JEDINEČNOST V KAŽDÉM OKAMŽIKU.

JEDINEČNOST V KAŽDÉM OKAMŽIKU.

JEDINEČNOST V KAŽDÉM OKAMŽIKU.

My v Bayerische Motoren Werke věříme v jednu věc nade vše: v odvahu myslet jinak. To je vlastnost pevně integrovaná v naší DNA a ovlivňující vše, co děláme. Odvaha je nezávislá a provokující, dokáže zaujmout a probouzet. Je troufalá, ptá se na všechno možné a přitom nikdy nepřijme odpověď „ne“. Abyste šli neustále dál a nepřestali se rozvíjet, potřebujete mít odvahu. To je také důvod, proč směřujeme vždy jen vpřed a naším cílem je dosažení nejvyšší úrovně dokonalosti v luxusním segmentu. Pomáháme průkopníkům naší doby, aby se zaměřili na budoucnost. Jsme prémiový výrobce automobilů a vytváříme jedinečné inspirující podněty. Protože takhle vzniká nový druh luxusu.

Read more

NOVÝ DRUH LUXUSU.

Více informací o tom, jak jsme znovu objevili sami sebe.

BMW M850i xDrive, metalický lak Dravit Grey, tříčtvrteční pohled zleva zezadu

THE 8 CABRIO

THE 8 CABRIO

Rem Koolhaas v bočním profilu

FILOZOFIE ARCHITEKTURY

FILOZOFIE ARCHITEKTURY

Remment „Rem“ Koolhaas, narozený v Rotterdamu v roce 1944, ovlivnil svůj obor jako nikdo jiný. S pojmy, které sám vymyslel, jako je „město obecné“ a „XL architektura“, tento celosvětově známý architekt představoval myšlenku, že města již nebudou plánovaná, ale budou samostatně vznikat. V roce 2000 získal Pritzkerovu architektonickou cenu za filozofický pohled a myšlení, které utvářely základ jeho mistrovských děl. V kanceláři „Office for Metropolitan Architecture“, kterou založil v roce 1975, plánoval a vytvářel unikátní objekty pro Evropu, Asii i Ameriku. Jeho nejznámější budovou je Casa de Música v Portu, Správní budova CCTV v Pekingu a „De Rotterdam“, což je největší budova v Nizozemsku, kterou navrhl pro své domovské město.

Read more
Rem Koolhaas: Správní budova CCTV z bočního horního pohledu

BEZ CHAOSU ŽÁDNÁ STRUKTURA

Aby se mohly uskutečnit nové plány, musí se zničit ty staré. Rem Koolhaas se brzy naučil vytvářet své originální struktury z neuspořádanosti. Proto aplikoval svůj specifický přístup k architektuře. Demolice starých budov je nezbytná k tomu, aby mohly vzniknout nové a města mohla vyjadřovat opět ducha doby. Kromě toho, že pracoval jako architekt, publikoval též texty, v nichž se zabýval rolí chaosu ve společnosti a v architektuře. V roce 1995 Koolhaas publikoval manifest „S, M, L, XL“, v němž prohlásil, že tradiční principy architektury, jako je kompozice, měřítko a proporce, se nehodí pro návrhy velkých budov. Svůj přístup představil při tvorbě nového centra Euralille ve francouzském Lille.

KRÁSA POHYBU.

KRÁSA POHYBU.

Fascinující událost a unikátní okamžik. BMW zaujalo návštěvníky akce Art Basel Miami představením, které všechny přítomné nadchlo: konceptem BMW Concept řady 8 se třemi stovkami osvětlených, autonomně řízených dronů, které létany dle dokonale připravené choreografie. Představení bylo poctou vizionářské technické dokonalosti a okouzlující estetice pohybu.

Read more

DVA VIZIONÁŘI, JEDNA VIZE.

Za představením Duo Studio Drift stojí dva umělci: Lonneke Gordijn a Ralph Nauta. Setkali se na půdě nizozemské Designové akademie v Eindhovenu a společně v Amsterdamu v roce 2006 otevřeli Studio Drift. Jejich umělecká tvorba se zaměřuje na interaktivní výstavy utvořené z filmů, soch a dalších objektů. Velkou inspirací je pro ně příroda, kterou se ve své práci snaží napodobit pomocí nejnovějších technologií. Každý z jejich projektů je díky tomuto přístupu nejen vzrušující, ale zároveň i unikátní.
Read more

MISTROVSKÉ DÍLO.

Vysoký výkon se potkává s kvalitním uměním: Na akci Art Basel Miami prezentovalo Studio Drift svou poslední kreaci nazvanou Franchise Freedom – dechberoucí představení, v jehož středu stálo BMW Concept řady 8. Hejno 300 osvětlených automomně pilotovaných dronů se vzneslo k obloze. Umělecké představení bylo inspirováno letovými návyky špačků. Po důkladném průzkumu letových návyků a pohybů skupin těch ptáků byl vytvořen speciální algoritmus, který následně předváděly drony. Duo pomocí fascinujícího spojení světla a pohybu předvedlo špičkovou reprodukci tohoto přírodního fenoménu.

Read more

RETROSPEKTIVA.

Po představení dronů vyjádřilo Studio Drift své poděkování: „BMW věřilo našemu nápadu a jako společnost pochopilo, jak složité a komplexní jsou tyto inovativní procesy,“ řekl Lonneke Gordijn.
Read more

X7 CONCEPT IPERFORMANCE.

X7 CONCEPT IPERFORMANCE.

M8 GRAN COUPÉ CONCEPT.

M8 GRAN COUPÉ CONCEPT.

MOŘE EXKLUZIVNÍCH MOŽNOSTÍ.

Dnes, stejně, jako tomu bylo před 25 lety při založení, ctí BMW Individual přístup opírající se o ruční práci. Je to také důvod, proč BMW Individual uvádí při příležitosti svého 25. výročí velmi speciální model: BMW Individual M760Li inspired by Nautor`s Swan. Tento vůz vytvořený ve spolupráci s tradičním finským výrobcem jachet Nautor`s Swan je ódou na luxus a exkluzivitu. Jde o jedinečný automobil s mimořádným designem vytvářejícím propojení mezi silnicí a oceánem pomocí speciálních týkových dekoračních výplní interiéru. S mimořádně výkonným motorem V12 je připraven v každém okamžiku nabídnout nezapomenutelné jízdní zážitky.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO₂.

BMW M850i xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,9–9,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 229–225

BMW X7 xDrive40i(2):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,0–8,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 205–198

BMW 840d xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–5,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 164–154

BMW M760Li xDrive(1):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 13,0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 298

Hodnoty pro vozidla označená (1) platí do 15. 4. 2018. Prosím, ověřte dostupnost u svého BMW Autorizovaného Dealera.

Hodnoty pro vozidla označená (2) jsou předběžné.

Hodnoty pro vozidla označená (3) jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) VO č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a na https://dat.de/co2.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.
 

Read more