BMW M

Design a koncepce definující první BMW M2 Coupé pramení z historických kořenů BMW M GmbH. Vůz kombinuje špičkové sportovní schopnosti a klasický pohon zadní nápravy s přesností reakcí a agilitou moderního M automobilu. Charakteristické přední a zadní nárazníky optimalizují proudění vzduchu a aerodynamiku. Sportovně naladěný podvozek a výkonný zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo zajišťují dechberoucí výkony.

BMW M3 Sedan je čtyřdveřový, vysokovýkonný sportovní automobil. Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo s výkonem 431 k nabízí spontánní výkon v celém spektru otáček. Inovace z motoristického sportu, jako je aktivní M diferenciál, adaptivní M podvozek, M posilovač řízení Servotronic nebo 7stupňová dvouspojková převodovka M DCT Drivelogic společně posouvají hranice možností na zcela novou úroveň. Interiér je ztělesněním dokonalé ergonomie. Nová M skořepinová sedadla nabízejí dokonalou oporu těla a vytvářejí ideální spojení řidiče s jeho strojem. Vše je orientováno jedním směrem: na řidiče. Vysokovýkonný charakter BMW M3 Sedan je evidentní také z jeho vzhledu. Výrazné designové prvky, jako jsou černé ledvinky masky chladiče s dvojitými lamelami a logem M, černá karbonová střecha či dynamické LED zadní svítilny ve tvaru písmene L vyzařují nekompromisní sportovnost.

BMW M4 Coupé ztělesňuje vše, co odlišuje automobil M od ostatních, dokonce i když stojí: silná dynamika, agilní sportovnost a vzrušující DNA motorsportu. Vůz vybavený zážehovým řadovým 6válcem M TwinPower Turbo se 7stupňovou dvouspojkovou M převodovkou Drivelogic a dalšími precizně naladěnými systémy, jako je posilovač řízení M Servotronic, aktivní M diferenciál a adaptivní M podvozek, je připraven vstoupit do pomyslného ringu, kde se proti němu postaví fyzikální zákony. Jeho trumf: jízdní vlastnosti, které propojují člověka a stroj jako nikdy předtím.

Otevřené maximálně intenzivnímu prožitku: BMW M4 Cabrio se zážehovým řadovým 6válcem M TwinPower Turbo o výkonu 431 k a mnoha inovacemi z oblasti motorsportu zajišťuje nejpřímější propojení mezi adrenalinovými zážitky z vysokého výkonu a maximální radostí z jízdy. Zatímco M motor se 7stupňovou dvouspojkovou M převodovkou lineárně táhne až do červeného pole, aktivní M diferenciál, adaptivní M odpružení nebo systém M Servotronic poskytují dokonale přesné řízení. Tyto zážitky nic nepřekoná, a to nejen máte-li střechu staženou. Katapultují M fascinaci z jízdy na zcela novou úroveň.

BMW M5 vás vždy ohromí svou sebejistotou. Silueta klasického sedanu se mísí se siluetou vysokovýkonného sportovního vozu. Vzhled BMW M5 nádherným způsobem dovářejí zadní M spoiler a dvojité koncovky výfuků. Motor M TwinPower neúnavně dopují dvě turbodmychadla. Inovativní technologie, jako například BMW EfficientDynamics, zaručují nejnižší možné hodnoty spotřeby paliva.

Jak se vyjádří nadšení? Můžete to zkusit čísly. Nicméně 560 k a 4,2 sekundy pro zrychlení z 0 na 100 km/h vyjádří pouze část fascinace, kterou BMW M6 Coupé podněcuje. Stačí jeden pohled na aerodynamicky optimalizovanou karoserii a ihned je jasné, čeho inženýři M dosáhli. Svým nezaměnitelným výrazem jasně ukazuje, že má ve svém DNA geny sportovních vozů. To je zřejmé také v interiéru. Na přání je možné mít uvnitř exkluzivní materiály z kolekcí BMW Individual, které vyjadřují sportovnost i tím nejmenším detailem. BMW M6 Coupé je v oblasti prvotřídní propracovanosti a technologické vyspělosti na prvním místě. To samé platí také pro zážehový 8válec M TwinPower Turbo. S aktivním M diferenciálem a precizním M podvozkem je hlavním prvkem celého vozu dokonale vyladěný celek. S volitelným paketem Competition má BMW M6 Coupé ještě okruhovější charakter. Zvyšuje výkon na 575 k a mnoha zdánlivými drobnostmi zajišťuje ještě podmanivější chování na limitech.

Jednotlivé detaily jsou působivé, celek naprosto fascinující: BMW M6 Gran Coupé je mnohem více než jen dokonale sladěný soubor nejmodernějších technologií. Je ztělesněním zkušeností a umu inženýrů BMW M. Inspirující a majestátní charakter můžete doslova cítit a samozřejmě i zažít. Nejlépe v jednom z pěti dokonale tvarovaných sedadlech – a pokud chcete, obklopeni těmi nejlepšími materiály nabízenými v rámci programu BMW Individual. Hutné dunění dvou párů nepřehlédnutelných koncovek výfuku oznamuje, že pod kapotou je připraven úžasný výkon 560 koní 8válce M TwinPower Turbo. V symbióze technologií, jako je dvouspojková převodovka M DCT Drivelogic a volitelná M karbon-keramická brzdová soustava, se odráží filozofie M. A dokonce lze i tento mimořádný zážitek ještě více umocnit na přání dodávaným paketem Competition, který zvyšuje výkon a tep řidiči sedícímu v kokpitu tohoto výkonného stroje.

Nejlepší sny jsou takové, které sníte s otevřenýma očima – a se staženou plátěnou střechou. Jako v BMW M6 Cabrio, kde nezaměnitelné typické vlastnosti vozů BMW M GmbH vytvářejí perfektní symbiózu dechberoucích výkonů a elegantního vzhledu otevřených vozů. Stačí pouhých 19 sekund na složení plátěné střechy a na odiv je vystaven precizně zpracovaný interiér, který je vylepšen výbavovými doplňky nejvyšší kvality z kolekce BMW Individual.

Za mohutného burácení se k životu probouzí zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 560 koní. Vrcholná pohonná jednotka potřebuje ke zrychlení z klidu na 100 km/h pouhé 4,3 sekundy. K zajištění maximalizace efektivity přenosu výkonu na vozovku je BMW M6 Cabrio vybaveno aktivním M diferenciálem, posilovačem řízení M Servotronic a M dvouspojkovou převodovkou s funkcí Drivelogic. Díky na přání dodávaným M karbon-keramickým brzdám dokáže BMW M6 Cabrio zastavit do úplného klidu prakticky okamžitě. Právě to je ideální moment, kdy naplno vyniknou mocné křivky designu exteriéru tohoto Cabria.

BMW X5 M kombinuje typické výkony sportovních vozů BMW M s všestranností modelů BMW X. Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s vysokým točivým momentem, 8stupňová samočinná převodovka M Steptronic a systém xDrive vyladěný pro modely BMW M umožní posunout radost z jízdy do extrému. Dynamický design předního a zadního spoileru a standardní 20" kola z lehkých slitin zaručují působivý vzhled. Velkorysý interiér tohoto SUV nabízí prvotřídní materiály, sportovní sedadla a širokou škálu detailů v charakteristickém designu M. BMW X5 M v sobě spojuje to nejlepší ze dvou světů: mimořádný výkon a ovládání a současně praktičnost a schopnost být vhodným společníkem pro každodenní život.

BMW X6 M kombinuje typické výkony sportovních vozů BMW M s flexibilitou modelů BMW X. Výkonný zážehový osmiválcový motor M TwinPower Turbo, 8stupňová převodovka M Steptronic a systém xDrive, specificky naladěný pro modely M, přinášejí maximální radost z jízdy. Standardní 20" nebo volitelná 21" kola z lehkých slitin a působivý design předního i zadního nárazníku zaručují vozu jeho dominantní vzhled. Interiér tohoto Sports Activity Coupé zaujme prvotřídními materiály, M sportovními sedadly a širokou škálou detailů v nezaměnitelném designu M. Vysoce výkonný vůz nabízí mimořádné zrychlení a ovládání, vynikající pohodlí a neomezenou radost z jízdy.

Ať už hledáte nový nebo ojetý automobil M – na této stránce naleznete všechny informace, testy a finanční a leasingové nabídky současných automobilů M a samozřejmě také prodejce, s nímž si domluvíte testovací jízdu. M Power World nabízí exkluzivní informace o vysokovýkonných automobilech M – a je místem pro všechny, které spojuje společná vášeň: vzrušení z nejsilnějšího písmene na světě.