BMW CHARGING: ŽIVOT PLNÝ ENERGIE.

VŠE, CO POTŘEBUJETE VĚDĚT O NABÍJENÍ SVÉHO ELEKTRICKÉHO BMW.

BMW X1 xDrive30e: spotřeba paliva, kombinovaná podle WLTP v l/100 km[1][3][4]: 1,1–0,7; emise CO2, kombinované WLTP v g/km[1][3][4]: 24–16; spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP v kWh/100 km[1][3][4]: 19,3–16,8; dojezd na elektřinu, WLTP v km[1][2][3]: 71–85

Nabíjejte s klidem: jednoduše, kdykoli a kdekoli. Elektrické a plug-in hybridní vozy jsou předzvěstí nového druhu mobility, která je efektivní a komfortní. Díky flexibilním možnostem nabíjení a inovativním nabíjecím technologiím již nyní můžete jezdit bez starostí každý den, a to i na delší cesty. Budete nabíjet rychle na cestách, nebo pohodlně doma. Najdete si ideální způsob nabíjení, který bude nejlépe vyhovovat Vašemu životnímu stylu.

NABÍJECÍ ŘEŠENÍ PRO VÁŠ

ELEKTRICKÝ VŮZ.

BMW Charging nabíjení na cestách

NABÍJENÍ NA CESTÁCH.

Díky naší široké nabídce řešení pro nabíjení máte vždy k dispozici nejvhodnější způsob doplňování energie pro Váš elektrický nebo plug-in hybridní vůz. V jedné z největších nabíjecích sítí v Evropě, která se neustále rozšiřuje. S až 551 000 veřejnými nabíjecími místy, na nichž můžete svůj elektromobil pohodlně nabít.  

BMW Charging nabíjení doma

NABÍJENÍ DOMA.

Bez ohledu na okolnosti je nejpohodlnějším a nejkomfortnějším nabíjením to, které provádíte doma. A to jak pomocí nabíječky BMW Wallbox, tak univerzální rychlonabíječky BMW Flexible Fast Charger nebo z běžné elektrické zásuvky. Zjistěte více o praktických řešeních, která BMW nabízí pro domácí nabíjení Vašeho elektrického vozu.

TECHNOLOGIE A PRODUKTY OD BMW CHARGING.

BMW Charging Trasy optimalizované z pohledu nabíjení
BMW nabíjecí kabel

Trasy optimalizované z pohledu nabíjení.

Do cíle přijedete vždy odpočatí. Naplánujte si pro cestu elektrickým vozem trasy včetně optimálních zastávek pro nabíjení a snadno díky nim vyhledejte na trase nabíjecí stanice. Náš plánovač tras vypočítá nejrychlejší možnosti nabíjení ve Vašem okolí nebo podél Vaší trasy. K dispozici je buď přímo z Vašeho navigačního systému, nebo z aplikace My BMW.

Vaše nabíjecí výbava.

K nabíjení elektromobilu nepotřebujete mnoho. Nabíjecí karta BMW Charging pro nabíjení na veřejných nabíjecích stanicích je součástí standardní výbavy Vašeho BMW. A pokud chcete, můžete si doma nainstalovat nabíječku Wallbox. Nebo jednoduše nabíjejte z běžné elektrické zásuvky.

BMW Charging BMW Wallbox
BMW Charging nabíjecí kabel

BMW Wallbox Plus.

Jednoduše a snadno nabíjejte své elektrické nebo plug-in hybridní BMW doma pomocí nabíječky BMW Wallbox. Výkonem až 22 kW. Je praktická, bezpečná a kompaktní.

Nabíjecí kabel (Mode 3) pro veřejné nabíjení.

Elektrické nebo plug-in hybridní BMW můžete na AC veřejných nabíjecích stanicích nabíjet pomocí kabelu Mode 3. V závislosti na modelu může být součástí standardní výbavy Vašeho BMW.

NAJDĚTE NABÍJECÍ STANICE PRO VÁŠ ELEKTRICKÝ VŮZ.

Více informací

Loading Time

Nabíjecí časy pro

Nabíjení na cestách

Vysokovýkonná nabíjecí stanice

Svůj vůz můžete obzvláště rychle nabít na vysokovýkonné nabíjecí stanici (např. v síti IONITY). Stejnosměrný proud (DC) poskytovaný na těchto stanicích nabízí výrazně vyšší nabíjecí výkon než střídavý proud (AC), který se používá například v domácích zásuvkách. Proto jsou vysoce výkonné nabíjecí stanice, jako jsou tyto, vhodné zejména pro nabíjení na cestách. Na displeji vidíte minimální dobu potřebnou k nabití z 10 na 80 % úrovně nabití akumulátoru s využitím maximálního nabíjecího výkonu vozu. V tomto rozsahu je nabíjení nejrychlejší a zároveň šetří baterii. Pohled na mapu Vám ukáže všechny vysokovýkonné nabíjecí stanice v rámci sítě BMW Charging. (Platí k 22. 3. 2023)

Rychlonabíjecí stanice

Pokud potřebujete rychle nabít ve městě nebo na cestách, jsou rychlonabíjecí stanice tou správnou volbou. To proto, že jimi dodávaný stejnosměrný proud (DC) nabízí výrazně vyšší nabíjecí výkon než střídavý proud (AC), který se používá například v domácích zásuvkách. Proto jsou rychlonabíjecí stanice, jako jsou tyto, vhodné zejména pro nabíjení na cestách. Zobrazena je minimální doba potřebná k nabití z 10 na 80 % úrovně nabití akumulátoru s využitím nabíjecího výkonu až 50 kW. V tomto rozsahu je nabíjení nejrychlejší a zároveň šetří baterii. Pohled na mapu Vám ukáže všechny rychlonabíjecí stanice v rámci sítě BMW Charging. (Platí k 22. 3. 2023)

AC nabíjecí stanice (střídavý proud)

Veřejné nabíjecí stanice na střídavý proud najdete téměř všude. Jsou vhodné zejména pro pravidelné nabíjení po delší dobu, jako například přes noc nebo když jste v práci. Zobrazena je minimální doba nabíjení z 0 na 100 % úrovně nabití baterie výkonem 22 kW. Nabíjecí výkon závisí na výbavě konkrétního vozu. Pohled na mapu Vám ukáže všechny AC nabíjecí stanice v rámci sítě BMW Charging. (Platí k 22. 3. 2023)

Nabíjení doma

Wallbox/Flexible Fast Charger

Doma můžete vůz nabíjet pomocí Wallboxu nebo univerzální nabíječky Flexible Fast Charger. V obou případech se používá střídavý proud (AC). V závislosti na vozidle, speciální výbavě a trhu poskytuje Wallbox maximální nabíjecí výkon 22 kW, Flexible Fast Charger maximálně 11 kW. Zobrazena je minimální doba nabíjení od 0 do 100 % úrovně nabití baterie při výkonu 11 kW.

Filter charging stations

Nabíjecí výkon závisí na stavu nabití baterie, okolní teplotě, individuálním jízdním stylu a používání doplňkových spotřebičů, a také na konkrétním voze. Doby nabíjení platí pro teplotu 23 °C při zahájení nabíjení těsně po jízdě a mohou se lišit v závislosti na způsobu používání.
 

Pomocí aplikace My BMW můžete vyhledávat nabíjecí stanice a také plánovat, kontrolovat a spravovat nabíjení, a to jak doma, tak i na cestách. V demo režimu si můžete vyzkoušet širokou nabídku funkcí aplikace My BMW.

NABÍJENÍ ELEKTRICKÉHO VOZU:
APLIKACE MY BMW & SLUŽBY

VAŠE BMW UDĚLÁ PRÁCI ZA VÁS.

DOBY NABÍJENÍ ELEKTRICKÝCH VOZŮ.

Nabíjení Vašeho elektromobilu na vysokovýkonných nabíjecích stanicích je nejrychlejší metodou. Díky jejich vysokému nabíjecímu výkonu tyto nabíjecí stanice nabízí velmi krátké doby nabíjení. Například model BMW i5 získá při nabíjení po dobu pouhých 10 minut tolik energie, kolik stačí na dojezd 146 až 196 kilometrů. S nabíječkou BMW Wallbox nebo BMW Flexible Fast Charger lze BMW i5 nabíjet pohodlně doma a vozidlo se kompletně nabije za 8:30 hodiny.

BMW Charging náklady

NÁKLADY NA ELEKTRICKÝ VŮZ.

Kolik stojí nabití elektrického vozu? Ušetřete peníze díky menším nákladům na servis a nižším daním. Existují dotace nebo zvýhodnění pro elektrické vozy? Zjistěte, zda pro Vás dává elektrický vůz smysl.

KOLIK ELEKTŘINY POTŘEBUJE ELEKTRICKÝ VŮZ?

Množství elektřiny, které je při nabíjení potřeba, závisí na různých faktorech. Svou roli však hraje i Vaše vlastní chování při jízdě, průměrná rychlost a venkovní teplota. Měsíční náklady na spotřebovanou elektřinu závisí především na ujeté vzdálenosti a spotřebě elektromobilu. Vliv na ně má i Vaše vlastní chování při jízdě. Kromě toho se na nákladech na elektřinu podílí také zvolený tarif nabíjení a místa nabíjení.

Můžete třeba využít atraktivní tarify, jako je například tarif Active s mimořádně výhodnými pevnými cenami. První rok je pro zákazníky nových vozů BMW zdarma bez nutnosti platit paušální poplatek.

BMW nabíjení Destination Charging

BMW DESTINATION CHARGING

VAŠE ROZŠÍŘENÍ NABÍJECÍ SÍTĚ.

Cílem služby BMW Destination Charging je rozšířit možnosti nabíjení dostupné našim zákazníkům. Připraveno je velké množství nabíjecích míst v 50 zemích. Díky mnoha zúčastněným prémiovým partnerům, jako jsou hotely, restaurace, golfové kluby atd., můžete využít pohodlně nabíjení v cílové destinaci. Zatímco si užíváte svůj pobyt, Vaše BMW se nabíjí. Tyto prémiové možnosti nabíjení vyhledáte pohodlně pomocí navigačního systému nebo aplikace My BMW. Staňte se součástí celosvětové sítě nabíjení na destinationcharging@bmw.com.

OD ZÁKAZNÍKŮ PRO ZÁKAZNÍKY: ELEKTROMOBILITA V KAŽDODENNÍM ŽIVOTĚ.

„Nikdy jsme toho nelitovali.“

Podívejte se na video a zjistěte, jak náročné dříve bývaly delší cesty s elektromobilem. A jak snadno a bezproblémově zákazníci BMW nabíjejí své elektromobily dnes. Díky trasám optimalizovaným pro nabíjení a dalším funkcím, které vám pomáhají při jízdě.

0:00
0:00 /  0:00
BMW nabíjení servis

BATERIE

PRODLOUŽENÍ ŽIVOTNOSTI BATERIE VAŠEHO ELEKTRICKÉHO VOZU.

Životnost vysokonapěťové baterie mohou ovlivnit i Vaše vlastní návyky při používání. Vysokonapěťová baterie by se měla nabíjet hlavně nízkými nabíjecími výkony v nabíjecích stanicích střídavého proudu nebo wallboxem. Pro běžné použití lze doporučit provozovat vůz s nabitím baterie mezi 10 a 80 %. Pro tento účel si můžete nastavit cílovou hodnotu nabíjení 80 %. Dojezd a životnost baterie může prodloužit také efektivní a předvídavý styl jízdy.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY.

BMW Charging – Udržitelnost

UDRŽITELNOST.

Jako globální společnost BMW Group chápe svoji důležitou roli ve společnosti a přebírá odpovědnost s ohledem na udržitelnost. Zjistěte více o principu oběhového hospodářství a opatřeních, která přijímáme ke snížení CO2 a k ochraně zdrojů.

Spotřeba paliva a emise CO₂.


BMW X1 xDrive30e: spotřeba paliva, kombinovaná podle WLTP v l/100 km[1][3][4]: 1,1–0,7; emise CO2, kombinované WLTP v g/km[1][3][4]: 24–16; spotřeba elektřiny, kombinovaná (WLTP v kWh/100 km[1][3][4]: 19,3–16,8; dojezd na elektřinu, WLTP v km[1][2][3]: 71–85

[1] Oficiální údaje o spotřebě paliva, emisích CO₂, spotřebě elektřiny a dojezdu byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Hodnoty WLTP berou při udávání dojezdu v úvahu i veškerou volitelnou výbavu (v tomto případě dostupnou na německém trhu). U vozidel nově schválených od 1. ledna 2021 již nejsou k dispozici oficiální hodnoty podle NEDC, ale pouze podle WLTP. Kromě toho jsou hodnoty NEDC od 1. ledna 2023 na základě nařízení EK 2022/195 z osvědčení o shodě (COC listů) vymazány. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.cz/wltp

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO₂ nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva (DAT), emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Německo, a na https://www.dat.de/co2/.

[2] Dojezd závisí na různých faktorech, jako jsou zejména individuální jízdní styl, charakteristika trasy, okolní teplota, využívání topení/klimatizace a temperování interiéru před odjezdem.

[3] Údaje o výkonu zážehových motorů platí pro vozidla používající palivo s oktanovým číslem 98. Uvedené údaje o spotřebě paliva byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Jsou přípustná bezolovnatá paliva s oktanovým číslem 91 a vyšším s maximálním podílem etanolu 10 % (E10). BMW doporučuje bezolovnatý benzin s oktanovým číslem 95. Pro vysokovýkonné modely BMW doporučuje bezolovnatý benzin s oktanovým číslem 98.

[4] Pro plug-in hybridní verze: Vážená kombinovaná hodnota (EC AC Charge Weighted)