BMW e-mobilita BMW elektrický vůz

100% ELEKTRICKÉ. 100% RADOST Z JÍZDY. 100% BMW.

Elektrické vozy BMW.

Věděli jste, že na letních olympijských hrách v roce 1972 v Mnichově jelo při vytrvalostních závodech před sportovci čistě elektrické BMW 1602e, které je natáčelo a v případě potřeby je zásobovalo vodou? Bez emisí a tiše, v té době to byl ideální společník, který závodníkům nebránil v dosažení jejich nejlepších výkonů. Dnes, téměř o pět desetiletí později, jsme díky neustálému vývoji technologie BMW eDrive a značky BMW i tuto schopnost i naše know-how v oblasti elektrifikované mobility dále zdokonalili. S našimi čistě elektrickými modely BMW iX3, BMW i3 a BMW i3s zažijete zcela nový pocit ryzí radosti z jízdy. Ostatně, nic se nevyrovná téměř tichému proplouvání městským nebo venkovským provozem, okamžité reakci elektromotoru a jedinečnému zrychlení při rozjezdu. A to vše bez výfukových plynů a lokálně produkovaných emisí. Připojte se k nám a objevte svět elektrických vozů BMW.

Více informací
100% ELEKTRICKÉ. 100% RADOST Z JÍZDY. 100% BMW.Elektrické vozy BMW.

OBJEVTE SVĚT ELEKTRICKÝCH VOZŮ BMW.

OBJEVTE SVĚT ELEKTRICKÝCH VOZŮ BMW.

OTÁZKY A ODPOVĚDI: NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OTÁZKY A ODPOVĚDI O NAŠICH ELEKTRICKÝCH VOZECH.

 • Co je elektrický vůz?
  Otázky a odpovědi e-mobilita BMW elektrické vozy BMW

  Čistě elektrické vozy (BEV, Battery Electric Vehicle) jsou poháněny výhradně elektřinou. Nemají žádný spalovací motor, který by vůz poháněl. Elektřina je uložena v baterii. Její kapacita přímo určuje dojezd. Jinými slovy: Vzdálenost, kterou lze ujet na jedno dobití baterie.
  Řada řidičů se obává dojezdu, ve většině případů jsou ale takové obavy neopodstatněné. Vždyť dnes má většina elektrických vozů dojezd přes 250 kilometrů. A například v Německu 90 % řidičů denně neujede ani 100 kilometrů.
  Čistě elektrické vozy jsou ideální pro ty, kteří je mohou nabíjet v práci nebo doma. Zároveň se intenzivně rozšiřuje infrastruktura veřejných nabíjecích stanic. Nové nabíjecí stanice se neustále objevují v městských oblastech i podél dálnic. V budoucnu proto bude i cestování na dlouhé vzdálenosti snazší a snazší.

 • Jaké jsou výhody elektrického vozu?

  Elektrický vůz přináší nový, emocemi nabitý pocit z jízdy. Díky točivému momentu, který je k dispozici od nulových otáček, zažijete fascinující elektrickou dynamiku a spontánní zrychlení. Téměř tichý elektromotor vám zároveň poskytne nové a uvolňující zážitky z jízdy.
  Elektrický vůz při jízdě neprodukuje žádné emise (proto se také používá termín „lokálně“), a tudíž se vyznačuje maximální ochranou životního prostředí.
  Mezi další výhody patří nejvyšší kategorie dotací a daňových pobídek lišících se podle konkrétní země, které jsou na elektrické vozy poskytovány.

 • Jaké faktory ovlivňují výkonnost vysokonapěťové baterie v mém elektrickém voze?

  Jeden z důležitých vnějších faktorů ovlivňujících výkon a kapacitu baterie je teplota. Jak asi víte z baterie mobilního telefonu, při nízkých a vysokých teplotách dochází k omezení výkonu. Ve vašem voze je však tento vliv teplot do značné míry minimalizován pomocí optimalizovaných provozních strategií. . Věděli jste, že na základě kapacity baterie si snadno odvodíte potenciální dojezd? Kromě teploty ovlivňují dojezd i další energii spotřebovávající faktory, jako je klimatizace, zatížení vozu a styl jízdy.

 • Jak můj styl jízdy ovlivňuje dojezd mého elektrického vozu?

  Styl jízdy ovlivňuje dojezd elektrického vozu stejně jako v případě automobilu s konvenčním spalovacím motorem. Předvídavý, uvolněný a vyrovnaný styl jízdy je důležitý pro prodloužení dojezdu. Když například při jízdě po dálnici zpomalíte, můžete tak výrazně prodloužit dojezd. Během rekuperace, to znamená kdykoliv sundáte nohu z plynového pedálu, se začne kinetická energie přeměňovat na elektrickou energii, která se následně uchová v baterii. Tím se získají další kilometry dojezdu.

 • Co musím zvážit, pokud můj elektrický vůz stojí nebo je zaparkován delší dobu?

  Pokud necháte vozidlo zaparkované po delší dobu, například během dovolené, zkuste udržovat úroveň nabití mezi 30 a 50 %, během léta jej nechte na chladném, stinném místě a v zimě v garáži. Navíc pokud je vůz zaparkován delší dobu, neměl by být připojen k nabíječce.

BMW e-mobility BMW nabíjení

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu nabíjení.

BMW e-mobility BMW dojezd

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu dojezdu.

E-mobilita BMW elektrický vůz BMW iX3

THE iX3: PRVNÍ ČISTĚ ELEKTRICKÉ SAV OD BMW.

BMW iX3 je předzvěstí nové éry elektrické radosti z jízdy. Objevte první čistě elektrické SUV od BMW, které kombinuje to nejlepší ze dvou světů: jízdní dynamiku a prvotřídní kvalitu BMW X3 a zvýšený výkon a efektivitu páté generace technologie BMW eDrive.

E-mobilita BMW BMW elektrický vůz BMW iX3

DAŇOVÉ ÚLEVY A BONUSOVÉ PROGRAMY PRO ELEKTRICKÉ VOZY.

100% PŘIPOJENÍ. 100% KOMFORT. 100% PROPOJENÉ NABÍJENÍ.

Digitální produkty od BMW Charging poskytnou všechny informace přehledně.

Jak daleko můžu při aktuální úrovni nabití dojet? Kde je na mé trase nabíjecí stanice? Naše digitální služby Connected Charging a BMW Intelligent Personal Assistant nenechávají žádné takové otázky nezodpovězeny. Produkty a služby BMW Charging jsou navrženy tak, aby zajistily, že řízení a nabíjení vašeho BMW bude maximálně snadné, srozumitelné a předvídatelné, a aby vám poskytly veškeré potřebné informace a odpovědi.

e-mobilita BMW BMW Charging
E-mobilita BMW BMW Connected Charging

Connected Charging.

Už žádné obavy z dojezdu: Digitální služby Connected Charging umožní maximálně efektivně využít dojezd vašeho elektrického BMW. Přehled o dojezdu poskytne transparentní kruh zobrazený přímo na mapě. S využitím funkce bodů zájmu vás systém neomylně nasměruje k veřejným nabíjecím stanicím na vaší trase a s předstihem vás informuje například o jejich dostupnosti a poskytovaných nabíjecích výkonech. Při delších cestách systém pro doporučené přestávky navrhuje parkovací místa s možností nabíjení. Chcete-li co nejlépe využít čas dobíjení, jsou vám zobrazena i zajímavá místa v okolí, jako je kavárna nebo restaurace.
Objevte ConnectedDrive
BMW e-mobilita Aplikace BMW Connected

Plánujte své cesty z domova.

Jediné, na co musíte myslet, je váš cíl. O vše ostatní se postarají služby Connected Charging a aplikace BMW Connected. Před jízdou tak můžete pomocí chytrého telefonu zkontrolovat stav svého elektrického vozu: zobrazit úroveň nabití a dostupný dojezd, aktivovat různé funkce, jako je ventilace, nebo analyzovat historii nabíjení.
BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hej BMW. Kdo jsi?“ Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním asistentem? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. Můžete mu dokonce i přiřadit vlastní aktivační slovo. Umí vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat. „Hej, BMW, jak mohu prodloužit svůj dojezd?” – BMW Intelligent Personal Assistant na vyžádání odpoví i na tuto a na mnoho dalších otázek týkajících se vašeho elektrického vozu BMW.
BMW e-mobility BMW Efficient Dynamics

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu BMW EfficientDynamics

BMW e-mobility BMW prodeje firmám

Chtěl/a bych se dozvědět více o BMW programu prodeje firmám.

BMW VISION iNEXT.

BMW Vision iNEXT s lesem v pozadí ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

Individuální mobilita je na prahu nové éry. Témata typu autonomního řízení, elektrifikace a konektivity vzbuzují očekávání nových dobrodružství. BWM Vision iNEXT je odvážný a pozitivní příslib věcí budoucích. Jezdí čistě na elektřinu, nabízí vysokou úroveň automatizace a využívá maximální konektivitu. Při jízdě v BMW Vision iNEXT si řidiči mohou vybrat: buď jej mohou v režimu Boost řídit sami, nebo se mohou v režimu Ease nechat vézt. Díky elektrickému pohonu je režim Boost vysoce dynamický, téměř tichý a bez lokálních emisí. Interiér se vyznačuje zcela novým pojetím, a tudíž symbolizuje i zcela nový status. BMW Vision iNEXT se stává místem relaxace, interakce, zábavy či soustředění. Díky tomu je možné stále přesněji určovat, jakým způsobem se využije čas na cestách. Od roku 2021 se na silnicích objeví sériový model, nová technologická vlajková loď značky.

BMW CONCEPT i4

BMW Concept i4 ze tříčtvrtečního pohledu zepředu

Jste připraveni na novou dimenzi elektrizující radosti z jízdy? BMW Concept i4 je prvním čistě elektrickým BMW Gran Coupé a současně je fascinujícím příkladem toho, jak dobře se elektrický systém pohonu u BMW zabydlel. Díky páté generaci technologie BMW eDrive dosahuje BMW Concept i4 dechberoucích výkonů. Řidič a spolujezdci se mohou těšit na výjimečně sportovní pocity z jízdy, jež se nedají vyjádřit pouhými čísly. Téměř bezhlučný nástup síly je zkrátka něčím, co se musí nejdříve zažít. Díky úžasnému dojezdu až 600 kilometrů nastavuje inovativní elektrický vůz BMW nová měřítka v oblastech každodenní využitelnosti i cest na dlouhé vzdálenosti.
Objevte sportovní a zároveň elegantní design a moderní estetiku zcela nového BMW Concept i4 a získejte vzrušující výhled na budoucí BMW i4 – první sériové ryze elektrické BMW prémiové střední třídy, které se dostane do výroby v roce 2021.

BMW e-mobility BMW plug-in hybrid

Chtěl/a bych se dozvědět více o plug-in hybridních vozech BMW.

BMW e-mobilita BMW udržitelnost

Chtěl/a bych se dozvědět více o tématu udržitelnosti.

BMW e-mobilita Přehled BMW e-mobilita

Chtěl/a bych si vrátit na přehled.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW iX3(1):
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 17,8–17,5


BMW i3:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1


BMW i3s:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
Spotřeba elektrické energie v kWh/100 km (kombinovaná): 14,6–14,0


Hodnoty označené (1) jsou předběžné.


Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW iX3(1):
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 17,8–17,5

  BMW i3:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 13,1

  BMW i3s:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 0
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 0
  Spotřeba elektřiny v kWh/100 km (kombinovaná): 14,6–14,0

  Hodnoty u vozů označených (1) jsou předběžné.

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.