BMW M4 G82 2020 Sao Paulo Yellow jízdní tříčtvrteční pohled zepředu

2 273 700 Kč

Cena

Až 510 hp (375 kW)

Výkon

Benzín

Motor a druh paliva

THE M4

BMW M

NOVÉ M MODELY BMW ŘADY 4 COUPÉ.

2 273 700 Kč

Cena

Až 510 hp (375 kW)

Výkon

Benzín

Motor a druh paliva

THE M4NOVÉ M MODELY BMW ŘADY 4 COUPÉ.

BMW M4 Competition Coupé, BMW M4 Coupé a BMW M440i xDrive Coupé.

M modely BMW řady 4 Coupé jsou fascinující kombinací estetiky, charakteru a typické M sportovnosti. Vrcholným modelem tria je BMW M4 Competition Coupé s působivým výkonem 510 k a točivým momentem 650 Nm. Díky tomu, že je vybaveno vysokovýkonným motorem BMW M TwinPower Turbo, 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic, volitelně pohonem všech kol M xDrive*, Aktivním M diferenciálem a celou řadou technologií pocházejících z motorsportu, dosahuje maximální jízdní dynamiky – a to jak při každodenním použití, tak při nasazení na závodní trati. BMW M4 Coupé dosahuje sportovního výkonu 480 koní a točivého momentu 550 Nm. Kombinace pohonu zadních kol a dále zdokonalené 6stupňové manuální M převodovky umožňuje velmi dynamický jízdní styl a dělá z tohoto stroje ryzí sportovní vůz. Nabídku doplňuje BMW M440i xDrive Coupé: kromě atraktivního designu toto sportovní kupé s výkonem 374 koní zaujme mimořádně vyváženou kombinací sportovnosti, hospodárnosti a každodenní použitelnosti.
*M xDrive bude k dispozici od léta 2021.

Více informací

SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 4 COUPÉ.

Přehled nejdůležitějších technických údajů: design, poháněcí soustava, podvozek a výkon.

BMW M4 Competition Coupé.

Maximální jízdní dynamika s pohonem zadních kol nebo pohonem M xDrive*. *M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.
 • Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 510 k
 • Rychlá 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic
 • Pohon zadních kol nebo pohon všech kol M xDrive*
 • 375 kW (510 k), 650 Nm, 0–100 km/h do 3.5 s
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 Sao Paulo Yellow (žlutá) tříčtvrteční pohled zepředu

BMW M4 Coupé.

Puristická jízdní dynamika s pohonem zadních kol a manuální převodovkou.
 • Vysokovýkonný zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 480 k
 • 6stupňová M manuální převodovka se zkráceným řazením
 • Sportovní pohon zadních kol pro maximální emoce na limitu
 • 353 kW (480 k), 550 Nm, 0–100 km/h za 4,2 s
BMW M4 Coupé Brooklyn Grey (šedá) G82 2020 tříčtvrteční pohled zepředu

BMW M440i xDrive Coupé.

Dokonalá kombinace sportovnosti, komfortu a každodenní použitelnosti.
 • Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 374 k
 • 8stupňová sportovní převodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive
 • 275 kW (374 k), 500 Nm, 0–100 km/h za 4,4 s
BMW xDrive Coupé v metalické barvě Arctic Race Blue (modrá) G22 2020 ze tříčtvrtečního pohledu zpředu
 • BMW M4 Competition Coupé.
 • BMW M4 Coupé.
 • BMW M440i xDrive Coupé.

BMW M4 COMPETITION COUPÉ – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika a design BMW M4 Competition Coupé.

BMW M4 Competition Coupé je špičkovou variantou M modelů BMW řady 4 Coupé. Je vybaveno vysokovýkonným zážehovým řadovým 6válcem BMW M TwinPower Turbo a současně celou řadou technologií pohonu a podvozku převzatých z motorsportu. Toto sportovní kupé poskytuje M jízdní dynamiku nejvyšší úrovně. Volitelně dodávaný pohon všech kol M xDrive* s Aktivním M diferenciálem za všech okolností zajišťuje maximální jízdní dynamiku při každodenním použití i při jízdě na závodních okruzích. Sportovní charakter vozu je dán nejen výrazným tvarem přídě, boků i zádi, ale současně též M specifickými karbonovými doplňky použitými na exteriéru i v interiéru.
*M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.

 

BMW M4 Competition Coupé G82 2020 Sao Paulo Yellow (žlutá) pohled z boku
BMW M4 Coupé G82 2020 zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo detailní pohled

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Výjimečný výkon vytváří dvojice jednokomorových turbodmychadel, přímé vstřikování paliva a plně variabilní rozvor s proměnným časováním a zdvihem ventilů.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 8stupňová převodovka M Steptronic v detailním pohledu na středovou konzolu

8stupňová převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová převodovka M Steptronic Drivelogic nabízí mnoho způsobů řazení: extrémně dynamický, výjimečně komfortní a jemný, šetřící palivo. Voličem převodovky nebo páčkami řazení na volantu můžete buď řadit manuálně, nebo využít funkci Drivelogic a zvolit jeden ze tří automatických programů.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 M xDrive

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Volitelná M specifická technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol. *M xDrive má plánovanou dostupnost od léta 2021.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 M karbon-keramické brzdy v detailním pohledu

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Zároveň přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což se pozitivně projevuje v oblastech agility, dynamiky a zrychlení. Tuto technickou výbavu na pohled prozrazují karbon-keramické kotouče a matně zlatě lakované brzdové třmeny s logem M, která jsou zvenku viditelná na přední i zadní nápravě. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 M sportovní výfukový systém při pohledu zezadu

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím tlačítka SETUP jsou doprovázeny výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 Design přední části

Design přední části.

Přední část BMW M4 Competition Coupé je ukázkou technického purismu. Centrálně umístěná dominantní M maska chladiče je pro maximální posílení dynamického výrazu opticky potlačena. Vůbec poprvé přichází v bezrámovém provedení a v celočerném barevném provedení s M typickými dvojitými horizontálními lamelami, umožňujícími maximální přístup vzduchu pro vysokootáčkový M motor. Působivý charakter je dále podtržen nejen rozměrným středovým nasávacím otvorem s lichoběžníkovým tvarem, ale i tenkými světelnými linkami ve světlometech.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 pohled z boku

Design boků.

Boční pohled na BMW M4 Competition Coupé je koncentrovaným vyjádřením výkonu a dynamiky. Černá karbonová střecha a aerodynamicky optimalizovaná oblast prahů jsou inspirovány motorsportem a posunují siluetu vozu opticky i fyzicky ještě blíže k asfaltu. Volitelné karbonové kryty zpětných zrcátek a M žábry na bocích s logem M působivě dokreslují celkový výraz, jemuž dominují nezaměnitelná M kovaná kola.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 19"/20" M kovaná kola 826 M detailní pohled

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 826 M v černém provedení s kombinovanými okruhovými pneumatikami.

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 826 M v černém provedení s kombinovanými okruhovými pneumatikami, přední 9,5 J x 19 s pneumatikami 275/35 R19, zadní 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/30 R20. Vlastnosti a chování okruhových pneumatik jsou velmi závislé počasí a povrchu silnice.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 Karbonová střecha v detailním pohledu

Karbonová střecha.

Součástí koncepce inteligentní lehké konstrukce BMW je karbonová střecha vyrobená z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP), která pomáhá snížit těžiště a celkovou hmotnost vozu. Tím je zaručena zvýšená agilita a dynamika v zatáčkách, při akceleraci i brzdění.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 Design zadní části

Design zadní části.

Mimořádná výkonnost a sportovnost je jasně patrná i při pohledu na zadní část BMW M4 Competition Coupé. Pro vozy M typické dva páry koncovek jsou lemované karbonovým difuzorem a doplněné vertikálními lištami. Zadní části dodávají jednoznačně sportovní výraz. Ten dále posilují i další prvky zádi v leskle černém provedení v okolí difuzoru a na spodní části zadního nárazníku. Na hranu víka zavazadlového prostoru lze volitelně umístit dynamicky působící M zadní spoiler vyrobený z karbonu.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 M karbonová skořepinová sedadla

M karbonová skořepinová sedadla.

M karbonová skořepinová sedadla s osvětleným logem M4 se vyznačují nízkou hmotností a charakterem skořepinových závodních sedadel a současně mnoha funkcemi známými z M sportovních sedadel. Jejich tvar poskytuje dokonalou boční oporu a současně komfort na dlouhých cestách. Lze je používat v kombinaci s vícebodovými pásy, a jsou tedy vhodná i pro závodní použití.
BMW M4 Competition Coupé G82 2020 M karbonový volant interiér

M karbonový volant.

M karbonový volant vytváří uvnitř vozu závodní atmosféru. Karbonový dekor použitý na jeho ramenech obklopuje ovládací tlačítka a dodává celku dojem vysoké kvality. Materiál ověřený nasazením v závodech navíc dokonale pasuje do dynamicky navrženého interiéru.

BMW M4 COUPÉ – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika a design BMW M4 Coupé.

BMW M4 Coupé je puristickým sportovním kupé s výjimečnými jízdními vlastnostmi. K těm mu pomáhá 480koňový vysokovýkonný motor BMW M TwinPower Turbo, pohon zadních kol a pečlivě vyvinuté technologie s původem v motorsportu, mezi něž patří třeba M specifický podvozek s Aktivním M diferenciálem. Dokonale odstupňovaná manuální 6stupňová M převodovka s krátkými a přesnými změnami rychlostních stupňů zajišťuje výjimečně intenzivní interakci mezi řidičem a vozem. Sportovní vzhled a výrazné M specifické prvky výbavy a designu dále podtrhují dynamický charakter BMW M4 Coupé.

BMW M4 Coupé G82 2020 metalický lak Brooklyn Grey (šedá) tříčtvrteční pohled zepředu
BMW M4 Coupé G82 2020 zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo detailní pohled

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový řadový 6válec M TwinPower Turbo vyniká mimořádným podáním výkonu a pozoruhodným M zvukem. Výjimečný výkon vytváří dvojice jednokomorových turbodmychadel, přímé vstřikování paliva a plně variabilní rozvor s proměnným časováním a zdvihem ventilů.
BMW M4 Coupé G82 2020 manuální 6stupňová M převodovka a pohon zadních kol detailní pohled na středovou konzolu a řadicí páku

Manuální M převodovka a pohon zadních kol.

6stupňová manuální M převodovka přispívá k výjimečně sportovnímu jízdnímu projevu. Vyznačuje se jemným chodem, má pečlivě naladěné převodové stupně a přesné řazení s krátkými drahami. Charakteristiku a výkon motoru lze s jejím přispěním dokonale a efektivně využít zařazením optimálního převodového stupně. Dokonalý pro jízdu na okruhu: s pohonem zadních kol a vypnutým systémem DSC se stává čistokrevným sportovním vozem. Díky tomu, že je síla přenášena pouze na zadní kola, je jízda na limitu ještě emotivnější.
BMW M4 Coupé G82 2020 M specifický podvozek tříčtvrteční pohled zezadu

M specifický podvozek.

M specifický podvozek ohromí sníženou hmotností a současně posílenou pevností, upravenou geometrií s širokým rozchodem kol a Aktivním M diferenciálem. Dokonalé ovládání vozu umožňují precizní reakce a jednoznačná odezva od řízení i podvozku. Díky M možnostem nastavení lze jednotlivé vlastnosti vozu podle potřeby upravovat.
BMW M4 Coupé G82 2020 M dvoudílné brzdy v detailním pohledu

M dvoudílné brzdy.

Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s dvoudílnými kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vyznačují se nižší hmotností. Brzdové třmeny s logem M jsou lakované leskle modrou barvou a dodávají vysokovýkonné brzdové soustavě výrazně sportovní vzhled.
BMW M4 Coupé G82 2020 M karbon-keramické brzdy v detailním pohledu

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Zároveň přispívají k nižší hmotnosti vozidla, což se pozitivně projevuje v oblastech agility, dynamiky a zrychlení. Tuto technickou výbavu na pohled prozrazují karbon-keramické kotouče a matně zlatě lakované brzdové třmeny s logem M, která jsou zvenku viditelná na přední i zadní nápravě. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
BMW M4 Coupé G82 2020 Přední blatníky v detailním pohledu

Přední blatníky.

Výrazně rozšířené blatníky BMW M4 Coupé jsou vizuálním důkazem genů z motoristického sportu. Vytvářejí dostatečný prostor pro velká, pečlivě navržená M kola z lehké slitiny v provedení Bicolour Black.
BMW M4 Coupé G82 2020 M boční ozdobné žábry

M boční ozdobné žábry.

Charakteristické M boční ozdobné žábry s označením modelu, které vytvářejí výrazný trojrozměrný efekt, zdůrazňují výjimečný potenciál vozidla a dávají tušit vzrušující jízdní zážitky, které mají teprve přijít. V dynamickém spojení se prolíná technická dokonalost a úchvatný design, který je symbolem vozidel M již od prvního dne.
BMW M4 Coupé G82 2020 M vnější zpětná zrcátka v detailním pohledu

M vnější zpětná zrcátka.

Vnější zpětná zrcátka v typickém M designu se dvěma držáky a asférickými skly jsou elektricky nastavitelná a zároveň vyhřívaná. Držáky zpětných zrcátek jsou opticky integrované do bočního okna a zvýrazňují elegantní a přitom sportovní vzhled vozu.
BMW M4 Coupé G82 2020 19"/20" M kovaná kola 826 M detailní pohled

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 826 M v provedení Bicolour Black s kombinovanými pneumatikami.

19"/20" M kovaná kola Double-spoke 826 M v černém provedení Bicolour Black s kombinovanými pneumatikami, zatmavená, přední 9,5 J x 19 s pneumatikami 275/35 R19, zadní 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/30 R20.
BMW M4 Coupé G82 2020 Chromové koncovky výfuku v detailním pohledu

Chromové koncovky výfuku.

Dva páry koncovek výfuku jsou u BMW M4 Coupé snadno rozeznatelné, protože vystupují z leskle černého difuzoru. Jejich chromované provedení společně s jejich lemy v difuzoru vytvářejí sportovní celek, opticky směřující k silnici.
BMW M4 Coupé G82 2020 M sportovní sedadla interiér

M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla skořepinového typu s částečně integrovanými opěrkami hlavy a širokými možnostmi nastavení poskytují výjimečnou boční oporu vám a vašemu spolujezdci vpředu. Individuálně lze nastavit i šířku jejich opěradel. Specifický design s osvětleným logem M4 zdůrazňuje sportovní schopnosti vozu.

BMW M440i xDRIVE COUPÉ – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

Jízdní dynamika a design BMW M440i xDrive Coupé.

Opusťte svoji komfortní zónu stylově: BMW M440i xDrive Coupé vysílá jasnou zprávu nejen výjimečnou výkonností, ale také individualistickým designem. Dynamický vzhled sportovního kupé dokreslují výrazné M specifické designové prvky v šedé barvě Cerium Grey, kterou lze najít od vertikálně navržené BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek až po koncovky výfuku. Exkluzivní sportovní dojem na řidiče zaměřeného interiéru je tvořen kromě jiného M sportovními sedadly a M koženým volantem.

BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 v metalické barvě Arctic Race Blue (modrá) z bočního pohledu na vůz s otevřenými dveřmi
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo detailní pohled

Zážehový řadový 6válec BMW M TwinPower Turbo.

Dominantní výkon, sametový chod a vzrušující zvuk jsou typické znaky zážehového řadového 6válce BMW M TwinPower Turbo z nejnovější generace motorů řady BMW EfficientDynamics. Díky technologiím Double-VANOS, Valvetronic, přímému vstřikování paliva High Precision Injection a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll je výjimečně výkonný a zároveň hospodárný.
 BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 Adaptivní M podvozek detail zadního nárazníku

Adaptivní M podvozek.

Adaptivní M podvozek lze kdykoliv elektronicky nastavit tak, aby odpovídal stavu vozovky a jízdním podmínkám. Kdykoliv můžete pomocí voliče jízdních režimů Driving Experience Control upravit vlastnosti podvozku také s ohledem na preferovaný styl jízdy. Nabídne vše od komfortního až po extrémně sportovní chování s výraznou agilitou.
BMW M440i xDrive Coupé variabilní sportovní řízení detail interiéru

Variabilní sportovní řízení.

Variabilní sportovní řízení s posilovačem Servotronic zajišťuje přímou a agilní odezvu řízení a současně vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. V principu funguje tak, že mění převod řízení v závislosti na úhlu natočení volantu. Tím se zlepšuje ovládání vozidla při dynamičtějším stylu jízdy a omezuje se síla potřebná k otáčení volantu při parkování a zatáčení.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 s M sportovním diferenciálem v metalické barvě Arctic Race Blue (modrá) ze tříčtvrtečního pohledu z boku

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 převodovka Steptronic Sport detailní pohled na volič

Automatická převodovka Steptronic Sport.

Osmistupňová automatická převodovka Steptronic Sport zajišťuje mimořádně sportovní řazení. To platí pro automatický i manuální režim, při němž se k řazení používá volič převodovky nebo řadicí páčky umístěné na volantu. Tím je zaručena jak klidná, tak mimořádně dynamická jízda. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M je řazení zaměřeno na maximální dynamiku.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 M sportovní brzdy detail kola z lehké slitiny

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají větší brzdové kotouče, zaručující mimořádný brzdný výkon. Jsou přizpůsobeny velmi vysokému dynamickému potenciálu vozu i mimořádně sportovnímu jízdnímu stylu, zajišťují vynikající brzdný výkon za mokra.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 rámeček M masky chladiče v barvě Cerium Grey (šedá) pohled zepředu

Rámeček M masky chladiče ve tvaru ledvinek v barvě Cerium Grey.

Výrazná vertikální BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek vzdává hold legendám motorsportu v čele s BMW 328. Rámeček v šedé barvě Cerium Grey propůjčuje progresivní masce chladiče výjimečný vzhled a je reinterpretací tradice BMW.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 M aerodynamický paket detailní pohled na přední nárazník

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket se skládá z M specifických nárazníků a nástavců prahů lakovaných v barvě karoserie a dvoudílného difuzoru kombinujícího metalickou barvu Dark Shadow a leskle černý povrch. Celek vyzdvihuje čistou dynamiku a sportovnost. Vložka difuzoru modelu M440i má kompletně leskle černé provedení.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 18" M kola z lehké slitiny 848 detailní pohled

18" M kola z lehké slitiny Double-spoke 848 M Bicolour Jet Black.

18" M kola z lehké slitiny Double-spoke 848 M v provedení Bicolour Jet Black, lesklá, s kombinovanými pneumatikami, přední 7,5 J x 18 s pneumatikami 225/45 R18, zadní 8,5 J x 18 s pneumatikami 255/40 R18.
BMW M440i xDrive Coupé G22 2020 M sportovní sedadla detail interiéru

M sportovní sedadla.

M sportovní sedadla skořepinového typu s částečně integrovanými opěrkami hlavy a širokými možnostmi nastavení poskytují výjimečnou boční oporu vám a vašemu spolujezdci vpředu. Individuálně lze nastavit i šířku jejich opěradel. Jejich specifický tvar s černým logem M zdůrazňuje sportovní schopnosti vozu.
BMW M440i xDrive Coupé M kožený volant detail interiéru

M kožený volant.

Tříramenný M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče. Zásluhou věnce z černé kůže Walknappa s černým prošíváním a vybráním na palce poskytuje bezprostřední zážitek ze sportovní jízdy.

MÍSTO ŘIDIČE & TECHNOLOGIE.

M specifický přístrojový panel a koncept ovládání, digitální služby a asistenční systémy M modelů BMW řady 4 Coupé.

Komfort, bezpečnost a M opojení na nejvyšší úrovni: M modely BMW řady 4 Coupé vás během cesty podporují celou řadou inovativních technologií. Maximální přehled vám zajistí M specifický přístrojový panel* a M specifický Head-Up Displej*. Nádech motoristického sportu přinášejí i prvky, jako jsou individuálně nastavitelný M Setup*, červené tlačítko Start/Stop* a středová konzola s tlačítky M MODE* a SETUP*. Inteligentní asistenční systémy vám během jízdy a parkování pomohou komunikovat s vaším BMW prostřednictvím BMW Inteligentního osobního asistentu novým a velmi jednoduchým způsobem. Navíc je dostupných i mnoho prvků konektivity a digitálních služeb, které vám pro ještě pohodlnější digitální život poskytnou ideální spojení s vaším BMW a světem. *Dostupné pro BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé.

BMW M4 Coupé G82 2020 palubní deska interiér
BMW M4 Coupé G82 2020 M specifický přístrojový panel

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel* nabízí v režimech SPORT a TRACK zobrazení jednoznačně zaměřené na údaje relevantní k jízdě. Díky tomu máte dokonce i na závodní trati před očima hodnoty, jako například tlak turbodmychadel nebo pneumatik či teploty provozních kapalin. Ovládání a konfiguraci zajišťuje tlačítko M MODE na ovládacím panelu na středové konzole. *Dostupné pro BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé.
M modely BMW řady 4 G82 G22 BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW Operating System 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
BMW M4 Coupé G82 2020 M Setup

M Setup.

M Setup* umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive. *M Setup je dostupný pro BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé; pohon M xDrive se očekává od léta 2021.
BMW M4 Coupé G82 2020 Integrovaný M specifický brzdový systém

Integrovaný M specifický brzdový systém.

Kromě toho, že integrovaný M specifický brzdový systém BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé ušetří přibližně 2 kg hmotnosti, poskytuje i velmi dynamický brzdný účinek. Pro maximální úroveň individualizace si řidič může dle situace zvolit mezi režimem brzdového pedálu Comfort či Sport. Odezva od pedálu brzdy se pak mění podle různých parametrů. V režimu Sport je při stejném pohybu brzdového pedálu aplikována větší brzdná síla, a to hlavně v nižších rychlostech. Ve vyšších rychlostech jsou obě nastavení velmi podobná.
M modely BMW řady 4 G82 G22 BMW Head-Up Displej

BMW Head-Up Displej.

Plnobarevný BMW Head-Up Displej včetně M specifických funkcí* promítá všechny důležité informace o jízdě přímo do zorného pole řidiče. Stisknutím tlačítka může řidič přepnout na zobrazení specifické pro modely M, který obsahuje ukazatel zařazeného rychlostního stupně, otáčky motoru jako dynamickou křivku a rovněž řadicí světla pro indikaci optimálního okamžiku přeřazení. *M specifické funkce jsou dostupné pro BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé.
BMW M4 Coupé G82 2020 ovládací panel na středové konzole

Ovládací panel na středové konzole.

Obsah displeje lze změnit na snadno dostupném ovládacím panelu na středové konzole pomocí tlačítka M MODE*, umístěného pod tlačítkem Start/Stop. Tlačítko SETUP* nabízí ještě více možností nastavení vlastností vozidla. Otevírá možnosti individuálního nastavení prvků jízdní dynamiky. Další tlačítka jsou určena k individuálnímu vypnutí nebo zapnutí asistenčních systémů. *M MODE a SETUP jsou k dispozici pouze v BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé.
BMW M4 Coupé G82 2020 Červené tlačítko Start/Stop

Červené tlačítko Start/Stop.

Červené tlačítko Start/Stop* umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat. *Červené tlačítko Start/Stop je dostupné pro BMW M4 Competition Coupé a BMW M4 Coupé.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Digitální klíč (iPhone)

Digitální klíč.

Proč si brát klíč od vozu, když s sebou máte svůj chytrý telefon? Digitální klíč vám dovoluje uzamknout nebo odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor. K přístupu do vašeho BMW můžete s telefony iPhone* – pokud jsou kompatibilní – autorizovat až pět osob. Kromě jiného je možné omezit výkon a maximální rychlost vozu, například pro řidiče začátečníky. *Digitální klíč je kompatibilní pouze s některými modely iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je k dispozici na bmw.com/digitalkey.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Remote Software Upgrade

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby vaše BMW mělo aktuální verzi softwaru? S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace se instalují dálkově, tedy stejně jako na vašem chytrém telefonu. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce vašeho vozidla.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Integrace chytrého telefonu

Integrace chytrého telefonu.

Proč nastoupit do vašeho BMW bez funkcí chytrého telefonu, když jej můžete obsluhovat tak, jak jste zvyklí? S výbavou integrace chytrého telefonu vaše vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto a bezdrátově propojí váš chytrý telefon se systémem vozu. To vám umožní ve vašem vozidle pohodlně používat známé funkce a různé aplikace.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Wi-Fi hotspot

WiFi hotspot.

Účastněte se videokonference na vašem tabletu nebo sdílejte poslední díl oblíbeného seriálu na vašem chytrém telefonu. WiFi hotspot je cestou, jak se s pomocí SIM karty nainstalované ve voze připojit k internetu rychlostí LTE (pokud je dostupná). Vy a vaši spolucestující mohou surfovat internetem až na deseti přístrojích.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Paket Connected Professional

Paket Connected Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, integrace chytrého telefonu včetně Apple CarPlay a Android Auto nebo dokonce In-Car Experiences? Proč objednávat jednotlivé možnosti, když můžete mít všechno? S paketem Connected Professional můžete využívat tyto služby od BMW ConnectedDrive.
M modely BMW řady 4 G82 G22 Rozšířené funkce telefonu s bezdrátovým dobíjením

Rozšířené funkce telefonu s bezdrátovým nabíjením.

Bezdrátové dobíjení telefonu obsahuje bezdrátový nabíjecí prostor a druhý mikrofon, zajišťuje lepší kvalitu zvuku pro řidiče i spolujezdce. Připojení pomocí střešní antény zlepšuje příjem mobilního signálu. Pomocí technologie Bluetooth lze současně připojit dva mobilní telefony a audio přehrávač. Obsahuje i technické předpoklady k používání Wi-Fi hotspotu.
BMW M4 Coupé G82 2020 M Drive Professional