4 ELEMENTS BY MILAN KUNC.

24 KARÁTOVÉ PLÁTNO NA 4 KOLECH.

Minimální dopad na životní prostředí nejen během vývoje, ale i výroby, provozu a následné recyklace. S tímto cílem jsou vozy divize BMW i od samého začátku navrženy. Tento přístup sahá ještě dále a proniká doslova do každého detailu těchto vozů. Recyklace je obecně významné téma u modelů divize BMW i, protože obnovitelné a recyklované materiály pomáhají chránit životní prostředí a nahrazují běžné materiály.

Cílem projektu “4 Elements by Milan Kunc” je originálním způsobem poukázat na témata související s ochranou životního prostředí a trvalou udržitelností. I to je důvod, proč byl jako „umělecké plátno“ zvolen právě revoluční plug-in hybridní sportovní vůz BMW i8 Roadster. Pro zajištění největšího možného pozitivního dopadu projektu BMW i8 Roadster 4 Elements by Milan Kunc na životní prostředí, bude výtěžek předán organizaci The Ocean Cleanup.

Základem vozu je zlatá barva s obsahem 24 karátového zlata. Technika malby na zlatě tvoří samostatnou kapitolu tvorby Milana Kunce, v případě automobilu BMW i8 Roadster pak umělec využil zkušenosti designéra Zoltána Matušky, který je autorem dřívější edice „one of one“ – BMW i3 a i8 STARLIGHT EDITION.

Více informací
4 ELEMENTS BY MILAN KUNC.24 KARÁTOVÉ PLÁTNO NA 4 KOLECH.

  MILAN KUNC.

  Milan Kunc (1944) je česko-německý malíř, který během svého profesního života tvořil především v Německu, Itálii, USA, Nizozemsku, Indii a v České republice, odkud v roce 1969 emigroval a kam se v roce 2004 vrátil. Jeho tvorba zaujme originálním stylem, propracovaností i obsahem. Je považován za reprezentanta hned několika uměleckých směrů jako jsou pop surrealismus, Ost Pop, hnutí low-brow.

  MOTIVY ČTYŘ ŽIVLŮ Z KAŽDÉHO ÚHLU POHLEDU.

  BMW i8 Roadster “4 Elements by Milan Kunc” nese na své karoserii pop surrealistické vyjádření čtyř základních živlů v jasně rozpoznatelném stylu Milana Kunce. Každá část vozu tvoří samostatný příběh každého z živlů – ohně, vody, vzduchu a země.

  VZDUCH.

  Motýl a vegetace reprezentuje element vzduchu a energetické transformace přírodních sil. Motýl je symbolem této zázračné metamorfózy.

  VODA.

  Ryby, šneci, krabi, hvězdice – výskyt těchto živočichů a jejich přetrvání jsou znakem vyváženého životního prostředí, za které neseme my, lidé, zodpovědnost. Právě oni jsou odkázáni na čistotu tohoto elementu – vody.

  ZEMĚ.

  Krajina transformovaná působením nás, lidí. Prezentuje unikátní životní prostředí pro lidi a živočichy, jeho čistota je podmínkou pro další vývoj života. Větrné elektrárny zde znázorněné využívají sílu větru, obnovitelného zdroje energie. Květiny, včely, ptáci a zvířata pak reprezentují rovnováhu v přírodě.

  OHEŇ.

  Naše planeta je součástí kosmu, ve kterém od pradávných časů probíhají všechny metamorfózy. Oheň zde symbolizuje zdroj energie, potřebný pro udržení života a jeho vývoj. Dále také hnací sílu vpřed - motor, který považujeme za srdce vozu. Autor se dotýká tématu kosmu, a poukazuje na potřebu recyklace. Je zároveň výzvou pro naši zodpovědnost při využití fosilních zdrojů energie.