BMW i3 I01 2018 v barvě Jucaro (béžová) s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey zepředu při jízdě ve městě

THE i3

BMW i3 I01 2018 v barvě Jucaro (béžová) s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey zepředu při jízdě ve městě

BMW i3: MODELY & VÝBAVA

THE i3BMW i3: MODELY & VÝBAVA

BMW i3 je plné inovativních technologií, s nimiž lze sebejistě zvládnout nástrahy každodenního života. Zjistěte více informací o dojezdu, nabíjení a hospodárnosti tohoto fascinujícího elektrického vozu. Zároveň objevte atraktivní edici BMW i3s Edition RoadStyle a celou škálu digitálních služeb a inovativních asistenčních systémů.

Více informací

DOJEZD, NABÍJENÍ & HOSPODÁRNOST BMW i3.

Jeďte dál a rychleji. S radostí a nulovými emisemi.

BMW i3 má všechno, co potřebujete k vítězství v boji s výzvami moderní mobility – a překonává je v tichosti a klidu. Až 80 procent svého vysokonapěťového akumulátoru dokáže na rychlé dobíjecí stanici nabít asi za 45 minut. Díky inteligentnímu řízení energií je flexibilní a vysoce efektivní, a to jak ve městě, tak při jízdě na delší vzdálenosti.*
* BMW i3 nelze nabíjet s kabely delšími než 30 metrů.
 

BMW i3s I01 2018 v barvě Fluid Black (černá) s detaily v provedení BMW i Blue (modrá) ze tříčtvrtečního pohledu zezadu před garáží s nabíječkou BMW Wallbox
BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey ze tříčtvrtečního pohledu zezadu při jízdě po dálnici

Dojezd.

Vyrazit vpřed nebylo nikdy snazší: BMW i3 s prodlouženým dojezdem ujede vzdálenost až 260 kilometrů za den. Nový vysokonapěťový akumulátor nyní zásobuje elektromotor ještě větším množstvím energie a vy dostanete ještě víc elektrické radosti z jízdy.
BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey při nabíjení přes BMW Wallbox

Nabíjení doma.

S nabíjecími stanicemi BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect můžete své BMW i3 nabíjet bezpečně, rychle a pohodlně z vašeho domova. Zhruba 80 % kapacity akumulátoru lze dobít přibližně za tři hodiny. K tomu pomůže nová třífázová nabíječka BMW Wallboxu s výkonem až 11 kW* určená pro BMW i3. S instalační službou BMW zajistí namontování a zapojení vašeho BMW Wallboxu kvalifikovaní profesionálové. Pro ještě vyšší udržitelnost je k dispozici možnost použít zelenou a solární energii, kterou si sami vyrobíte. (* Maximální nabíjecí výkon Wallboxu dosahuje 22 kW.)
Muž s nabíjecím kabelem BMW Wallbox BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey

Digital Charging Service.

Jak mohu během dne doplňovat elektřinu svého vozu? Bude mé BMW stále nabité v době, kdy musím odjet? Se službou Digital Charging Service tyto otázky postrádají smysl. Inteligentní asistent nabíjení se zcela automaticky a efektivně, a hlavně způsobem přátelským k životnímu prostředí postará o dobití baterie v nabíjecí stanici u vás doma nebo ze zásuvky, a to jak ve dne, tak v noci. Do aplikace BMW Connected zadejte svůj tarif, plánovaný čas odjezdu a preferovaný režim nabíjení. Na základě těchto informací služba Digital Charging Service zajistí, že vaše BMW bude zásobováno elektrickou energií v cenově nejvýhodnější době a v čase vašeho odjezdu bude plně nabité.* (* Možné pouze ve spojení s nabíječkou BMW Wallbox.)
Pár nabíjí své BMW i3 na veřejné nabíjecí stanici I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey

Veřejné nabíjení.

Existuje mnoho důvodů, proč být se svým BMW i3 venku – a stejně příležitostí k tomu, kde ho na cestách nabít. Za prvé, praktická část: S BMW i3 můžete používat veřejné nabíjecí stanice buď se střídavým proudem (AC), nebo stejnosměrným proudem (DC). Díky tomu budete flexibilnější a své vozidlo můžete nabíjet tak rychle, jak je to jen možné. A to proto, že na veřejných nabíjecích stanicích se stejnosměrným proudem DC je energie přenášena přímo do vysokonapěťového úložiště v akumulátoru vozidla konstantním tempem. Díky tomu je možné BMW i3 nabít na 80 % za přibližně 40 minut. Alternativou je nabíjení na stanicích se střídavým proudem AC, kde nabití BMW i3 do 80 % kapacity zabere asi tři hodiny. Proto jsou nabíjecí stanice se střídavým proudem vhodné zejména pro dobu, kdy je vozidlo déle zaparkované, například během nakupování.
BMW Wallbox

BMW Wallbox.

S nabíjecími stanicemi BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus a BMW Wallbox Connect můžete své BMW i3 nabíjet rychle, spolehlivě a pohodlně. BMW Wallbox Connect dále nabízí možnost využít pro nabíjení zelenou energii z vašeho vlastního systému solárních panelů. Naše BMW instalační služba vám v případě zájmu ochotně tento systém nainstaluje přímo u vás doma.

UDRŽITELNOST BMW i3.

Bez kompromisů Vše pro radost z jízdy s nulovými emisemi.

BMW i3 ztělesňuje nový přístup k mobilitě. Ten je postaven na základě komplexního přístupu k vozidlu ve všech fázích, a to včetně jeho vývoje, výroby a recyklace. Mnoho materiálů se vyrábí z obnovitelných zdrojů, BMW i3 je vyráběno výhradně s využitím energií z obnovitelných zdrojů. Radost z jízdy nemůžete vnímat lépe.

Více informací
Cyklus udržitelnosti BMW i3

UDRŽITELNOST.

U BMW i není udržitelnost pouhým slovem. Je nejvyšším principem. A proto se celý životní cyklus BMW i3 otáčí kolem principu maximálního šetření zdrojů a udržitelnosti.

Více informací
Inovativní karoserie BMW i3 lehká konstrukce z karbonu

VÝVOJ.

Technika vozu byla od základu navržena pro elektrickou mobilitu. Zatímco inovativní aerodynamické prvky snižují odpor vzduchu a spotřebu energie, udržitelnost a recyklované materiály chrání životní prostředí a nahrazují tradiční materiály, jako například plasty.

Více informací
Větrné turbíny

VÝROBA.

Mimořádně udržitelné: Uhlíková vlákna používaná v BMW i3 jsou vyráběna výhradně s využitím energie z vodních elektráren. Výroba v továrně BMW v Lipsku je poháněna výhradně větrnou energií. V porovnání s ostatními modely BMW je k produkci potřeba pouze poloviční množství energie.

Více informací
BMW i3 I01 2018 v béžové barvě Jucaro s matně šedými kontrastními prvky Frozen Grey z bočního pohledu s otevřenými dveřmi v parku

POUŽITÍ.

Při jízdě v BMW i3 se budete pohybovat bez lokálních emisí, hluku nebo zápachu. Tím dochází ke snížení znečistění vzduchu ve městech. A ještě důležitější je fakt, že se vůz dá snadno nabíjet „zelenou energií“ nebo energií vytvořenou z vlastních solárních panelů. Režim ECO PRO zvyšuje dojezd a snižuje spotřebu energie.

Více informací
Recyklované materiály pro BMW i3

RECYKLACE.

BMW i3 je z 95 % recyklovatelné. Modul akumulátoru je možné následně použít jako úložiště solární energie. Zbytky uhlíkových vláken lze znovu vrátit do výrobního procesu.

Více informací
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) ze tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) z bočního pohledu zepředu s kolem z lehké slitiny
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 v barvě Fluid Black (černá) s doplňky v provedení E-Copper (měděná) ze tříčtvrtečního pohledu zezadu
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 interiér sedadlo s vyšitým nápisem Edition RoadStyle

BMW i3s EDITION ROADSTYLE.

Ryzí elektrizující radost z jízdy: BMW i3s Edition RoadStyle dokresluje individualitu modelu i3 speciálním odstínem dekorativních lišt masky chladiče, nasávacích otvorů v předním nárazníku a prahů karoserie. Výrazný vzhled dále podtrhují působivá 20" kola z lehké slitiny v designu Double-spoke v barvě Jet Black (černá) a zatmavená okna. Limitovaná edice elektrického vozu vás uvítá příjemnými udržitelnými materiály, mezi něž patří kombinace přírodní kůže Stellaric v barvě Dalbergia Brown (hnědá) a tmavé matné povrchy z dubového dřeva. Speciální detail a nezaměnitelný symbol jedinečné edice: hlavové opěrky předních sedadel jsou ozdobeny názvem edice Edition RoadStyle.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY & DIGITÁLNÍ SLUŽBY BMW i3.

Pomáha vám na cestách. Novými službami a všemi způsoby.

Když jste na cestách, nezmeškáte nic. Buďte vždy aktuální. Právě to vám BMW i3 díky celé řadě digitálních služeb a asistenčních systémů snadno umožní. Nelze se divit, že je stále nejlépe propojeným vozidlem svého segmentu. A proto nabízí úroveň relaxované mobility, komfortu a bezpečnosti jako žádné jiné vozidlo.

Žena ve slunečních brýlích řídí BMW i3

Amazon Alexa Car Integration.

„Alexo*, přidej do nákupu čaj.“ „Alexo, zahraj mi písničku od Pink.“ Se službou Amazon Alexa Car Integration je používání hlasové služby ve vašem voze snadné, stejně jako jste zvyklí z vašeho domu. Odpovědi Alexy jsou zobrazeny na kontrolním displeji vozidla ve formě vizuální zpětné vazby. (* Amazon, Alexa a související loga jsou chráněnými značkami společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích poboček.)
Send to Car v aplikaci BMW Connected v chytrém telefonu

Send to Car.

Představte si, že jste našli další cíl vaší cesty a chcete rovnou vyrazit, aniž byste ztráceli čas. S funkcí Send to Car je to velmi snadné. Zajímavé lokace, jako například vaši oblíbenou restauraci nebo tip na celodenní výlet, najdete v sekci Destinace v aplikaci BMW Connected. Samozřejmě zde uvidíte i nejbližší nabíjecí stanice na vaší trase. Pak už stačí jen kliknout na „Jet“ nebo cíl poslat přímo do navigačního systému vašeho BMW. Pokud jste klikli na „Jet“, navigace se sama zapne v okamžiku, kdy se ve voze pomocí Bluetooth spojí s vaším chytrým telefonem. Pokud zvolíte zaslání požadovaného cíle do navigačního systému vozu, adresu najdete uloženou v menu „Sdělení“. Odtud můžete snadno spustit navádění, a to hned, nebo kdykoliv později.
eDrive Remote Services v aplikaci BMW Connected v chytrém telefonu

Remote Services pro eDrive.

Máte dostatečně nabitý automobil na cestu do města a jsou v okolí nabíjecí stanice? Se službami eDrive Remote Services pohodlně najdete odpovědi na tyto a další otázky pomocí aplikace BMW Connected ve vašem chytrém telefonu. Můžete také na dálku měnit teplotu, automobil zamknout nebo bliknout dálkovými světlomety, například abyste vůz našli v parkovacím domě.
Driving Assistant Plus

Driving Assistant Plus.

Výbava Driving Assistant Plus přispívá ke zlepšení v oblasti bezpečnosti a komfortu. Obsahuje upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu a upozornění na přítomnost chodců s funkcí samočinného brzdění ve městě, varování při opuštění jízdního pruhu, ukazatel rychlostních limitů, kamerový systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a rovněž asistent jízdy v kolonách.
Parkovací asistent kontrolní displej BMW i3 interiér

Parkovací asistent.

Parkovací asistent usnadňuje podélné parkování. Vhodná parkovací místa lze zobrazit a vybrat pomocí hlavního displeje. Po zapnutí směrového ukazatele a při stisknutí tlačítka PDC systém převezme řazení, řízení, zrychlování a brzdění. Parkování tak probíhá zcela automaticky.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW i3 (120 Ah):
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 13,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 359
Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

BMW i3s (120 Ah):
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 14,6–14,0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 330–345
Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW i3 (120 Ah):
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 13,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 359
  Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

  BMW i3s (120 Ah):
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 14,6–14,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Elektrický dojezd v km (kombinovaný): 330–345
  Elektrický dojezd při každodenním použití v km: až 260

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.