M3

2 233 400 Kč

Cena

Až 510 k (375 kW)

Výkon

Benzín

Motor a druh paliva

THE M3

BMW M

NOVÉ M MODELY BMW ŘADY 3 SEDAN.

2 233 400 Kč

Cena

Až 510 k (375 kW)

Výkon

Benzín

Motor a druh paliva

THE M3NOVÉ M MODELY BMW ŘADY 3 SEDAN.

BMW M3 Competition Sedan, BMW M3 Sedan, BMW M340i xDrive a M340d xDrive Sedan.

M modely BMW řady 3 Sedan ohromují svalnatými proporcemi tříprostorové čtyřdveřové karoserie, doplněnými sportovními prvky typickými pro M modely. Vrcholným modelem čtveřice výrazných vozů je BMW M3 Competition Sedan s působivým výkonem 510 koní a točivým momentem 650 Nm. Díky tomu, že je vybaveno vysokovýkonným motorem BMW M TwinPower Turbo, 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic, volitelně pohonem všech kol M xDrive*, Aktivním M diferenciálem a celou řadou technologií pocházejících z motorsportu, dosahuje maximální jízdní dynamiky – a to jak při každodenním použití, tak při nasazení na závodní trati. BMW M3 Sedan dosahuje sportovního výkonu 480 koní a točivého momentu 550 Nm. Kombinace pohonu zadních kol a dále zdokonalené 6stupňové manuální M převodovky umožňuje velmi dynamický jízdní styl a dělá z tohoto stroje ryzí sportovní vůz. Modelovou řadu doplňují modely BMW M340i xDrive a M340d xDrive Sedan: tyto výkonné sportovní sedany zaujmou nejen svým atraktivním designem, ale také výjimečnou kombinací sportovnosti, hospodárnosti a každodenní použitelnosti.
*M xDrive bude k dispozici od léta 2021.Více informací

SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 3 SEDAN.

Přehled nejdůležitějších technických údajů: design, poháněcí soustava, podvozek a výkon.

BMW M3 Competition Sedan.

Maximální jízdní dynamika s pohonem zadních kol nebo pohonem M xDrive* *M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.
 • Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 510 k
 • Rychlá 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic
 • Pohon zadních kol nebo pohon všech kol M xDrive*
 • 375 kW (510 k), 650 Nm, 0–100 km/h jen 3,5 s
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá), tříčtvrteční pohled zepředu

BMW M3 Sedan.

Puristická jízdní dynamika s pohonem zadních kol a manuální převodovkou.
 • Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 480 k
 • 6stupňová M manuální převodovka se zkráceným řazením
 • Sportovní pohon zadních kol pro maximální emoce na limitu
 • 353 kW (480 k), 550 Nm, 0–100 km/h za 4,2 s
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená), tříčtvrteční pohled zepředu

BMW M340i xDrive Sedan.

Dokonalá kombinace sportovnosti, komfortu a každodenní použitelnosti.
 • Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 374 k
 • 8stupňová sportovní převodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive
 • 275 kW (374 k), 500 Nm, 0–100 km/h za 4,4 s
BMW M340i xDrive Sedan G22 2020 metalický lak Sapphire Black (černá), tříčtvrteční pohled zepředu

BMW M340d xDrive Sedan.

Výkonnost a hospodárnost spojená s neomezenou použitelností v každodenním provozu.
 • Vznětový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 340 k
 • 8stupňová sportovní převodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive
 • 250 kW (340 k), 700 Nm, 0–100 km/h za 4,6 s
BMW M340d xDrive Sedan G22BMW M340d xDrive Sedan G22 2020 metalický lak Mineral Grey (šedá) tříčtvrteční pohled zepředu 2020 Mineral Grey metallic three-quarter front view
 • BMW M3 Competition Sedan.
 • BMW M3 Sedan.
 • BMW M340i xDrive Sedan.
 • BMW M340d xDrive Sedan.

SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 3 SEDAN.

Přehled nejdůležitějších technických údajů: design, poháněcí soustava, podvozek a výkon.

BMW M3 COMPETITION SEDAN – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika a design BMW M3 Competition Sedan.

BMW M3 Competition Sedan ukazuje, kolik genů motoristického sportu může být ukryto v BMW řady 3 Sedan. Vrcholný model M modelů BMW řady 3 Sedan pohání zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo a je vybaven celou řadou technologií pohonu a podvozku převzatých z motorsportu. Spojení s volitelným pohonem všech kol M xDrive* a Aktivním M diferenciálem znamená, že řidič tohoto unikátního sportovního sedanu může vždy počítat s nejvyšší úrovní jízdní dynamiky, která je pro modely M typická. Sportovní charakter vizuálně vytvářejí svalnaté proporce a výrazný tříprostorový tvar karoserie. Nezaměnitelné M designové elementy, jako jsou karbonová střecha s prolisy nebo protažené černé nástavce prahů, jsou exteriérovými prvky evokujícími svět motorsportu. Díky mnoha M doplňkům má interiér BMW M3 Competition Sedan sportovně elegantní vzhled a je jednoznačně orientován na řidiče. *M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.

BMW M3 Competition G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá), tříčtvrteční pohled zepředu
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo detailní pohled

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Výjimečný výkon vytváří dvojice jednokomorových turbodmychadel, přímé vstřikování paliva a plně variabilní rozvor s proměnným časováním a zdvihem ventilů.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 8stupňová převodovka M Steptronic v detailním pohledu na volič

8stupňová převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Drivelogic nabízí mnoho způsobů řazení: extrémně dynamický, výjimečně komfortní a jemný, šetřící palivo. Voličem převodovky nebo páčkami řazení na volantu můžete buď řadit manuálně, nebo využít funkci Drivelogic a zvolit jeden ze tří automatických programů.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M xDrive

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Volitelná M specifická technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat mezi pohonem všech kol 4WD a 4WD Sport a při vypnutém DSC zvolit také režim 2WD s pohonem zadních kol. *M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M kompozitové brzdy, leskle červené, detailní pohled na kolo

M dvoudílné brzdy, leskle červená.

Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s dvoudílnými kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vyznačují se nižší hmotností. Brzdové třmeny s logem M jsou lakované leskle červenou barvou a dodávají brzdové soustavě výrazně sportovní vzhled.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M karbon-keramické brzdy v detailním pohledu

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Zároveň přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což se pozitivně projevuje v oblastech agility, dynamiky a zrychlení. Tuto technickou výbavu na pohled prozrazují karbon-keramické kotouče a matně zlatě lakované brzdové třmeny s logem M, která jsou zvenku viditelná na přední i zadní nápravě. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M sportovní výfukový systém při pohledu zezadu

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dravý zvuk, který lze v závislosti na zvoleném jízdním režimu modifikovat pomocí integrované klapky. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím tlačítka SETUP jsou doprovázeny výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá) design přední části pohled zepředu

Design přední části.

Přední část BMW M3 Competition Sedan zaujme výraznou M maskou chladiče, která je pro posílení dynamického výrazu opticky potlačena. Vůbec poprvé přichází v bezrámovém provedení a v celočerném barevném provedení s M typickými dvojitými horizontálními lamelami, umožňujícími maximální přístup vzduchu pro vysokootáčkový M motor. Sportovní charakter je dále zdůrazněn nejen rozměrným středovým nasávacím otvorem s lichoběžníkovým tvarem, ale i nízkými světlomety směřujícími k masce chladiče.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá) design boční části boční pohled

Design boční části.

Svými jasně definovanými proporcemi a výrazným tvarem čtyřdveřové tříprostorové karoserie – přední část, oblast pro posádku a záď jsou zřetelně odděleny – působí silueta BMW M3 Competition Sedan agilním a svižným dojmem. Černá karbonová střecha a aerodynamicky optimalizovaná oblast prahů jsou inspirovány motorsportem a posunují siluetu vozu opticky i fyzicky ještě blíže k asfaltu. Společně s M ozdobnými žábrami s logem modelu a výraznými M kovanými koly s M dvoudílnou brzdovou soustavou jsou dalším výrazně sportovním designovým prvkem i dynamicky navržená vnější zpětná zrcátka v typickém M designu s rozdvojeným uchycením.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 19"/20" M kovaná kola 825 M v matně šedé barvě Orbit Grey detailní pohled na kolo

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v matně šedém provedení Orbit Grey s kombinovanými pneumatikami.

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v matně šedém provedení Bicolour Orbit Grey s kombinovanými pneumatikami, lesklé lemy ráfků, přední 9,5 J x 19 s pneumatikami 275/35 R19, zadní 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/30 R20.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá) karbonová střecha detailní pohled

Karbonová střecha.

Součástí přístupu inteligentní lehké konstrukce BMW je karbonová střecha vyrobená z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), která pomáhá snížit těžiště a celkovou hmotnost vozu. Tím přispívá ke zvýšení agility a dynamiky v zatáčkách, při akceleraci i při brzdění.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 metalický lak Frozen Brilliant White (bílá) design zadní části pohled zezadu

Design zadní části.

Zadní část BMW M3 Competition Sedan systematicky navazuje na sportovní a dynamický vzhled boků. Kromě rozšířených blatníků přispívá zvětšený rozchod kol M specifických náprav k celkově širokému postoji, který působivě podtrhuje ambice tohoto sportovního sedanu zaměřeného na výkon. Dva páry M typických dvojitých koncovek v černě chromovaném provedení a zvýrazněná odtrhová hrana v leskle černém provedení podtrhují exkluzivní charakter vozu inspirovaného motorsportem.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M sportovní sedadla interiér

M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla skořepinového typu s částečně integrovanými opěrkami hlavy a širokými možnostmi nastavení poskytují výjimečnou boční oporu vám a vašemu spolujezdci vpředu. Individuálně lze nastavit i šířku jejich opěradel. Specifický design s osvětleným logem M3 zdůrazňuje sportovní schopnosti vozu.
BMW M3 Competition Sedan G80 2020 M kožený volant kokpit interiér

M kožený volant.

M kožený volant s vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy a maximální úroveň kontroly nad vozem. Integrovaná multifunkční tlačítka umožňují ovládat celou řadu multimediálních a asistenčních systémů. Červená tlačítka M1/M2 lze použít k přístupu ke dvěma přednastaveným konfiguracím systému M Drive.

BMW M3 SEDAN – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika designové prvky BMW M3 Sedan.

BMW M3 Sedan je puristickým sportovním sedanem s výjimečnými jízdními vlastnostmi. K těm mu pomáhá 480koňový vysokovýkonný motor BMW M TwinPower Turbo, pohon zadních kol a pečlivě vyvinuté technologie s původem v motorsportu, mezi něž patří třeba M specifický podvozek s Aktivním M diferenciálem. Dokonale odstupňovaná manuální 6stupňová M převodovka s krátkými a přesnými změnami rychlostních stupňů zajišťuje výjimečně intenzivní interakci mezi řidičem a vozem. Sportovní tříprostorový tvar čtyřdveřového vozu a výrazné M designové elementy vyzdvihují sebevědomý, nekonvenční přístup, který nezaměnitelným způsobem ukazuje na sportovní potenciál BMW M3 Sedan.

BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Man Green (zelená) tříčtvrteční pohled zezadu
BMW M3 Sedan G80 2020 zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo detailní pohled

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Výjimečný výkon vytváří dvojice jednokomorových turbodmychadel, přímé vstřikování paliva a plně variabilní rozvor s proměnným časováním a zdvihem ventilů.
BMW M3 Sedan G80 2020 manuální M převodovka a pohon zadních kol detailní pohled na řadicí páku

Manuální M převodovka a pohon zadních kol.

6stupňová manuální M převodovka přispívá k výjimečně sportovnímu jízdnímu projevu. Vyznačuje se jemným chodem, má pečlivě naladěné převodové stupně a přesné řazení s krátkými drahami. Charakteristiku a výkon motoru lze s jejím přispěním dokonale a efektivně využít zařazením optimálního převodového stupně. Dokonalý pro jízdu na okruhu: s pohonem zadních kol a vypnutým systémem DSC se stává čistokrevným sportovním vozem. Díky tomu, že je síla přenášena pouze na zadní kola, je jízda na limitu ještě emotivnější.
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená) boční pohled

M specifický podvozek.

M specifický podvozek ohromí sníženou hmotností a současně posílenou pevností, upravenou geometrií s širokým rozchodem kol a Aktivním M diferenciálem. Dokonalé ovládání vozu umožňují precizní reakce a jednoznačná odezva od řízení i podvozku. Díky M možnostem nastavení lze jednotlivé vlastnosti vozu podle potřeby upravovat.
BMW M3 Sedan G80 2020 M dvoudílné brzdy, leskle červené, detailní pohled na kolo

M dvoudílné brzdy, leskle červená.

Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s dvoudílnými kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vykazují nižší hmotnost. Brzdové třmeny s logem M jsou lakované leskle červenou barvou a dodávají brzdové soustavě výrazně sportovní vzhled.
BMW M3 Sedan G80 2020 M karbon-keramické brzdy v detailním pohledu

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Zároveň přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což se pozitivně projevuje v oblastech agility, dynamiky a zrychlení. Tuto technickou výbavu na pohled prozrazují karbon-keramické kotouče a matně zlatě lakované brzdové třmeny s logem M, která jsou zvenku viditelná na přední i zadní nápravě. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená) přední blatníky detailní pohled

Přední blatníky.

Extrémně svalnaté blatníky BMW M3 Sedan jsou vizuálním důkazem genů z motoristického sportu. Vytvářejí dostatečný prostor pro velká, pečlivě navržená M kola z lehké slitiny v provedení Bicolour Black a podtrhují široký postoj sportovního tohoto sedanu.
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená) detailní pohled

M boční ozdobné žábry.

Charakteristické M boční ozdobné žábry s označením modelu navržené ve výrazném trojrozměrném designu zdůrazňují výjimečný potenciál vozu a dávají tušit vzrušující jízdní zážitky, které mají teprve přijít. V jejich dynamickém pojetí se prolíná technická dokonalost a úchvatný design, které jsou již od prvního dne symbolem M automobilů.
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená) M vnější zpětná zrcátka detailní pohled

M vnější zpětná zrcátka.

Vnější zpětná zrcátka v typickém M designu se dvěma držáky a asférickými skly jsou elektricky nastavitelná a zároveň vyhřívaná. Držáky zpětných zrcátek jsou opticky integrované do bočního okna a zvýrazňují elegantní a přitom sportovní vzhled vozu.
BMW M3 Sedan G80 2020 19"/20" M kovaná kola 825 M Bicolour Black detailní pohled na kolo

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v provedení Bicolour Black s kombinovanými pneumatikami.

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 825 M v provedení Bicolour Black s kombinovanými pneumatikami, lesklá/frézovaná, přední 9,5 J x 19 s pneumatikami 275/35 R19, zadní 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/30 R20.
BMW M3 Sedan G80 2020 metalický lak Isle of Man Green (zelená) chromové koncovky výfuku pohled zezadu

Chromové koncovky výfuku.

Dva páry koncovek výfuku jsou u BMW M3 Sedan snadno rozeznatelné, protože vystupují z leskle černého difuzoru. Jejich chromované provedení společně s jejich lemy v difuzoru vytvářejí sportovní celek, opticky směřující k silnici.
BMW M3 Sedan G80 2020 M sportovní sedadla interiér

M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla skořepinového typu s částečně integrovanými opěrkami hlavy a širokými možnostmi nastavení poskytují výjimečnou boční oporu vám a vašemu spolujezdci vpředu. Individuálně lze nastavit i šířku jejich opěradel. Specifický design s osvětleným logem M3 zdůrazňuje sportovní schopnosti vozu.

BMW M340i xDrive A BMW M340d xDrive SEDAN – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika a designové prvky BMW M340i xDrive a BMW M340d xDrive Sedan.

Modely BMW M340i xDrive a BMW M340d xDrive Sedan demonstrují své výrazné sportovní charaktery vizuálně i technicky, a přitom jsou mimořádně vhodné i pro každodenní použití. Výrazné detaily exteriéru v šedém metalickém laku Cerium Grey společně s BMW dvojitou maskou chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkovanou strukturou a sportovními prvky interiéru podtrhují dynamický charakter těchto vozů. Výkonné a zároveň hospodárné motory BMW M Twin Power Turbo s výkonem až 374 koní spolupracují s pečlivě naladěnými Adaptivními M podvozky, přinášejícími ryzí radost z jízdy a vynikající jízdní vlastnosti.

BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak Sapphire Black (černá) za jízdy pohled zboku
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 řadové 6válce BMW M TwinPower Turbo v detailním pohledu

Zážehové 6válce BMW M TwinPower Turbo.

BMW M340i xDrive pohání třílitrový zážehový řadový 6válec s technologií BMW M TwinPower Turbo. S nejvyšším výkonem 275 kW (374 k) a maximálním točivým momentem 500 Nm nabízí extrémně sportovní jízdní výkony. Zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,4 sekundy. M340d xDrive pohání vznětový 6válec s působivým výkonem 250 kW (340 k) a maximálním točivým momentem 700 Nm. Zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhé 4,6 sekundy.
BMW M340i xDrive Sedan G20 metalický lak 2020 Sapphire Black (černá) M sportovní diferenciál pohled zezadu

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 8stupňová převodovka Steptronic Sport detailní pohled na volič

8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport zajišťuje mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze pro pohodovou komfortní jízdu i pro mimořádně dynamické svezení používat řadicí páčky na volantu nebo volič převodovky. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 M sportovní brzdy detailní pohled na kolo

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají větší brzdové kotouče, a tak zaručují mimořádný brzdný výkon.
Variabilní sportovní řízení BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak Sapphire Black (černá) kokpit interiér

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se síla potřebná k otáčení volantu při parkování a zatáčení.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 Adaptivní M podvozek

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek je o 10 milimetrů snížený a lze jej kdykoliv elektronicky nastavit tak, aby odpovídal stavu vozovky a jízdní situaci. Řidič může kdykoliv pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control upravit vlastnosti podvozku také s ohledem na preferovaný styl jízdy – od komfortního až po extrémně sportovní s výrazně agilním chováním.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak 2020 Sapphire Black (černá) mild hybridní technologie detailní pohled na přední část

Mild hybridní technologie.

Mild hybridní technologie slouží k rekuperaci energie vznikající při brzdění a jejímu následnému použití pro podporu spalovacího motoru při akceleraci. Svojí činností snižuje spotřebu paliva, omezuje produkci emisí a současně zvyšuje dynamiku. Mild hybridní technologie zároveň zlepšuje činnost funkce Auto Start/Stop, která pracuje rychleji a mnohem komfortněji. Aktuálně dostupná pro BMW M340d xDrive Sedan.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak 2020 Sapphire Black (černá) M aerodynamický paket detailní pohled na přední část

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket se skládá z M specifického předního nárazníku, zadního nárazníku s difuzorem v metalickém odstínu Dark Shadow a nástavců prahů. Celek vyzdvihuje čistou dynamiku a sportovnost. Tyto specifické komponenty nejen vybrušují eleganci vozu, ale současně zlepšují jeho aerodynamické vlastnosti.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 19" M kola z lehké slitiny 792 M Bicolour detailní pohled

19" M kola z lehké slitiny Double-spoke 792 M Bicolour.

19" M kola z lehké slitiny Double-spoke 792 M Bicolour Cerium Grey (šedá), leštěná, s kombinovanými pneumatikami runflat, přední 8 J x 19 s pneumatikami 225/40 R19, zadní 8,5 J x 19 s pneumatikami 255/35 R19.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak 2020 Sapphire Black (černá) BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení

BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení.

BMW Individual Shadow Line obsahuje mnoho prvků karoserie v leskle černém provedení. Patří sem spodní hrany oken, lišty kolem bočních oken a jejich svislé vodicí lišty, B-sloupky, stejně jako rámečky, základny a držáky vnějších zpětných zrcátek.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 metalický lak 2020 Sapphire Black (černá) exkluzivní koncovky výfuku detailní pohled

Exkluzivní koncovky výfuku.

Exkluzivně pro M340i xDrive a M340d xDrive Sedan: levá a pravá koncovka výfuku s lichoběžníkovitým tvarem v barvě Cerium Grey. Nepřehlédnutelné koncovky výfuku působivě zdůrazňují sportovní vzhled modelů M340i xDrive a M340d xDrive Sedan.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 sportovní sedadla & M bezpečnostní pásy interiér

Sportovní sedadla & M bezpečnostní pásy.

Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce se vyznačují optimální oporou a značnými možnostmi nastavení, včetně šířky opěradla. M bezpečnostní pásy jsou vybavené předpínači a omezovači tahu. Mají vetkanou klasickou M trikoloru, která interiéru dodává specifický charakter.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 M kožený volant kokpit interiér

M kožený volant.

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče. Zásluhou věnce z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.
BMW M340i xDrive Sedan G20 2020 M specifický přístrojový panel kokpit interiér

M specifický přístrojový panel.

Kromě běžných jízdních informací, jako je rychlost či otáčky, M specifický přístrojový panel zobrazuje i další informace zaměřené hlavně na sportovní styl jízdy.

MÍSTO ŘIDIČE & TECHNOLOGIE.

M specifický přístrojový panel & koncept ovládání, digitální služby a asistenční systémy M modelů BMW řady 3 Sedan.

Komfort, bezpečnost a M opojení na nejvyšší úrovni: M modely BMW řady 3 Sedan vás během cesty podporují celou řadou inovativních technologií. Maximální přehled vám zajistí M specifický přístrojový panel* a M specifický Head-Up Displej*. Nádech motoristického sportu přinášejí i prvky, jako jsou individuálně nastavitelný M Setup*, červené tlačítko Start/Stop* a středová konzola s tlačítky M MODE* a SETUP*. Inteligentní asistenční systémy vám během jízdy a parkování pomohou komunikovat s vaším BMW prostřednictvím BMW Inteligentního osobního asistentu novým a velmi jednoduchým způsobem. Navíc je dostupných i mnoho prvků konektivity a digitálních služeb, které vám pro ještě pohodlnější digitální život poskytnou ideální spojení s vaším BMW a světem. *Dostupné pro BMW M3 Competition Sedan a BMW M3 Sedan.

BMW M3 Sedan G80 2020 kokpit interiér
BMW M3 Sedan G80 2020 M specifický přístrojový panel interiér

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel* nabízí v režimech SPORT a TRACK zobrazení jednoznačně zaměřené na údaje relevantní k jízdě. Díky tomu máte dokonce i na závodní trati před očima hodnoty, jako například tlak turbodmychadel nebo pneumatik či teploty provozních kapalin. Ovládání a konfiguraci zajišťuje tlačítko M MODE na ovládacím panelu na středové konzole. *Dostupné pro BMW M3 Competition Sedan a BMW M3 Sedan.