E-mobilita BMW BMW dojezd

NEKOMPROMISNĚ KOMFORTNÍ DOJEZD.

Zjistěte vše o dojezdu elektrických a plug-in hybridních vozů BMW.

NEKOMPROMISNĚ KOMFORTNÍ DOJEZD.Zjistěte vše o dojezdu elektrických a plug-in hybridních vozů BMW.

Svoboda pro nás znamená neomezenou mobilitu. Naštěstí doba, kdy čistě elektrický dojezd stačil tak akorát na cestu k nejbližšímu supermarketu, je už pryč. Díky stále výkonnějším bateriím je jízda čistě na elektřinu více než vhodná pro každodenní používání. Ve skutečnosti je vhodná pro jakýkoliv životní styl. A díky neustále se rozšiřující síti veřejného nabíjení BMW Charging máte k dispozici nejen množství nabíjecích stanic od různých provozovatelů, ale také rychlonabíjecí stanice na dálnicích, jako například nabíjecí místa našeho partnera IONITY. Koneckonců, svět je otevřen těm, kteří uvažují udržitelně, a od nynějška také těm, kdo chtějí udržitelným způsobem cestovat. Přidejte se k nám a objevte svět komfortního dojezdu pro elektrické a plug-in hybridní vozy BMW.

Více informací
E-mobilita BMW BMW dojezd elektrický vůz plug-in hybrid

NA CESTÁCH S VAŠÍM ELEKTRICKÝM NEBO PLUG-IN HYBRIDNÍM BMW.

Zažijte s BMW zcela nový způsob cestování: elektrifikovaný a tak pohodlný a jednoduchý, jak jen může být! Nyní se můžete vydat na svou zaslouženou dovolenou nebo na každodenní cestu do práce bez lokálních emisí a s elektrickými dojezdy vhodnými pro každodenní použití. Tímto způsobem přispíváte k tomu, aby současnost i budoucnost byly pro život čistější a lepší. Uvedeme dva příklady elektrifikovaného a pohodlného cestování s BMW.

NA DOVOLENOU S VAŠÍM ELEKTRIFIKOVANÝM BMW!

E-mobilita BMW BMW dojezd

Zažijte dovolenou s čistě elektrickým BMW iX3.

Zvolili jste místo dovolené, kufry jsou zabaleny a vaše BMW iX3 s čistě elektrickým dojezdem až 500 km stojí připravené na vaší příjezdové cestě. Aby bylo možné z vašeho elektrického vozidla dostat to nejlepší už od samého začátku, předehřáli jste interiér a baterii na cestu pomocí aplikace BMW Connected nebo nastavením v menu vozidla. Díky procesu známému jako „předehřívání“ se k vyhřátí interiéru vozu a nastavení provozní teploty jeho baterie v průběhu nabíjení z vaší nabíječky BMW Wallbox používá domácí elektřina ze sítě. To znamená, že vaše vozidlo je ideálním způsobem připraveno na cestu a máte k dispozici jeho plný dojezd. S informacemi o zajímavých místech kolem nabíjecí stanice například víte, kde si můžete během čekání vychutnat kávu. Se zavazadly uloženými v zavazadlovém prostoru s objemem více než 500 litrů nastal čas vyrazit. Téměř v tichosti si můžete užívat cestu s veškerým pohodlím, které vaše vozidlo nabízí. Velmi jednoduché funkce dokonce umožňují prodloužení dojezdu během jízdy. Pomůže vám asistent předvídání nebo inteligentní asistent BMW Intelligent Personal Assistant. „Hej, BMW. Jak mohu prodloužit dojezd?“ Účinnost vysokonapěťové baterie vašeho vozu, a tím pádem i jeho dojezd, ovlivňuje kromě vnějších faktorů, jako je například venkovní teplota, také váš osobní jízdní styl. Maximum z vaší baterie obecně dostane předvídavý a plynulý jízdní styl. Snížení rychlosti na určitých úsecích silnice tak může vést k významnému prodloužení elektrického dojezdu. Jakmile dorazíte k nabíjecí stanici, můžete snadno a pohodlně odemknout a nabít vaše BMW iX3 prostřednictvím vašeho účtu u BMW Charging. Například na vysokorychlostní nabíjecí stanici IONITY dosáhnete 80% úrovně nabití, která je optimální pro životnost baterie, přibližně po 34 minutách. Nyní můžete pokračovat do cíle, zcela bez výfukových plynů a lokálních emisí. Tak jsme dorazili na zaslouženou dovolenou v zelené a příjemné krajině. Zpáteční cesta s BMW iX3 bude podobně zelená a uvolňující!

KAŽDODENNÍ DOJÍŽDĚNÍ S PLUG-IN HYBRIDNÍM BMW!

Elektromobilita BMW BMW plug-in hybrid dojezd

Zažijte každodenní cesty do práce plug-in hybridním BMW 530e Sedan.

Existuje mnoho způsobů, jak dojet po ránu do práce. Ovšem jen několik z nich je možných s nulovými lokálními emisemi, a to zejména pokud je cesta delší než 20 km. Plug-in hybridní BMW zvládá tento úkol s naprostým přehledem. Jedním z příkladů je BMW 350e Sedan s čistě elektrickým dojezdem až 66 km. Předchozí večer jste zapojili váš plug-in hybridní vůz do nabíječky Wallbox a nastavili konkrétní čas, kdy by měl být vyhřátý a plně nabitý, a tím pádem připravený na jízdu. Díky procesu známému jako „předehřívání“ se k vyhřátí interiéru vozu a nastavení provozní teploty jeho baterie v průběhu nabíjení z vaší nabíječky BMW Wallbox používá domácí elektřina ze sítě. To znamená, že vaše vozidlo je ideálním způsobem připraveno na cestu a máte k dispozici jeho plný dojezd. Mimochodem, i proto se doporučuje nabíjet každý den. Zatímco jste v práci, můžete prostřednictvím digitálních služeb BMW Charging pohodlně najít nabíjecí stanici ve vaší blízkosti nebo využít nabíjení střídavým proudem prostřednictvím nabíjecího kabelu Mode 3, který vám poskytne váš zaměstnavatel. Čas od času můžete s pomocí aplikace My BMW* kdykoliv zkontrolovat úroveň nabití a stav vašeho plug-in hybridního vozu. Na konci pracovního dne doma jednoduše znovu připojte vaše BMW 350e Sedan do nabíječky BMW Wallbox a užijte si zbytek večera. Zároveň se můžete těšit na další lokálně bezemisní cestu do práce.
*Vyžaduje výbavu ConnectedDrive Services a kompatibilní chytrý telefon. Dostupnost a funkce aplikace My BMW závisejí na modelu vozu a mohou se lišit v závislosti na trhu. Podrobné informace naleznete na www.bmw.cz.

BMW e-mobility BMW nabíjení

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu nabíjení.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI OHLEDNĚ NABÍJENÍ DOMA.

 • Jaké faktory ovlivňují výkonnost vysokonapěťové baterie v mém elektrickém voze?
  BMW E-mobilita BMW Dojezd OTÁZKY A ODPOVĚDI

  Jeden z důležitých vnějších faktorů ovlivňujících výkon a kapacitu baterie je teplota. Jak asi víte z baterie mobilního telefonu, při nízkých a vysokých teplotách dochází k omezení výkonu. Ve vašem voze je však tento vliv teplot do značné míry minimalizován pomocí optimalizovaných provozních strategií. Věděli jste, že na základě kapacity baterie si snadno odvodíte potenciální dojezd? Kromě teploty ovlivňují dojezd i další energii spotřebovávající faktory, jako je klimatizace, zatížení vozu a styl jízdy.

 • Jak nejlépe připravím své elektrické nebo plug-in hybridní BMW na další cestu?

  Chcete-li dostat maximum ze svého vozidla od samého počátku, je vhodné předehřát baterii a interiér vozidla. Protože chlazení a topení vyžadují elektrickou energii, měl by se tento proces provádět během nabíjení vozidla. K tomu stačí jednoduše nastavit požadovaný čas odjezdu a požadavky na klimatizaci vozu pomocí aplikace BMW Connected nebo v menu vozidla. Když nastane čas odjezdu, baterie dosáhne ideální provozní teploty a také klima uvnitř vozu bude na optimální úrovni.

 • Jak můj jízdní styl ovlivňuje dojezd mého elektrického nebo plug-in hybridního BMW?

  Dojezd elektromobilu ovlivňuje stejně jako u vozidla s konvenčním pohonným ústrojím styl jízdy. Obecně platí, že váš dojezd zlepšuje předvídavý, uvolněný a plynulý styl jízdy. Váš dojezd můžete výrazně zvýšit například tím, že na dálnici snížíte rychlost ze 130 na 110 km/h. Během rekuperace, to znamená kdykoliv sundáte nohu z plynového pedálu, se začne kinetická energie přeměňovat na elektrickou energii, která se následně uchová v baterii. Tím se získají další kilometry dojezdu.

 • Co se stane, když se můj cíl navigace nachází mimo elektrický dojezd?

  V tomto případě pomohou chytré digitální služby Connected Charging. Do plánované trasy se ve vašem elektrickém voze automaticky zahrnou možnosti nabíjení. V plug-in hybridních modelech se zobrazí výběr možností nabíjení, takže se na cestě můžete rozhodovat flexibilně.

BMW e-mobility BMW Efficient Dynamics

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu BMW EfficientDynamics

BMW e-mobilita BMW elektrický vůz

Chtěl/a bych se dozvědět více o elektrických vozech BMW.

BMW e-mobility BMW plug-in hybrid

Chtěl/a bych se dozvědět více o plug-in hybridních vozech BMW.

BMW e-mobilita BMW udržitelnost

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu udržitelnosti.

BMW e-mobilita Přehled BMW e-mobilita

Chtěl/a bych si vrátit na přehled.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW iX3
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,8–17,5

 

Plug-in hybridní BMW řady 3 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 45–35
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,9–13,9

 

Plug-in hybridní BMW řady 3 Touring:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–38
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8–14,5

 

Plug-in hybridní BMW řady 5 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,6
Emise CO2 v g/km (kombinované): 50–36
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 15,6–13,8

 

Plug-in hybridní BMW řady 5 Touring(1)*:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43 
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,6

 

BMW X5 xDrive45e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 46–38
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 23,5–21,3

 

BMW X3 xDrive30e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,4–2,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 54–48
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,1–16,4

 

BMW řady 2 Active Tourer 225xe:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,5

 

Plug-in hybridní BMW řady 7 Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,5–2,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 57–48
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–15,1

 

BMW X1 xDrive25e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 43
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,8

 

BMW X2 xDrive25e:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,2–13,7

 

Hodnoty označené (1) jsou předběžné.

 

*BMW 530e Touring bude k dispozici od 11/20.

 

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW iX3(1):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,8–17,5

  Plug-in hybridní BMW řady 3 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 45–35
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,9–13,9

  Plug-in hybridní BMW řady 3 Touring:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 49–38
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,8–14,5

  Plug-in hybridní BMW řady 5 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,2–1,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 50–36
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 15,6–13,8

  Plug-in hybridní BMW řady 5 Touring(1)*:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,6

  BMW X5 xDrive45e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,0–1,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 46–38
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 23,5–21,3

  BMW X3 xDrive30e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,4–2,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 54–48
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,1–16,4

  BMW řady 2 Active Tourer 225xe:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 42
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,5

  Plug-in hybridní BMW řady 7 Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,5–2,1
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 57–48
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 16,2–15,1

  BMW X1 xDrive25e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,8

  BMW X2 xDrive25e:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 2,1–1,9
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 47–43
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 14,2–13,7

  Hodnoty u vozů označených (1) jsou předběžné.

  *BMW 530e Touring se začne prodávat od 11/20.

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.