Futuristický obraz rozpixelovaného města a rozpixelované tváře ženy, která se dívá z dálky.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ BMW PERSONAL COPILOT.

S vámi kdykoliv si to budete přát.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ BMW PERSONAL COPILOT.

S vámi kdykoliv si to budete přát.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ BMW PERSONAL COPILOT.S vámi kdykoliv si to budete přát.

V budoucnu si každý výlet s vaším BMW užijete ještě víc. To proto, že budete mít možnost vybrat si, zda budete řídit sami jen s podporou asistenčních systémů, nebo dovolíte, aby vůz řídil autonomně. Všechny inovativní jízdní technologie ve vozech BMW jsou v oblasti automatizovaného řízení zastřešené asistenčními systémy pod označením BMW Personal CoPilot. Právě ty umožní již dnes poznat to, co přijde v budoucnosti, kdy jízda s vozy BMW bude ještě bezpečnější, hospodárnější a zábavnější. Každý okamžik jízdy pro vás bude čistou relaxací.

Read more
Tři BMW jsou ohraničená virtuální grafikou, která určuje jejich pozici a směr jízdy.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ ZMĚNÍ NAŠE ŽIVOTY.

Expert BMW Elmar Frickenstein o budoucnosti individuální mobility.

AUTONOMNÍ ŘÍZENÍ ZMĚNÍ NAŠE ŽIVOTY.

Expert BMW Elmar Frickenstein o budoucnosti individuální mobility.

„Vidíme se v průkopnické roli nositelů zcela nového přístupu k revoluci v automobilovém průmyslu.“
Elmar Frickenstein, Senior viceprezident pro plně automatizované řízení, pokročilé asistenční systémy řidiče

AUTONOMNÍ JÍZDA – NEZAPOMENUTELNÝ ZÁŽITEK.

Drawing of the interior of an autonomous driving car in the future.

INTERIÉR BUDOUCNOSTI.

Budoucnost se stane domovem – protože autonomní řízení nejen že od základů změní způsob mobility, ale bude mít i zásadní vliv na interiér vozidla. Kromě vašeho domova a kanceláře může být vozidlo i vaším třetím obývacím prostorem, působícím na všechny vaše smysly.

Účastníci průzkumu vypracovaného BMW poskytli detailní návrhy toho, jak by měl vypadat interiér budoucnosti: jakmile nastoupíte do vozidla, bude možné vybrat si osobní profil, a to mezi nastavením pro „Práci“, „Relaxaci“ nebo „Rodinu a sociální propojení“. Interiér by měl výběru přizpůsobit vaše osobní preference se všemi funkcemi, a to včetně osvětlení, světelné atmosféry a klimatizace.

Kromě luxusního, velkoryse dimenzovaného vybavení, lákajícího k relaxaci i k práci, by na vás měl čekat inteligentní interiér bez tlačítek či ovladačů. Koneckonců, se svým autonomním BMW budete schopni komunikovat hlasem, pohybem očí či gesty. Bez ohledu na to, zda si přejete sledovat nejnovější zprávy, chcete si nechat udělat zdravotní prohlídku nebo se ponořit do zcela jiného světa virtuální reality.

AUTONOMNÍ JÍZDA DNES.

Pohled na šedé BMW řady 5 Sedan s nápisem BMW Personal CoPilot, které z levého bočního pohledu jede po dálnici.

AUTONOMNÍ JÍZDA DNES.

Testovací flotila autonomních BMW jezdí po celém světě.

Společný cíl: změna. BMW Group už nějaký čas úspěšně pracuje na vývoji vedoucímu k autonomnímu řízení. V centru výzkumu a vývoje je flotila celkem 40 testovacích BMW řady 7, která po celém světě najíždí tisíce testovacích kilometrů s cílem zvládnout vysoce komplexní požadavky na cestě k dosažení podoby sériové výroby.

Naše testovací vozidla jsou už nyní schopna vysoce automatizovaného pohybu – to znamená, že systémy plně ovládají vozidla, zatímco řidič může svou pozornost zaměřit jinam.

Cílem BMW je umožnit autonomní řízení pilotní řady v roce 2021 a představit první vysoce autonomní sériové vozidlo BMW: BMW iNext. Tento vůz bude schopný jezdit zcela samostatně.

VSTŘÍC AUTONOMNÍMU ŘÍZENÍ.

Šedé BMW řady 5 Sedan s nápisem BMW Personal CoPilot z pravého bočního pohledu při jízdě po dálnici.

VSTŘÍC AUTONOMNÍMU ŘÍZENÍ.

S umělou inteligentní s vstupujeme do budoucnosti.

Prázdné ruce a přesto všechno pod kontrolou – vaše BMW bude schopné bezpečně, spolehlivě a srozumitelně reagovat na další řidiče ve všech představitelných situacích. Použití umělé inteligence zásluhou ultra moderního hardware a software bude mít schopnost samostatně zvládat dopravní situace na silnici. Předvídavost znamená, že každé BMW, jež se bude pohybovat autonomně, výrazně sníží pravděpodobnost nehod a v ideálním případě se jim zcela vyhne. Koneckonců, vaše BMW se bude schopné učit nové věci a provede vás dopravní zácpou i pomalu se pohybující dopravou velmi příjemným způsobem, a přitom spotřebuje výrazně méně energie.

Three quarter front view of the BMW 5 Series Sedan in white.

ZAŽIJTE SVOBODU ZÍTŘKA JIŽ DNES.

ZAŽIJTE SVOBODU ZÍTŘKA JIŽ DNES.

Svobodu zítřka si v mnoha modelech BMW můžete užívat už dnes. A to díky mnoha různým inovativním, částečně automatizovaným asistenčním systémům, které vám nabízejí vyšší úroveň bezpečnosti a zpříjemňují cestování. A to nejen při jízdě, ale i během parkování. Objevte výhody těchto inteligentních asistenčních systémů a vyzkoušejte, jaké technologie budoucnosti aktuální BMW nabízejí již nyní.

Read more

BMW ASISTENČNÍ SYSTÉMY ŘIDIČE.

Na asistenční systémy řidiče se můžete spolehnout při každé jízdě. Díky nim je vaše BMW ještě chytřejší. Užijte si víc pohodlí a bezpečí – v každé jízdní situaci, při manévrování a při parkování. Vychutnejte si pocit, že s asistenčními systémy řidiče BMW Personal CoPilot jste v nejbezpečnějších možných rukách.

Read more
Muž řídí BMW a sleduje asistenční systémy BMW Personal CoPilot.

Inteligentní řízení.

Inteligentní řízení – téměř nezávisle. Asistenční systémy vás díky špičkovým technologiím dovedou do cíle bezpečně a pohodlně. Funkce Driving Assistant Plus, mezi které patří asistent řízení a držení v jízdním pruhu včetně asistentu jízdy v kolonách, varování před změnou jízdního pruhu a asistent rychlostních limitů, jsou důležité z hlediska stability a usnadnění cestování. Systém nočního vidění BMW Night Vision zpříjemňuje jízdu ve tmě.

Read more
Muž sedí v zaparkovaném BMW a použícá parkovací asistent od BMW Personal CoPilot.

Inteligentní parkování.

Už žádný stres při parkování. S funkcí dálkově ovládaného parkování udělá vůz práci za vás. Jakmile opustíte své BMW, zcela samo zaparkuje do úzkého prostoru. Poté, co vystoupíte z vozidla, jednoduše pro zahájení parkovacího manévru stiskněte BMW klíč s displejem. S parkovacím asistentem vaše BMW dokonce zaparkuje podélně i příčně k silnici. Maximální přehled o dění při manévrování nabízí funkce Surround View s 3D pohledem.

Read more
Muž jede v BMW po dálnici a používá adaptivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go od BMW Personal CoPilot.

Inteligentní bezpečnost.

Bezpečnost především – zatímco jedete, asistent udržování v jízdním pruhu s aktivní boční ochranou zabraňuje neúmyslnému opuštění jízdního pruhu. Vaše BMW zároveň s tím kontroluje situaci vpředu a s funkcemi varování před křižovatkou, osobami a překážkami s možností automatického brzdění pomáhá zabránit kolizím. Aktivní PDC chrání vás a vaše BMW před poškozením při parkování.

Read more

Spotřeba paliva a emise CO₂.

Spotřeba elektrické energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah)(3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 13,6–13,1
Dojezd na elektřinu v km (kombinovaný): 300–290
Reálný dojezd na elektřinu v km: až 200

Spotřeba elektrické energie a emise CO2 pro BMW i3 (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
Emise CO2 v g/km (kombinované): 14–13
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 11,9–11,5
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,6
Dojezd na elektřinu v km (kombinovaný): 235–225
Reálný dojezd na elektřinu v km: až 330

Spotřeba elektrické energie a emise CO2 pro BMW i3i (94 Ah)(3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 14,3
Dojezd na elektřinu v km (kombinovaný): 280
Reálný dojezd na elektřinu v km: až 200

Spotřeba elektrické energie a emise CO2 pro BMW i3s (94 Ah) s prodlužovačem dojezdu (3):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 14
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km: 12,5
Dojezd na elektřinu v km (kombinovaný): 220
Reálný dojezd na elektřinu v km: až 330

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty označené (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Specifikace CO2 jsou stanoveny podle směrnice 1999/94 / ES a evropského nařízení a jsou založeny na spotřebě paliva, elektrické energie a hodnotách CO2 podle testovacího cyklu NEDC.

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.


Read more