BMW řady 7 Sedan, luxusní sedan, informace

THE 7

BMW ŘADY 7 SEDAN

BMW řady 7 Sedan znamená exkluzivní luxus a jedinečné potěšení z posunování hranic. To je přesně ten důvod, proč je v nabídce široká řada možností individualizace, ať už se týkají jízdní dynamiky, designu exteriéru či interiéru nebo technologických inovací a konektivity.

Více informací
THE 7BMW ŘADY 7 SEDAN

PRŮKOPNÍCI UDÁVAJÍCÍ SMĚR

PROZKOUMEJTE MODELY A MOŽNOSTI VÝBAVY BMW ŘADY 7 SEDAN

DESIGN EXTERIÉRU PURE EXCELLENCE

V luxusním odstínu Bernina Grey s třpytivým jantarovým nádechem a 20“ koly z lehké slitiny Multi-spoke dokáže BMW řady 7 Sedan zapůsobit svým jedinečným vizuálním charakterem. Výkonný zážehový osmiválec BMW TwinPower Turbo nabízí maximální výkon 390 kW (530 k) a maximální točivý moment 750 Nm, což jsou parametry, které jsou zárukou špičkových výkonů. V rekordním čase vás ohromí i interiér, využívající exkluzivních materiálů, jako je rozšířené kožené čalounění Nappa s doplňkovým prošíváním Cognac nebo obložení interiéru v provedení tmavého amerického dubu Dark American Oak.

Přední tříčtvrteční pohled na šedé BMW řady 7 Sedan s designem exteriéru Pure Excellence

V luxusním odstínu Bernina Grey s třpytivým jantarovým nádechem a 20“ koly z lehké slitiny Multi-spoke dokáže BMW řady 7 Sedan zapůsobit svým jedinečným vizuálním charakterem. Výkonný zážehový osmiválec BMW TwinPower Turbo nabízí maximální výkon 390 kW (530 k) a maximální točivý moment 750 Nm, což jsou parametry, které jsou zárukou špičkových výkonů. V rekordním čase vás ohromí i interiér, využívající exkluzivních materiálů, jako je rozšířené kožené čalounění Nappa s doplňkovým prošíváním Cognac nebo obložení interiéru v provedení tmavého amerického dubu Dark American Oak.

  • Exteriér

  • Interiér

M SPORTOVNÍ PAKET

M sportovní paket propůjčuje vozu ještě sportovnější styl. Kromě přiostřeného vzhledu exteriéru a interiéru přináší M sportovní paket také více radosti z jízdy. Jízdní dynamiku výrazným způsobem zvyšují M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamický paket.

 

Přední tříčtvrteční pohled na šedé BMW řady 6 Sedan s M sportovním paketem

M sportovní paket propůjčuje vozu ještě sportovnější styl. Kromě přiostřeného vzhledu exteriéru a interiéru přináší M sportovní paket také více radosti z jízdy. Jízdní dynamiku výrazným způsobem zvyšují M sportovní podvozek, M sportovní brzdy a M aerodynamický paket.

 

  • Exteriér

  • Interiér

ENERGICKÁ ELEGANCE

EXTERIÉR A INTERIÉR BMW ŘADY 7 SEDAN

Jedinečné pojetí výkonu. BMW řady 7 Sedan vytváří dojem rozhodnosti a výkonnosti. Soustředěný výraz světlometů a působivá maska ve tvaru ledvinek dotvářejí sebejistou příď a už na první pohled podtrhují jedinečný charakter vozu. Výsledkem je plynulá linie předních vstupů vzduchu přes boční průduchy Air Breather až k zádi vozidla. BMW řady 7 Sedan do svého okolí vyzařuje dojem délky a elegance. Uvnitř je BMW řady 7 Sedan typické svou kvalitou a jednoznačným zaměřením na luxus. Interiér je čalouněný mimořádně kvalitní kůží a multimodální koncept ovládání podtrhuje prvotřídní estetiku a jedinečný komfort. Navíc je uvnitř vozu připraveno prostorové osvětlení, které dotváří jedinečnou atmosféru a ideálně doplňuje harmonicky navržený celkový koncept.
Boční pohled na BMW řady 7 Sedan s otevřenými dveřmi před osvětleným hotelem
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled zpředu na přední nárazník

Přední nárazník

Přední nárazník s velkou maskou ve tvaru pro BMW typických ledvinek je na silnici zárukou působivého výrazu. Kromě toho jsou spodní vstupy vzduchu lemovány dynamicky navrženými příčkami, které optimalizují aerodynamiku a zdůrazňují sportovní charakter vozu.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na laserové světlomety BMW

BMW laserové světlomety

Laserové světlomety BMW Laserlight, které se přizpůsobují rychlosti, mají více než dvojnásobný dosvit ve srovnání s jinými druhy světlometů. Pomáhají tak zvýšit bezpečnost díky zlepšené viditelnosti. Po vizuální stránce je tato technologie rozpoznatelná podle modrých doplňků a nápisů „BMW Laser“ uvnitř světlometů. Tato výbava zahrnuje také adaptivní světlomety a funkci BMW Selective Beam (neoslňující asistent dálkových světel).
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na průduchy Air Breather

Air Breather

Průduchy Air Breather podtrhují sportovně-elegantní charakter vozu a zajišťují optimální proudění vzduchu v oblasti předních kol. Spolu s předním nárazníkem a rozměrnou maskou BMW ve tvaru ledvinek dodávají velkému sedanu působivý charakter.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na zadní nárazník

Zadní nárazník

Nově navržený zadní nárazník, nízké odrazky a lichoběžníkové koncovky výfuku umístěné po obou stranách dodávají zadní části vozu působivý charakter a podtrhují jeho šířku. Nízká LED zadní světla a úzký pás mezi nimi jsou dalšími prvky účinně zdůrazňujícími šířku zadní části tohoto sedanu.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na LED zadní světla se světelným proužkem

LED zadní světla se světelným proužkem

Dvoudílná LED zadní světla integrují koncová, brzdová a couvací světla, stejně jako zadní mlhovky a směrovky. Všechna jsou navržena s technologií LED. Světla jsou integrovaná do levého a pravého segmentu nárazníku. Šířku vozu zdůrazňuje úzký osvětlený pás mezi světlomety.
BMW řady 7 Sedan: Panoramatická prosklená střecha z ptačí perspektivy

Panoramatická prosklená střecha

Panoramatická prosklená střecha zajišťuje v otevřené poloze bohatý přísun čerstvého vzduchu. Po zavření vytváří v interiéru světlou, světlem zalitou atmosféru. Otevírání i zavírání probíhá elektricky jediným stiskem tlačítka nebo klíčku. Prosklená střecha je posuvná a výklopná, doplňuje ji sluneční clona a větrný deflektor.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na sedadla čalouněná kůží Nappa

Rozšířené kožené čalounění Nappa v barvě Cognac

Exkluzivní rozšířené kožené čalounění Nappa s prošíváním Cognac, černá barva interiéru.
BMW řady 7 Sedan: Prostorové osvětlení interiéru

Prostorové osvětlení

Ambientní osvětlení B-sloupků vytváří komfortní a příjemnou atmosféru pro cestující v zadní části vozu. Měkké světlo, které vytváří příjemnou atmosféru nejen ve tmě, lze libovolně zapnout nebo vypnout tlačítkem. I když je světlo aktivováno, na displejích zábavního systému pro zadní sedadla se neobjevují žádné odlesky.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na nerezovou nakládací hranu otevřeného zavazadlového prostoru

Nerezová nakládací hrana

Široká nerezová nakládací hrana dotváří elegantní charakter a dále zvyšuje praktičnost zavazadlového prostoru.
BMW řady 7 Sedan: detailní pohled na BMW Individual chladicí box

BMW Individual chladicí box

Elektrický BMW Individual chladicí box je umístěn v zavazadlovém prostoru a lze ho otevřít z prostoru pro cestující, pokud je zadní středová opěrka sklopená. Jeho objem přibližně 15 litrů nabízí dostatek prostoru například pro dvě láhve o objemu 0,5 litru a jednu láhev šampaňského (0,375 litru). Box lze snadno vyjmout, takže je v případě potřeby možné obnovit plný objem zavazadlového prostoru.
BMW řady 7 Sedan Executive Lounge: zadní sedadla s nejvyšší úrovní komfortu

Executive Lounge

Sedadlo Executive Lounge nabízí cestujícímu vzadu vpravo nejvyšší stupeň komfortu a neomezený výhled do všech stran. Sedadlo je vybaveno masážní funkcí a různými možnostmi nastavení, díky nimž je cestování maximálně uvolňujícím zážitkem. Nabízí velkorysý prostor pro nohy a na zadní straně opěradla spolujezdcova sedadla vpředu je vybaveno opěrnou plochou pro nohy, díky níž poskytuje komfortní polohu pro odpočinek.

PRŮKOPNICKÁ TECHNOLOGIE

ORIGINÁLNÍ INOVACE BMW ŘADY 7 SEDAN

Intuitivně vstříc budoucnosti. Zanedlouho budete mít možnost si vybrat, zda budete řídit sami, nebo se necháte vézt autonomně. Asistenční systémy BMW Personal CoPilot už dnes nabízejí ochutnávku toho, co by řízení mohlo nabídnout v blízké budoucnosti. Tyto systémy řidiči pomáhají, nebo v některých případech za něj úkol zcela přebírají. V BMW řady 7 Sedan je vše obzvláště zaměřeno na řidiče. Například displeje BMW Live Cockpit Professional lze velmi jednoduše přizpůsobit jeho potřebám. BMW Inteligentní osobní asistent vám umožňuje ovládat jednotlivé funkce rychle a pohodlně. Nová éra technologie.
BMW řady 7 Sedan: Displej zobrazující BMW Operating System 7.0

Koncept ovládání BMW Operating System 7

Inovativní koncept ovládání s BMW operačním systémem 7 umožňuje ještě snadnější a intuitivnější obsluhu funkcí vozu pomocí řeči, dotykového displeje a ovladače iDrive. Z toho důvodu byla vylepšena funkčnost ovladače iDrive. Takže například menu s aplikacemi lze nyní zvolit přímo.
BMW řady 7 Sedan: Displej a přístrojový štít zobrazují Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních dopravních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi, asistent změny jízdního pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.
BMW řady 7 Sedan: Displej zobrazující Parking Assistant Plus

Parking Assistant Plus

Výbava Parking Assistant Plus usnadňuje parkování a manévrování s vozem. Kromě jiných funkcí obsahuje funkci Surround View včetně pohledu z ptačí perspektivy Top View, Panorama View a také pomocníka při podélném parkování, Parking Assistant s vodicími čárami a couvací asistent.
BMW řady 7 Sedan: displej a přístrojový štít zobrazují BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant

„Hey, BMW. Who are you?“ Nebylo by skvělé, kdyby vaše BMW bylo zároveň i vaším osobním asistentem? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant komunikujte se svým vozem. Zná vás, s každým dnem se zlepšuje a pomůže vám v jakékoliv situaci. A dokonce mu můžete přidělit vaše vlastní osobní aktivační slovo. Může vám vysvětlit všechno a o vašem voze a pomůže vám tak poznat vaše BMW ještě lépe.
BMW řady 7 Sedan: Displej zobrazuje BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW operační systém 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.

NOVÁ ÚROVEŇ HOSPODÁRNOSTI A DYNAMIKY

MOTORY BMW ŘADY 7 SEDAN

Špičkové výkony mají mnoho podob – to je důvod, proč BMW řady 7 Sedan nabízí tak širokou paletu motorizací. Nejen zážehový řadový šestiválec BMW TwinPower Turbo, ale také extrémně výkonný 8válec a mohutný motor V12 převyšují všechny své konkurenty. Tento automobil je extrémně efektivní také ve své plug-in hybridní verzi. Souhra 6válcového motoru, elektromotoru a vysokonapěťového akumulátoru nejnovější generace má za následek maximální výkon, doprovázený nižší spotřebou paliva. Díky inovativnímu pohonu všech kol BMW xDrive je BMW řady 7 Sedan schopno přenést výkon na silnici za všech podmínek – dynamicky a autoritativně.
Tříčtvrteční přední pohled na šedé BMW řady 7 Sedan projíždějící městským prostředím
BMW řady 7 Sedan: Detailní pohled na zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo

Zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo

Impozantní výkon, sametový chod a strhující zvuk jsou charakteristickými znaky zážehového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo nové generace motorů BMW EfficientDynamics. Díky technologiím Double-VANOS, Valvetronic, vysokotlakému vstřikování paliva a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll je motor výjimečně výkonný a zároveň hospodárný.
BMW řady 7 Sedan: Detailní pohled na zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo

Zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo

Zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo kombinuje dvě turbodmychadla s plně variabilním časováním ventilů Valvetronic a přímým vstřikováním paliva High-Precision Injection. Nejvyšší výkon činí 390 kW (530 k) a maximální točivý moment dosahuje 750 Nm. Dvojice turbodmychadel je umístěna kompaktně mezi řadami válců.
BMW řady 7 Sedan: Detailní pohled na elektromotor s nápisem eDrive

Elektromotor

Na budoucnost orientované jízdní zážitky: Hlavním komponentem pohonu v hybridní převodovce je elektromotor. V rámci hybridních funkcí a jako pomoc zážehovému 6válci umožňuje elektromotor komfortní a čistě elektrikou jízdu až do rychlosti 140 km/h. Při brzdění a jízdě setrvačností přeměňuje kinetickou energii na elektřinu a ukládá ji do vysokonapěťového akumulátoru. Ideální kombinace hospodárnosti a agility.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Vybrat model

Hmotnost

Pohotovostní hmotnost (kg) 1 950
Max. povolená hmotnost (kg) 2 560
Povolené zatížení (kg) 685
Povolené zatížení přední/zadní nápravy (kg) 1 255 / 1 400
Hmotnost nebrzděného přívěsu/svislé zatížení tažného zařízení (kg) 750 / 100
Povolené zatížení brzděného přívěsu, stopání max. 12 %/8 % (kg) 2 100 / 2 100
Objem zavazadlového prostoru min.–max. (l) 515

Celkový výkon

Délka/šířka/výška 5 120 / 1 902 / 1 467
Šířka vč. zpětných zrcátek (u řidiče a spolujezdce) 2169 (1090 / 1079)
Rozvor (mm)/průměr otáčení (m) 3 070 / 12,3

Kola

Pneumatiky vpředu 225/60 R17 99 Y
Pneumatiky vzadu 225/60 R17 99 Y
Kola vpředu 7,5Jx17 LM
Kola vzadu 7,5Jx17 LM

Motor

Počet válců/ventilů na válec 6 / 4
Zdvihový objem (cm3) 2 993
Zdvih/vrtání (mm) 90 / 84
Výkon spalovacího motoru (kW (k)) 210 (286) / 4000
Max. točivý moment (Nm při 1/min) 650 / 1500-2500
Kompresní poměr (:1) 16,5

Jízdní výkony

výkon 48V mild hybridní techniky (kW (k)) 8 (11)

Výkon

Maximální rychlost 250
Zrychlení 5,9

Naměřené hodnoty

Spotřeba paliva, kombinovaná 6,2 - 5,5
Objem palivové nádrže (l) 78
Emisní třída podle EU Euro 6d-ISC-FCM

Dojezd a nabíjení

Emise CO2, kombinované 162 - 143

Technické údaje BMW řady 7 Sedan

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW ŘADY 7 SEDAN

Spotřeba paliva a emise CO₂.

BMW 750Li xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,6–9,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 218

BMW BMW 745e Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–2,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 51–48

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu
a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto
vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2,
mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.


 

Více informací