BMW ŘADY 4: PŘEHLED.

BMW řady 4 již od svého uvedení na trh v roce 2013 ohromuje kombinací bezkonkurenční estetiky a sportovní dynamiky. Mimořádně působivý koncept těchto vozů dotvářejí moderní zážehové a vznětové motory, stejně jako M specifické prvky výbavy. Předchůdcem BMW řady 4 je BMW řady 3 Coupé, jež vstoupilo na trh jako samostatná a agilnější verze sportovního sedanu v roce 1990.


Druhá generace se vyznačuje expresivnějším a sebevědomějším designem se zvětšenou délkou i šířkou. Individualistický charakter podtržený okouzlujícím vzhledem a vzrušujícím smyslem pro sportovnost je nyní dále zvýrazněn precizním designem BMW. BMW řady 4 je k dispozici ve třech karosářských verzích jako Coupé, Cabrio a 5dveřové Gran Coupé. Pro každou variantu a generaci je typická prémiovost, exkluzivní design, mimořádně kvalitní interiér a výkonné motory.

Více informací

5 BODŮ O BMW ŘADY 4.

  • 01 Unikátní, exkluzivní design
  • 02 Mimořádná jízdní dynamika
  • 03 Výkonné motory se zažehovým řadovým 6válcem M TwinPower Turbo o výkonu 275 kW (374 k)
  • 04 Flexibilní koncept: Coupé, Cabrio nebo Gran Coupé
  • 05 Nejlepší dostupná konektivita zásluhou BMW ConnectedDrive
BMW řady 4 BMW řady 4 Coupé G22 BMW řady 4 Cabrio G23 na parkovacím domě

PŘEHLED HISTORIE BMW ŘADY 4.

Poznejte minulé generace BMW řady 4 a podívejte se na přímé předchůdce dynamických a exkluzivních kupé.

Více informací

PŘEHLED HISTORIE BMW ŘADY 4.

PRVNÍ BMW ŘADY 4

BMW řady 4 Původ BMW řady 4

Od roku 2013 je BMW řady 4 obdivováno pro svůj sportovní a agilní vzhled kombinovaný s komfortem a exkluzivitou. Avšak jeho předchůdci jsou zde ještě déle, BMW řady 4 je pokračovatelem tradice započaté legendárním sportovním sedanem BMW 02 (řada 114) a přímým nástupcem BMW řady 3 Coupé. Dvoudveřová verze sportovního sedanu byla od své premiéry prezentována jako kupé. Od roku 1990 se BMW řady 3 Coupé od modelu E36 vyznačuje nápaditým a výjimečným designem, je mírně nižší a širší než sedan. Sportovní charakter vytváří spojení dlouhých dveří, bezrámových oken a plynulé linie střechy. Následovaly další dvě generace těchto vozů (modely E46, E92).


Rok 2013 zahájil novou éru: z BMW řady 3 Coupé se zrodilo nové BMW řady 4 (F32, F33, F36). Aktuální BMW řady 4 tak pokračuje v tom, co kdysi začalo u revolučních sedanů BMW 02: radost z jízdy, dynamika a sebevědomá přítomnost.

PRVNÍ GENERACE BMW ŘADY 4.

BMW řady 4 BMW řady 4 Coupé F32 první generace tříčtvrteční pohled na silnici

(BMW F32, F33, F36)

Z již v minulosti odlišených variant BMW řady 3 Sedan a Coupé se od roku 2013 staly dvě různé modelové řady. BMW řady 4 je s větší šířkou a prodlouženým rozvorem začátkem nové éry a současně nezávislým vozem oproti předchozím modelům BMW řady 3.


Design odlišují krátké převisy, protáhlá a jemně tvarovaná kapota motoru spolu s dozadu posunutým prostorem pro posádku, které společně vytvářejí osobitý celek s působivou siluetou. Charakteristické rysy značky, jako například dvojité kulaté světlomety, nízká maska chladiče ve tvaru ledvinek a Hofmeisterův záhyb na C-sloupku posilují kontrast mezi širokou zadní částí s nízkými světlomety. Tímto efektem s mohutnými zadními blatníky první generace BMW řady 4 zaujme mimořádně impozantním výrazem. Působivý vzhled nemá vliv na typické kvality interiéru, který se vyznačuje funkčním pojetím a řešením orientovaným na řidiče. Řízení vozu je tak nezapomenutelným zážitkem.


BMW řady 4 Cabrio (F33) vstoupilo do prodeje krátce po BMW řady 4 Coupé. Díky moderní skládací kovové střeše zaujme sebevědomým designem a současně je potěšením řídit jej po celý rok. V létě roku 2014 doplnilo nabídku BMW řady 4 provedení BMW řady 4 Gran Coupé (F36). Kombinace sportovního kupé a čtyř dveří přináší prostorový komfort a eleganci. BMW řady 4 symbolizuje dynamiku a svěžest.


Výroba: 2013–2020
Motory: 2,0–3,0 l (105–368 kW, 143–500 k), 4- & 6válce
Délka/šířka/výška: 4640 mm/1825 mm/1377 mm

DRUHÁ GENERACE BMW ŘADY 4.

BMW řady 4 BMW řady 4 Coupé G22 druhá generace tříčtvrteční pohled z boku na silnici

(BMW G22, G23, G26)

Druhá generace BMW řady 4 je o dvanáct centimetrů delší a mnohem širší než její předchůdce, BMW F32. Zaujme jedním speciálním prvkem designu: vertikální, vpřed skloněnou maskou chladiče ve tvaru ledvinek. Ve spojení se šikmo umístěnými světlomety vznikla dechberoucí přední část, z níž doslova čiší sebevědomí a dynamika. Typicky expresivní charakter coupé dále podtrhují v zadní části vozu rozšířené boky a směrem dozadu se zvyšující boční linka oken. Dalším vzrušujícím prvkem jsou jemně tvarovaná zadní světla přecházející plynule až do boků, která vytvářejí spolu s klesající střechou vzrušující celek.
Interiér navržený v duchu funkčnosti zaujme propracovanými tvary a s exkluzivními materiály vytváří dojem moderní nezávislosti.
Stejně jako tomu bylo u předchůdců, také nová generace BMW řady 4 technicky vychází z aktuálního BMW řady 3, má ale o dva centimetry níže položené těžiště a rozchod zadních kol rozšířený o 23 milimetrů. Již tyto změny významně zlepšují jízdní dynamiku.
Pakliže chcete cítit vítr ve vlasech a slunce na tváři, je pro vás pravou volbou BMW řady 4 Cabrio, jež kombinuje sportovní vzhled s harmonickými tvary a agilitou.
Jako Gran Coupé (G26) nabízí BMW řady 4 sebevědomou kombinaci elegance a sportovního charakteru. Čtyři dveře a velká zadní výklopná stěna poskytují optimální přístup do prostorného interiéru vozu.
Výroba: od listopadu 2020
Motory: 2,0–3,0 l (135–275 kW, 184–374 k), 4- & 6válce
Délka/šířka/výška: 4768 mm/1852 mm/1383 mm

BMW řady 4 BMW Ověřené ojeté vozy před BMW Autorizovaným Partnerem

BMW OVĚŘENÉ OJETÉ VOZY.

BMW řady 4 BMW řady 4 Coupé G22 tříčtvrteční pohled zepředu s modelem

BMW ŘADY 4 COUPÉ

BMW řady 4 BMW řady 4 Gran Coupé G26

BMW ŘADY 4 GRAN COUPÉ.

BMW řady 4 BMW řady 4 Cabrio G23 tříčtvrteční pohled z boku s modelem

BMW ŘADY 4 CABRIO.