BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red jízdní záběr zepředu
Cena vč. DPH2 492 100 Kč
VýkonAž 625 k (460 kW)
Druh pohonuBenzín

THE M5

BMW M

M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

Cena vč. DPH2 492 100 Kč
VýkonAž 625 k (460 kW)
Druh pohonuBenzín
THE M5M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

  BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive.

  M modely BMW řady 5 Sedan v sobě mimořádně podmanivým způsobem spojují typickou M sportovnost s komfortem a elegancí manažerského sedanu. Objevte tři jedinečné M modely se silnými charaktery: S maximálním výkonem 625 k (460 kW) a nastavením podvozku zaměřeným na výkonnost překonává BMW M5 Competition s pohonem M xDrive nejvyšší očekávání. Vysokovýkonný sportovní sedan je vizuálně odlišný celou řadou designových prvků karoserie v leskle černém provedení. Kromě pohonu M xDrive navrženého pro maximální trakci a dynamiku je BMW M5 vybaveno podvozkem, který dokáže vyhovět každému požadavku od sportovního stylu jízdy až po komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti. Sladění podvozku s 8válcovým M motorem o výkonu 600 k (441 kW) znamená jízdní dynamiku vyznačující se silou a agilitou. Trojici uzavírá BMW M550i xDrive Sedan. Toto sportovní BMW řady 5 Sedan poskytuje výkon 530 k (390 kW) a zapůsobí hlavně výjimečnou kombinací sportovnosti, komfortu a hospodárnosti.

  Více informací

  SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 5 SEDAN.

  Přehled sportovních prvků: pohon, podvozek a výkonnost.

  BMW M5 Competition.

  Maximální jízdní dynamika a M exkluzivní specifické prvky designu exteriéru a interiéru.
  • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 625 k
  • Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem a 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic
  • Exkluzivní M specifické designové prvky a výbava
  • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 s
  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red three-quarter front view

  BMW M5.

  M typická jízdní dynamika a nejvyšší úroveň sportovního komfortu.
  • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 600 k
  • M xDrive s Aktivním M diferenciálem
  • 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic
  • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 s
  BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 Brands Hatch Grey metallic three-quarter front view

  BMW M550i xDrive Sedan.

  Dokonalá kombinace sportovnosti, komfortu a každodenní použitelnosti.
  • Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 530 k
  • 8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport
  • BMW xDrive
  • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,8 s
  BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual Verde Ermes metallic three-quarter front view
  • BMW M5 Competition.
  • BMW M5.
  • BMW M550i xDrive Sedan.

  BMW M5 COMPETITION – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

  Jízdní dynamika a designové prvky BMW M5 Competition.

  S výkonem 625 k (460 kW) a speciálním nastavením podvozku, s nímž jsou sladěné všechny relevantní regulační systémy, se BMW M5 Competition ujímá vedení. Vizuální jedinečnost podkresluje i celá řada charakteristických doplňků od BMW M.

  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) boční pohled
  Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kryt motoru

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 460 kW (625 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,3 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

  BMW M5 Competition s pohonem M xDrive F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) z tříčtvrtečního pohledu zepředu při jízdě

  M xDrive.

  Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.
  BMW M5 Competition s 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

  8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

  BMW M5 Competition s tlačítkem M MODE F90 LCI Facelift 2020 interiér detailní pohled na volič převodovky

  Tlačítko M MODE.

  Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.
  BMW M5 Competition s voličem M Setup F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  M Setup.

  M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.
  M kožený volant BMW M5 Competition s řízením M Servotronic F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M Servotronic.

  V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.
  BMW M5 Competition s M karbon-keramickými brzdami F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Individual Imola Red (červená) detailní pohled na kolo

  M karbon-keramické brzdy.

  M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Jejich materiál nekoroduje, je velmi odolný proti opotřebení, snese vyšší tepelné zatížení a přispívá k nižší hmotnosti vozu, což má pozitivní vliv na jeho agilitu, dynamiku a zrychlení. Tato speciální výbava je zvenku na první pohled rozpoznatelná díky brzdovým třmenům ve zlatém metalickém provedení s logem M. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
  BMW M5 Competition s M sportovním výfukovým systémem F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Individual Imola Red (červená) detailní pohled na zadní nárazník

  M sportovní výfukový systém.

  M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
  M maska chladiče v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) pohled zepředu

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek s jednodílným rámečkem v leskle černém provedení propůjčuje M5 Competition výrazně nápadný vzhled. Typické M trojrozměrné dvojité lamely mají také leskle černou povrchovou úpravu a nesou i černé označení M5 Competition.
  M boční žábry v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) v detailním pohledu

  M boční ozdobné žábry.

  Charakteristické M boční ozdobné žábry v leskle černém provedení s označením modelu M5 Competition vytvářejí výrazný trojrozměrný efekt a zdůrazňují dynamickou kombinaci technické dokonalosti a dechberoucího designu. Jsou synonymem M automobilů již od jejich počátků.
  M vnější zpětná zrcátka v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled

  M specifická vnější zpětná zrcátka.

  Leskle černá zpětná zrcátka dodávají modelu M5 Competition výjimečně sportovní charakter.
  M zadní spoiler v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na víko kufru

  M zadní spoiler.

  M zadní spoiler v leskle černém provedení podtrhuje sportovní siluetu vozu a výrazně omezuje nechtěný vztlak. Větší přítlak znamená ve vysokých rychlostech více trakce, a tím i větší směrovou stabilitu.
  M specifické dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na záď

  M specifické dvojité koncovky výfuku.

  Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.
  M zadní nárazník v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na difuzor

  M zadní nárazník v leskle černém provedení.

  Leskle černý zadní nárazník u BMW M5 Competition podtrhuje sportovní charakter a dodává vozidlu nezaměnitelnou identitu.
  M multifunkční sedadla BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M multifunkční sedadla.

  M multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce zaujmou exkluzivním designem s podsvíceným logem M5, kterým vhodně ladí se sportovním vzhledem celého vozu. Nízko umístěné sedáky a výrazné bočnice evokují svým sportovním vzhledem skořepinová sedadla a zajišťují vynikající oporu těla. Spolu s kompletními možnostmi nastavení nabízejí maximální komfort.
  M kožený volant BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M kožený volant.

  M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky M1 a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicky konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.
  Červené tlačítko Start/Stop BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  Červené tlačítko Start/Stop.

  Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.
  M volič převodovky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M volič převodovky.

  Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.
  M specifický přístrojový panel BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M specifický přístrojový panel.

  M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat plnicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.
  Prahové lišty s nápisem M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

  Prahové lišty s nápisem M5 Competition.

  Okamžitě po otevření dveří se objeví osvětlený nápis M5 Competition, který zintenzivňuje vzrušení očekávané z následujících jízdních zážitků.

  BMW M5 – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

  Jízdní dynamika a designové prvky BMW M5.

  BMW M5 je synonymem úchvatného inženýrství a inovativního přístupu k jízdě. Poskytuje dosud nepředstavitelnou dimenzi jízdní dynamiky v manažerském sedanu. Celá paleta špičkových technologií zajistí, že každodenní obchodní rutina bude bezpečnější a pohodlnější. Inovativní systém pohonu všech kol M xDrive a motor s výkonem 600 k (441 kW) v BMW M5 změní řidiče v sebevědomého pilota vysokovýkonného sportovního sedanu s neuvěřitelnou silou, přesností a agilitou – ryzí M radost z jízdy na nejvyšší úrovni.

  BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
  Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kryt motoru

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 441 kW (600 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,4 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

  M xDrive BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) pohled zboku

  M xDrive.

  Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.
  8stupňová převodovka M Steptronic Drivelogic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

  8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

  Tlačítko M MODE BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér detailní pohled na volič převodovky

  Tlačítko M MODE.

  Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.
  M Setup BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  M Setup.

  M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.
  M Servotronic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M Servotronic.

  V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.
  M brzdy s dvoudílnými kotouči BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohled na kolo

  M brzdy s dvoudílnými kotouči.

  Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s plovoucími kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vysoce odolné. Jsou také výrazně lehčí, což má pozitivní vliv na agilitu, dynamiku a akceleraci. Červeně lakované třmeny s logy M jsou charakteristickým znakem vysokovýkonných M specifických brzd. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
  M sportovní výfukový systém BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá), detailní pohled na zadní nárazník

  M sportovní výfukový systém.

  M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
  M maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) pohled zepředu

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek s M černými dvojitými lamelami, logem M5 a chromovanými rámečky zdůrazňuje sportovní styl vozu.
  M žábry BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohled

  M žábry.

  M žábry ozdobené logem modelu zajišťují optimální proudění vzduchu okolo podběhů díky integrovaným výdechům Air Breather. Výrazný trojrozměrný vzhled zároveň podtrhuje pro M modely charakteristickou kombinaci technické vyzrálosti a úchvatného designu.
  20" M kolo z lehké slitiny Double-spoke 810 M BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohle na kolo

  20" M kola z lehké slitiny Double-spoke 810 M Bicolour.

  Kvalitní 20" M z lehké slitiny Double-spoke 810 M jsou leštěná a vyvedená ve dvoubarevném provedení Bicolour Orbit Grey. Rozměr předních kol 9,5 J x 20 s pneumatikami 275/35 R20, rozměr zadních kol 10,5 J x 20 s pneumatikami 285/35 R20.
  M zadní spoiler BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohled na víko zavazadlového prostoru

  M zadní spoiler.

  M zadní spoiler v barvě vozu zdůrazňuje sportovní siluetu karoserie a jako součást celkového aerodynamického konceptu přispívá k hospodárnosti a zvyšuje směrovou stabilitu.
  M specifické dvojité koncovky výfuku BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá), detailní pohled na zadní nárazník

  M specifické dvojité koncovky výfuku.

  Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.
  M sportovní sedadla BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu.

  Sportovní i komfortní: individuálně nastavitelná M sportovní sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují řadou možností elektrického nastavení, včetně nastavení sklonu a šířky opěradla, stejně jako nastavení výšky sedadla. Díky výraznějším bočnicím sedáků a opěradel a zároveň nastavitelnou oporou stehen poskytují mimořádnou ergonomii sezení a lepší boční vedení i při rychlých průjezdech zatáček.
  M kožený volant BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér kokpit

  M kožený volant.

  M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky M1 a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicky konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.
  Červené tlačítko Start/Stop BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

  Červené tlačítko Start/Stop.

  Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.
  M volič převodovky BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M volič převodovky.

  Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.
  M specifický přístrojový panel BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M specifický přístrojový panel.

  M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat plnicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.
  Prahové lišty s označením M5 BMW M5 F90 LCI Facelift 2020

  Prahové lišty s označením M5.

  Okamžitě po otevření dveří exkluzivní prahová lišta vpředu zaujme označením M5, čímž nabízí vzrušující předzvěst nadcházejících jízdních zážitků.

  BMW M550i xDRIVE SEDAN – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

  Jízdní dynamika a design BMW M550i xDrive Sedan.

  BMW M550i xDrive Sedan nabízí inspirativní kombinaci impulzivního sportovního charakteru a komfortní každodenní využitelnosti. Vybraný pohon a komponenty jízdní dynamiky, mezi něž patří kromě výkonného motoru M TwinPower Turbo V8 s výkonem 530 k (390 kW) i volitelný Adaptivní M podvozek, slibují vysokou úroveň jízdní dynamiky a přitom také optimální stabilitu. Charakter vozu tříbí nepřehlédnutelné exkluzivní prvky exteriéru, zatímco výbava v podobě M aerodynamického paketu, M sportovních brzd s červenými třmeny nebo M sportovních sedadel pro řidiče a spolujezdce podtrhuje sportovní naturel.

  BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 v metalické barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) boční pohled za jízdy
  Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo kombinuje dvě turbodmychadla s plně variabilním časováním ventilů Valvetronic a přímým vstřikováním High-Precision Injection. Výsledkem je největší výkon 390 kW (530 k) a maximální točivý moment 750 Nm. Obě turbodmychadla jsou umístěna úhledně mezi řadami válců.

  BMW M550i xDrive Sedan s Adaptivním M podvozkem G30 LCI Facelift 2020 v metalické barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) ze tříčtvrtečního pohledu zepředu při jízdě

  Adaptivní M podvozek Professional.

  Adaptivní M podvozek Professional kombinuje techniku Adaptivního M podvozku s aktivními stabilizátory a integrovaným aktivním řízením. Výsledkem je maximální jízdní stabilita a dynamika.
  BMW M550i xDrive Sedan s M aerodynamickým paketem G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na přední část

  M aerodynamický paket.

  M aerodynamický paket podtrhuje sportovní charakter vozu a současně upravuje proudění vzduchu. Tento paket obsahuje přední nárazník se zvětšenými nasávacími otvory, speciální nástavce prahů a zadní nárazník s difuzorem. Koncovky výfuku na obou stránkách jsou chromované.
  BMW M550i xDrive Sedan s M sportovními brzdami G30 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kolo

  M sportovní brzdy.

  M sportovní brzdy mají čtyřpístkové pevné třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu v modrém provedení s logem M. Používají velké brzdové kotouče, a tak zaručují mimořádný brzdný výkon. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.

  BMW M550i xDrive Sedan s M sportovním diferenciálem G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na zadní kolo

  M sportovní diferenciál.

  M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
  BMW M550i xDrive Sedan s BMW Laserlight G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na přední část

  Laserové světlomety BMW Laserlight.

  Laserové světlomety BMW Laserlight v režimu dálkových světel a v závislosti na rychlosti jízdy vyzařují světlo do vzdálenosti až 650 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Optimální viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré prvky a nápisy BMW Laser jednoznačně podtrhují technologické standardy a sportovní charakter vozu.
  BMW M550i xDrive Sedan s lichoběžníkovými koncovkami G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na zadní část

  Lichoběžníkové koncovky.

  Viditelná lichoběžníková chromovaná koncovka výfuku, jedna na levé a jedna na pravé straně.
  BMW M550i xDrive Sedan s BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na M masku chladiče

  BMW Individual Shadow Line.

  BMW M Shadow Line ve vysoce lesklém provedení s rozšířeným obsahem zahrnuje prvky výbavy v černé barvě: Rámeček mřížky chladiče a lamely mřížky chladiče v černém vysokém lesku a koncovky výfuku v černém chromu.

  BMW M550i xDrive Sedan s M sportovními sedadly pro řidiče a spolujezdce vpředu G30 LCI Facelift 2020 interiér

  Sportovní sedadla řidiče a spolujezdce vpředu.

  Dynamické a komfortní: Individuálně nastavitelná sportovní sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují řadou možností elektrického nastavení, včetně nastavení úhlu a šířky opěradla a výšky sedáku. Spolu s nastavitelnou oporou stehen poskytují vysoké bočnice sedáku a opěradla vynikající ergonomii a lepší boční oporu při rychlých průjezdech zatáček.

  M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN: KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

  Inovativní technologie a asistenční systémy pro maximální komfort a bezpečnost.

  Bez ohledu na to, jestli potřebujete inteligentního asistenta k tomu, aby Vám při jízdě přečetl e-maily nebo chcete ovládat zábavní nebo kancelářské funkce svého vozidla dotykem na velkém kontrolním displeji, M modely BMW řady 5 Sedan Vám nabízejí rozsáhlou sadu inovativních prvků a asistenčních systémů, díky nimž bude cestování ještě bezpečnější a komfortnější. Dále si můžete prohlédnout vybrané prvky výbavy z oblasti zábavy, kancelářských služeb, asistenčních systémů a konektivity.

  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na označení modelu vzadu
  M modely BMW řady 5 Sedan s BMW Live Cockpit Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

  BMW Live Cockpit Professional.

  Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 12,3" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW Operating System 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
  M modely BMW řady 5 Sedan s paketem Connected Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

  Paket Connected Professional.

  BMW Maps s funkcemi Connected Navigation a Connected Parking, Connected Music, integrace chytrých telefonů včetně Apple CarPlay a Android Auto a In-Car Experiences – paket Connected Professional přináší do Vašeho BMW rozsáhlé možnosti konektivity. Výhodou je vyšší komfort a automatická integrace aplikací chytrého telefonu.

  M modely BMW řady 5 Sedan s integrací chytrého telefonu BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kontrolní displej

  Integrace chytrého telefonu.

  Proč byste neměli ve Vašem BMW používat aplikace Vašeho telefonu, když je můžete ovládat tak, jak jste zvyklí? Výbava integrace telefonu Váš telefon bezdrátově propojí s vozem prostřednictvím Apple CarPlay nebo Android Auto. Díky tomu můžete ovládat různé funkce a aplikace přímo na kontrolním displeji.

  M modely BMW řady 5 Sedan s audiosystémem Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kontrolní displej

  Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

  Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem a se dvěma diamantovými výškovými reproduktory poskytuje vynikající studiovou kvalitu zvuku pro každé sedadlo ve voze. 16 pečlivě umístěných reproduktorů zajišťuje fascinující poslechový zážitek. Reproduktory jsou zevnitř osvíceny, což vizuálně zvýrazňuje mimořádnou kvalitu zvuku celého systému. Dostupné pro BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.
  M modely BMW řady 5 Sedan s digitálním klíčem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020

  Digitální klíč.

  BMW Digitální klíč změní Váš kompatibilní chytrý telefon* na klíč od vozidla. Odemčení provedete jednoduše tak, že podržíte svůj telefon u kliky dveří; před nastartováním vašeho BMW uložte telefon do přihrádky na chytré telefony. Digitální klíč můžete navíc poslat až pěti přátelům.

  *BMW Digitální klíč je kompatibilní pouze s vybranými chytrými telefony. Seznam kompatibilních telefonů je k dispozici na www.bmw.com/digitalkey. Použití BMW Digitálního klíče vyžaduje výbavu Teleservices.

  M modely BMW řady 5 Sedan s couvacím asistentem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kontrolní displej

  Couvací asistent.

  Couvací asistent si zapamatuje nejméně 50 m cesty při jízdě dopředu rychlostí do 35 km/h a v případě potřeby je schopen ji zopakovat při couvání. Řidiči tím usnadní práci, protože ten se může soustředit pouze na sledování okolí vozu. Dostupné pro BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.
  M modely BMW řady 5 Sedan s Remote Software Upgrade BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kontrolní displej

  Remote Software Upgrade.

  Chcete, aby Vaše BMW mělo aktuální verzi softwaru? S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude Vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace se instalují dálkově, tedy stejně jako na Vašem chytrém telefonu. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce Vašeho vozidla.

  M modely BMW řady 5 Sedan s Driving Assistant Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kontrolní displej

  Driving Assistant Professional.

  Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi, asistent nouzového zastavení a také funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem. K dispozici pro BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.

  TECHNICKÉ ÚDAJE M MODELŮ BMW ŘADY 5 SEDAN.

  BMW M5 Competition a další modely.

  Výkon motoru v kW (k): 

  460 (625)

  Max. točivý moment v Nm: 

  750

  Zrychlení 0–100 km/h v s: 

  3,3

  Spotřeba paliva, kombinovaná v l/100 km: 

  11,3–11,1

  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red tříčtvrteční pohled zepředu
  BMW Kola a pneumatiky Detail evropského štítku pro označování pneumatik

  BMW KOLA & PNEUMATIKY.

  Pneumatiky používané na našich vozech musí splňovat až 50 různých náročných kvalitativních kritérií, což je významně více, než předepisuje evropská legislativa pro označování pneumatik standardizovanými štítky. Na těchto štítcích najdete všechny informace o vlastnostech pneumatik používaných BMW.
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Tanzanite Blue (modrá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Alvite Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Frozen Bluestone (šedomodrá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalounění Merino Tartufo/Black (hnědá/černá) interiér
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení interiéru Piano Black (černá) interiér
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení interiéru z jemného švestkového dřeva v lesklém provedení s ozdobnými prvky Pearl Chrome
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení stropu Anthracite interiér
  BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení stropu Anthracite se světlým interiérem

  BMW INDIVIDUAL PRO BMW M5.

  BMW M5 je sportovní sedan, který v sobě působivým způsobem kombinuje vysoký výkon, eleganci a modernost. Souhra mezi jedinečnými výbavovými možnostmi BMW Individual dále dotváří unikátní charakter tohoto modelu. Vyberte si z velkého množství zářivých laků BMW Individual, mezi něž patří i prezentované metalické barvy Alvit Grey (šedá), Frozen Bluestone (matná šedomodrá) a Tanzanite Blue (modrá). V interiéru definují sportovní a zároveň luxusní prostředí M sportovní sedadla čalouněná nejjemnější kůží Merino. Mezi celokožená čalounění BMW Individual patří provedení Merino Smoke White/Black (bílá/černá) a Merino Tartufo/Black (hnědá/černá). Vysoce kvalitní obložení interiéru BMW Invidivual, jako například zde předvedené leskle černé Piano Black, švestková hnědá ve vysokém lesku nebo jemné světle hnědé dřevěné obložení Sen společně s čalouněním stropu od BMW Individual z Alcantary v provedení Anthracite, dokreslují fascinující interiér BMW M5.

  BMW řady 5 Sedan 540i Sedan G30 v metalické barvě Bluestone (šedá) pohled zboku

  THE 5

  BMW řady 5 je ztělesněním sportovního manažerského sedanu. Už na první pohled přesvědčí jasně rozpoznatelnou stylovou sportovností, která je vyjádřena hlavně dynamickou siluetou a vytříbeným stylem designu.

  APLIKACE BMW BROCHURE.

  Aplikace BMW Brochure na chytrém telefonu

  Zažijte svět BMW interaktivně ve Vašem chytrém telefonu nebo tabletu. Aplikace BMW Brochure obsahuje digitální brožury všech aktuálních modelů BMW. U vámi vybraného BMW si užijte detailní informace o produktu, úžasné obrázky, pozoruhodná videa a fascinující příběhy ze zákulisí. A samozřejmě zde samozřejmě najdete i detaily týkající se designu, možností výbav, služeb a technologií týkající se BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan.

  SERVIS A ASISTENCE PRO M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

  BMW zákaznický servis

  CHCETE OSOBNÍ KONZULTACI?

  Máte-li jakékoliv dotazy, požadujete další informace nebo máte zájem o konkrétní nabídku na BMW M5 Competition, BMW M5 nebo BMW M550i xDrive Sedan, prosím, kontaktujte svého BMW Autorizovaného Dealera ve svém okolí. Profesionálně vyškolení specialisté BMW vám rádi poskytnou konzultaci po telefonu nebo přímo na místě.

  BMW SERVIS PRO M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

  Nabídky služeb a paketů pro BMW M5 Competition, BMW M5 a M550i xDrive Sedan.

  BMW nastavuje měřítka v oblasti servisu a vždy k dispozici pro Vás a Váš M model BMW řady 5 Sedan. Díky BMW Asistenční službě v případě poruchy nebo nehody jsou naši experti vždy připraveni Vám pomoci – 365 dní v roce. Inovativní služba BMW Teleservices automaticky oznámí Vašemu BMW servisnímu partnerovi potřebu údržby či chybnou funkci Vašeho M modelu BMW řady 5, takže ten se Vám může nezávisle ozvat. Se službou BMW Service Inclusive jsou tyto a všechny ostatní služby na Vámi určenou dobu finančně pokryty. S rozsáhlou nabídkou služeb od BMW jste vždy v bezpečí a zajistíte si více času pro důležitější věci vašeho života.

  BMW Service Inclusive žena před BMW dealerstvím

  BMW Service Inclusive.

  Hoďte starosti za hlavu a soustřeďte se na to, co je skutečně důležité – užívat si sportovní jízdu s Vaším BMW M5 Competition, BMW M5 a M550i xDrive Sedan. Se službami BMW Service Inclusive můžete právě tohle udělat. Jednorázovou platbou získáte všechny zahrnuté služby a údržbové úkoly na dobu dle Vašeho výběru.

  Více infomací
  BMW Teleservices žena hledí do displeje chytrého telefonu a otevírá dveře svého BMW

  BMW Teleservices.

  S inovativními službami Teleservices od BMW ConnectedDrive Vám M modely BMW řady 5 Sedan pomohou udržet si čistou hlavu: pokud je třeba údržba nebo v případě poruchy poskytne Vašemu preferovanému BMW Autorizovanému servisu všechna relevantní data vozidla. Vybraný servisní partner Vás poté kontaktuje a dohodne schůzku. Takže se můžete spolehnout na rychlou a přímočarou službu a nemusíte na všechno myslet sami. Jediná podmínka: musíte Váš M model BMW řady 5 Sedan online zaregistrovat na portálu BMW ConnectedDrive a vybrat BMW Autorizovaný servis. Objevte, jakým způsobem služby BMW Teleservices přinesou do Vašeho života více pohodlí.

  Více infomací
  BMW Asistenční služba žena před BMW

  Asistenční služba BMW Mobile care.

  BMW Asistenční služba je zdarma a dostupná všem řidičům BMW nonstop, 365 dní v roce. Jeden telefonát – a naši specialisté jsou Vám k službám, ať už po telefonu nebo přímo na místě.

  Více infomací

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  BMW M5 Competition:
  Spotřeba paliva, kombinovaná v l/100 km: 11,3–11,1
  Emise CO₂, kombinované v g/km: 259–253

  BMW M5:
  Spotřeba paliva, kombinovaná v l/100 km: 11,3–11,1
  Emise CO₂, kombinované v g/km: 259–253

  BMW M550i xDrive Sedan:
  Spotřeba paliva, kombinovaná v l/100 km: 11,0–10,3
  Emise CO₂, kombinované v g/km: 250–235

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂ a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 existují hodnoty pouze podle WLTP. Další informace o měřicích metodách NEDC a WLTP jsou k dispozici na adrese www.bmw.de/wltp

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO₂ nových osobních automobilů lze získat z „Příručky spotřeby paliva, emisí CO₂ a spotřeby energie nových osobních automobilů“, která je k dispozici na všech prodejních místech a na Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Germany, and under https://www.dat.de/co2
   

  Více informací

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • BMW M5 Competition:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,1
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 259–254

   BMW M5:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 11,3–11,1
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 259–254

   BMW M550i xDrive Sedan:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–10,4
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 243–238

   Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

   Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.