BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) z bočního pohledu se ženou

THE M5

BMW M

M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN: MODELY & VÝBAVA

THE M5M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN: MODELY & VÝBAVA

BMW M5 Competition, BMW M5 a BMW M550i xDrive Sedan – modely, výbava, detaily a inovativní technologie.

M modely BMW řady 5 Sedan jsou působivě výkonné sportovní sedany, ohromující také moderním a svalnatým designem. Zde najdete fakta týkající se jednotlivých modelů a také detaily výbavy a M specifických rysů designu. Navíc objevíte, jak výkonné M motory pracují společně s technologiemi inspirovanými motoristickým sportem, a dosahují tak nejlepších výsledků v oblasti jízdní dynamiky. Široká paleta inovativních asistenčních systémů a digitálních služeb předvádí srovnatelně pokročilou úroveň vývoje a je navržena pro komfort a bezpečnost.

Více informací

SROVNÁNÍ M MODELŮ BMW ŘADY 5 SEDAN.

Přehled sportovních parametrů: pohon, podvozek, jízdní dynamika.

BMW M5 Competition.

Maximální jízdní dynamika a M exkluzivní specifické prvky designu exteriéru a interiéru.
 • Vysokovýkonný zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 625 k
 • M xDrive s Aktivním M diferenciálem a 8stupňová převodovka M Steptronic s řazením Drivelogic
 • Exkluzivní M specifické designové prvky a výbava
 • 460 kW (625 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,3 s
BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual Imola Red three-quarter front view

BMW M5.

M typická jízdní dynamika a nejvyšší úroveň sportovního komfortu.
 • Vysokovýkonný zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 600 k
 • M xDrive s Aktivním M diferenciálem
 • 8stupňová převodovka M Steptronic s řazením Drivelogic
 • 441 kW (600 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,4 s
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 Brands Hatch Grey metallic three-quarter front view

BMW M550i xDrive Sedan.

Dokonalá kombinace sportovnosti, komfortu a každodenní použitelnosti.
 • Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 530 k
 • 8stupňová automatická převodovka Steptronic Sport
 • BMW xDrive
 • 390 kW (530 k), 750 Nm, 0–100 km/h za 3,8 s
BMW M550i xDrive Limousine G30 LCI Facelift 2020 BMW Individual Verde Ermes metallic Dreiviertel-Frontansicht
 • BMW M5 Competition.
 • BMW M5.
 • BMW M550i xDrive Sedan.

BMW M5 COMPETITION A BMW M5: VÝBAVA PRO NEJVYŠŠÍ VÝKONY.

Přehled technologií pohonného ústrojí a podvozku BMW M5 Competition a BMW M5 inspirovaných světem motorsportu.

Výjimečný výkon a dynamika BMW M5 Competition a BMW M5 stojí na souboru pečlivě vyvinutých technologií pohonného ústrojí a podvozku pocházejících z motorsportu. Ať už pojedete na obchodní schůzku, na víkendový výlet zatáčkovitými venkovskými silnicemi nebo budete na okruhu pilovat co nejrychlejší čas, vždy bude typický M pocit radosti z jízdy vytvářet výjimečná preciznost a agilita.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) zepředu za jízdy
Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo s výkonem 460 kW (625 k) a točivým momentem 750 Nm umožňuje zrychlit z 0 na 100 km/h za 3,3 sekundy. Díky dvojici dvoukomorových turbodmychadel TwinScroll, vysokotlakému přímému vstřikování a plně variabilnímu systému časování ventilů Valvetronic disponuje 4,4litrový motor mohutným zátahem již v nízkých otáčkách, rychlými reakcemi a dechberoucím výkonem.
BMW M5 Competition s pohonem M xDrive F90 LCI Facelift 2020 tříčtvrteční pohled zepředu za jízdy

M xDrive.

Pohon M xDrive s Aktivním M diferenciálem garantuje maximum trakce a jízdní dynamiky jak při každodenních jízdách po běžných silnicích, tak na závodním okruhu. Od BMW M vyvinutá technika kombinuje agilitu pohonu zadních kol s účinností pohonu všech kol. Můžete si vybrat z režimů pohonu všech kol 4WD, 4WD Sport a při vypnutém DSC také 2WD s pohonem zadních kol.
BMW M5 Competition s 8stupňovou převodovkou M Steptronic Drivelogic F90 LCI Facelift 2020 Interiér

8stupňová převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic.

8stupňová automatická převodovka M Steptronic s logikou řazení Drivelogic řadí extrémně rychle a nabízí mnoho režimů řazení: od sportovního a dynamického po komfortní s nízkou spotřebu paliva. Převodovku lze ovládat také manuálně, a to buď pomocí voliče, nebo páčkami na volantu.
BMW M5 Competition s tlačítkem M MODE F90 LCI Facelift 2020 Interiér

Tlačítko M MODE.

Tlačítkem M MODE na středovém tunelu lze upravit intenzitu použití asistenčních systémů. Režim ROAD přináší kompletní sadu funkcí elektronických asistenčních systémů. V režimu SPORT systémy varují, ale nezasahují. V režimu TRACK můžete zcela deaktivovat asistenční systémy, například na závodním okruhu. Na základě zvoleného režimu budou na displejích ve voze zobrazovány informace odpovídající danému nastavení.
Volič převodovky BMW M5 Competition s M Setup F90 LCI Facelift 2020 Interiér

M Setup.

M Setup umožňuje podle osobních preferencí řidiče upravit různé parametry jízdní dynamiky. Konkrétně je řeč o nastavení charakteristiky motoru, převodovky a řízení, tlumičů, úrovni zásahů systému Dynamic Stability Control (DSC) nebo rozdělení hnací síly mezi nápravy pohonem všech kol M xDrive.
M kožený volant BMW M5 Competition s řízením M Servotronic F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M Servotronic.

V každé jízdní situaci zaručuje řízení M Servotronic díky jeho přizpůsobování aktuální rychlosti optimální účinek posilovače. Navíc přináší ve všech rychlostech přímou a precizní zpětnou vazbu. Systém je speciálně kalibrován pro M modely a nabízí dva různé režimy, které lze aktivovat stiskem tlačítka.
BMW M5 Competition s M karbon-keramickými brzdami F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kolo

M karbon-keramické brzdy.

M karbon-keramické brzdy přinášejí vyšší brzdný výkon. Jejich materiál nekoroduje, je velmi odolný proti opotřebení, snese vyšší tepelné zatížení a přispívá k nižší hmotnosti vozu, což má pozitivní vliv na jeho agilitu, dynamiku a zrychlení. Tato speciální výbava je zvenku na první pohled rozpoznatelná díky brzdovým třmenům ve zlatém metalickém provedení s logem M. Z důvodu specifických vlastností použitých materiálů se může objevit zvýšená hlučnost, to platí například těsně před zastavením po dlouhodobém lehkém brzdění nebo při jízdě za vlhka. Zvuk vycházející z jejich technického řešení zmizí po osušení brzd při jízdě za mokra nebo po intenzivnějším zabrzdění následujícím po dlouhodobějším lehkém brzdění. Vliv vlhkosti a posypové soli může způsobit, že činnost brzd bude stejná jako u běžného brzdného systému. Vlhkost nebo sůl používaná v zimě mohou, podobně jako u standardních brzdových soustav, ovlivnit jejich celkovou účinnost. Tyto zvuky nemají vliv na výkonnost brzd, ani jejich bezpečnost a stabilitu.
BMW M5 Competition s M sportovním výfukovým systémem F90 LCI Facelift 2020 detailní pohled na záď

M sportovní výfukový systém.

M sportovní výfuk vytváří dynamický zvuk, který lze modifikovat pomocí integrované klapky v závislosti na zvoleném jízdním režimu. Režimy SPORT a SPORT+ aktivované prostřednictvím voliče jízdních režimů jsou doprovázeny ještě výraznějším zvukem motoru, zatímco v komfortních nastaveních je prioritou spíše tlumený zvuk motoru.

BMW M5 COMPETITION: DESIGN.

M specifické designové prvky exteriéru a interiéru BMW M5 Competition.

Dynamické skrz naskrz: Přitažlivé detaily přepracovaného designu BMW M5 Competition odkazují na geny pocházející z motorsportu. Na přední části zaujme nová M maska chladiče ve tvaru ledvinek, nové světlomety a přední nárazník s novým designovým stylem. Vysokovýkonný charakter vozu podtrhují M specifické prvky v leskle černém provedení, mezi které patří M žábry na bocích, M vnější zpětná zrcátka i M zadní spoiler. Výraz síly a výkonu dotvářejí zadní světla v novém provedení a přepracovaný zadní nárazník se dvěma páry kruhových koncovek výfuku s povrchovou úpravou černého chromu. Uvnitř je sportovní charakter interiéru orientovaného na řidiče tvořen M specifickými prvky, mezi něž patří M multifunkční sedadla, M specifický přístrojový panel nebo M kožený volant s červenými páčkami řazení.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) z bočního pohledu s otevřenými dveřmi.
M maska chladiče v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) při pohledu zepředu

M maska chladiče ve tvaru ledvinek.

M maska chladiče ve tvaru ledvinek s jednodílným rámečkem v leskle černém provedení propůjčuje M5 Competition výrazně nápadný vzhled. Typické M trojrozměrné dvojité lamely mají také leskle černou povrchovou úpravu a drží i černé označení M5 Competition.
M boční žábry v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) v detailním pohledu

M boční ozdobné žábry.

Charakteristické M boční ozdobné žábry v leskle černém provedení s označením modelu M5 Competition vytvářejí výrazný trojrozměrný efekt a zdůrazňují dynamickou kombinaci technické dokonalosti a dechberoucího designu. Jsou synonymem M automobilů již od jejich počátků.
M vnější zpětná zrcátka v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled

M specifická vnější zpětná zrcátka.

Leskle černá zpětná zrcátka dodávají modelu M5 Competition výjimečně sportovní charakter.
M zadní spoiler v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) v detailním pohledu

M zadní spoiler.

M zadní spoiler v leskle černém provedení podtrhuje sportovní siluetu vozu a výrazně zvětšuje přítlak. Větší přítlak znamená ve vysokých rychlostech více trakce, a tím i větší směrovou stabilitu.
M specifické dvojité koncovky výfuku BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) v detailním pohledu

M specifické dvojité koncovky výfuku.

Dvojité koncovky M sportovního výfukového systému v černě chromovaném provedení jsou jasně viditelným a slyšitelným důkazem sportovních jízdních výkonů.
M zadní nárazník v leskle černém provedení BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) pohled zezadu

Leskle černý zadní nárazník.

Leskle černý zadní nárazník u BMW M5 Competition podtrhuje sportovní charakter a dodává vozidlu nezaměnitelnou identitu.
M multifunkční sedadla BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

M multifunkční sedadla.

M multifunkční sedadla řidiče a spolujezdce zaujmou exkluzivním designem s podsvíceným logem M5, kterým vhodně ladí se sportovním vzhledem celého vozu. Nízko umístěné sedáky a výrazné bočnice evokují svým sportovním vzhledem skořepinová sedadla a zajišťují vynikající oporu těla. Spolu s kompletními možnostmi nastavení poskytují maximální komfort.
M kožený volant BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M kožený volant.

M kožený volant s dvojitým spodním svislým ramenem je osazen multifunkčními tlačítky, tlačítky M1 a M2, je zdoben chromovanými detaily a barevně kontrastním prošíváním, ve svém středu samozřejmě ukrývá airbag. Věnec volantu s černým koženým čalouněním, kontrastním prošíváním a ergonomicky konturovaným tvarem skvěle padne do ruky.
Červené tlačítko Start/Stop BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

Červené tlačítko Start/Stop.

Červené tlačítko Start/Stop umožňuje po odemknutí nastartování motoru bez použití klíče. Používá se také k vypnutí motoru. Klíč od vozu je automaticky rozpoznán a není jej třeba fyzicky používat.
M volič převodovky BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

M volič převodovky.

Přepínač pro výběr jednoho ze tří režimů řazení Drivelogic je umístěn vedle loga M na vrchní straně M voliče převodovky. Tlačítko P pro aktivaci parkovacího režimu se nachází hned pod ním. V manuálním režimu S může řidič, v typickém stylu M, pomocí voliče řadit manuálně. V poloze D je změna převodů automatická.
M specifický přístrojový panel BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 kokpit

M specifický přístrojový panel.

M specifický přístrojový panel umožňuje zobrazení dalších informací vítaných při mimořádně sportovní jízdě. Pokud jste při jízdě na okruhu zvolili režim TRACK, můžete na přístrojovém panelu sledovat plnicí tlak turbodmychadel, tlaky a teploty pneumatik, ale i ukazatel podélné a příčné akcelerace.
Prahové lišty s nápisem M5 Competition BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020

Prahové lišty s nápisem M5 Competition.

Okamžitě po otevření dveří se objeví osvětlený nápis M5 Competition, který zintenzivňuje vzrušení očekávané z následujících jízdních zážitků.
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu z boku
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zezadu
Nové přední světlomety BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Brands Hatch Grey (šedá) pohled zepředu
BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér
Prahové lišty s nápisem M5 BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 interiér

PRVKY DESIGNU BMW M5.

Výrazná sportovní přitažlivost propojená s moderní elegancí. Exteriér BMW M5 kombinuje čisté linie se svalnatými proporcemi a vytváří tak dynamický celek. Chromové designové prvky typu přepracované M masky chladiče ve tvaru ledvinek, bočních M ozdobných žaber nebo znaku M5 a koncovek výfuku na zádi tvoří výrazné optické akcenty. Volitelná 20" M kola z lehké slitiny zajistí potřebnou oporu; M kola z lehké slitiny v provedení Bicolour a M karbon-keramické brzdy s červenými nebo leskle černými třmeny. Sportovní a moderní vzhled pokračuje i v interiéru. Na řidiče a spolujezdce čeká prémiové prostorné prostředí, což naznačují už působivě osvětlené prahové lišty s nápisem M5. Na řidiče orientovaný interiér s M specifickými prvky, jako je M kožený volant, ergonomicky tvarovaná M sportovní sedadla nebo M specifický přístrojový panel, zaměří pozornost na sportovní vlastnosti BMW M5. 12,3" kontrolní displej s vysokým rozlišením společně s hliníkovým obložením interiéru Aluminium Carbon dokresluje moderní charakter interiéru.

BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Tanzanite Blue (modrá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Aventurine Red (červená) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Alvite Grey (šedá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 v metalické barvě Frozen Bluestone (šedomodrá) z tříčtvrtečního pohledu zepředu
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalounění Merino Smoke White/Black (bílá/černá) interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual celokožené čalounění Merino Tartufo/Black (hnědá/černá) interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení interiéru Piano Black (černá) interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení interiéru z jemného dřeva Sen (světle hnědá) interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení interiéru z jemného švestkového dřeva v lesklém provedení s ozdobnými prvky Pearl Chrome
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení stropu Anthracite interiér
BMW Individual BMW M5 Sedan F90 LCI Facelift 2020 BMW Individual obložení stropu Anthracite se světlým interiérem

BMW INDIVIDUAL PRO BMW M5.

BMW M5 je sportovní sedan, který v sobě působivým způsobem kombinuje vysoký výkon, eleganci a modernost. Souhra mezi jedinečnými výbavovými možnostmi BMW Individual dále dotváří unikátní charakter tohoto modelu. Vyberte si z velkého množství zářivých laků BMW Individual, mezi něž patří i prezentované metalické barvy Aventurin Red (červená), Alvit Grey (šedá), Frozen Bluestone (matná šedomodrá) a Tanzanite Blue (modrá). V interiéru definují sportovní a zároveň luxusní prostředí M sportovní sedadla čalouněná nejjemnější kůží Merino. Mezi celokožená čalounění BMW Individual patří provedení Merino Smoke White/Black (bílá/černá) a Merino Tartufo/Black (hnědá/černá). Vysoce kvalitní obložení interiéru BMW Invidivual, jako například zde předvedené leskle černé Piano Black, švestková hnědá ve vysokém lesku nebo jemné světle hnědé dřevěné obložení Sen společně s čalouněním stropu od BMW Individual z Alcantary v provedení Anthracite, dokreslují fascinující interiér BMW M5.

DESIGN A JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW M550i xDRIVE SEDAN.

Přehled designových možností a technologií pohonu a podvozku BMW M550i xDrive Sedan.

BMW M550i xDrive nabízí inspirativní kombinaci impulzivního sportovního charakteru a komfortní každodenní využitelnosti. Vybraný pohon a komponenty jízdní dynamiky, mezi něž patří kromě výkonného motoru BMW M TwinPower Turbo V8 s výkonem 530 k (390 kW) i volitelný Adaptivní M podvozek, slibují vysokou úroveň jízdní dynamiky a přitom také optimální stabilitu. Charakter vozu tříbí nepřehlédnutelné exkluzivní prvky exteriéru, zatímco výbava v podobě M aerodynamického paketu, M sportovních brzd s červenými třmeny nebo Sportovních sedadel pro řidiče a spolujezdce podtrhuje sportovní naturel.

BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020 v metalické barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) ze tříčtvrtečního pohledu zezadu při jízdě
Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo BMW M550i xDrive Sedan G30 LCI Facelift 2020

Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec BMW M TwinPower Turbo kombinuje dvě turbodmychadla s plně variabilním časováním ventilů Valvetronic a přímým vstřikováním High-Precision Injection. Výsledkem je největší výkon 390 kW (530 k) a maximální točivý moment 750 Nm. Obě turbodmychadla jsou umístěna úhledně mezi řadami válců.
BMW M550i xDrive Sedan s Adaptivním M podvozkem G30 LCI Facelift 2020 v metalické barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) ze tříčtvrtečního pohledu zepředu při jízdě

Adaptivní M podvozek Professional.

Adaptivní M podvozek Professional kombinuje techniku Adaptivního M podvozku s aktivními stabilizátory a integrovaným aktivním řízením. Výsledkem je maximální jízdní stabilita a dynamika.
BMW M550i xDrive Sedan s M aerodynamickým paketem G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na přední část

M aerodynamický paket.

M aerodynamický paket podtrhuje sportovní charakter vozu a současně upravuje proudění vzduchu. Tento paket obsahuje přední nárazník se zvětšenými nasávacími otvory, speciální nástavce prahů a zadní nárazník s difuzorem. Koncovky výfuku na obou stránkách jsou chromované.
BMW M550i xDrive Sedan s M sportovními brzdami G30 LCI Facelift 2020 detailní pohled na kolo

M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy s vícepístkovými pevnými třmeny v tmavě modrém provedení a s logem M se vyznačují mimořádným brzdným výkonem. Jsou přizpůsobeny velmi vysokému dynamickému potenciálu vozu i mimořádně sportovnímu jízdnímu stylu, zajišťují vynikající brzdný výkon za mokra.
BMW M550i xDrive Sedan s M sportovním diferenciálem G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na zadní kolo

M sportovní diferenciál.

M sportovní diferenciál zlepšuje trakci a jízdní stabilitu při změně jízdního pruhu nebo akceleraci ze zatáčky, při projíždění zatáček vysokými rychlostmi nebo na měnících se površích silnice. Trakci zlepšuje elektronicky regulovaná svornost diferenciálu, která omezuje rozdíly v rychlosti otáčení jednotlivých zadních kol.
BMW M550i xDrive Sedan s BMW Laserlight G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na přední část

Laserové světlomety BMW Laserlight.

Laserové světlomety BMW Laserlight v režimu dálkových světel a v závislosti na rychlosti jízdy vyzařují světlo do vzdálenosti až 650 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Optimální viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré prvky a nápisy BMW Laser jednoznačně podtrhují technologické standardy a sportovní charakter vozu.
BMW M550i xDrive Sedan s lichoběžníkovými koncovkami G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na zadní část

Lichoběžníkové koncovky.

Viditelná lichoběžníková chromovaná koncovka výfuku, jedna na levé a jedna na pravé straně.
BMW M550i xDrive Sedan s BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení G30 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Verde Ermes (zelená) detailní pohled na přední část

BMW Individual Shadow Line v leskle černém provedení.

BMW Individual Shadow Line s rozšířeným obsahem zahrnuje mnoho prvků karoserie v černém provedení: rámeček a lamely masky chladiče ve tvaru ledvinek v leskle černém provedení a koncovky výfuku v provedení černého chromu.
BMW M550i xDrive Sedan se sportovními sedadly pro řidiče a spolujezdce G30 LCI Facelift 2020 interiér

Sportovní sedadla pro řidiče a spolujezdce.

Dynamické a komfortní: Individuálně nastavitelná sportovní sedadla řidiče a spolujezdce se vyznačují řadou možností elektrického nastavení, včetně nastavení úhlu sklonu a šířky opěradla, stejně jako výšky sedadla. Spolu s nastavitelnou oporou stehen poskytují vyšší bočnice sedáku a opěradla vynikající ergonomii a lepší boční oporu při rychlých průjezdech zatáček.

M MODELY BMW ŘADY 5 SEDAN: KONEKTIVITA A ASISTENČNÍ SYSTÉMY.

Inovativní technologie a asistenční systémy pro maximální komfort a bezpečnost.

Bez ohledu na to, jestli potřebujete inteligentního asistenta k tomu, aby vám při jízdě přečetl e-maily nebo chcete ovládat zábavní nebo kancelářské funkce svého vozidla dotykem na velkém kontrolním displeji, M modely BMW řady 5 Sedan vám nabízejí rozsáhlou sadu inovativních prvků a asistenčních systémů, díky nimž bude cestování ještě bezpečnější a komfortnější. Dále si můžete prohlédnout vybrané prvky výbavy z oblasti zábavy, kancelářských služeb, asistenčních systémů a konektivity.

BMW M5 Competition F90 LCI Facelift 2020 v barvě BMW Invidividual Imola Red (červená) detailní pohled na označení modelu vzadu
M modely BMW řady 5 Sedan s BMW Live Cockpit Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

BMW Live Cockpit Professional.

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 12,3" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW Operating System 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
M modely BMW řady 5 Sedan s paketem Connected Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Paket Connected Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, integrace chytrého telefonu nebo In-Car Experiences? Proč objednávat jednotlivé možnosti, když můžete mít všechno? S paketem Connected Professional můžete využívat tyto služby od BMW ConnectedDrive.
M modely BMW řady 5 Sedan s integrací chytrého telefonu BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Integrace chytrého telefonu.

Proč se ve svém BMW obejít bez funkcí svého chytrého telefonu, když je můžete používat tak, jak jste zvyklí? Těsné propojení chytrého telefonu s vozidlem například zajišťuje bezdrátové fungování funkcí Apple CarPlay a Android Auto. Díky nim můžete i ve voze snadno používat oblíbené funkce a různé aplikace.
M modely BMW řady 5 Sedan s audiosystémem Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem a se dvěma diamantovými výškovými reproduktory poskytuje vynikající studiovou kvalitu zvuku pro každé sedadlo ve voze. 16 pečlivě umístěných reproduktorů zajišťuje fascinující poslechový zážitek. Reproduktory jsou zevnitř osvíceny, což vizuálně zvýrazňuje mimořádnou kvalitu zvuku celého systému.
M modely BMW řady 5 Sedan s digitálním klíčem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 Interiér

Digitální klíč.

Proč si brát klíč od vozu, když s sebou máte svůj chytrý telefon? Digitální klíč vám dovoluje uzamknout nebo odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor. K přístupu do vašeho BMW můžete také autorizovat pět osob s kompatibilními telefony iPhone*. Kromě jiného je možné omezit výkon a maximální rychlost vozu, například pro řidiče začátečníky. *BMW Digitální klíč je kompatibilní s vybranými telefony iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je k dispozici na www.bmw.com/digitalkey.
M modely BMW řady 5 Sedan s couvacím asistentem BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Couvací asistent.

Couvací asistent si zapamatuje nejméně 50 m cesty při jízdě dopředu rychlostí do 35 km/h a v případě potřeby je schopen ji zopakovat při couvání. Řidiči tím usnadní práci, protože ten se může soustředit pouze na sledování okolí vozu.
M modely BMW řady 5 Sedan s BMW Intelligent Personal Assistant BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey BMW. Who are you?“ Nebylo by skvělé, kdyby se vaše BMW stalo i vaším osobním asistentem? Prostřednictvím BMW Intelligent Personal Assistant můžete se svým BMW komunikovat. Pozná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá ve všech situacích. Můžete mu dokonce i přiřadit vlastní aktivační slovo. Umí vysvětlit vše, co se týká vozidla, a pomůže v situaci, kdy chcete vaše BMW lépe poznat.
M modely BMW řady 5 Sedan s Remote Software Upgrade BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Remote Software Upgrade.

Chcete, aby vaše BMW mělo aktuální verzi softwaru? S funkcí vzdálené aktualizace softwaru Remote Software Upgrade bude vaše BMW vždy aktualizované. Aktualizace se instalují dálkově, tedy stejně jako na vašem chytrém telefonu. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce vašeho vozidla.
M modely BMW řady 5 Sedan s Driving Assistant Professional BMW M5 F90 LCI Facelift 2020 interiér

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, asistent při změně jízdního pruhu a nouzového zastavení a také funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW M5 Competition:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–10,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 242–239


BMW M5:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–10,5
Emise CO2 v g/km (kombinované): 242–239


BMW M550i xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–9,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 229–221


Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.


Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.


Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW M5 Competition:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–10,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 242–239


  BMW M5:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,6–10,5
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 242–239


  BMW M550i xDrive Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10,0–9,7
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 229–221


  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

  Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva a emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a od společnosti DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo a na https://dat.de/co2.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.