VAŠE VÝHODY.

Úroveň potřebné ochrany závisí na okolnostech – kde bydlíte a pracujete, na náplni vaší práce a společenském postavení. BMW je jedinou automobilkou, která bere v úvahu tyto odlišné potřeby a nabízí tři úrovně bezpečnosti. Ty těží z více než 30 let zkušeností s výrobou pancéřovaných vozů. BMW nabízí rozsáhlou řadu řešení pro bezpečné cestování po silnicích – každý dostane přesně to, co potřebuje, aby se cítil bezpečně.

Read more

BEZ KOMPROMISŮ.

Díky pancéřovaným vozům BMW Security nemusíte dělat ústupky v žádné oblasti, na které vám záleží. BMW má přes 30 let zkušeností s vývojem a výrobou pancéřovaných vozů – a neustále přichází s inovacemi, které chrání nejen vás, ale také pocit čisté radosti z jízdy. Můžete se tedy zcela spolehnout, že získáte nejlepší možnou ochranu a nemusíte kvůli ní dělat žádné kompromisy. Protože od prvních nákresů po poslední vrstvu laku je všechno naše vlastní práce. Osobní bezpečnost je natolik důležitá, že ji můžeme svěřit pouze opravdovým expertům. Každý vůz BMW je samozřejmě vyroben s nesmírnou přesností a péčí a v rámci celé globální výrobní sítě BMW jsou dodržovány nejpřísnější standardy kvality. Proto pouze BMW nabízí maximální ochranu – vyrobenou BMW.

 • Jízdní dynamika

  Aby mohli zkombinovat vynikající ochranu s výjimečnou dynamikou jízdy, museli inženýři BMW přijít s unikátním řešením: inteligentní kombinací materiálů, které splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky a zároveň co nejméně zvyšují hmotnost a nenarušují reakční schopnosti a agilitu, jež značku BMW proslavily.

 • Funkčnost a komfort

  Tato individuálně programovatelná tlačítka poskytují rychlý přístup k bezpečnostním funkcím a pouze BMW standardně nabízí funkční záložky pro rychlý přístup. Řidiči mohou přiřadit těmto tlačítkům různé funkce dle svého výběru, které při hrozícím nebezpečí mohou být nedocenitelná; stisknutím tlačítka můžete například přivolat pomoc nebo zobrazit na displeji navigačního systému nejrychlejší cestu domů.

DISKRÉTNOST.

Protože ochrana je mnohem účinnější, když lidé nevědí, že ji máte. Anonymita je silné bezpečnostní opatření. Proto BMW vynakládá takové úsilí na ochranu svých vozů způsobem, kterého si ostatní nevšimnou.

BMW CONNECTEDDRIVE A BEZPEČNOSTNÍ SYSTÉMY.

BMW ConnectedDrive realizuje filozofii integrace vozu, řidiče a prostředí do inteligentní sítě. Krátké vzdálenosti jsou překonávány ultrazvukem, zatímco mobilní rádiová technologie je používána pro vzdálenosti delší. Inteligentní interakce mezi online službami, asistenčními systémy řidiče, službami telefonických center a integrovanými řešeními pro chytré telefony poskytuje řidičům vozů BMW podporu v mnoha směrech – ať jde o zajištění lepšího komfortu, správné informace ve správný čas nebo uklidňující pocit bezpečí na všech silnicích.

 • Bezpečnostní alarm a interkomunikační systém

  Vždy při ruce pro řidiče a předního spolujezdce, přesto skrytý všetečným pohledům: bezpečnostní alarm a interkomunikační systém se ovládají pomocí tlačítek na středovém panelu.

 • Noční vidění

  Noční vidění BMW Night Vision s funkcí Dynamic Light Spot detekuje lidi a větší zvířata na dlouhou vzdálenost − a selektivně je osvítí. Termokamera v masce chladiče s dosahem až 300 metrů zobrazuje záběry osob a zvířat přímo na kontrolním displeji. Dodatečné upozornění se v případě rozpoznání objektu rozsvítí také na informačním displeji mezi přístroji. V případě akutního nebezpečí rovněž zazní akustický výstražný signál a brzdy se připraví na maximálně rychlý účinek.

DOPLŇKOVÉ VYBAVENÍ PRO SPECIÁLNÍ POTŘEBY.

Občas potřebujete více než jen ochranu. Pro úkoly, jako je přeprava vysokých činitelů nebo bezpečnostní eskortní služby, musí být vozidlo schopné během pár sekund odhalit, že je v oficiální službě, aby mohlo provést požadovaný úkon. BMW vyrábí zásahové vozy již více než 50 let a úzce spolupracuje s úřady a vládními agenturami na celém světě. Majáky, akustické systémy AHD s různými efekty sirén, signalizační zařízení, vysílačky a dokonce držáky vlajek pro oficiální použití – to vše je k dispozici.

 • Zásahové vybavení

  LED majáky mohou být umístěny diskrétně za ledvinkami masky chladiče a zůstat ukryty, dokud nenastane potřeba použít speciální signály. Pro oficiální použití lze majáček magneticky upevnit na střechu. Držák je umístěn v zavazadlovém prostoru nebo v případě potřeby ve dveřích řidiče, což umožňuje snadnou instalaci během jízdy.

 • Držák vlajek pro diplomatické a oficiální použití

  Držák lze diskrétně umístit na obě strany kapoty. Při formálních a oficiálních cestách je často vyžadováno, aby vozidla patřící oficiálním orgánům, vládám a ambasádám byla vybavena vlajkami. Držák pro tyto oficiální vlajky je k dispozici na vyžádání.

 • Zachování mobility

  Bezpečnostní vrstvené sklo s polykarbonátovým potahem poskytuje vynikající ochranu před kamínky a dojezdové pneumatiky runflat zaručují, že i v těch nejvypjatějších chvílích neztratíte mobilitu. V závislosti na modelu jsou vozy vybaveny dalšími bezpečnostními funkcemi, jako je vypnutí airbagů či samotěsnicí palivová nádrž.

KURZY BMW SECURITY DRIVER TRAINING.

Příprava na nejhorší možné scénáře je dobrým způsobem, jak zajistit, aby k nim nikdy nedošlo. Přístup BMW k bezpečnosti nekončí samotným vozidlem. Nabízíme také speciálně přizpůsobené výcvikové kurzy pro řidiče, v nichž si řidiči pancéřovaných vozů osvojí užitečné dovednosti a dozvědí se, jak získat maximum z modelů BMW X5 Security a BMW X5 Security Plus. Ve třech různých typech školení mají řidiči možnost procvičit si nejlepší způsoby zvládnutí nebezpečných situací – protože díky tomu k nim snad nikdy nedojde. Podrobné informace o třech kurzech BMW Security Driver Training, které nabízíme, naleznete v brožuře.

 • BMW Basic Training pro profesionály

  Zaměřuje se na základy dynamiky jízdy a ovládání vozu a na bezpečné zvládnutí každodenního provozu na silnicích. Zahrnuje teoretické i praktické části. Tento školicí modul probíhá v nepancéřovaných vozech.

  Délka:
  1 den + 1 noc (příjezd a teorie večer před školením)
  Počet účastníků:
  max. 8 ve skupině (2 účastníci na vozidlo)
  Místo konání:
  BMW Driving Academy Maisach
  Vozidla:
  BMW řady 3
  Požadavky:
  žádné
  Cena zahrnuje:
  Teorie dynamiky jízdy, praktická jízdní cvičení, 1 noc s plnou penzí v jednolůžkovém pokoji, týmová podpora a pojištění.

 • BMW Security Intensive Training pro profesionály

  Tento modul navazuje na dovednosti získané v základním bezpečnostním školení řidičů a prohlubuje teoretické a praktické znalosti účastníků o dynamice jízdy a ovládání vozidla. Pokrývá také náročnější manévry ve vyšších rychlostech, jako jsou dvojité změny jízdních pruhů a únikové obrátky, které si účastníci procvičí v obrněných vozech.

  Délka:
  2 dny + 2 noci (příjezd a teorie večer před školením)
  Počet účastníků:
  max. 8 ve skupině (2 účastníci na vozidlo)
  Místo konání:
  Driving Center Groß Dölln
  Vozidla:
  BMW řady 3, obrněné vozy BMW Security
  Požadavky:
  žádné
  Cena zahrnuje:
  Teorie dynamiky jízdy, praktická jízdní cvičení, 2 noci s plnou penzí v jednolůžkovém pokoji, týmová podpora a pojištění.

 • BMW Security Perfection Training pro profesionály

  Posouvá znalosti získané v intenzivním tréninku na další úroveň a opět využívá kombinaci praxe a teorie. Zaměřuje se také na odpovědné a předvídavé řízení, včetně způsobů rozpoznávání a reagování na možné nebezpečné situace. Praktická cvičení zahrnují například couvaný slalom nebo koordinaci taktických úhybných manévrů mezi více vozidly při jízdě v koloně.

  Délka:
  3 dny + 3 noci (příjezd a teorie večer před školením)
  Počet účastníků:
  max. 8 ve skupině (2 účastníci na vozidlo)
  Místo konání:
  Driving Center Groß Dölln
  Vozidla:
  BMW řady 3, obrněné vozy BMW Security
  Požadavky:
  1x kurz BMW Security Intensive Training pro profesionály
  Cena zahrnuje: Teorie dynamiky jízdy, praktická jízdní cvičení, 3 noci s plnou penzí v jednolůžkovém pokoji, týmová podpora a pojištění.