BMW i Vision Circular 2021 video smyčka

BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i VISION CIRCULAR.

  BMW i Vision Circular představuje projekt BMW Group – stát se nejudržitelnějším výrobcem individuální prémiové mobility. V celém procesu konstrukce, vývoje a výroby je tato studie navržena v souladu s principy cirkulární ekonomiky. Kreativní vize ukazuje pohled na kompaktní, čistě elektrický vůz s důrazem na udržitelnost a luxus pro rok 2040.

  Více informací
  RE:BMW Circular Lab udržitelnost Cirkulární konstrukce

  RE:BMW CIRCULAR LAB – MISE UDRŽITELNOSTI.

  RE:BMW CIRCULAR LAB – Vydejte se s námi na cestu do udržitelné budoucnosti a prozkoumejte detaily a další informace spojené s cirkulárním přístupem ke konstrukci a jeho základními principy Re:think, Re:duce, Re:use a Re:cycle.
  BMW i Vision Circular 2021 vlastnosti design koncepční studie video

  VIZIONÁŘSKÝ DESIGN BMW i VISION CIRCULAR.

  VIZIONÁŘSKÝ DESIGN BMW i VISION CIRCULAR.

  DESIGN EXTERIÉRU BMW i VISION CIRCULAR.

  Vnější design BMW i Vision Circular zaujme poutavým ztělesněním udržitelnosti. Jednoprostorová karoserie je složena jen z několika dílů, na minimum je omezeno také množství použitých materiálů. Designový jazyk je jasný a srozumitelný. Čisté materiály a jejich jednoduché povrchové úpravy působí moderně a přitom luxusně.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design exteriéru
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design exteriéru tříčtvrteční pohled zepředu

  Nová interpretace klasických prvků – přední část.

  BMW i Vision Circular s jednoprostorovou karoserií, výraznými boky a širokým postojem působí velmi emotivně, sportovně a současně elegantně. Puristická přední část BMW i Vision Circular je jednoznačným ztělesněním cirkulárního přístupu. Došlo k systematickému omezení celkové složitosti, záměrně tak byly vypuštěny různé dekorativní prvky, rámeček masky ve tvaru ledvinek, lamely masky, ale i různá doplňková označení. Nepřehlédnutelným prvkem přední části je maska ve tvaru ledvinek, která má novou podobu a je propojena s charakteristickými dvojitými světlomety. Její digitální plocha se objeví až po zapnutí vozidla a vytváří tak grafické rozhraní, které přenáší ikonické prvky BMW do digitálního věku.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design exteriéru pohled z boku

  Nová silueta pro BMW – pohled z boku.

  BMW i Vision Circular zaujme nepřerušeným objemem od přídě k zádi, kterým dává jasně najevo nadstandardní vnitřní prostornost interiéru na malém celkovém půdorysu. Hofmeisterův záhyb v podobě animovaného povrchu funguje nejen jako stylistický prvek, ale také jako interaktivní panel. Dvoubarevné provedení podtrhuje jeho dvojí přitažlivost: estetickou a udržitelnou. Karoserie je vyrobena ze sekundárního hliníku a sekundární oceli. Na první pohled je zřejmé, že na exteriéru nebyl použit klasický lak. Zatímco eloxovaný hliník v barvě Bronze podtrhuje eleganci, ocel ošetřená různou teplotou dodává zadní části originalitu.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design exteriéru tříčtvrteční pohled zezadu

  Monolitická a moderní – zadní část.

  Zadní část BMW i Vision Circular svým čistým a puristickým designem plně odpovídá našim principům cirkulární konstrukce. Displeje a světelné funkce jsou v zadní části navrženy jako digitální plocha, která kopíruje přístup zvolený pro přední část. Souvislé plochy ze sekundárního skla, které vyplňují prostor od střechy přes záď až k digitální ploše, zdůrazňují redukovaný monolitický vzhled, který dále podtrhuje leskle černá plocha displeje v situacích, kdy je vypnutý. Minimalistické a aerodynamicky optimalizované černé nárazníky z recyklovaného plastu zadní část opticky přibližují k zemi. Pneumatiky jsou vyrobeny z udržitelně pěstovaného přírodního kaučuku a mají mírně transparentní vzhled. Do směsi pneumatik jsou pro zpevnění přidány extra barevné pryžové částice, které vytvářejí zajímavý efekt připomínající teraso.

  DESIGN INTERIÉRU BMW i VISION CIRCULAR.

  Uvnitř se BMW i Vision Circular snaží vytvořit luxusní atmosféru a používat materiály a výrobní postupy, které svědčí o odpovědném přístupu k životnímu prostředí a jeho zdrojům.  

  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design interiéru
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design interiéru průkopnická estetika materiálů

  Průkopnická estetika materiálů.

  V BMW i Vision Circular se důsledně uplatňuje redukce počtu dílů, typů materiálů a povrchových úprav. Exkluzivně se využívají recykláty nebo obnovitelné suroviny, jako je dřevo, aniž by to bylo na úkor luxusu nebo kvality. Kůže je například nahrazena látkami a současně se objevují povrchy, které inspirují svojí estetikou a vyprávějí svůj vlastní příběh. Interiér BMW i Vision Circular poukazuje na to, co bude v budoucnu možné, pokud jde o cirkularitu a účelný výběr materiálů a jak esteticky zajímavé celky mohou díky tomu vzniknout.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design interiéru vznášející přístrojová deska jako skulptura

  Vznášející se skulptura jako ztělesnění inteligence vozu.

  Přístrojová deska BMW i Vision Circular má podobu vznášející se skulptury ve tvaru písmene V, která se promítá do kabiny a skládá se pouze z několika málo druhů materiálů. Jejím srdcem je 3D tištěné křišťálové těleso se strukturami podobnými nervovým propojením a úchvatným světelným efektem. Přístrojová deska je nejen nejatraktivnějším prvkem interiéru, ale slouží také jako prostor pro interakci nové generace a vizualizaci inteligence vozidla.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design interiéru snadné rozebírání s rychlospojkami

  Snadné rozebírání.

  Jedním z klíčových aspektů BMW i Vision Circular je termín „zábavné spojování“, který vědomě zdůrazňuje demontáž. Odpojitelné spoje umožňují rychlou a snadnou demontáž různých dílů vozidla na jednotlivé materiály a jejich opětovné zapojení do koloběhu nového využití. Tato spojení ale nejsou relevantní pouze tehdy, když se výrobek blíží ke konci svého životního cyklu. Rychloupínací spoje zjednodušují výměnu materiálů a dílů i v době, kdy jsou produkty stále ještě v provozu.
  BMW i Vision Circular 2021 koncepční vůz design interiéru Shy Tech

  Shy Tech nové generace.

  Všechny důležité informace se promítají na spodní část čelního okna po celé šířce vozu. Tyto údaje pak mohou být podle potřeby přesunuty přímo do zorného pole uživatele nebo skryty. Čelní sklo se tak stává nejdůležitější informační plochou, čímž se, v souladu s přístupem redukce (Re:duce), eliminuje potřeba jakýchkoliv dalších displejů. To je naše další interpretace přístupu Shy Tech, tedy neviditelné inteligence, která zůstává v pozadí, dokud není potřeba nebo výslovně vyžádána.

  CHYTRÁ DOPRAVA – INTELIGENTNÍ BUDOUCNOST MĚSTSKÉ MOBILITY.

  BMW Chytrá doprava budoucnost mobility

  DALŠÍ TÉMATA TÝKAJÍCÍ SE BMW i VISION CIRCULAR A UDRŽITELNOSTI U BMW.

  BMW i Vision Circular 2021 článek o koncepční studii na BMW.com

  MIMOŘÁDNÝ VÝKON PRO SKVĚLOU VIZI.

  Zjistěte ještě více podrobností o BMW i Vision Circular a revolučním procesu cirkulární konstrukce.
  BMW elektromobilita

  BMW ELEKTROMOBILITA.

  Zjistěte více o průkopnickém elektrickém konceptu BMW, jeho silných stránkách a možnostech. Získejte informace o tématech z oblasti elektromobility, plug-in hybridů, BMW i, nabíjení, dojezdu a mnohých dalších.
  BMW udržitelnost

  UDRŽITELNĚ DO BUDOUCNOSTI.

  Zjistěte, jak je BMW šetrné k životnímu prostředí již dnes. Získejte přehled o komplexním přístupu od snižování emisí CO2 a elektromobility až po recyklaci a rozšíření vodíkové technologie.
  BMW JOYTOPIA virtuální svět mobility budoucnosti

  JOYTOPIA – VIZE ZÍTŘKA.

  Navštivte JOYTOPII, virtuální svět dobrodružství, a zjistěte více o vizi BMW pro mobilitu budoucnosti a o cestě do udržitelné budoucnosti.