VÍCE ENERGIE. MÉNĚ PALIVA.

BMW eDrive.

BMW iPerformance

VÍCE ENERGIE. MÉNĚ PALIVA.

BMW eDrive.

Elektrická hnací soustava BMW eDrive nabízí maximální radost z jízdy – a to téměř tiše a bez emisí. BMW eDrive má tři hlavní komponenty: elektromotor, vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor a systém inteligentního řízení toků energií.

VÍCE ENERGIE. MÉNĚ PALIVA.BMW eDrive.

Elektrická hnací soustava BMW eDrive nabízí maximální radost z jízdy – a to téměř tiše a bez emisí. BMW eDrive má tři hlavní komponenty: elektromotor, vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor a systém inteligentního řízení toků energií.

Read more

BMW eDRIVE ukazuje budoucnost mobility.

Hnací soustava BMW eDrive nabízí působivou dynamiku. Kombinace elektromotoru, lithium-iontového akumulátoru a inteligentního řízení toků energie vytváří inspirující jízdní zážitky a dechberoucí akceleraci. A když jede čistě na elektřinu, má nulové lokální emise.

 • Elektromotor

  Inovativní elektromotor, který je vlastním vývojem BMW Group, je nedílnou součástí všech elektřinou poháněných vozů BMW. Při plném nabití ujede BMW řady 7 iPerformance v čistě elektrickém režimu přibližně 48 kilometrů. To znamená, že tento vůz je schopen absolvovat většinu denních povinností bez lokální produkce emisí. Podle potřeby může elektromotor posloužit také pro krátkodobé zvýšení dynamiky, například při předjíždění.

 • Vysokonapěťový akumulátor

  Všechny hnací soustavy BMW eDrive získávají svoji energii z technologicky vyspělých zásobáren energie. Lithium-iontový vysokonapěťový akumulátor je vybaven chladicím systémem, který udržuje optimální provozní teplotu akumulátoru. Tím zvyšuje jeho výkonnost a životnost. Dobíjení je možné kdykoliv, kdy je k dispozici elektřina. Stačí dokonce i běžná domácí elektrická zásuvka.

 • Inteligentní řízení toků energií

  Nejlepší možná hospodárnost a výkon, kdykoliv je potřeba –  to je hlavním úkolem inteligentního systému řízení toků energií. Současně řídí i činnost dalších funkcí BMW EfficientDynamics, které jsou navržené speciálně pro hnací soustavy se synchronním elektromotorem.

  Inteligentní řízení toků energií optimalizuje hospodárnost elektromotoru a vysokonapěťového akumulátoru prostřednictvím prediktivního přístupu. Navigační systém pomáhá vypočítat optimální čas, kdy aktivovat elektrický režim, případně kdy začít s předstihem dobíjet akumulátor. To vše v závislosti na optimální trase a jízdní situaci. Tímto přístupem lze uspořit až deset procent energie. Řidič tak může delší vzdálenost absolvovat čistě na elektřinu.

  Rekuperace kinetické energie přeměňuje během brzdění a zpomalování kinetickou energii na elektřinu, kterou uchovává ve vysokonapěťovém akumulátoru. Následně může být kdykoliv použita pro zvýšení dynamiky.

  Stačí jediný stisk tlačítka a režim ECO PRO a všechny systémy automobilu se zaměří na maximální možnou hospodárnost. Tím se inteligentně využívají energetické rezervy. V tomto režimu systém inteligentního hospodaření s energiemi omezí činnost některých na komfort zaměřených funkcí. Řidič současně dostane na kontrolním displeji rady, jak dále zvýšit efektivitu jízdního stylu, a tím nejvyšším možným způsobem prodloužit dojezd.

BMW X5 eDRIVE.

BMW X5 eDRIVE.

BMW X5 xDrive40e je prvním Sports Activity Vehicle (SAV) od BMW, které propojuje inteligentní pohon všech kol BMW xDrive s pokrokovým plug-in hybridním hnacím ústrojím. Pro toto spojení je typická nejen sportovnost a luxus, ale také hospodárnost a přívětivost k životnímu prostředí.


Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 3,4–3,3
Kombinované emise CO2 v g/km: 78–77
Kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 15,4–15,3

Read more

VŠECHNY MODELY S TECHNOLOGIÍ eDRIVE:

VŠECHNY MODELY S TECHNOLOGIÍ BMW eDRIVE.

MODELY BMWi

BMW i8.

BMW i8 je připraveno nastolit revoluci ve své třídě. Je to první sportovní vůz se spotřebou a produkcí emisí na úrovni vozů kompaktního segmentu.
Kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 2,1
Kombinované emise CO₂ v g/km: 49
Kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 11,9
Read more

BMW i3.

BMW i3 zcela nově definuje odpovědnou mobilitu: Jeho elektrický pohon je přínosem nejen pro absenci emisí, ale také pro mimořádně agilní projev a neobyčejnou radost z jízdy.
Kombinované emise CO₂ v g/km: 0
Kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 12,9
Read more

MODELY BMW iPERFORMANCE.

BMW 225xe iPerformance Active Tourer.

Kombinací technologie BMW eDrive a zážehového 3válcového motoru BMW TwinPower Turbo je dosaženo výkonu 165 kW (224 k) při kombinovaných emisích CO₂ v rozmezí od 49 do 46 g/km a spotřeby paliva od 2,1 do 2,0 l/100 km.
Read more

BMW 330e iPerformance Sedan.

Silný zážehový 4válcový motor BMW TwinPower o výkonu 135 kW (184 k) spolupracuje s výkonným elektromotorem nabízejícím 65 kW (88 k). Kombinované emise CO₂ se pohybují mezi 49 a 44 g/km, zatímco spotřeba paliva kolísá od 2,1 do 1,9 l/100 km.
Read more

BMW 530e iPerformance Sedan.

Mezi základní komponenty hnacího ústrojí patří 4válcový zážehový motor s technologií BMW TwinPower Turbo o výkonu 135 kW (184 k), elektrický motor o výkonu 70 kW (95 k) a vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor s kapacitou 9,2 kWh. Čistě na elektrickou energii vozidlo ujede přibližně 45 km a dosáhne maximální rychlosti 140 km/h.*

*Tyto hodnoty jsou předběžné a zatím nebyly potvrzeny.
Read more

BMW řady 7 iPerformance.

Modely BMW iPerformance 740e, 740Le a 740Le xDrive jsou poháněny výkonným 4válcovým zážehovým motorem BMW TwinPower Turbo o výkonu 240 k v kombinaci s vysoce účinným elektrickým motorem eDrive.
Read more

BMW X5 xDrive40e iPerformance.

BMW X5 xDrive40e iPerformance je v každém ohledu ambiciózní a průkopnické. I přes celkový výkon 180 kW (245 k) dosahují kombinované emise CO₂ pouze 78 až 77 g/km. Spotřeba paliva činí pouhých 3,4 až 3,3 l/100 km.
Read more

NABÍJENÍ.

Koncept BMW pro bezstarostné nabíjení obsahuje domácí dobíjení, síť dobíjecích stanic ChargeNow, stejně tak jako různé asistenční služby. Tím je zaručena absolutní radost každý den.

 • Domácí dobíjení

  Elektřinou poháněné automobily mají ve srovnání s konvenčními vozidly mnoho výhod. Jednou z nich je schopnost mít „plnou nádrž“ každé ráno. To zajistí snadné a komfortní dobíjení v klidu domova s použitím standardně dodávaného kabelu. Nabíjení umožní zkrátit a současně ještě zpříjemnit nabíječka BMW i Wallbox. Tato nabíjecí stanice navržená pro instalaci u vás doma dodává větší výkon, a tudíž zkracuje dobíjecí čas. Navíc vhodně doplňuje design automobilů BMW.

 • Veřejné nabíjení

  ChargeNow umožňuje přístup k veřejným nabíjecím stanicím partnerů BMW i. V síti ChargeNow je mnoho poskytovatelů dobíjecích stanic, kteří nabízejí různé dobíjecí technologie. Společná je jim snadná obsluha. Karta ChargeNow umožňuje přístup k nim a jejich používání. Na konci měsíce dostávají zákazníci vyúčtování s přesným přehledem dobíjení s používáním karty ChargeNow. Zásluhou BMW i ConnectedDrive se všechny dostupné nabíjecí stanice zobrazují na kontrolním displeji na mapě.

 • Průběh dobíjení

  Aplikace BMW Connected umožňuje na displeji chytrého telefonu v reálném čase sledovat průběh nabíjení automobilu. Aktuální stav nabití akumulátoru či dojezd vašeho elektrického BMW si můžete prohlédnout kdykoliv. Vzdálenou obsluhu lze využít také pro naplánování dobíjení. Připraven je týdenní plánovač. Před cestou je též možné pomocí chytrého telefonu aktivovat například klimatizaci.

BMW ACTIVEHYBRID.

Zásluhou technologií BMW EfficientDynamics BMW opět stanovuje nové standardy pro dynamiku a hospodárnost. Modely BMW ActiveHybrid jsou ideální ukázkou toho, jak inteligentní hospodaření s energiemi dokáže zajistit dokonalou souhru mezi spalovacím motorem a elektromotorem. Motory podporuje vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor. Souhra mezi jednotlivými komponenty je koordinována inteligentním hybridním systémem. Výsledkem jsou plnohodnotné hybridní vozy s maximální hospodárností a špičkovou úrovní dynamiky.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO₂.

 • Spotřeba paliva BMW 225xe iPerformance Active Tourer:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1 až 2,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49 až 46
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9 až 11,0

  Spotřeba paliva BMW 330e iPerformance:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1 až 1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49 až 44
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 11,9 až 11,0

  Spotřeba paliva BMW 530e iPerformance Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46
  * Tyto hodnoty jsou předběžné a ještě nebyly oficiálně potvrzeny.

  Spotřeba paliva BMW 740e iPerformance:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2 až 2,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 50 až 45
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1 až 12,5

  Spotřeba paliva BMW 740Le iPerformance:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2 až 2,0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 51 až 45
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,3 až 12,6

  Spotřeba paliva BMW 740Le xDrive iPerformance:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,5 až 2,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 56 až 49
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,9 až 13,2

  Spotřeba paliva BMW X5 xDrive40e iPerformance:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 3,4 až 3,3
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 78 až 77
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,4 až 15,3

  Hodnoty spotřeby paliva a emisí CO2 jsou závislé na rozměru zvolených kol a pneumatik.

  Uvedené hodnoty platí pro základní modely s převodovkou ve standardní výbavě.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů, které zdarma získáte u všech prodejců a na adrese: DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo.