DOKONALOST. VE SVÉ NEJLEPŠÍ PODOBĚ.

BMW M

Zrozené na závodní trati, doma na každé silnici. M Automobily.

M Automobily se učí své pohyby na nejnáročnějších tratích celého světa. Duše každého M Automobilu se brousí a vyvíjí na Nordschleife okruhu Nürburgring. Je to duše, která ctí svět automobilových závodů. A také duše, která se cítí jako doma na každém typu silnice.

DOKONALOST. VE SVÉ NEJLEPŠÍ PODOBĚ.Zrozené na závodní trati, doma na každé silnici. M Automobily.

M Automobily se učí své pohyby na nejnáročnějších tratích celého světa. Duše každého M Automobilu se brousí a vyvíjí na Nordschleife okruhu Nürburgring. Je to duše, která ctí svět automobilových závodů. A také duše, která se cítí jako doma na každém typu silnice.

Více informací

  M AUTOMOBILY: ČISTÁ RADOST Z JÍZDY.

  Kdo ze sebe nedá to nejlepší, nevyhraje. Ve světě automobilových závodů není prostor pro nic jiného. A také my od sebe neočekáváme nic jiného. Stejné to bylo také s jedním z nejsportovnějších ze sportovních vozů – legendárním BMW M1, který řídili například Niki Lauda a Nelson Piquet v rámci závodní série Procar. Pro vývoj a konstrukci našich unikátních automobilů to platí beze zbytku i dnes. Pouze dokonalost vztažená na každičký detail dělá z M Automobilů to, co jsou: plnokrevné závodní automobily. Nicméně M Automobily dokazují svoji působivou výkonnost také v každodenním provozu, ať už je to na ulicích měst, na okresních silnicích nebo na dálnicích.

  FASCINUJÍCÍ DESIGN: NEZAMĚNITELNÉ M.

  Perfekcionismus a krása patří k sobě. Estetika není pouze otázkou povrchů, barev, laků nebo materiálů, je vyjádřena také aerodynamickým designem a dalšími technickými aspekty. Designéři a inženýři BMW M vědí, že tvar a funkčnost jdou ruku v ruce. Pracují na tom, aby jejich řešení kombinovala oba tyto aspekty v jednom spektakulárním díle.
  Sportovní vůz nemá žádné nepotřebné detaily. To platí především pro aerodynamiku. To je například důvod, proč zrcátka vozů BMW M vykazují v aerodynamickém tunelu výjimečnou funkčnost. Nicméně proud vzduchu neznamená pouze odpor. Rozměrné nasávací otvory v charakteristických M přídích umožòují motoru dýchat, chladí ho, stejně tak jako chladí velké brzdové kotouče v M kolech z lehkých slitin. Proudící vzduch kolem zadního difuzoru současně vytváří přítlačnou sílu. Okamžitě jsou jasně vidět M otvory na bocích za předními koly, stejně tak jako M dvojité koncovky výfuku. Všechny tyto prvky dohromady vytvářejí nezaměnitelný obraz sportovce v nejlepší kondici.

  M POWER: STRHUJÍCÍ SÍLA.

  Specialita všech M motorů: nejsou jen předělanou verzí standardních sériových motorů, ale jsou výsledkem nezávislého vývoje technologie závodních vozů pro použití na běžných silnicích. Jejich inovace se často přenášejí i na motory BMW. Spojení „M Power“ je exkluzivním znakem pro kvalitu, slibuje unikátní technologie, dechberoucí dynamiku a propracovanost do nejmenších detailů. Špičkový výkon, který nechá mysl za sebou. Podání točivého momentu je takové, že jej jiné motory nedokáží napodobit. Okamžitý nárůst otáček a výkonu jako reakce na každý pohyb plynového pedálu. Za tím vším stojí pokrokové technologie M TwinPower Turbo opírající se o robustnost, kovaný klikový hřídel či plně variabilní rozvod. I přes velký počet válců nabízejí všechny naše vysokovýkonné motory maximální sílu a současně maximální hospodárnost.

  ZLOMOVÉ INOVACE: KREATIVNÍ MYŠLENÍ VEDE K TVŮRČÍM ČINŮM.

  To je důvod, proč BMW M poskytuje svým inženýrům dostatek prostoru pro nové nápady. To je také přístup, který má za následek vznik průkopnických a výjimečných řešení, ukazujících cestu vpřed. Nejen pro vysokovýkonné sportovní vozy, ale i pro mnoho dalších modelů BMW. „BMW M“ je proto v rámci BMW Group synonymem pro sílu přinášet inovace.
  Vzít každý detail a přepracovat ho od začátku do konce – to je způsob, kterým vytváříme inovace. Příkladem je třeba M dvouspojková převodovka Drivelogic, která umožòuje, aby řadový 6válec modelů BMW M3 a BMW M4 předvedl celý svůj potenciál na silnici bez přerušení toku výkonu ke kolům. Další ukázkou jsou křížové výfukové svody, které dodávají motoru M TwinPower Turbo modelů BMW M5 a BMW M6 tak bleskové reakce. Méně hmotnosti, více síly, lepší kontrola: to jsou zdroje ultimativní radosti z jízdy.

  M AGILITA: HRAJTE SI S LIMITY.

  Plynulá souhra mezi brzděním, příčným zrychlením a akcelerací vpřed: hledání ideální stopy je současně hledáním dokonalosti v extrémních podmínkách. M Automobily jsou dokonalými nástroji pro dosažení tohoto cíle. Jejich základem je inteligentní odlehčená konstrukce s nízkým těžištěm, minimalizovanými neodpruženými hmotami, tuhou karoserií, podvozkem a tlumiči. Vše dokonale spolupracuje jak na přilnavém povrchu závodního okruhu, tak v ostrých zatáčkách alpských pasů. Jak toho dosáhnout? Například použitím střechy vyrobené z karbonu či boků a podvozku z hliníkových slitin. Pro další pomoc mechanické konstrukci používáme Adaptivní M podvozek.