
  Ground clearance in mm 114

  Hmotnost

  Pohotovostní hmotnost (kg) 1 630
  Max. povolená hmotnost (kg) 1 860
  Povolené zatížení (kg) 305
  Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 865 / 995
  Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 281

  Kola

  Pneumatiky vpředu 255/40 ZR18 95 Y
  Pneumatiky vzadu 275/40 ZR18 99 Y
  Kola vpředu 9Jx18 LM
  Kola vzadu 10Jx18 LM

  Naměřené hodnoty

  Kombinace (l/100 km) 7,9 - 8
  Objem palivové nádrže (l) 52

  Dojezd a nabíjení

  Kombinace (g/km) 181 - 182
  BMW Z4 Roadster, technické údaje

  BMW Z4 ROADSTER.

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • BMW Z4 Roadster sDrive20i:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6.1–6.0
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 139–136

   BMW Z4 Roadster sDrive30i:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6.1–6.0
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 139–136

   BMW Z4 Roadster M40i:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7.4
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 168

   Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu
   a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

   Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto
   vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2,
   mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.