JEDINEČNOST V KAŽDÉM DETAILU

JEDINEČNOST V KAŽDÉM DETAILU

My v BMW věříme v jednu věc nade vše: v odvahu a nové myšlenky. To jsou vlastnosti pevně integrované v naší DNA, které ovlivňují vše, co děláme. Odvaha je nezávislá a provokující, dokáže zaujmout a probouzet. Je troufalá, ptá se na všechno možné, a přitom nikdy nepřijme odpověď ne. Abyste šli neustále dál a nepřestali se rozvíjet, potřebujete mít odvahu. To je důvod, proč my směřujeme vždy jen vpřed a naším cílem je dosáhnout nejvyšší úrovně dokonalosti v luxusním segmentu. Pomáháme průkopníkům naší doby, aby se zaměřili na budoucnost. Jsme prémiový výrobce automobilů a vytváříme jedinečné inspirující produkty. Protože přesně tímto způsobem vzniká nový druh luxusu.

Více informací

NOVÝ DRUH LUXUSU

Více informací o tom, jak jsme znovu objevili sami sebe

Výrazné hlasy: muž stojí v prázdné tovární hale s velkými okny

INSPIRACE

INSPIRACE

Progresivní, kreativní, inspirativní: to jsou vlastnosti, kterým jsme my, jakožto značka BMW, věrni již více než sto let. Naší motivací se staly nezávislé a vizionářské osobnosti – kreativní elita, jejíž výtvory a myšlenky nám přinesly jedinečné okamžiky a nečekané pohledy na věc. Průkopníci své doby a hlas budoucnosti, kteří jsou inspirací technologického pokroku a designu. Ze známých věcí dělají zastaralé záležitosti a své vize mění v novou realitu.

Více informací
Rem Koolhaas v bočním profilu

FILOZOFIE ARCHITEKTURY

FILOZOFIE ARCHITEKTURY

Remment „Rem“ Koolhaas, narozený v Rotterdamu v roce 1944, ovlivnil svůj obor jako nikdo jiný. S pojmy, které sám vymyslel, jako je „město obecné“ a „XL architektura“, tento celosvětově známý architekt představoval myšlenku, že města již nebudou plánovaná, ale budou samostatně vznikat. V roce 2000 získal Pritzkerovu architektonickou cenu za filozofický pohled a myšlení, které utvářely základ jeho mistrovských děl. V kanceláři „Office for Metropolitan Architecture“, kterou založil v roce 1975, plánoval a vytvářel unikátní objekty pro Evropu, Asii i Ameriku. Jeho nejznámější budovou je Casa de Música v Portu, Správní budova CCTV v Pekingu a „De Rotterdam“, což je největší budova v Nizozemsku, kterou navrhl pro své domovské město.

Více informací
Rem Koolhaas: Správní budova CCTV z bočního horního pohledu

BEZ CHAOSU ŽÁDNÁ STRUKTURA

Aby se mohly uskutečnit nové plány, musí se zničit ty staré. Rem Koolhaas se brzy naučil vytvářet své originální struktury z neuspořádanosti. Proto aplikoval svůj specifický přístup k architektuře. Demolice starých budov je nezbytná k tomu, aby mohly vzniknout nové a města mohla vyjadřovat opět ducha doby. Kromě toho, že pracoval jako architekt, publikoval též texty, v nichž se zabýval rolí chaosu ve společnosti a v architektuře. V roce 1995 Koolhaas publikoval manifest „S, M, L, XL“, v němž prohlásil, že tradiční principy architektury, jako je kompozice, měřítko a proporce, se nehodí pro návrhy velkých budov. Svůj přístup představil při tvorbě nového centra Euralille ve francouzském Lille.

Portrét Stefana Sagmeistera

PRŮKOPNÍCÍ MEZI DESIGNÉRY

PRŮKOPNÍCÍ MEZI DESIGNÉRY

Renomovaný grafický designér a umělecký ředitel Stefan Sagmeister je považován za jednoho z kreativních průkopníků. Narodil se v roce 1962 v rakouském Bregenzu a dnes žije v New Yorku, kde provozuje kreativní agenturu „Sagmeister & Walsh“. Ta od roku 1993 produkuje mistrovská díla ve všech tvarech a formách, od malých ilustrací až po působivé výstavy a globální kampaně. Mezi jeho nejznámější díla patří vizuální identity a charakteristické přebaly desek pro hudebníky, jakými jsou Rolling Stones, Talking Heads či Lou Reed nebo Guggenheimovo muzeum, pro které kromě dalších cen získal dvě Grammy.

Více informací
The Rolling Stones CD illustration od Stefana Sagmeistera

UMĚNÍ PŘEKONÁVAT VLASTNÍ OBAVY

Pokud neznáte strach, nikdy nebudete mít vizi a nikdy nenajdete odvahu se rozvíjet. Díky tomuto postoji se legendární designér Stefan Sagmeister stal se svými údernými a inspirativními díly vůdčím představitelem své profese. Vždy překvapí nečekanými uměleckými počiny. Například oživuje rukopis, nebo přeměňuje lidi na plátna. Vždy se snaží jít vlastní cestou a namísto toho, aby přijímal věci, tak jak jsou, vytváří a podněcuje dosud nevídané pohledy na věc. Svými extrovertními, inovativními a náruživými uměleckými díly vytváří nové světy a otevírá dveře své jedinečné a odvážné představivosti.

KRÁSA POHYBU.

KRÁSA POHYBU.

Fascinující událost a unikátní okamžik. BMW zaujalo návštěvníky akce Art Basel Miami představením, které všechny přítomné nadchlo: konceptem BMW řady 8 se třemi stovkami osvětlených, autonomně řízených dronů, které létany dle dokonale připravené choreografie. Představení bylo poctou vizionářské technické dokonalosti a okouzlující estetice pohybu.

Více informací

DVA VIZIONÁŘI, JEDNA VIZE.

Za představením Duo Studio Drift stojí dva umělci: Lonneke Gordijn a Ralph Nauta. Setkali se na půdě nizozemské Designové akademie v Eindhovenu a společně v Amsterdamu v roce 2006 otevřeli Studio Drift. Jejich umělecká tvorba se zaměřuje na interaktivní výstavy utvořené z filmů, soch a dalších objektů. Velkou inspirací je pro ně příroda, kterou se ve své práci snaží napodobit pomocí nejnovějších technologií. Každý z jejich projektů je díky tomuto přístupu nejen vzrušující, ale zároveň i unikátní.
Více informací

MISTROVSKÉ DÍLO

Vysoký výkon se potkává s kvalitním uměním: Na akci Art Basel Miami prezentovalo Studio Drift svou poslední kreaci nazvanou Franchise Freedom – dechberoucí představení, v jehož středu stálo BMW Concept řady 8. Hejno 300 osvětlených automomně pilotovaných dronů se vzneslo k obloze. Umělecké představení bylo inspirováno letovými návyky špačků. Po důkladném průzkumu letových návyků a pohybů skupin těch ptáků byl vytvořen speciální algoritmus, který následně předváděly drony. Duo pomocí fascinujícího spojení světla a pohybu předvedlo špičkovou reprodukci tohoto přírodního fenoménu.

Více informací

RETROSPEKTIVA

Po představení dronů vyjádřilo Studio Drift své poděkování: „BMW věřilo našemu nápadu a jako společnost pochopilo, jak složité a komplexní jsou tyto inovativní procesy,“ řekl Lonneke Gordijn.

Více informací

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

X7 CONCEPT IPERFORMANCE

M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

M8 GRAN COUPÉ CONCEPT

MOŘE EXKLUZIVNÍCH MOŽNOSTÍ

Dnes, stejně, jako tomu bylo před 25 lety při založení, ctí BMW Individual přístup opírající se o ruční práci. Je to také důvod, proč BMW Individual uvádí při příležitosti svého 25. výročí velmi speciální model: BMW Individual M760Li inspired by Nautor`s Swan. Tento vůz vytvořený ve spolupráci s tradičním finským výrobcem jachet Nautor`s Swan je ódou na luxus a exkluzivitu. Jde o jedinečný automobil s mimořádným designem vytvářejícím propojení mezi silnicí a oceánem pomocí speciálních týkových dekoračních výplní interiéru. S mimořádně výkonným motorem V12 je připraven v každém okamžiku nabídnout nezapomenutelné jízdní zážitky.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO₂.

BMW M850i xDrive Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–9,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 227–224

BMW M850i xDrive Cabrio:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,2–10,0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 231–228

BMW M8 Competition Gran Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–10,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 244–240

BMW M8 Gran Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,7–10,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 244–240

BMW 750Li xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,6–9,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 218–218

BMW M850i xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–9,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 229–225

BMW X7 xDrive40i(2):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,0–8,7
Emise CO2 v g/k0m (kombinované): 205–198

BMW 840d xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–5,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 164–154

Hodnoty pro vozidla označená (1) platí do 15. 4. 2018. Prosím, ověřte dostupnost u svého BMW Autorizovaného Dealera.

Hodnoty pro vozidla označená (2) jsou předběžné.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) VO č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a na https://dat.de/co2.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací