ČASTO KLADENÉ DOTAZY.

 • Jak splním podmínky?

  Abyste se kvalifikovali do našeho programu pro diplomaty, musíte nám předložit diplomatický pas nebo služební průkaz uznávané mezinárodní organizace a musíte být akreditováni hostitelskou zemí k působení v délce minimálně jednoho roku.

 • Na jakou cenu mám nárok, pokud splním podmínky programu pro diplomaty?

  Program BMW pro diplomaty je založen na "politice jedné celosvětové ceny". Díky tomu můžete zakoupit stejné vozidlo za standardizovanou cenu, ať pobýváte pracovně kdekoli.

 • Kolik vozů mohu koupit v rámci programu BMW pro diplomaty?

  Každý držitel diplomatického pasu nebo služebního průkazu, který je akreditován hostitelskou zemí, má nárok koupit jeden vůz BMW a MINI ročně v rámci programu pro diplomaty.

 • Mohou program využít členové mojí rodiny?

  Všichni členové vaší rodiny, kteří mají diplomatický status, mají nárok na zakoupení vozu v rámci programu pro diplomaty, pokud jsou akreditováni hostitelskou zemí.

 • Jak dlouho trvá výroba a dodávka?

  Protože váš vůz bude přizpůsobený na míru vašim požadavkům a specifikacím, vyhrazujeme si na dodávku čtyři až pět měsíců. Tato doba se může také lišit v závislosti na modelu a časové náročnosti dopravy. Je však možné, že dokážeme najít správný vůz v místě vašeho pobytu, což zkrátí čas dodávky.

 • Jak mi bude vůz doručen?

  Celosvětová prodejní síť BMW doručí váš vůz k vybranému prodejci dle vašeho přání. Ve vzácných případech, kdy lze vůz doručit pouze do přístavu nejbližšího vašemu aktuálnímu místu pobytu, ochotně vám pomohou naši specializovaní agenti.

 • Mohu si vyzvednout svůj vůz u BMW AG v Mnichově?

  Dokážeme také zařídit registraci vašeho vozu s exportními značkami, takže vám můžeme vůz předat přímo v našem doručovacím centru v Mnichově.

 • Mám nárok na osvobození od daně?

  Program pro diplomaty opravňuje způsobilé osoby k využití speciálních podmínek a slev. Ovšem pokud jde o osvobození od daně, budete se muset poradit s vaším protokolárním oddělením vaší mise či organizace. Váš daňový stav nijak nesouvisí s naším programem.

 • Jaké jsou platební podmínky?

  Budeme požadovat počáteční zálohu ve výši 10 % hodnoty vozu a konečnou vyrovnávací platbu bude nutné provést před předáním či doručením.

 • Jak získám jistotu, že můj vůz bude splňovat všechna nařízení a předpisy jeho konečné destinace?

  Je důležité, abyste specifikovali zemi, v které bude vůz používán, a také zemi vašeho současného pobytu. Tyto informace jsou nutné, abychom mohli zajistit, že konfigurace vašeho BMW splňuje všechny potřebné předpisy a směrnice jeho první a cílové destinace.

 • Jaké dokumenty jsou potřeba?

  Abychom mohli zpracovat vaši objednávku, požadujeme ověřenou kopii vašeho diplomatického nebo služebního pasu (všechny příslušné stránky). Podepsaný objednávkový formulář BMW AG obsahující všechny údaje a možnosti pro vaše zvolené vozidlo. Kopie našeho formuláře "Certifikace stavu", vyplněná a orazítkovaná vaší misí či organizací.

 • Mohu se vyhnout 19% platně DPH?

  EC záloze se lze vyhnout pouze pokud fakturujete do destinace mimo EU. V Německu je DPH vždy splatná a může být následně nárokována u daňových úřadů. Na destinace mimo EU (mimo Německo) se vztahuje záloha, která se platí předem, ale lze ji refundovat prostřednictvím BMW při předložení zahraniční registrace nebo potvrzení o exportu.

 • Mohu vůz financovat sám?

  Ve vybraných zemích je možné financovat vůz v rámci programu pro diplomaty. Bude požadována individuální kreditní žádost.

 • Jaké jsou technické možnosti a detaily vozu?

  Naše dceřiná společnost, prodejce, dovozce nebo specializovaný tým diplomatických prodejů je připravený zodpovědět veškeré vaše dotazy týkající se technických možností a detailů.