BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak Storm Bay (šedá) pohled zepředu nabíjení před domem nabíječkou BMW Wallbox
Cena vč. DPH3 460 600 Kč
Výkon619 k (455 kW)
Druh pohonuElektrická energie

THE iX

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak Storm Bay (šedá) pohled zepředu nabíjení před domem nabíječkou BMW Wallbox

BMW iX M60

Cena vč. DPH3 460 600 Kč
Výkon619 k (455 kW)
Druh pohonuElektrická energie

THE BMW iX M60: ELEKTRICKÁ JÍZDNÍ DYNAMIKA NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI.

BMW iX M60 v sobě spojuje inovativní výkonnost divizí BMW i a BMW M. Objevte první čistě elektrický M model BMW v segmentu výkonných vozů Sports Activity Vehicle (SAV):
 

 • Čistě elektrický pohon se dvěma elektromotory BMW M eDrive, elektrický pohon všech kol BMW xDrive, 455 kW/619 k** a 1015 Nm*** točivého momentu.
 • Adrenalinem podpořená ryzí radost z jízdy s nulovými lokálními emisemi CO₂ a dojezdem až 564* kilometrů (WLTP).
 • Čistý designový styl, velkoryse pojatý interiér a velmi moderní vnitřní prostředí.
 • Špičková technika a výjimečně komplexní soubor základní výbavy.

 

BMW iX M60:
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (WLTP): 24,7–21,9*
Dojezd na elektřinu v km (WLTP): až 501–564*
Emise CO₂ v g/km: 0

Více informací

VÝKONNOST BMW iX M60.

Čistě elektrický pohon, dojezd, podvozek a výkonnost BMW iX M60.

BMW iX M60

Sportovní elektrická radost z jízdy s nulovými lokálními emisemi.
 • Dva motory BMW M eDrive s inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive
 • Expresivní zvuk tvořený BMW M IconicSounds Electric
 • Adaptivní podvozek se vzduchovým odpružením na obou nápravách a Integrálním aktivním řízením
 • 455 kW/619 k**, zrychlení 0–100 km/h za 3,8 s, maximální rychlost 250 km/h
 • Dojezd až 566 km* (WLTP)
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak Storm Bay (šedá) tříčtvrteční pohled zepředu

DOJEZD BMW iX M60.

Objevte dlouhý dojezd BMW iX! Použijte možnosti nastavení a uvidíte, jak překvapivě daleko můžete dojet, pokud vezmete v úvahu jen několik faktorů.
Vybrat model
 • iX xDrive40

  404 - 435 km WLTP 0 g/km CO2
 • iX xDrive50

  587 - 632 km WLTP 0 g/km CO2
 • iX M60

  501 - 566 km WLTP 0 g/km CO2

Jízdní profil
Okresní silniceDálnice
Venkovní teplota
-10°35°
BMW Konfigurátor a cenyTechnické údaje

Jízdní profil
Okresní silniceDálnice
Venkovní teplota
-10°35°
BMW Konfigurátor a cenyTechnické údaje

BMW iX M60 – DYNAMICKÉ VLASTNOSTI.

BMW iX M60 nabízí vzrušující elektrický pohon M Power, precizní jízdní vlastnosti a inovativní prvky výbavy:

 • Dva silné elektromotory BMW M eDrive se 455 kW/619 k* a 1015 Nm***.
 • Díky elektrickému pohonu všech kol BMW xDrive a funkci Launch Control zrychlí z 0 na 100 km/h za sportovních 3,8 sekundy. Maximální rychlost: 250 km/h.
 • Precizní jízdní vlastnosti a podmanivá ovladatelnost jsou zajištěny aktivními tlumiči, adaptivním vzduchovým odpružením na obou nápravách, Integrálním aktivním řízením a M sportovními brzdami.
 • Emotivní zvuková kulisa od BMW M IconicSounds Electric podtrhuje typický jízdní zážitek M modelů.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) detailní pohled na předek s vertikální maskou chladiče BMW
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz podvozek

Pohon BMW iX M60.

Vysokovýkonné hnací ústrojí modelu iX M60 se dvěma výkonnými elektromotory BMW M eDrive zaručuje rychlou dodávku síly. Sportovní charakter podtrhuje uspořádání pohonu všech kol s preferencí zadních kol a emotivní zvuk. Velká vysokonapěťová baterie s dlouhým dojezdem zajišťuje radost z jízdy i na delších trasách.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) Adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách pohled z boku

Adaptivní 2nápravové vzduchové odpružení.

Adaptivní vzduchové odpružení na obou nápravách trvale udržuje světlou výšku a zásluhou M specifických stabilizátorů a dalších prvků zajišťuje extrémní jízdní komfort a vynikající jízdní dynamiku. Světlá výška zůstává bez ohledu na hmotnost nákladu stále stejná a je automaticky upravována podle zvoleného jízdního režimu. To vše vyšší komfort, agilitu, stabilitu a bezpečnost při jízdě.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) Integrální aktivní řízení pohled šikmo zezadu

Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení kombinuje v závislosti na úhlu natočení volantu proměnný převod řízení s aktivním řízením zadních kol. V rychlostech pod 60 km/h se zadní kola natáčejí v opačném směru než kola přední, a tím vylepšují manévrovatelnost a obratnost. Od rychlosti přibližně 60 až 80 km/h se zadní kola natáčejí stejným směrem jako přední. Tím se zvyšuje stabilita a zlepšuje komfort.

PROGRESIVNÍ DESIGN BMW iX M60.

Z vnějšího pohledu vypadá BMW iX M60 jako monolit s estetikou typickou pro M modely, zatímco futuristický vnitřní prostor přivítá řidiče a jeho spolucestující luxusně sportovním nádechem:

 • Výrazná přední část s velkou vertikální maskou chladiče, nízké dvojité světlomety a třídílný přední nárazník.
 • Dynamický vzhled s volitelnými 22" aerodynamickými koly v barvě Titanium Bronze a taktéž výbava Exterior Line Titanium Bronze.
 • Velmi moderní interiér s nízkou palubní deskou, BMW Prohnutým displejem a elegantními doplňky.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) pohled z boku parkující
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) 22" M aerodynamická kola 1023 Bicolour Titanium Bronze 3D leštěná

22" M aerodynamická kola 1023 Bicolour Titanium Bronze.

22" M kola z lehké slitiny 1023 ve dvoubarevném provedení Bicolour Titanium Bronze, 3D leštěná, rozměr kol 9,5 J x 22 s pneumatikami 275/40 R22.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak Storm Bay (šedá) M logo zadní

M logo.

Označení M60 na pravé straně víka zavazadlového prostoru naznačuje výjimečný dynamický potenciál vozu.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz metalický lak Oxide Grey (šedá) multifunkční přední sedadla

Design interiéru Suite Amido.

Exkluzivní přírodní kůže vyčiněná olivovými listy v designu interiéru Suite Amido na přístrojové desce, obložení dveří, středové konzole a sedadlech vytváří moderní atmosféru udržitelného luxusu. Čalounění působí luxusně a pohodlně zejména díky propracovaným prošívaným švům. Vše doplňují ozdobné prvky v barvě Gold Bronze na opěrkách hlavy.

BMW iX M60 – KONCEPT SHY TECH.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) pohled zepředu vertikální maska chladiče BMW Shy Tech

Koncept Shy Tech upřednostňuje posádku vozu a do designu elegantním způsobem integruje moderní technologie:

 • Tuto neviditelnou inteligenci lze spatřit v mnoha řešeních exteriéru i interiéru.
 • Například u masky chladiče ve tvaru ledvinek, v jejíž inteligentní ploše jsou umístěné kamery, radar, další pokroková senzorika a vyhřívání.
 • Reproduktory audiosystému jsou skrytě zakomponovány do interiéru, přítomnost tlačítek a ovladačů je vizuálně důsledně potlačena.
BMW iX M60 i20 2022 metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) akcelerace režim SPORT+ Launch Control Start BMW M IconicSounds Electric Video

LAUNCH CONTROL.

Funkce Launch Control katapultuje BMW iX M60 z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Vzrušují jízdní zážitek s maximální rychlostí 250 km/h je doplněn emotivním zvukovým doprovodem v interiéru od BMW M IconicSounds Electric.

LAUNCH CONTROL.

Funkce Launch Control katapultuje BMW iX M60 z 0 na 100 km/h za 3,8 sekundy. Vzrušují jízdní zážitek s maximální rychlostí 250 km/h je doplněn emotivním zvukovým doprovodem v interiéru od BMW M IconicSounds Electric.

BMW iX M60: MÍSTO ŘIDIČE & TECHNOLOGIE.

Zažijte inovativní technologie v ultramoderním prostředí: BMW iX M60 s novým ovládacím konceptem BMW iDrive nabízí v rámci základní výbavy digitální služby, chytré asistenční systémy řidiče a připojení 5G.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz BMW Prohnutý displej BMW iDrive
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV Launch Control pohled zezadu při jízdě

Launch Control.

Maximální zrychlení díky optimální trakci – s funkcí Launch Control dosáhnete dokonalého startu z místa. Inteligentně řízené rozdělení hnací síly zajišťuje dokonalý přenos koncentrovaného výkonu obou elektromotorů na asfalt.
BMW iX i20 2022 elektrické SUV ovladač BMW iDrive středová konzola interiér

BMW iDrive.

Díky BMW iDrive pokračuje Váš každodenní digitální zážitek i v pokrokově navrženém interiéru se snadno dosažitelnými ovládacími prvky. Interakce s Vaším infotainmentem pomocí dotykového displeje a hlasového ovládání je vždy přímá a přirozená, takže z ní budete mít v každém okamžiku dobrý pocit. Pořád na špičce.

BMW iX M60 2022 elektrické SUV BMW Live Cockpit Professional BMW Prohnutý displej

BMW Live Cockpit Professional s BMW Prohnutým displejem.

BMW Live Cockpit Professional tvoří bezrámečkový BMW Prohnutý displej kombinující 12,3'' přístrojový panel a 14,9'' dotykový kontrolní displej. Kromě toho se příslušné informace promítají na čelní sklo prostřednictvím BMW Head-Up Displeje. Služba Augmented View představuje inovativní způsob navádění k cíli.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV MyModes

My Modes.

S funkcí MyModes tvoří nastavení jízdní dynamiky a interiéru sladěný celkový zážitek. Ať už zvolíte sportovní, hospodárný nebo vyvážený režim, interiér vozidla se mu přizpůsobí nastavením displejů, světel a dalších vlastností. Osobní zážitek a pocit doplní odpovídající změny v nastavení podvozku, pohonu a řízení.
BMW iX M60 2022 elektrické SUV elektrické vozidlo Remote Software Upgrade BMW Prohnutý displej

Remote Software Upgrade.

Nejnovější verze softwaru na palubě. S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude Vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace si můžete jednoduše stáhnout pomocí aplikace My BMW nebo SIM karty nainstalované ve vozidle a poté je nainstalovat. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce Vašeho BMW.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrické vozidlo žena u přední části vozu při nabíjení BMW iX

Connected Charging.

Služby BMW Charging pokrývají všechno, co potřebujete k nabíjení Vašeho elektrického BMW. Dostanete základní výbavu pro nabíjení doma i na cestách. Produkty a služby od BMW Charging si pak můžete vybrat podle svého – na míru Vašim požadavkům.

BMW iX M60 2022 elektrické SUV elektrický vůz paket Connected Professional BMW Prohnutý displej

Paket Connected Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, integrace chytrého telefonu včetně Apple CarPlay a Android Auto, Connected Music nebo BMW Maps s propojenou navigací a parkováním? Objednejte si je všechny současně! S paketem Connected Professional můžete využívat všechny tyto služby od BMW ConnectedDrive.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz Digitální klíč Plus chytrý telefon vedle kliky od dveří

BMW Digitální klíč Plus.

BMW Digitální klíč Plus promění váš kompatibilní telefon v plně funkční klíč od vozidla. Díky ultra širokopásmové technologii vozidlo rozpozná Váš telefon už v okamžiku, kdy se k němu přiblížíte. Jakmile přistoupíte ke svému BMW, přivítá Vás speciálním osvětlením a automaticky odemkne dveře.

BMW iX M60 i20 2022 Elektro-SUV Skvělé okamžiky vstupu

Působivé okamžiky příchodu.

Vaše BMW Vás velkolepě přivítá pomocí světelného představení a světelného koberce, který vás nasměruje k prahům dveří. Kromě toho se osvítí také kliky dveří a madlo víka zavazadlového prostoru, takže přesně víte, kam dát ruku. S výbavou BMW Digitální klíč Plus se Váš vůz automaticky odemkne, jakmile se k němu přiblížíte. Otevřením dveří se aktivuje funkce snadného nastupování upravující polohu sedadel, ale také jejich vyhřívání a vyhřívání volantu, která má podobu navrženou přímo pro profil daného řidiče.

BMW iX M60 2022 elektrické SUV elektrický vůz BMW Intelligent Personal Assistant BMW Prohnutý displej

BMW Intelligent Personal Assistant.

Nebylo by skvělé, kdyby se Vaše BMW stalo i Vaším osobním expertem na Váš vůz? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pro pohodlné ovládání mnoha funkcí vozu stačí přirozeně vyslovit pokyny. Umí také vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete Vaše BMW lépe poznat.

BMW iX M60 2022 elektrické SUV elektrický vůz Driving Assistant Professional BMW Prohnutý displej

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před boční nárazem.

BMW iX M60 2022 elektrické SUV elektrické vozidlo Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem reproduktor

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem obsahuje dva diamantové výškové reproduktory, kterými vynikají pouze ty nejkvalitnější audiosoustavy. Dva basové reproduktory v každém předním sedadle zajišťují intenzivní basový zážitek se 4D zvukem. Fascinující prostorový zvukový zážitek dokresluje 30 speciálně umístěných reproduktorů, mezi nimiž je i osm prostorových reproduktorů v opěrkách hlavy.

TECHNICKÉ ÚDAJE BMW iX M60.

Výkon motoru v kW (k):

250

Zrychlení 0–100 km/h v s:

3,8

Elektrický dojezd v km (WLTP):

563 - 503

Max. točivý moment v Nm:

1 015

Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (WLTP):

21,8 - 24,5

BMW iX i20 2022 elektrické SUV elektrické vozidlo BMW iX M60 technické údaje model

BMW iX M60: ČASY NABÍJENÍ PRO DOJEZD 100 KM.

S Vaším BMW iX M60 a BMW Charging budete moci využívat působivý výkon nabíjení a celou řadu na míru připravených možností pro nabíjení doma, na cestách i v zaměstnání.

 • Nabijete energii na dalších 150 km elektrické jízdy během pouhých 10 minut.*
 • Za pomoci veřejných rychlonabíjecích stanic IONITY* nabijete baterii do 80 % kapacity za méně než 35 minut.

Hodnoty vycházejí z počátečního stavu nabití 10 %.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) tříčtvrteční pohled zepředu s časovým grafem nabíjení

Domácí nabíjení pro 100 km jízdy.

01:41 h* – nabíječka Wallbox (11 kW)

01:41 h* – nabíječka Flexible Fast Charger (11 kW) z průmyslové zásuvky

08:31 h* – standardní nabíjecí kabel nebo nabíječka Flexible Fast Charger (2,3 kW) z běžné domácí zásuvky
Pro informace o možnostech nabíjení kontaktujte svého dealera
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) tříčtvrteční pohled zezadu s časovým grafem nabíjení

Nabíjení na 100 km jízdy na cestách.

00:06 h* – vysokorychlostní nabíjecí stanice (max. nabíjecí výkon vozu)

00:21 h* – rychlonabíjecí stanice (50 kW)

01:41 h* – nabíjecí stanice se střídavým proudem (max. nabíjecí výkon vozu)

Výpočet bere v potaz spotřebu a nabíjecí výkon. Hodnoty jsou získané při startu s baterií a okolím o teplotě 29–33 stupňů Celsia a určují se bez dalších doplňkových spotřebičů, jako je vyhřívání sedadel, displeje, klimatizace. Konkrétní spotřeba se může lišit (např. v závislosti na jízdním stylu, teplotě, okolních podmínkách), lišit se může také reálný nabíjecí výkon (např. v závislosti na stavu nabití baterie nebo činnosti klimatizace). Spotřeba je určována podle nejlepší hodnoty WLTP. Použitá hodnota nabíjecího výkonu je maximální možný nabíjecí výkon (v závislosti na typu nabíjení a vozidla).

Více informací

VEŘEJNÉ NABÍJENÍ S BMW CHARGING: 12 MĚSÍCŮ BEZ ZÁKLADNÍHO POPLATKU.

BMW iX i20 2021 SUV elektrický vůz BMW iX xDrive50 Aventurin Red (červená) se nabíjí na veřejné vysokovýkonné nabíjecí stanici

Nabíjecí karta BMW Charging je součástí standardní výbavy a je Vaším klíčem k neustále se rozšiřující síti veřejných nabíjecích stanic:

 • S tarifem Active můžete za výjimečně výhodných podmínek nabíjet po celé Evropě a prvních 12 měsíců nemusíte platit paušální poplatek.
 • Pořiďte si balíček IONITY Plus s odpuštěním paušálu na jeden rok – a můžete využívat jednu z ultra rychlých vysokovýkonných nabíjecích stanic IONITY.

(Specifická nabídka pro daný trh platí pro nové vozy zakoupené v dealerstvích nebo zastoupeních BMW v Evropě pro nabíjecí síť BMW Charging)

KOMPLEXNÍ UDRŽITELNOST BMW iX M60.

Video o udržitelnosti elektrického SUV BMW iX M60 i20 2022

BMW iX M60 je založeno na komplexním udržitelném konceptu:

 • Během jeho životního cyklu vzniká o 45 % méně emisí skleníkových plynů než u srovnatelného SAV poháněného vznětovým motorem.
 • Při výrobě je využívána pouze obnovitelná energie a taktéž přírodní a recyklované materiály – například koberce se vyrábějí ze 100% Econylu.

BMW iX ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ.

BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz BMW Ochranná podlaha zavazadlového prostoru

Přesně pasující BMW Ochranná rohož zavazadlového prostoru.

BMW Ochranná podlaha zavazadlového prostoru je vodě odolná, neklouže a díky tomu efektivně chrání prostor pro zavazadla před špínou a vlhkostí. Má černou barvu a logo BMW.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrický vůz BMW Originální střešní box 520 černá/stříbrná titanová

BMW Střešní box 520 černá/stříbrná Titanium.

BMW Uzamykatelný střešní box v provedení černá/stříbrná titanová je přístupný z obou stran, má objem 520 litrů a je kompatibilní se všemi systémy BMW střešních nosičů.
BMW iX M60 i20 2022 elektrické SUV elektrické vozidlo Originální BMW Zadní nosič kol Pro 2.0

BMW Zadní nosič kol Pro 2.0.

Lehký, stabilní BMW Zadní nosič kol Pro 2.0 pro dvě kola/elektrokola. Maximální zatížení je 60 kg, nosič lze efektivně složit.

CENY, FINANCOVÁNÍ A LEASING BMW iX M60.

BMW FINANCIAL SERVICES PRO BMW iX M60.

BMW iX M60 metalický lak BMW Individual Storm Bay (šedá) a BMW iX xDrive50 Aventurine Red (červená) i20 2022 z ptačí perspektivy

Ať už financování nebo leasing – každá z našich nabídek se individuálně přizpůsobí Vašim potřebám a přáním.

BMW SERVICE INCLUSIVE PRO BMW iX M60.

BMW Service Inclusive BMW Servis zaměstnanec vítá zákazníka

#whateverhappens. Všestranně bezstarostné cestování pro elektromobily: Tento balíček nabízí 100% transparentnost a umožňuje snadné plánování servisních potřeb. Zvolíte si dobu kontraktu 4 nebo 6 let, v případě využití financování činí tato doba 3 roky.
Obsah servisního balíčku:

 • Prohlídka vozu
 • Výměna mikrofiltru
 • Výměna brzdové kapaliny

Spotřeba elektřiny a emise CO₂ BMW iX M60.

BMW iX M60:
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (WLTP): 24,7–21,9*
Dojezd na elektřinu v km (WLTP): až 501–564*
Emise CO2 v g/km: 0


* Předběžné hodnoty; hodnoty spotřeby elektřiny a dojezdu jsou měřeny podle metodiky WLTP.

** Předběžné údaje; elektrický pohon s výkonem až 397 kW, při dočasném zvýšení výkonu <10 sekund až na 455 kW.

*** Předběžné údaje; maximální točivý moment 1015 Nm* v režimu Sport, respektive 1100 Nm při aktivaci funkce Launch Control.

Uvedené oficiální údaje o spotřebě elektřiny a dojezdu byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. V případě dojezdu zohledňují údaje podle WLTP rozdíly způsobené volitelnou výbavou. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 již nejsou k dispozici údaje podle NEDC, ale existují hodnoty pouze podle WLTP. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.de/wltp

Více informací

Spotřeba elektřiny a emise CO₂ BMW iX M60.

 • BMW iX M60:
  Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (WLTP): 24,7–21,7*
  Dojezd na elektřinu v km (WLTP): až 499–566*
  Emise CO2 v g/km: 0

  * Předběžné hodnoty; hodnoty spotřeby elektřiny a dojezdu jsou měřeny podle metodiky WLTP.

  ** Předběžné údaje; elektrický pohon s výkonem až 397 kW, při dočasném zvýšení výkonu <10 sekund až na 455 kW.

  *** Předběžné údaje; maximální točivý moment 1015 Nm* v režimu Sport, respektive 1100 Nm při aktivaci funkce Launch Control.

  Uvedené oficiální údaje o spotřebě elektřiny a dojezdu byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. V případě dojezdu zohledňují údaje podle WLTP rozdíly způsobené volitelnou výbavou. U vozidel nově schválených od 1. 1. 2021 již nejsou k dispozici údaje podle NEDC, ale existují hodnoty pouze podle WLTP. Další informace o postupech měření WLTP a NEDC naleznete na www.bmw.de/wltp