PŘEHLED BMW ŘADY 2.

Nekompromisní, sebevědomé a výrazné: BMW řady 2 Coupé, Cabrio a Gran Coupé jsou pokračovateli BMW řady 1 Coupé. BMW řady 2 představuje výkonné kompaktní vozy, které jsou nejlepší ve svých třídách. To samozřejmě platí i pro BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer, které kombinují sportovnost a hospodárnost s flexibilitou a všestranností a přinášejí do každodenního života další dávku vzrušení a komfortu.

BMW řady 2 tříčtvrteční pohled zepředu na jedoucí BMW na okresní silnici

STRUČNÁ HISTORIE MODELŮ BMW ŘADY 2.

Seznamte se s historií BMW řady 2 a jeho jednotlivými variantami: se sportovními kupé, vozy s plátěnou i pevnou střechou i univerzálními a všestrannými cestovními modely.

Více informací
STRUČNÁ HISTORIE MODELŮ BMW ŘADY 2.

Divoké, nespoutané, jedinečné! BMW řady 2 Coupé má vše, co má správné sportovní coupé mít. Jeho nezaměnitelné sportovní tvary zdůrazňují jízdní dynamiku, která jej řadí na absolutní špičku v dané třídě. Coupé se vyznačuje především perfektně vyváženým rozložením hmotnosti v poměru 50 : 50, výkonnými motory BMW TwinPower Turbo a souborem inteligentních technologií BMW EfficientDynamics. Vrcholem dynamiky je model M240i s motorem schopným zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,8 s. Beze zbytku splňuje slogan: Méně pravidel. Více výkonu.

Ležérní vzhled a kompaktní proporce – to je první BMW řady 2 Cabrio. Atraktivní design se vyznačuje krátkými převisy a výraznými křivkami, svalnatá záď odráží jeho sebevědomý charakter. Celý design ještě dále okoření nejen provedení Luxury Line, Sport Line a M Sport, ale také kompletní nabídka Originálního příslušenství BMW. Nic podobného jako BMW řady 2 Cabrio zde dosud nebylo. Tento vůz si razí svou vlastní cestu. A BMW M240i je ještě impulzivnější. Se zážehovým řadovým šestiválcem M Performance TwinPower Turbo nechává plně vyniknout temperament BMW řady 2. Nejenže mu uděluje bezkonkurenční dynamiku, ale také povyšuje radost z jízdy na zcela novou úroveň.

Prostorné, všestranné, dynamické: díky svým kompaktním, svalnatým obrysům a protáhlým proporcím vyzařuje BMW řady 2 Active Tourer z jakéhokoli úhlu pohledu sportovnost. V kontrastu ke kompaktním rozměrům exteriéru je interiér velmi prostorný a přívětivý: nastavitelná sedadla, zavazadlový prostor se sklopnou podlahou a zdánlivě nekonečné množství úložných míst vytvářejí spoustu prostoru a široké možnosti jeho využití. Díky kombinaci elektromotoru BMW eDrive a zážehového motoru nabízí BMW 225xe iPerformance Active Tourer jak zážitek z jízdy čistě na elektřinu, tak i ničím neomezenou mobilitu.

Od vzrušení při každodenních aktivitách až po komfort na dlouhých cestách: se svým štědře dimenzovaným zavazadlovým prostorem, sedadly až pro sedm cestujících a nesčetnými odkládacími prostory splní BMW řady 2 Gran Tourer všechny Vaše požadavky na komfort i všestrannost. A není jen chytré: se svými sportovními rysy a výkonnými tří- a čtyřválcovými motory s technologiemi BMW TwinPower Turbo nabízí i sportovní charakter.

Sportovní model pro výjimečné zážitky: První BMW řady 2 Gran Coupé přináší se svým smělým charakterem do kompaktní třídy novou formu autority. Okázalou, nekonvenční a individuální. Sportovní osobnost je dokreslena především nekompromisně dynamickým vzhledem, podtrhujícím jeho sportovní osobnost. V kombinaci s dokonale vyladěnými prvky jízdní dynamiky a špičkovými technologiemi posunuje BMW řady 2 Gran Coupé ryzí radost z jízdy na zcela novou úroveň.

Více informací

PRVNÍ GENERACE ŘADY 2.

BMW řady 2 Coupé F22 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW řady 2 Coupé (F22).

Nástupce BMW řady 1 Coupé si v roce 2013 stanovil vlastní vizuální styl a rozšířenými blatníky zadních kol, sportovní zádí a výraznou siluetou se svažující se linií střechy ještě výrazněji zdůraznil svůj sportovní charakter. Po modernizaci modelu v roce 2017 se o ještě působivější vzhled postarala nová přední a zadní světla. Přední světlomety byly standardně vybaveny LED technologií.

Agilní motory poskytovaly dynamický výkon ve všech verzích celé modelové řady, ať už se jednalo o zážehový 3válec o objemu 1,5 litru, nebo o M modely, jejichž varianta CS dosahovala mohutného výkonu 450 k (331 kW). Podvozek rychle ukázal, že i tyto kompaktní vozy nesou DNA BMW. Zaujaly přesným a jasně definovaným řízením, které zajišťovalo dokonalou kontrolu v každé situaci. 

 

Uvnitř měli řidiči širokou škálu asistenčních systémů, mezi něž patřil aktivní systém pro udržování rychlosti, který reaguje na rychlost vozidel vpředu. Zábavu na cestách zajišťovaly také infotainmentové systémy schopné streamovat hudbu z předních online knihoven.

 

Období výroby: 2013–2021 

 

Motory: 1,5–3,0 l (100–331 kW, 136–450 k), 3-, 4- & 6válce

 

Délka/šířka/výška: 4432–4468 mm/1774 mm/1390–1418 mm

BMW řady 2 BMW řady 2 Cabrio F23 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW řady 2 Cabrio (F23).

BMW řady 2 Cabrio nahradilo v roce 2015 svého předchůdce, BMW řady 1 Cabrio. Stejně jako u kupé byly nyní sportovní prvky designu mnohem výraznější. To platí třeba pro boční linii kabrioletu, která vedla od kapoty přes boky až ke svalnaté zádi. Plátěnou střechu bylo možné otevírat a zavírat až do rychlosti 50 km/h. Právě volné nebe nad hlavou v kombinaci s agilním řízením zajišťovalo BMW řady 2 Cabrio ještě bezprostřednější spojení se silnicí.

 

Stejné motory jako v kupé umožnily tomuto kompaktnímu vozu s plátěnou střechou poskytnout jedinečnou formu radosti z jízdy. Kabriolet nedělal žádné kompromisy, a to ani z hlediska estetiky či jízdních vlastností.

 

Období výroby: 2015–2021 

 

Motory: 1,5–3,0 l (100–250 kW, 136–340 k), 3-, 4- & 6válce

 

Délka/šířka/výška: 4432–4468 mm/1774 mm/1390–1418 mm

BMW řady 2 BMW řady 2 Gran Coupé F44 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW řady 2 Gran Coupé (F44).

V roce 2020 přivítalo BMW řady 2 novinku bez přímého předchůdce: BMW řady 2 Gran Coupé. Z každého detailu tohoto výjimečného vozu vyzařuje na první pohled sebevědomí. BMW M235i xDrive Ohromí BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek s propracovanou trojrozměrnou strukturou mřížky, bezrámovými bočními okny a klínovitým profilem boční linie, která vytváří kontrast s jemně a plynule klesající linií střechy. Dynamická estetika propojená s individualitou a extravagancí!
 

Tento koncept pokračuje i uvnitř BMW řady 2 Gran Coupé, kde volitelně dodávaný plně digitální BMW Live Cockpit Professional se dvěma 10,25" displeji a BMW Head-Up Displejem zobrazuje řidiči v každé situaci všechny důležité informace.
 

Kromě 3- a 4válcových přeplňovaných motorů, z nichž některé jsou vybaveny turbodmychadly s variabilní geometrií, se o bezkonkurenční jízdní výkony starají také volitelné 7- nebo 8stupňové převodovky Steptronic.
 

Období výroby: 2020–dodnes

Motory: 1,5–2,0 l (85–225 kW, 116–306 k), 3- & 4válce

Délka/šířka/výška: 4526 mm/1800 mm/1420 mm

BMW ŘADY 2 ACTIVE TOURER (F45).

BMW řady 2 BMW řady 2 Active Tourer F45 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

Od roku 2014 spojuje BMW řady 2 Active Tourer moderní styl s městským šarmem a je dokonalým společníkem pro aktivní životní styl. Tento vůz je všestranný a současně výkonný, bez námahy tak zvládne každou výzvu, kterou mu městské prostředí přichystá. Zazáří však i na delších cestách do přírody.

 

BMW řady 2 Active Tourer vděčí za svůj sportovní vzhled horizontálním bočním liniím, které jsou povedeně sladěné s výrazně tvarovanými bočními prahy. Také v interiéru vytvářejí horizontální linie v kombinaci s jasně ohraničenými plochami příjemný pocit prostoru. 

 

Moderní tří- a čtyřválcové motory standardně pohánějí přední kola, na přání je ale k dispozici i pohon všech kol xDrive. Pohon všech kol má také plug-in hybridní varianta, jejíž elektrický pohon BMW eDrive pohání zadní kola. Ve spojení se spalovacím motorem si tak můžete do sytosti užívat lokálně bezemisní, tichou a přitom dynamickou jízdu, a současně mít klid s dojezdem kolem 500 kilometrů.

 

V roce 2018 dostal faceliftovaný model díky přepracovaným světlometům ještě výraznější přední a zadní část a také modernizované motory s ještě nižšími emisemi.

 

Období výroby: 2014–2021

 

Motory: 1,5–2,0 l (75–170 kW, 102–231 k), 3- & 4válce

 

Délka/šířka/výška: 4342–4354 mm/1800 mm/1555 mm

BMW ŘADY 2 GRAN TOURER (F46).

BMW řady 2 BMW řady 2 Gran Tourer F46 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

Dokonalá kombinace dynamiky a praktičnosti: S volitelnou třetí řadou sedadel může BMW řady 2 Gran Tourer odvézt až sedm osob. Díky 3- a 4válcovým motorům TwinPower Turbo a charakteristické přídi s působivou maskou ve tvaru ledvinek však zůstává stejně dynamické jako jeho menší stájoví kolegové. Více praktičnosti zajišťují delší zadní dveře, protáhlejší rozvor a krátké převisy. Vynikající jízdní vlastnosti jsou samozřejmostí díky přední nápravě se spodními rameny a svislou tlumicí a pružicí vzpěrou a celkově lehké, a přitom pevné konstrukci podvozku jako celku. BMW řady 2 Gran Tourer proto zaujme agilním a přesným řízením. Na přání je k dispozici pohon všech kol BMW xDrive a sportovní dvouspojková převodovka Steptronic, poskytující ještě rychlejší a plynulejší řazení.
 

V roce 2018 se legendární BMW maska ve tvaru ledvinek v rámci celkové modernizace zvětšila a je lemována zcela novými LED světlomety. Nový přední nárazník navíc dodává celému vozu ještě charismatičtější vzhled.
 

Období výroby: 2014–2022

Motory: 1,5–2,0 l (75–141 kW, 102–192 k), 3- & 4válce

Délka/šířka/výška: 4556–4368 mm/1800 mm/1641 mm

DRUHÁ GENERACE BMW ŘADY 2.

BMW řady 2 BMW řady 2 Coupé G42 statický pohled zepředu

BMW řady 2 Coupé (G42).

BMW řady 2 Coupé, uvedené na trh v roce 2021, pokračuje v tradici sportovních, kompaktních, ale výkonných vozů, které přinášejí při každé jízdě díky pohonu zadních kol a agilnímu řízení emocionální zážitky z jízdy. Vysoce hospodárné a výkonné motory zajišťují mohutnou akceleraci za všech jízdních podmínek. A na přání dodávané variabilní sportovní řízení zajišťuje okamžitou odezvu, minimální ovládací síly a dokonalou přesnost. Díky o 31 mm širšímu rozchodu ve srovnání s předchůdcem se vůz může pochlubit ještě působivějším vzhledem. Ten je dán také dvojitou maskou chladiče ve tvaru ledvinek, jejichž vnitřní lamely se podle potřeby chladicího vzduchu automaticky otevírají a zavírají. Jednoduché Bi-LED světlomety připomínají legendární kupé BMW, jako je například BMW 2002. Pod světlomety jsou umístěné trojúhelníkové vstupy vzduchu, které zvýrazňují sportovní vzhled. Trojúhelníky se v designu BMW řady 2 Coupé často opakují, například jako reliéf na vnitřních výplních dveří.

 

S BMW Digitálním klíčem bude Váš chytrý telefon schopen vůz odemknout a zamknout, nebo dokonce nastartovat motor. A pokud si někdy nebudete jisti, zda jste své BMW řady 2 Coupé zamkli, můžete si to kdykoliv zkontrolovat prostřednictvím aplikace My BMW.

 

Období výroby: 2021–dodnes

 

Motory: 2,0–3,0 l (135–275 kW, 184–374 k), 4- & 6válce

 

Délka/šířka/výška: 4537–4548 mm/1838 mm/1390–1404 mm

BMW řady 2 BMW řady 2 Coupé G42 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW ŘADY 2 COUPÉ.

BMW řady 2 BMW řady 2 Gran Coupé G44 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW ŘADY 2 GRAN COUPÉ.

BMW řady 2 BMW řady 2 Gran Tourer F46 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW ŘADY 2 GRAN TOURER.

BMW řady 2 BMW řady 2 Gran Tourer F46 tříčtvrteční jízdní záběr zepředu na ulici

BMW ŘADY 2 GRAN TOURER.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW řady 2 Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 200–120

 

M modely BMW řady 2 Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–7,8

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 200–177

 

BMW řady 2 Gran Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8–4,5

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 175–118

 

M modely BMW řady 2 Gran Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 161–121

 

BMW řady 2 Active Tourer:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,9–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 156–121

 

BMW řady 2 Active Tourer Plug-in hybrid:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,8–0,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 19–14

 

BMW řady 2 Gran Tourer:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,0–4,8

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 160–126

 

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Emisní třída a její specifikace jsou určeny na základě nařízení Evropské rady 1999/94/EC a evropského nařízení v platném znění. Zobrazené hodnoty jsou založeny na údajích o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě energie na základě klasifikace dle cyklu NEDC.

 

Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů lze získat z „Příručky spotřeby paliva, emisí CO₂ a spotřeby energie nových osobních automobilů“, která je k dispozici na všech prodejních místech a na https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html

 

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW řady 2 Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 200–120

 

M modely BMW řady 2 Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–7,8

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 200–177

 

BMW řady 2 Gran Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8–4,5

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 175–118

 

M modely BMW řady 2 Gran Coupé:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 161–121

 

BMW řady 2 Active Tourer:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,9–4,6

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 156–121

 

BMW řady 2 Active Tourer Plug-in hybrid:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,9–0,8

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 21–19

 

BMW řady 2 Gran Tourer:

Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,0–4,8

Emise CO₂ v g/km (kombinované): 160–126

 

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Emisní třída a její specifikace jsou určeny na základě nařízení Evropské rady 1999/94/EC a evropského nařízení v platném znění. Zobrazené hodnoty jsou založeny na údajích o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě energie na základě klasifikace dle cyklu NEDC.

 

Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů lze získat z „Příručky spotřeby paliva, emisí CO₂ a spotřeby energie nových osobních automobilů“, která je k dispozici na všech prodejních místech a na https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html

 

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO2.

 • BMW řady 2 Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–4,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 200–120

  M modely BMW řady 2 Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 8,8–7,8
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 200–177

  BMW řady 2 Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,8–4,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 175–118

  M modely BMW řady 2 Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–4,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 161–121

  BMW řady 2 Active Tourer:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,9–4,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 156–121

  BMW řady 2 Active Tourer Plug-in hybrid:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,8–0,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 18–14

  BMW řady 2 Gran Tourer:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,0–4,8
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 160–126

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Emisní třída a její specifikace jsou určeny na základě nařízení Evropské rady 1999/94/EC a evropského nařízení v platném znění. Zobrazené hodnoty jsou založeny na údajích o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie na základě klasifikace dle cyklu NEDC.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 nových osobních automobilů lze získat z „Příručky spotřeby paliva, emisí CO2 a spotřeby energie nových osobních automobilů“, která je k dispozici na všech prodejních místech a na https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html