PŘEHLED MODELŮ.

Tři úrovně bezpečnosti pro splnění vašich potřeb.

BMW pancéřované vozy jsou k dostání ve třech třídách. Všechny nabízejí účinnou ochranu vám i vašim spolucestujícím, ať jste kdekoliv. Tyto vozy kombinují silné stránky sériového modelu se speciálními výztuhami, které nepozná ani zkušený odborník. Elegantnější a diskrétnější spojení radosti z jízdy a bezpečnosti nenajdete.

Více informací

BMW X5 SECURITY PLUS.

Nebezpečí ozbrojených násilných činů – a především útoky automatickými zbraněmi jako AK-47 – je pro některé zákazníky nedílnou součástí každodenního života. Tato hrozba vyžaduje novou úroveň bezpečnosti vozidel. Stále více lidí chce navíc vozy Sports Activity Vehicles, které nabízejí maximální univerzálnost a schopnost vyrazit kamkoli a věnovat se jakékoli činnosti.

BMW je první automobilkou, která na tyto dva požadavky reaguje a nabízí nový stupeň bezpečnosti. Výsledkem je nové BMW X5 Security Plus, které nabízí vysokou úroveň bezpečnosti na cestách a komfortní prostředí až pro čtyři cestující.

 • Interiér

  Interiér BMW X5 Security Plus je navržen tak, aby poskytoval intuitivní a snadné ovládání a maximální komfort, s funkcemi, jako je zvýšená pozice za volantem, uspořádání kokpitu zaměřené na řidiče a inovativní systém iDrive. To zároveň pomáhá zvýšit bezpečnost vozu. Protože pokud máte pocit klidu a kontroly nad situací, dokážete lépe reagovat na nebezpečí.

  Barvy, kůže, obložení z vybraného dřeva: BMW X5 Security Plus nabízí téměř neomezené designové možnosti. Jak byste čekali, zahrnují celou řadu volitelných možností z řady BMW Individual.

 • Pancéřování

  Bezpečnostní zasklení modelu BMW X5 Security Plus je vyrobeno z bezpečnostního skelného laminátu s polykarbonátovou vnitřní vrstvou zabraňující odlamování. Poskytuje ochranu nejen před útoky tupými předměty a ručními střelnými zbraněmi, ale také proti nejčastěji používané střelné zbrani na světě, útočné pušce AK-47.

  BMW používá u modelu BMW X5 Security Plus lisované díly, které přesně dodržují kontury standardního modelu. Díky tomu lze instalovat všechny běžné airbagy, aniž byste uvnitř vozu měli pocit menší prostornosti.

  Posaďte se a budete vědět, že jste v bezpečí: hrany dveří, místa, kde se okna setkávají s rámy, a spoje mezi panely karoserie patří k nejzranitelnějším oblastem vozu vystaveného střelbě. Ale v BMW X5 Security Plus jsou tato místa vyztužena ocelovým pancéřováním, které zaručuje, že do prostoru pro cestující se nedostanou kulky ani střepiny.

 • Podvozek a elektronika

  Elektronické asistenční systémy řidiče a nastavení zavěšení byly upraveny tak, aby poskytovaly optimální dynamiku jízdy i při vyšší hmotnosti způsobené pancéřováním.

 • Certifikace

  BMW X5 Security Plus splňuje úroveň ochrany VR6 (testováno podle směrnice BRV 2009), což znamená, že dokáže ochránit i před nejrozšířenější střelnou zbraní na světě, útočnou puškou AK-47.

  Vozidlo je oficiálně certifikováno jako celek. Model BMW X5 Security Plus byl vystaven testům, které zahrnovaly stovky dávek vypálených na dokončené vozidlo, jedině tak je zajištěna ochrana před automatickými zbraněmi jako AK-47. Tato oficiální certifikace je udělována, pouze pokud celé vozidlo – a nikoli jen použité materiály – úspěšně obstálo v požadovaných balistických testech.

 • BMW xDrive

  Mít výkon je jedna věc, ale jeho inteligentní využití je věc druhá. A přesně to má v BMW Security Plus na "svědomí" systém pohonu všech kol xDrive. Systém xDrive se bez ohledu na náročnost situace přizpůsobí jakémukoli povrchu vozovky, aby vždy zajistil maximální trakci. Díky tomu máte nad svým vozem naprostou kontrolu. Díky sledování parametrů, jako je úhel natočení kol a rychlost otáčení jednotlivých kol, dokáže systém xDrive rozpoznat, když vozidlu hrozí nedotáčivost nebo přetáčivost, a okamžitě zareaguje. Elektronická spojka ve zlomku sekundy upraví rozdělení točivého momentu motoru mezi obě nápravy, tak, aby byl vždy zajištěn přísun výkonu na kola s nejvyšší přilnavostí. Výsledkem je mimořádně jistá a poutavá jízda.

BMW X5 SECURITY.

Kde se cítíte nejbezpečněji? Možná doma, v kanceláři, hotelu nebo jachtařském klubu – a nyní se tak díky modelu BMW X5 Security budete cítit i na cestách, na silnici i v terénu. Můžete důvěřovat inovativní technice modelu BMW X5 Security, který zcela ochrání až pět cestujících a jejich zavazadla před ozbrojeným útokem. Díky BMW X5 Security nemusíte slevovat z ničeho, na čem vám záleží.

 • Interiér

  BMW X5 Security zanechá dojem v každém, kdo jej spatří – protože do sebemenšího detailu sdílí nadčasovou eleganci a impozantní výraz se standardním modelem. Interiér je prostorný, flexibilní a bohatě využívá vysoce kvalitní materiály, zatímco exteriér s úchvatným výsledkem kombinuje styl a výkon. BMW X5 Security je uvnitř i venku skutečným vyjádřením charakteru. BMW X5 Security je prvním sériově vyráběným vozem ve své třídě balistické ochrany, ve které kabina a zavazadlový prostor tvoří jednu pancéřovanou buňku. Zavazadla tak máte vždy po ruce, aniž byste se museli vystavovat riziku při vystoupení z vozu.

 • Pancéřování

  Aby mohli zkombinovat vynikající ochranu s výjimečnou dynamikou jízdy, museli inženýři BMW přijít s unikátním řešením. BMW X5 Security využívá inteligentní kombinaci materiálů, které splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a zároveň co nejméně zvyšují hmotnost. To je důležité, protože dynamika jízdy a manévrovatelnost jsou pro bezpečnost cestujících stejně důležité jako pancéřování.

 • Prostor

  V BMW X5 Security se budete cítit nejen bezpečně – budete se také cítit osvobozeně, a to díky interiéru zavádějícímu nové standardy prostornosti. BMW X5 Security je prvním sériově vyráběným vozem ve své třídě balistické ochrany, v které kabina a zavazadlový prostor tvoří jednu pancéřovanou buňku. Zavazadla tak máte vždy po ruce, aniž byste se museli vystavovat riziku při vystoupení z vozu. Cestující ve voze BMW X5 Security mají k dispozici stejné flexibilní uspořádání interiéru jako ve standardním modelu – protože kvůli bezpečnosti se nemusíte vzdát žádných praktických vlastností. Díky pancéřovanému zavazadlovému prostoru budou ochráněna také zavazadla a cennosti. Zadní sedadla lze sklopit, což umožňuje snadnou přepravu velkých předmětů, např. sportovního vybavení.

 • Certifikace

  Všichni pasažéři jsou plně chráněni před všemi typy pouličního zločinu, ať už je na vozidlo zaútočeno tupými předměty nebo ručními zbraněmi do ráže .44 Magnum (včetně pistolí .357 Magnum a 9mm Luger). BMW X5 Security bylo německým vládním testovacím zařízením v Mellrichstadtu (testováno podle směrnice BRV 2009) oficiálně certifikováno jako vozidlo poskytující balistickou ochranu třídy VR4. Kromě úhlů střelby, předepsaných pro oficiální certifikaci, zahrnují rozsáhlé balistické testy prováděné společností BMW také další úhly, které představují největší riziko pro bezpečnost vozu.

 • BMW xDrive

  Mít výkon je jedna věc, ale jeho inteligentní využití je věc druhá. A přesně to má v BMW Security Plus na "svědomí" systém pohonu všech kol xDrive. Systém xDrive se bez ohledu na náročnost situace přizpůsobí jakémukoli povrchu vozovky, aby vždy zajistil maximální trakci. Máte tak nad svým vozem naprostou kontrolu. Díky sledování parametrů, jako je rychlost otáčení jednotlivých kol a úhel jejich natočení, dokáže systém xDrive rozpoznat, když vozidlu hrozí nedotáčivost nebo přetáčivost, a okamžitě zareaguje. Elektronická spojka ve zlomku sekundy upraví rozdělení točivého momentu motoru mezi obě nápravy, tak, aby byl vždy zajištěn přísun výkonu na kola s nejvyšší přilnavostí. Výsledkem je mimořádně jistá a poutavá jízda.

  Systém pohonu všech kol BMW xDrive zaručuje, že vaše BMW X5 má vždy nejlepší možnou trakci, což zlepšuje agilitu a zajišťuje bezpečnost na silnici i v těch nejrychlejších zatáčkách. Za normálních okolností rozděluje hnací výkon mezi přední a zadní nápravu v poměru 40:60 a tuto hodnotu variabilně upravuje vždy, když se změní povrch vozovky nebo celkové jízdní podmínky.

  Při parkování systém reaguje na potřebu zvýšené manévrovatelnosti při nízkých rychlostech plným otevřením spojky, takže funkce hnacího ústrojí pracují optimálně. BMW xDrive je regulován stabilizačním systémem DSC a využívá informace ze stejných senzorů pro monitorování stavu vozovky. Pokud je rozdíl v trakci mezi koly jedné nápravy a hrozí protáčení kol, systém DSC tomuto stavu předejde cílenými brzdnými zásahy.