SVOLÁVACÍ, BEZPEČNOSTNÍ KAMPAŇ PRO VOZY BMW E46 ŘADY 3 VYROBENÉ OD LISTOPADU 1997 DO ČERVNA 2000

  V současné době je řada modelů různých automobilových výrobců svolávána do servisů kvůli výměně airbagu řidiče. Jedná se o airbagy vyrobené v TAKATA, typu NADI (Non Azide Driver Inflator), které mohou při aktivaci způsobit vážné zranění, nebo i usmrcení posádky.

  Postižená vozidla
  BMW řady 3
  Model E46
  Vyrobeno: listopad 1997 – červen 2000
   

  Jestliže byl Váš vůz vyroben ve výše uvedeném období, může být vybaven vadným airbagem TAKATA.

  Je proto bezpodmínečně nutné co nejdříve kontaktovat kteréhokoliv autorizovaného dealera BMW, který zkontroluje, zda je Vaše vozidlo vybaveno vadným airbagem a dohodne s Vámi další postup.

  Vezměte prosím na vědomí, že jestliže byl v minulosti z nějakého důvodu airbag řidiče ve Vašem voze vyměněn, může být také vadný (přestože datum výroby Vašeho vozu je mimo výše uvedené období).

  Více informací

  Podrobnosti

  V rámci kvalitativních analýz, které BMW průběžně provádí, byly zjištěno, že tento typ plynového generátoru může být netěsný. Výrobce/dodavatel nám oznámil přesný rozsah období výroby airbagů u kterých se může tento problém objevit.
   

  Kvůli netěsnosti může hnací prostředek v plynovém generátoru airbag absorbovat vlhkost. Vysoká absorpce vlhkosti následné vysušení po delší časová období mohou ve spojení s mechanickým zatížením (např. nekvalitní vozovka) způsobit rozpad hnacího prostředku. V takovém případě může při aktivaci airbagu při nehodě vzniknout příliš vysoký vnitřní tlak v plynovém generátoru a v krajním případě se může pouzdro plynového generátoru roztrhnout, vytržené kovové části mohou pak způsobit zranění, která mohou být za určitých podmínek i smrtelná.

  Více informací