PARKOVÁNÍ BEZ STRESŮ.

  Inteligentní parkování.

  Teď vám vaše BMW bude dělat radost nejen při každé cestě, ale také při parkování. Inteligentní parkovací systém od BMW ConnectedDrive umí vyřešit všechny parkovací situace a manévrování je s ním jednodušší, rychlejší a snazší.*

   

  * Některé Asistenční systémy nejsou k dispozici ve všech zemích EU. Informujte se u svého prodejce.

  Více informací

  Zadní kamera

  Se zadní kamerou máte vše pod kontrolou také v zadní části vozu. Širokoúhlá čočka detailně přenáší na barevný kontrolní displej každou překážku, a vytváří tak optimální pohled. Interaktivní linie na monitoru, kde se zobrazuje situace za vozem, informují řidiče, zda je místo pro zaparkování dostatečně velké. Pokud je vůz vybaven tažným zařízením, dokáže funkce Zoom obraz situace za vozem zvětšit. Takže už nikdy nic nepřehlédnete.
  Více informací

  Dálkově ovládané parkování

  Asistenční systém dálkově ovládaného parkování umožňuje vašemu BMW zaparkovat za vás. Poté, co vystoupíte, se vozidlo samo zaparkuje na těsné parkovací místo nebo do garáže (jízdou vpřed nebo couváním). Jednoduše stisknete tlačítko na displeji BMW, kterým aktivujete funkci dálkově ovládaného parkování.
  Více informací

  Surround View

  Nový úhel pohledu: Surround View vám poskytuje 270° panoramatický pohled kolem vašeho BMW. Dvě kamery integrované do zpětných zrcátek a kamera umístěná v zadní části vozu znatelně vylepšují výhled, především u špatně přehledných vjezdů a výjezdů nebo na úzkých parkovacích místech. Navíc, dvě další kamery v přední části vozu umožňují sledovat situaci po bocích vozu a přenášejí obraz na kontrolní displej. Přijíždějící vozy tak vidíte s předstihem a máte dostatek času reagovat
  Více informací

  Park Distance Control

  Parkování a manévrování ve stísněných prostorech je pro vás nyní daleko jednodušší. Park Distance Control (PDC) vpředu i vzadu měří pomocí ultrazvuku vzdálenost mezi vozidlem a překážkou, akusticky varuje a vzdálenost od překážky zobrazuje na kontrolním displeji. Je-li vůz v pohybu, systém se aktivuje při vzdálenosti menší než 80 cm, je-li vůz nehybný, aktivuje se ve vzdálenosti menší než 30 cm.
  Více informací
  • Požadavky/dostupnost

  ŠETŘETE NA CESTÁCH.

  Užívejte si maximální úroveň bezpečnosti na krátkých i dlouhých cestách, v krajině i v městském provozu. Moderní asistenční systémy Active Protection a Driving Assistant vás podporují v každé jízdní situaci a přinášejí dlouho trvající a ničím nerušenou radost z jízdy.

  Více informací

  Driving Assistant

  Výbava jízdních asistentů Driving Assistant kombinuje kamerové systémy varující před vpředu jedoucím vozidlem a před nechtěným opuštěním jízdního pruhu. Systém varující před čelní srážkou s brzdnou funkcí registruje vozidla, varování před chodci s brzdnou funkcí reaguje na pěší účastníky silničního provozu a to v rychlosti mezi 10 a 60 km/h. Varování před nežádoucím opuštěním jízdního pruhu detekuje značení jízdních pruhů a s pomocí vibrací volantu a vizuálním varováním na přístrojové desce upozorní řidiče na neúmyslné vyjetí z jízdního pruhu, to vše v rychlostech přibližně nad 70 km/h. Varování není aktivní, pokud řidič při změně jízdního pruhu použije směrový ukazatel. Kromě varování před kolizí a varování při opuštění jízdního pruhu obsahuje Driving Assistant Plus také aktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcí Stop&Go a Asistent jízdy v kolonách, který bude udržovat vzdálenost od vozidla před vámi a bude vozidlo řídit až do rychlosti 60 km/h, čímž zvyšuje bezpečnost a pohodlí jízdy.
  Více informací

  Aktivní ochrana

  Reaguje přesně na jakékoliv nebezpečí: V kritické situaci učiní Active Protection kroky nezbytné k vaší ochraně – přitáhne bezpečnostní pásy, napřímí opěradla sedadel a zavře boční okna a střešní okno. Po nehodě umí funkce automatického brzdění vůz zastavit, čímž snižuje riziko nebo zabraňuje dalším následným kolizím. Navíc asistent hlídající bdělost řidiče doporučí v případě příznaků únavy přestávku, čímž předchází vzniku nebezpečných situací.
  Více informací

  PARKOVACÍ ASISTENT.

  Asistent pro podélné a příčné parkování umí zaparkovat vozidlo zcela samostatně, a to paralelně nebo kolmo k silnici. Systém během pomalého průjezdu měří délku potenciálních parkovacích míst. Pokud řidič parkuje sám bez pomoci parkovacího asistentu, funkce Active Park Distance Control (PDC) mu nabídne ochranu proti případnému poškození.

  • Požadavky/detaily dostupnosti

  DÁLKOVĚ OVLÁDANÉ PARKOVÁNÍ.

    

  UŽIJTE SI KAŽDOU CESTU.

  Inteligentní jízda.

  Zůstaňte během jízdy v klidu, protože nyní se můžete spolehnout na asistenční systémy BMW Personal CoPilot. Provede vás dopravními zácpami, v případě potřeby vás udrží v bezpečné vzdálenosti a na nebezpečné situace zareaguje rychlostí blesku. Užijte si pocit bezpečí ve svém BMW.

  Více informací

  Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop & Go.

  Dodržujte bezpečnou vzdálenost, ať si můžete oddechnout. Efektivní podpora v kterémkoliv okamžiku – to je aktivní systém pro udržování nastavené rychlosti jízdy s funkcí Stop & Go vybavený radarem a automatickou aktivací brzdové soustavy. Radarové senzory neustále sledují cestu, upravují rychlost a udržují bezpečnou vzdálenost od vozidla vpředu. Pokud se cesta uvolní, systém opět automaticky zrychlí. Díky systému pro automatické udržování rychlosti si můžete vychutnávat bezpečnou jízdu v jakékoliv situaci – dokonce i v případě, že toto zařízení není aktivováno. Pokud vozidlo vpředu začne prudce brzdit, varuje vás nejdříve optickými a následně akustickými signály. Pokud neodpovíte bržděním, vaše BMW reaguje a brzdí místo vás.
  Více informací

  Asistent řízení a jízdy v jízdním pruhu.

  The Steering and lane control assistant incl. Traffic jam assistant can be activated to support the driver in monotonous traffic situations. Between 0 and 210 km/h the system steers the vehicle automatically and always keeps the vehicle in the middle of the lane. The cutting-edge steering function uses multiple area surveillance radar systems and a stereo camera. The system positions itself using the edge-of-lane markers and the vehicle in front, if applicable. It automatically maintains the desired distance from the vehicle ahead and regulates the car's speed down to a standstill, as well as providing active steering support. The Steering and lane control assistant represents another milestone on the path to achieving highly automated driving. Although the system is capable of driving the vehicle independently, the driver is still legally required to continue driving with both hands on the wheel. If the driver does not comply with this requirement, the system sensors will recognize this fact and warn the driver acoustically after a certain period of time. Then it will enter stand-by mode. This is also the case if the indicator is activated for changing lanes or if the system requirements are no longer met, e.g. the lane is too narrow.
  Více informací

  Asistent udržování v jízdním pruhu.

  Upozornění na nechtěné opuštění jízdního pruhu.

  Zůstaňte ve svém jízdním pruhu. Systém varování při opuštění jízdního pruhu, včetně systému varování před srážkou, registruje značení jízdního pruhu na vzdálenost 50 metrů a při rychlostech nad 70 km/h. Jakmile vyjedete z jízdního pruhu bez toho, že byste použili blikač, systém vás na to upozorní jemnými vibracemi ve volantu. Funkce varování před srážkou detekuje vpředu jedoucí vozidla a v případě, že je mezera příliš malá, nebo hrozí nebezpečí kolize, vydá varovné upozornění. Vy tak máte možnost včas zareagovat a předejít nebezpečí nehody.
  Více informací

  Varovnání při změně jízdního pruhu.

  BMW dává pozor za vás. Pokud se však zezadu blíží rychle jedoucí vůz nebo se právě nachází ve vašem mrtvém úhlu, systém varování při změně jízdního pruhu pomáhá dobře odhadnout situaci. Pokud se ve vedlejším jízdním pruhu nachází jiný vůz, radarové senzory vás v případě potřeby varují prostřednictvím symbolu v bočním zrcátku. Pokud i přesto dáte blikač, začne volant vašeho BMW lehce vibrovat a symbol v bočním zrcátku se rozbliká.
  Více informací
  • Požadavky/dostupnost

  AKTIVNÍ SYSTÉM PRO AUTOMATICKÉ UDRŽOVÁNÍ RYCHLOSTI S FUNKCÍ STOP&GO.

  Udržuje bezpečnou vzdálenost, takže vy si můžete odpočinout. ktivní systém pro automatické udržování rychlosti s funkcímStop&Go, včetně radarem řízeného upozornění na nebezpečí kolize s vozem jedoucím vpředu s aktivací brzd, vám za všech okolností poskytuje účinnou podporu.

  • Požadavky/detail dostupnosti

  VŠECHNO V DOHLEDU.

  Inteligentní vidění.

  Ať už vás vaše cesta zavede kamkoliv, vždy byste měli mít vše v dohledu. S inovativními technologiemi asistenčních systémů zlepšujících vidění je to celkem jednoduché. Pomáhají v nejasných situacích a v noci zaručují nejlepší možnou viditelnost. S vaším BMW toho uvidíte víc.

  Více informací

  Side View

  Dopředu vidět, co vás čeká. Se systémem bočního vidění můžete na nepřehledných křižovatkách nebo výjezdech „nakouknout“ dokonce i za roh. Dvojice kamer umístěných na lemech předních blatníků umožňuje sledovat blížící se vozy. Snímaný obraz je přenášen na kontrolní displej, a tak máte podrobný přehled o všem, co se okolo vás děje.
  Více informací

  Ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění

  Ukazatel rychlostních limitů včetně zákazu předjíždění znázorňuje rychlostní omezení, stejně jako všechny informace o zákazech předjíždění, které by se jinak zobrazovaly na přístrojovém štítu nebo Head-Up displeji. Speciální kamera také zachycuje všechna relevantní dopravní značení. Kamera namontovaná ve zpětném zrcátku identifikuje jakékoliv dodatkové značky (nákladní automobily, přívěsy, atd.). Vy se tak můžete plně věnovat silnici a dalším účastníkům silničního provozu.
  Více informací

  BMW Night Vision

  Revoluce v jízdě v noci: BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot zvyšuje povědomí o hrozících nebezpečných situacích. Termovizní kamera ve tmě detekuje chodce nebo zvířata a zobrazí je na kontrolním displeji. Ty jsou následně osvíceny silným paprskem světla. Ve výsledku tak jasně vidíte to, co byste v noci rozhodně neměli přehlédnout. A světelný paprsek současně poskytne varovný signál pro chodce nebo zvířata.
  Více informací

  Asistent dálkových světel

  Více světla znamená více bezpečí. Jedete-li ve svém BMW v noci, asistent dálkových světel se automaticky stará o tlumení a opětovné zapínání dálkových světel. Kamera instalovaná v blízkosti vnitřního zpětného zrcátka monitoruje situaci na silnici a na jakýkoliv zdroj světla na vzdálenost 1000 metrů okamžitě reaguje. V závislosti na viditelnosti se rozhodne, kdy mají být světlomety přepnuty do režimu dálkových světel.
  Více informací

  Neoslňující asistent dálkových světel

  Neoslňující asistent dálkových světel činí jízdu v noci ještě příjemnější a bezpečnější. Systém netlumí dálková světla úplně, čímž poskytuje obzvláště efektivní permanentně svítící dálkové světlomety. Dosah světelného paprsku přesahující 400 metrů zaručuje, že případná nebezpečí jsou detekována v předstihu. Jakmile asistent dálkových světel zaregistruje jiné účastníky silničního provozu, částečně zacloní část světelného kuželu. Vy tak máte zajištěnou vždy tu nejlepší možnou viditelnost dokonce i v noci.
  Více informací

  BMW HEAD-UP DISPLEJ.

  Všechny informace bezpečně v zorném poli.

  Vždy mějte svou cestu přímo před očima. A nejen ji. Zatímco vy se soustředíte na cestu, plně barevný BMW Head-Up displej promítá všechna relevantní data přímo do vašeho zorného pole: to zahrnuje informace jako momentální rychlost, upozornění na hrozící srážku, ukazatel rychlostních limitů nebo kontrolní zprávy. Díky tomu, že nemusíte neustále měnit pozornost ze silnice na přístrojový štít, je úroveň cestovního komfortu a bezpečnosti nesrovnatelně vyšší.

  Více informací

  BMW HEAD-UP DISPLEJ.

  Všechny informace bezpečně v zorném poli.

  • Požadavky/detaily dostupnosti