BMW Vision M NEXT, tříčtvrteční pohled zezadu, stojící

BMW VISION M NEXT.

Jasné poselství pro řidiče: BMW Vision M NEXT naznačuje, jak by mohla vypadat elektrifikovaná budoucnost značky BMW M. Na rozdíl od konceptu BMW Vision iNEXT, který předváděl, jak autonomní řízení změní život ve vozidle, nová designová studie BMW Vision M NEXT demonstruje, jak může být jízdní zážitek ještě ryzejší a emocionálnější díky digitální inteligenci. Exteriér tuto touhu dokresluje tvary sportovního automobilu, zatímco v interiéru je v centru pozornosti řidič. Zjistěte více o tom, jak BMW Vision M NEXT dává sportovní radosti z jízdy novou dimenzi.

Více informací
BMW VISION M NEXT.

  BUDOUCNOST JE ÚŽASNÁ.

  Zajímavosti BMW Vision M NEXT.

  BMW Vision M NEXT, z nadhledu, za jízdy

  MAXIMÁLNÍ ZÁŽITEK Z JÍZDY.

  Tímto výrazným elektrickým sportovním vozem BMW M ukazuje nekompromisní sportovní příslib budoucnosti.

  BMW Vision M Next je progresivní sportovní vůz, který své sebevědomí jasně vyjadřuje jak svým vzhledem, tak i interakcí s řidičem.

  BMW Vision M NEXT, interiér, kokpit s volantem, Boost Pod, zakřivené displeje, Full AR

  VZRUŠUJÍCÍ RADOST Z JÍZDY.

  BMW Vision M NEXT se zaměřuje na řidiče.

  Klíčovým prvkem interiéru je koncept BOOST Pod. Inteligentní technologie podporují řidiče a přinášejí mu správný obsah ve správný čas. Soustředěný a plně zaujatý řidič se tak stává ultimativním řidičem.

  BMW Vision M NEXT, boční pohled, stojící, otevřené nahoru výklopné dveře

  DOKONALOST ESTETIKY SPORTOVNÍHO VOZU.

  Design čistých povrchů a proporce sportovního vozu.

  Silný charakter BMW Vision M NEXT je tvořen sportovními tvary a jen několika přesnými liniemi. Myšlenka jednoduchosti spojuje exteriér s interiérem.

  SÍLA PŘITAŽLIVOSTI.

  Design BMW Vision M NEXT.

  Při tvorbě BMW Vision M NEXT se designový tým BMW nechal inspirovat ikonickým BMW Turbo a průkopnickým BMW i8. V souladu s novou designovou strategií BMW vyniká koncept BMW Vision M NEXT výrazným charakterem, a to hlavně díky sportovním proporcím a použitím pouze několika přesných linií.
  BMW Vision M NEXT, detailní pohled, exteriér, BMW maska chladiče
  BMW Vision M NEXT, pohled zpředu, za jízdy
  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, stojící
  BMW Vision M NEXT, tříčtvrteční pohled zezadu, Hofmeisterův záhyb
  BMW Vision M NEXT, pohled zezadu, BMW M1
  BMW Vision M NEXT, pohled zezadu, BMW Turbo
  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, stojící, kola
  BMW Vision M NEXT, detailní pohled, exteriér, BMW maska chladiče

  DYNAMICKÁ LEHKOST.

  Jemné vnější okraje BMW masky chladiče jsou připomínkou nasávačů vzduchu turbíny. Maska chladiče je zaslepená vrstvami, které při druhém pohledu odhalí osvětlený, laserem vyrytý vzor.

  BMW Vision M NEXT, pohled zpředu, za jízdy

  RADIKÁLNÍ VÝKON.

  Vyčnívající maska chladiče je lemována trojhrannými elementy v barvě Thrilling Orange, zdůrazňujícími po stranách umístěné nasávací otvory a integrované světlomety. Těsně obepínající povrchy obklopují kapotu jako mocné svalstvo.

  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, stojící

  AGILNÍ, I KDYŽ STOJÍ NA MÍSTĚ.

  Diagonálně oddělené barevné části podtrhují dynamiku nízké a klínovité siluety. Sebevědomé, extrémně grafické barevné části s matným a vysoce pigmentovaným odstínem barvy Thrilling Orange tvoří výrazný kontrast k hedvábně matné barvě exteriéru Cast Silver.

  BMW Vision M NEXT, tříčtvrteční pohled zezadu, Hofmeisterův záhyb

  IKONY, INTERPRETACE BUDOUCNOSTI.

  Kontury zdůrazněné boční linie připomínají ikonický Hofmeisterův záhyb. Vzhled je dále narušen otvory ve tvaru žáber, které se dozadu od povrchu okna zužují směrem k zádi, takže opticky vůz ještě prodlužují.

  BMW Vision M NEXT, pohled zezadu, BMW M1

  INSPIROVÁNO LEGENDAMI.

  Design zadní části se inspiruje BMW M1. Tři části krytu motoru jsou vyrobeny ze skla a zdůrazňují horizontální orientaci vzhledu zadní části. Oblast pod nimi je vyrobena z recyklovaného karbonu a její součástí je technicistně ztvárněný difuzor, který jasně naznačuje aerodynamickou účinnost vozidla.

  BMW Vision M NEXT, pohled zezadu, BMW Turbo

  URYCHLOVAČ PULZU.

  Jedno ultratenké skelné vlákno na každé straně zadní části je navrženo tak, aby vypadalo jako abstraktní stopa tlukoucího srdce z EKG. Technologie laserových trubic vpředu vytváří extrémně přesnou interpretaci typických čtyř očí BMW.

  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, stojící, kola

  VYSOKOVÝKONNÁ SPORTOVNOST.

  Precizně navržené mezery v komplikovaném trojrozměrném designu kol s mnoha paprsky, jejichž výsledkem je nízká hmotnost, maximální pevnost a snížený odpor vzduchu. Barevné prvky v zadních kolech nejsou jen vizuální specialitou, ale zároveň dosahují optimální aerodynamické účinnosti.

  Inteligentní technologie u BMW Vision M NEXT podporují řidiče a zobrazují správný obsah ve správném čase. Ovládání je jasné a intuitivní, přičemž všechny informace jsou zobrazeny v řidičově zorném poli.
  Domagoj Dukec, šéfdesignér BMW.
  BMW Vision M NEXT, pohled zezadu, model

  POSELSTVÍ PRO ŘIDIČE.

  Vize radosti z jízdy zítřka.

  BMW Vision M NEXT

  DESIGN EXTERIÉRU.

  DESIGN EXTERIÉRU.

  Oranžové prvky Air Blades postupují na obou stranách zepředu směrem ke středu vozidla a ve spojení s nasávacími otvory v masce chladiče ve tvaru čepelí vytvářejí zřetelně závodní vzhled. Z bočního pohledu je patrná nízká silueta sportovního vozu ve tvaru klínu, jehož kontury pokračují nahoru směrem k zádi. Diagonální, oranžovou barvou oddělené plochy opticky pohybují s BMW Vision M NEXT vpřed, i když vůz stojí na místě. Zadní část opticky propojuje boky, čímž zdůrazňuje celkovou šířku vozu. Technicistně navržený difuzor je vyroben z recyklovaných uhlíkových vláken a podkresluje zaměření konceptu na aerodynamiku.
  BMW Vision M NEXT
  BMW Vision M NEXT

  BOOST+

  BOOST+

  Pohon Power-PHEV umožňuje řidiči BMW Vision M NEXT volbu mezi elektrickým pohonem všech kol nebo puristickým pohonem zadních kol – čistě elektricky nebo s podporou turbodmychadlem přeplňovaného zážehového 4válce. Celkový výkon 441 kW (600 k) umožňuje dosažení maximální rychlosti až 300 km/h a katapultuje BMW Vision M NEXT z 0 na 100 km/h za 3 sekundy. Dojezd čistě na elektrickou energii dosahuje až 100 km – což je ve většině případů dostatečná vzdálenost k pokrytí většiny cest čistě na elektřinu. S tím souvisí fakt, že BMW Vision M NEXT je zároveň sportovním vozem budoucnosti pro městské zóny s potenciálem nulových emisí.
  BMW Vision M NEXT
  BMW Vision M NEXT

  PONOŘTE SE DO TOHO.

  PONOŘTE SE DO TOHO.

  Abychom zajistili, že soustředěnost je neustále intenzivněji podporována, zobrazuje BMW Vision M NEXT informace podle toho, co je známé jako logika rychlosti: Pokud vozidlo stojí, informace zobrazují displeje ve volantu. Pokud řidič vyrazí, informace se zobrazují na zakřiveném skleněném displeji. Pokud jízdní situace vyžadují plnou pozornost řidiče, informace se přesouvají na Head-Up Displej. A během toho je samozřejmě neustále možné komunikovat s digitálním asistentem BMW Intelligent Personal Assistant.
  BMW Vision M NEXT
  K vytvoření moderního a luxusního interiéru jsme použili inovativní materiály. Zatímco jeho geometrie je jasná a zdrženlivá, předvádí i individuální detaily v podobě propracovaných detailů.
  Domagoj Dukec, šéfdesignér BMW.

  NOVÁ DEFINICE RYZÍ RADOSTI Z JÍZDY.

  BMW Vision M NEXT symbolizuje budoucnost typické BMW orientace na řidiče.

  BMW Vision M NEXT představuje další krok pro BMW typické zaměření na řidiče. Celý interiér se soustředí kolem konceptu BOOST Pod. Tvary jsou záměrně zdrženlivé, takže řidič se může soustředit pouze na zážitek z jízdy.
  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, interiér, otevřené výklopné dveře, model
  BMW Vision M NEXT, interiér, design, palubní deska
  BMW Vision M NEXT, interiér, design, kokpit, Boost Pod
  BMW Vision M NEXT, interiér, Boost Pod, displej ze zakřiveného skla
  BMW Vision M NEXT, interiér, Boost Pod, Head-Up Displej s rozšířenou realitou
  BMW Vision M NEXT, interiér, design, záhyby sedadel
  BMW Vision M NEXT, pohled z boku, interiér, otevřené výklopné dveře, model

  JAKO JEDEN KUS.

  Dvoje výklopné dveře odhalují nádherný interiér, který umožňuje splynutí řidiče s vozidlem. Dominantní barvou je tmavý odstín barvy Midnight Blue. Stejně jako u exteriéru, i zde dodávají vhodné kontrasty barevné detaily v barvě Thrilling Orange.

  BMW Vision M NEXT, interiér, design, palubní deska

  MAXIMÁLNÍ MINIMALISMUS.

  Prostor se zužuje směrem dopředu a posiluje zaměření na řidiče, zatímco palubní deska vyniká plochým a minimalistickým designem. Všechny funkční prvky, jako například výdechy vzduchu či odkládací prostory, jsou v těchto tvarech čistě integrované, ale stále zůstávají vysoce funkční.

  BMW Vision M NEXT, interiér, design, kokpit, Boost Pod

  BOOST POD.

  BOOST Pod je mistrovským dílem. Jeho součástí je horizontálně navržený volant, průhledný displej ze zakřiveného skla a Head-Up Displej podporující rozšířenou realitu. Tyto prvky společně řidiče zásobují všemi ovládacími funkcemi a poskytují veškeré informace. Režim BOOST+ umožňuje stiskem tlačítka uvolnit sílu navíc. BMW Vision M NEXT se probudí k životu po stisknutí loga BMW na volantu.

  BMW Vision M NEXT, interiér, Boost Pod, displej ze zakřiveného skla

  DISPLEJ ZE ZAKŘIVENÉHO SKLA.

  Průhledný displej ze zakřiveného skla tvoří druhou úroveň. Podobně jako se rozšiřuje hledí před řidičem, v tomto případě se mu dostávají informace, jako jsou otáčky motoru, rychlost jízdy, informace o tocích energií nebo řidičův tep.

  BMW Vision M NEXT, interiér, Boost Pod, Head-Up Displej s rozšířenou realitou

  HEAD-UP DISPLEJ S ROZŠÍŘENOU REALITOU.

  Třetí úrovní je Head-Up Displej zasahující přes celé zorné pole řidiče. Jak se zvyšuje rychlost, relevantní informace se přesunují na Head-Up Displej, takže řidič má vše podstatné přímo ve svém zorném poli. Díky technologii rozšířené reality se informace překrývají a tvoří reálný obrázek. Tímto způsobem lze při následování průsvitného vozu držet ideální stopu.

  BMW Vision M NEXT, interiér, design, záhyby sedadel

  JAKO DRUHÁ KŮŽE.

  Obě skořepiny sedadel jsou součástí ladného tvaru sedadel a jsou potaženy pěnou využívající efekt tvarové paměti, takže optimálně obejmou tělo. Nad oběma skořepinami jsou umístěny opěrky hlavy, které vypadají, jako by se vznášely, čímž podtrhují výraz lehkosti.

  BMW Vision M NEXT, vývoj, exteriér, design, pohled zezadu, skica
  BMW Vision M NEXT, vývoj, exteriér, design, pohled zezadu, skica
  BMW Vision M NEXT, vývoj, interiér, design, Boost Pod
  BMW Vision M NEXT, vývoj, interiér, design, rozmluva inženýrů
  BMW Vision M NEXT, vývoj, Boost Pod, design, rozmluva inženýrů

  NA VÝPRAVĚ DO BUDOUCNOSTI.

  Design BMW Vision M NEXT je výsledkem interní soutěže. Designéři BMW spolu soupeřili svými ručně namalovanými skicami a vizualizacemi. Během několika kol byly vybírány ty nejlepší návrhy, z nichž byl nakonec zvolen koncept, který se bude realizovat. Proces od původního nápadu až po kompletní koncept budoucího vozidla trval přibližně 18 měsíců. „Tento způsob realizace nefunguje, dokud se každý ze zúčastněných plně nesoustředí na společný cíl. Právě proto jsem velmi pyšný na svůj tým, který na projektu posledních několik měsíců intenzivně pracoval,“ říká Domagoj Dukec, šéfdesignér BMW.