BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red jízdní záběr zepředu
Cena vč. DPH2 492 100 Kč
VýkonAž 460 k (625 kW)
Druh pohonuBenzín

THE M5

BMW M

M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

Cena vč. DPH2 492 100 Kč
VýkonAž 460 k (625 kW)
Druh pohonuBenzín
THE M5M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN.

  BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive.

  M modely BMW řady 5 Sedan v sobě mimořádně podmanivým způsobem spojují typickou M sportovnost s komfortem a elegancí manažerského sedanu. Objevte tři jedinečné M modely se silnými charaktery: S maximálním výkonem 625 k (460 kW) a nastavením podvozku zaměřeným na výkonnost překonává BMW M5 Competition s pohonem M xDrive nejvyšší očekávání. Vysokovýkonný sportovní sedan je vizuálně odlišný celou řadou designových prvků karoserie v leskle černém provedení. Kromě pohonu M xDrive navrženého pro maximální trakci a dynamiku je BMW M5 vybaveno podvozkem, který dokáže vyhovět každému požadavku od sportovního stylu jízdy až po komfort při cestách na dlouhé vzdálenosti. Sladění podvozku s 8válcovým M motorem o výkonu 600 k (441 kW) znamená jízdní dynamiku vyznačující se silou a agilitou. Trojici uzavírá BMW M550i xDrive Sedan. Toto sportovní BMW řady 5 Sedan poskytuje výkon 530 k (390 kW) a zapůsobí hlavně výjimečnou kombinací sportovnosti, komfortu a hospodárnosti.

  Více informací

  SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 5 SEDAN.

  Přehled sportovních prvků: pohon, podvozek a výkonnost.

  BMW M5 Competition.

  Maximální jízdní dynamika a M exkluzivní specifické prvky designu exteriéru a interiéru.
  • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 625 k
  • Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem a 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic
  • Exkluzivní M specifické designové prvky a výbava
  • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 s
  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red three-quarter front view

  BMW M5.

  M typická jízdní dynamika a nejvyšší úroveň sportovního komfortu.
  • Vysokovýkonný zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 600 k
  • M xDrive s Aktivním M diferenciálem
  • 8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic
  • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 s
  BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 Brands Hatch Grey metallic three-quarter front view

  BMW M550i xDrive Sedan.

  Dokonalá kombinace sportovnosti, komfortu a každodenní použitelnosti.
  • Zážehový 8válec M TwinPower Turbo s výkonem 530 k
  • 8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport
  • BMW xDrive
  • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,8 s
  BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual Verde Ermes metallic three-quarter front view
  • BMW M5 Competition.
  • BMW M5.
  • BMW M550i xDrive Sedan.

  BMW M5 COMPETITION – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

  Jízdní dynamika a designové prvky BMW M5 Competition.

  S výkonem 625 k (460 kW) a speciálním nastavením podvozku, s nímž jsou sladěné všechny relevantní regulační systémy, se BMW M5 Competition ujímá vedení. Vizuální jedinečnost podkresluje i celá řada charakteristických doplňků od BMW M.

  BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) boční pohled
  Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kryt motoru

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

  Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo s výkonem 460 kW (625 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,3 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

  BMW M5 Competition s pohonem M xDrive F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) z tříčtvrtečního pohledu zepředu při jízdě

  M xDrive.

  Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.
  BMW M5 Competition s 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

  8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

  BMW M5 Competition s tlačítkem M MODE F90 LCI Facelift 2020 interiér detailní pohled na volič převodovky

  Tlačítko M MODE.

  Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.
  BMW M5 Competition s voličem M Setup F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  M Setup.

  M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.
  M kožený volant BMW M5 Competition s řízením M Servotronic F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M Servotronic.

  V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.
  BMW M5 Competition s M karbon-keramickými brzdami F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Individual Imola Red (červená) detailní pohled na kolo

  M karbon-keramické brzdy.

  M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Jejich materiál nekoroduje, je velmi odolný proti opotřebení, snese vyšší tepelné zatížení a přispívá k nižší hmotnosti vozu, což má pozitivní vliv na jeho agilitu, dynamiku a zrychlení. Tato speciální výbava je zvenku na první pohled rozpoznatelná díky brzdovým třmenům ve zlatém metalickém provedení s logem M. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
  BMW M5 Competition s M sportovním výfukovým systémem F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Individual Imola Red (červená) detailní pohled na zadní nárazník

  M sportovní výfukový systém.

  M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
  M maska chladiče v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) pohled zepředu

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek s jednodílným rámečkem v leskle černém provedení propůjčuje M5 Competition výrazně nápadný vzhled. Typické M trojrozměrné dvojité lamely mají také leskle černou povrchovou úpravu a nesou i černé označení M5 Competition.
  M boční žábry v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) v detailním pohledu

  M boční ozdobné žábry.

  Charakteristické M boční ozdobné žábry v leskle černém provedení s označením modelu M5 Competition vytvářejí výrazný trojrozměrný efekt a zdůrazňují dynamickou kombinaci technické dokonalosti a dechberoucího designu. Jsou synonymem M automobilů již od jejich počátků.
  M vnější zpětná zrcátka v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled

  M specifická vnější zpětná zrcátka.

  Leskle černá zpětná zrcátka dodávají modelu M5 Competition výjimečně sportovní charakter.
  M zadní spoiler v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na víko kufru

  M zadní spoiler.

  M zadní spoiler v leskle černém provedení podtrhuje sportovní siluetu vozu a výrazně omezuje nechtěný vztlak. Větší přítlak znamená ve vysokých rychlostech více trakce, a tím i větší směrovou stabilitu.
  M specifické dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na záď

  M specifické dvojité koncovky výfuku.

  Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.
  M zadní nárazník v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na difuzor

  M zadní nárazník v leskle černém provedení.

  Leskle černý zadní nárazník u BMW M5 Competition podtrhuje sportovní charakter a dodává vozidlu nezaměnitelnou identitu.
  M multifunkční sedadla BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M multifunkční sedadla.

  M multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce zaujmou exkluzivním designem s podsvíceným logem M5, kterým vhodně ladí se sportovním vzhledem celého vozu. Nízko umístěné sedáky a výrazné bočnice evokují svým sportovním vzhledem skořepinová sedadla a zajišťují vynikající oporu těla. Spolu s kompletními možnostmi nastavení nabízejí maximální komfort.
  M kožený volant BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M kožený volant.

  M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky M1 a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicky konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.
  Červené tlačítko Start/Stop BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  Červené tlačítko Start/Stop.

  Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.
  M volič převodovky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

  M volič převodovky.

  Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.
  M specifický přístrojový panel BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M specifický přístrojový panel.

  M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat plnicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.
  Prahové lišty s nápisem M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

  Prahové lišty s nápisem M5 Competition.

  Okamžitě po otevření dveří se objeví osvětlený nápis M5 Competition, který zintenzivňuje vzrušení očekávané z následujících jízdních zážitků.

  BMW M5 – PŘEHLED VLASTNOSTÍ.

  Jízdní dynamika a designové prvky BMW M5.

  BMW M5 je synonymem úchvatného inženýrství a inovativního přístupu k jízdě. Poskytuje dosud nepředstavitelnou dimenzi jízdní dynamiky v manažerském sedanu. Celá paleta špičkových technologií zajistí, že každodenní obchodní rutina bude bezpečnější a pohodlnější. Inovativní systém pohonu všech kol M xDrive a motor s výkonem 600 k (441 kW) v BMW M5 změní řidiče v sebevědomého pilota vysokovýkonného sportovního sedanu s neuvěřitelnou silou, přesností a agilitou – ryzí M radost z jízdy na nejvyšší úrovni.

  BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
  Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kryt motoru

  Zážehový 8válec M TwinPower Turbo.

  Zážehový osmiválec M TwinPower Turbo s výkonem 441 kW (600 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje vozu zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,4 s. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.

  M xDrive BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) pohled zboku

  M xDrive.

  Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.
  8stupňová převodovka M Steptronic Drivelogic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  8stupňová převodovka M Steptronic Sport s ovládáním Drivelogic.

  8stupňová automatická převodovka M Steptronic Sport s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.

  Tlačítko M MODE BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér detailní pohled na volič převodovky

  Tlačítko M MODE.

  Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.
  M Setup BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér volič převodovky

  M Setup.

  M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.
  M Servotronic BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 kokpit

  M Servotronic.

  V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.
  M brzdy s dvoudílnými kotouči BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohled na kolo

  M brzdy s dvoudílnými kotouči.

  Díky kombinaci různých materiálů umožňují M brzdy s plovoucími kotouči dosahovat vynikajících hodnot zpomalení, jsou extrémně stabilní a vysoce odolné. Jsou také výrazně lehčí, což má pozitivní vliv na agilitu, dynamiku a akceleraci. Červeně lakované třmeny s logy M jsou charakteristickým znakem vysokovýkonných M specifických brzd. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
  M sportovní výfukový systém BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá), detailní pohled na zadní nárazník

  M sportovní výfukový systém.

  M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.
  M maska chladiče ve tvaru ledvinek BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) pohled zepředu

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

  M maska chladiče ve tvaru ledvinek s M černými dvojitými lamelami, logem M5 a chromovanými rámečky zdůrazňuje sportovní styl vozu.
  M žábry BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohled

  M žábry.

  M žábry ozdobené logem modelu zajišťují optimální proudění vzduchu okolo podběhů díky integrovaným výdechům Air Breather. Výrazný trojrozměrný vzhled zároveň podtrhuje pro M modely charakteristickou kombinaci technické vyzrálosti a úchvatného designu.
  20" M kolo z lehké slitiny Double-spoke 810 M BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) detailní pohle na kolo

  20" M kola z lehké slitiny Double-spoke 810 M Bicolour.

  Kvalitní 20" M z lehké slitiny Double-spoke 810 M jsou leštěná a vyvedená ve dvoubarevném provedení Bicolour Orbit Grey. Rozměr předních kol 9,5