BMW Concept 4 Coupé v červené barvě Forbidden Red, tříčtvrteční jízdní pohled zepředu

VÍCE HRAN. VÍCE CHARAKTERU.

Nová tvář BMW řady 4.

Fascinace vozy kupé: Možná právě to byla vždy nejvíce vzrušující stránka charakteru BMW. Koneckonců nic neztělesňuje lásku ke sportovní a dynamické jízdě v kombinaci s jedinečnou elegancí, jako právě automobily kupé. Právě z tohoto nadšení vzniklo i BMW Concept 4. Jeho mimořádně emotivní design nejenže kombinuje všechny vlastnosti a hodnoty dřívějších modelů Coupé od BMW, ale také je přináší v nové a neotřelé podobě. Jeho nezaměnitelným hlavním prvkem je jemně tvarovaná maska chladiče BMW s dvojitými ledvinkami, vyznačující se tajemnou hloubkou a dokonalou povrchovou úpravou. Otevírá novou kapitolu příběhu dynamických vozů kupé.

Více informací
VÍCE HRAN. VÍCE CHARAKTERU.Nová tvář BMW řady 4.

  FASCINACE VE SVÉ NEJPŮSOBIVĚJŠÍ PODOBĚ.

  Speciality BMW Concept 4.

  Vertikální maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek se třpytivými krystaly BMW Concept 4 v červené barvě Forbidden Red

  SEBEJISTÉ. NA PRVNÍ POHLED.

  Výrazná vertikálně orientovaná maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW Concept 4 na sebe okamžitě poutá pozornost, kterou si dokáže udržet. Zůstává proto jednoznačným výrazem mimořádné osobitosti. Jako drahokam dominuje celé přední části vozu. Důslednost a exkluzivitu věnovanou tomuto vozu vyzařují také propracované detaily uvnitř typických ledvinek. Horizontálně orientované ozdobné prvky z blyštivého krystalu jsou integrované do jednotlivých lamel a působí jako šperky. Z různých úhlů pohledu totiž vytvářejí specifické efekty. Další detail vyjde na povrch až při bližším zkoumání, mřížka a vstupy vzduchu mají totiž vzor mnohokrát se opakující číslice 4. Jemnost provedení a exkluzivita těchto speciálních prvků vytvářejí vzrušující a výrazný kontrast k dynamickému stylu designu celé přední části.

  Emotivní designérský styl BMW Concept 4 v červené barvě Forbidden Red při pohledu z boku.

  PODSTATA VÁŠNĚ.

  Designový styl BMW Concept 4 představuje typické proporce BMW ultramoderním a extrémně emotivním způsobem. Jsou plynulé, dynamické a elegantní. Jsou samotnou podstatou modelů kupé od BMW. Vůz působí velmi nízkým a širokým dojmem, jeho sportovnost dále zvýrazňují mohutně rozšířené blatníky zadních kol, stoupající boční linie a velká trojrozměrně působící kola z lehké slitiny. Výrazná zadní část se zřetelně rozšířenými boky a nízkými zadními LED světly dodává vozu stabilní postoj a dojem značné šířky.

  Vzrušující červená barva karoserie Forbidden Red BMW Concept 4, z ptačího pohledu

  PŘITAŽLIVÝ CHARAKTER.

  Vzrušující červená barva Forbidden Red podtrhuje charakter a dynamiku BMW Concept 4 a propůjčuje mu obzvláště elegantní výraz. Lak byl nanášen v pěti vrstvách a vypráví doslova svůj vlastní příběh. Vyznačuje se jemnými nuancemi, působivou hloubkou a svým červeným odstínem dodává emotivně tvarovaným povrchům velmi dynamický charakter. Světlo zvýrazňuje jednotlivé linie jasně červenou barvou, zatímco stíny zahalují kontury a povrchy v tónech od tmavě červené po černou. Jen zřídkakdy se povede, aby se nějaký lak vyznačoval tak dokonalou symbiózou mezi sportovním švihem a elegantní krásou.

  NOVÝ DRUH VZRUŠENÍ.

  Speciality designu BMW Concept 4.

  Nic není přitažlivější než čistá radost z jízdy. BMW Concept 4 to demonstruje každým milimetrem svých sportovních proporcí, minimalizovaným designérským stylem a výjimečným červeným lakem Forbidden Red. Jasnou ukázkou toho, že nejde o konvenční kupé, je především exkluzivní vertikální maska chladiče BMW ve tvaru ledvinek, která vedle nízkých odkrytých LED světlometů s laserovou technologií přitahuje pozornost na přední část vozidla. Až na druhý pohled se ukazuje číslice 4, umístěná v masce za horizontálním ozdobným prvkem vyrobeným z třpytivého krystalu. Toto číslo se na voze opakuje nesčetněkrát a je integrováno také do moderní interpretace bočních vzduchových průduchů. Eleganci bočního pohledu pomáhají posilovat rovněž zrcátka vyrobená z leštěného hliníku. Protáhlá linie střechy a sportovně zvýrazněné blatníky společně s nízkými, trojrozměrně navrženými zadními světly a nepřehlédnutelný černý difuzor dodávají zadní části extrémně atraktivní a sportovní výraz.
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru, tříčtvrteční pohled zepředu
  BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru
  Video s BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, tříčtvrteční pohled zezadu
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru, tříčtvrteční pohled zepředu
  BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru
  Video s BMW Concept 4, červená Forbidden Red, design exteriéru
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, tříčtvrteční pohled zezadu

  DESIGN, KTERÝ ZAUJME. DYNAMIKA PROBOUZEJÍCÍ VÁŠNĚ.

  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, pohled zepředu
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, pohled z boku
  BMW Concept 4, červená Forbidden Red, pohled zezadu

   

   

  PROCES TVORBY DESIGNU.

  BMW Concept 4, proces vývoje designu s využitím displeje
  BMW Concept 4, proces vývoje designu prováděný na displeji
  BMW Concept 4, detaily procesu vývoje designu prototypu
  BMW Concept 4, proces vývoje rozměrů prototypu