BMW i

BMW i je průkopnický koncept dlouhodobě udržitelné mobility. Světu představuje pokroková elektrická vozidla i služby související s dopravou, jedinečný, inspirativní design a nové chápání pojmu známého jako udržitelnost. Nové automobily vzbuzují obdiv: ať už máme na mysli plně elektrické BMW i3, vozidlo s nulovými lokálními emisemi pro jízdu do města, navržené s přístupem trvalé udržitelnosti, nebo BMW i8 Coupé a BMW i8 Roadster jako průkopnické sportovní vozy.

Elektrické a elektrifikované: každý detail, každá vlastnost – vše je na novém BMW i3 s pohonem eDrive navrženo pro vzrušující městský životní styl. BMW i3 pohání bezemisní elektrický motor, jehož vlastnosti jsou ideální pro automobil určený do města, kde se již nyní aplikují mnohá omezení pro různé typy vozidel. Z pohledu ekologicky navrženého vozu zaujme BMW i3 schopností zrychlit z místa nebo nízké rychlosti tak, že to zatají dech. Vysokonapěťový akumulátor (lithium-iontový) je schopen zajistit dojezd až 200 km, takže je BMW i3 připraveno dojet i daleko za hranice městské aglomerace. Umožňuje také cesty na delší vzdálenosti bez strachu o dostatečný dojezd.

Nejprogresivnější sportovní vůz: zásluhou inteligentní lehké konstrukce s využitím uhlíkových vláken a aerodynamické propracovanosti je hospodárnější. Odpovědnost k životnímu prostředí je zřejmá z použití recyklovatelných materiálů v interiéru. Má přitom nezaměnitelně sportovní projev a design. Nekompromisní, ale s optimální kombinací radosti z jízdy a odpovědnosti. Plug-in hybridní BMW i8, dostupné jako Roadster a Coupé, v sobě spojuje přednosti elektřinou poháněných vozů s vozy vybavenými nejmodernějšími spalovacími motory. Výsledkem je neobyčejně dynamický projev s extrémně nízkou spotřebou paliva a produkcí emisí CO2.