BMW řady 5 Sedan G30 facelift 2020 Phytonic Blue pohled z ptačí perspektivy na stojící vůz

THE 5

BMW ŘADY 5 SEDAN: MODELY & VÝBAVA

Nakonfigurujte si BMW řady 5 Sedan tak, aby vyhovovalo vašim osobním preferencím. Vybírat můžete z celé řady atraktivních designových variant, motorů, prvků jízdní dynamiky, asistenčních systémů a digitálních služeb.

Více informací
THE 5BMW ŘADY 5 SEDAN: MODELY & VÝBAVA

MODELY A VÝBAVA.

Modely a možnosti výbavy BMW řady 5 Sedan.

BMW řady 5 Sedan

V sériovém provedení BMW řady 5 Sedan zaujme rozmanitostí a šíří funkčních prvků výbavy zvyšujících komfort a bezpečnost.

BMW řady 5 Sedan 540i G30 2020 v sériovém provedení v barvě Sophisto Grey (šedá)

V sériovém provedení BMW řady 5 Sedan zaujme rozmanitostí a šíří funkčních prvků výbavy zvyšujících komfort a bezpečnost.

 • Exteriér

 • Interiér

Luxury Line

Model Luxury Line zvýrazňuje elegantní stránku vozu. Elegantní designové elementy v leskle chromovaném provedení dodávají exteriéru jedinečný vzhled. Stylový dojem pokračuje i v interiéru. Luxus zde charakterizují prvotřídní kůže a vysoce kvalitní obložení interiéru.

BMW řady 5 Sedan 520d xDrive G30 2020 Luxury Line v barvě Bernina Grey (šedá)

Model Luxury Line zvýrazňuje elegantní stránku vozu. Elegantní designové elementy v leskle chromovaném provedení dodávají exteriéru jedinečný vzhled. Stylový dojem pokračuje i v interiéru. Luxus zde charakterizují prvotřídní kůže a vysoce kvalitní obložení interiéru.

 • Exteriér

 • Interiér

M sportovní paket

M sportovní paket dodává vozu ještě větší sportovnost. K vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává M sportovní paket další porci radosti z jízdy. Například M sportovní podvozek a M aerodynamický paket významně zlepšují jízdní dynamiku.

BMW řady 5 Sedan 520d xDrive G30 2020 s M sportovním paketem v barvě Alpine White (bílá)

M sportovní paket dodává vozu ještě větší sportovnost. K vybroušenějšímu vzhledu exteriéru a interiéru přidává M sportovní paket další porci radosti z jízdy. Například M sportovní podvozek a M aerodynamický paket významně zlepšují jízdní dynamiku.

 • Exteriér

 • Interiér

BMW 530e.

Inovativní a hospodárný plug-in hybridní pohon BMW řady 5 Sedan.

Moderní atlet excelující v disciplíně udržitelnosti. Plug-in hybridní BMW řady 5 Sedan inspiruje kombinací výkonného zážehového motoru, vysokonapěťové baterie a elektromotoru s technologií BMW eDrive. Jejich zásluhou nabízí působivý výkon a současně i nižší spotřebu paliva a produkci emisí CO2. Asistent nabíjení a inteligentní řízení toků energií od BMW ConnectedDrive vám během nabíjení pomáhají a snižují spotřebu energie. Současně přináší řidiči tohoto hospodárného sedanu další přednosti služba propojeného nabíjení Connected Charging.

BMW 530e Plug-in hybrid G30 motor

BMW 530e.

Inovativní plug-in hybridní pohon je tvořen hospodárným spalovacím motorem a výkonným elektromotorem. Výjimečně vysoký celkový výkon nabízí dojezd známý z konvenčního spalovacího pohonu a zároveň přináší možnost jízdy bez lokálních emisí.
Inteligentní řízení toků energií BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

Inteligentní řízení toků energií.

Inteligentní řízení toků energie je jedním z hlavních pilířů konceptu pohonu BMW eDrive. Tento systém koordinuje komunikaci mezi všemi součástmi pohonu BMW s elektromotorem s cílem nejlepší možné hospodárnosti a vyšší jízdní dynamiky, současně prodlužuje dojezd čistě na elektrickou energii.
BMW Charging BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

BMW Charging.

Služba BMW Charging umožňuje řidičům snadné a komfortní vyhledávání, používání i placení nabíjecích stanic na cestách doma i v zahraničí. Nabíjecí stanice, které jsou součástí neustále se rozšiřující sítě, se zobrazují přímo v navigačním systému, v aplikaci nebo na webových stránkách.
BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 v barvě Phytonic Blue (modrá) ze tříčtvrtečního pohledu zpředu při jízdě v eDrive zóně na mostě

eDrive Zones.

S každým dalším dnem se BMW o kousek přibližuje k mobilitě zítřka. S inovativními digitálními službami, jako jsou eDrive Zones nebo bonusový program BMW Points, který bude k dispozici v roce 2020, pracujeme na tvorbě inovativních způsobů cestování. Díky tomu si každý metr vaší cesty ještě více užijete.
Connected Charging BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

BMW Maps – Connected Charging.

dolor sit amet, consectetuer adipiscing eli Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis natoque penatibus et magnis dis parturient.

E-MOBILITA.

Pokud se chcete o průkopnickém konceptu elektromobility BMW a detailech osobních benefitů a možností dozvědět víc, jste na správném místě. Zde najdete informace o tématech z oblasti elektromobility, plug-in hybridů, BMW i, nabíjení, dojezdu a mnohých dalších.

Více informací

JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW ŘADY 5 SEDAN.

Přehled systémů pohonu a podvozku.

Více výkonu, více kontroly. Od výjimečně hospodárného vznětového 4válce až po točivý charakter a působivý zátah zážehového 6válce. BMW řady 5 Sedan změní každou jízdu ve sportovní výkon. Optimální trakci a maximální radost z jízdy zajistí dokonale naladěné systémy pohonu a podvozku, mezi něž patří adaptivní tlumiče, integrální aktivní řízení či inteligentní pohon všech kol xDrive.

Zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

Zážehový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo.

Dominantní výkon, sametový chod a vzrušující zvuk jsou typické znaky zážehového řadového 6válce BMW TwinPower Turbo z nejnovější generace motorů řady BMW EfficientDynamics. Díky technologiím Double-VANOS, Valvetronic, přímému vstřikování paliva High Precision Injection a dvoukomorovému turbodmychadlu TwinScroll nabízí výkon 245 kW (333 k).
Vznětový 4válec BMW TwinPower Turbo BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

Vznětový 4válec BMW TwinPower Turbo.

Nová generace vznětových 4válců BMW TwinPower Turbo o objemu 2,0 l se vyznačuje agilním zátahem a bezprostřední odezvou i v nízkých otáčkách. Technologie variabilní geometrie lopatek turbodmychadla a přímé vstřikování Common Rail zajišťují mimořádně nízkou spotřebu paliva a nízké hodnoty emisí.
BMW xDrive BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

xDrive.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive plynule a variabilně rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní kola s cílem zajištění maximální trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti v každé jízdní situaci. Elektronicky řízené rozdělování hnací síly mezi nápravy například vyrovnává přetáčivost nebo nedotáčivost v zatáčkách a jeho cílem je také další zlepšení agility.
Integrální aktivní řízení v BMW řady 5 Sedan G30 facelift 2020 jízdní tříčtvrteční záběr zezadu

Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení kombinuje v závislosti na úhlu natočení volantu proměnný převod řízení s aktivním řízením zadních kol. V nižších rychlostech se zadní kola natáčejí opačně než přední. Tím se usnadňuje manévrování a zlepšuje agilita. Od rychlosti přibližně 60 až 80 km/h se zadní kola natáčejí stejným směrem jako přední. Tím se zvyšuje stabilita a zlepšuje komfort.
Adaptivní podvozek BMW řady 5 Sedan G30 facelift 2020 detail na startovací tlačítko

Adaptivní podvozek.

Adaptivní podvozek upravuje charakteristiku tlumičů tak, aby odpovídala dané jízdní situaci, a tím přispívá ke zlepšení komfortu i jízdní dynamiky. Kromě standardního režimu COMFORT zajišťujícího vyšší jízdní komfort může řidič zvolit také režim SPORT se sportovní charakteristikou tlumičů.
Adaptive Drive BMW řady 5 Sedan G30 facelift 2020 detail na volant

Adaptive Drive.

Adaptive Drive spojuje systémy aktivní eliminace náklonů karoserie Dynamic Drive a adaptivní tlumiče. Podle potřeby tak nastavuje tuhost stabilizátorů i charakteristiku tlumičů. Zajišťuje současně mimořádný jízdní komfort a minimální naklánění karoserie, umožňuje dosahovat vyšších rychlostí v zatáčkách a přináší kratší brzdnou dráhu.
Mild hybridní technologie v BMW řady 5 Sedan G30 podvozek

Mild hybridní technologie.

Mild hybridní technologie slouží k rekuperaci kinetické energie při brzdění a jejímu dalšímu použití pro pomoc spalovacímu motoru při akceleraci. Svojí činností snižuje spotřebu paliva, omezuje produkci emisí a současně zvyšuje dynamiku. Mild hybridní technologie zároveň zlepšuje činnost funkce Auto Start/Stop, která pracuje rychleji a mnohem komfortněji.

DESIGN BMW ŘADY 5 SEDAN.

Designové možnosti exteriéru a interiéru.

BMW řady 5 Sedan inspiruje svým sportovním a zároveň moderním designem. Dynamiku a progresivní charakter dokreslují prvky jako jsou vpředu laserové světlomety BMW Laserlight nebo vzadu lichoběžníkové koncovky výfuku či LED světa. V interiéru je dojem komfortu a elegance sedanu vyšší třídy vytvořen například nepřímým osvětlením či keramickým povrchem ovladačů.

BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 tříčtvrteční pohled na stojící vůz
BMW maska chladiče BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 v barvě Phytonic Blue (modrá) detailní pohled na přední část

Přední ozdobné masky.

Velká jednodílná ozdobná maska, známá také jako ledvinky BMW, je typický designový prvek, který vašemu vozu dodá osobitý výraz a dynamický charakter. Barevné provedení svislých lamel a rámečku se liší podle zvolené úrovně výbavy.
BMW Laserlight BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 v barvě Phytonic Blue (modrá) detailní pohled na přední část

Laserové světlomety BMW Laserlight.

Laserové světlomety BMW Laserlight v režimu dálkových světel a v závislosti na rychlosti jízdy vyzařují světlo do vzdálenosti až 650 metrů, což je téměř dvojnásobná vzdálenost než u běžných světlometů. Optimální viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré prvky a nápisy BMW Laser jednoznačně podtrhují technologické standardy a sportovní charakter vozu.
LED zadní světla BMW řady 5 Sedan Facelift 2020 v barvě Phytonic Blue (modrá) detailní pohled na zadní část

LED zadní světla.

Trojrozměrná zadní světla s typickým tvarem písmene L a expresivně navržené světelné prvky využívající LED technologii jednoznačně i ve tmě vůz identifikují jako BMW.
Lichoběžníková koncovka výfuku BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 detailní pohled na zadní část

Viditelná lichoběžníková koncovka výfuku.

Viditelná lichoběžníková chromovaná koncovka výfuku, jedna na levé a jedna na pravé straně.
Nepřímé osvětlení BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér

Nepřímé osvětlení.

Nepřímé osvětlení včetně světelných ozdobných linek v předních a zadních dveřích vytváří v interiéru pohodovou a útulnou světelnou atmosféru. Šest světelných designů doplňuje i dynamická funkce pro čtyři různé situace.
Leskle černé ovládací prvky BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér

Keramické povrchy ovladačů.

Exkluzivní keramické povrchy voliče převodovky, otočných ovladačů pro nastavení teploty a hlasitosti a rovněž rámečku kolem ovladače iDrive dodávají interiéru mimořádně kvalitní a luxusní výraz.
BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 tříčtvrteční pohled na stojící vůz zepředu
BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 tříčtvrteční pohled na stojící vůz zepředu
BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 tříčtvrteční pohled na stojící vůz zepředu
Celokožené čalounění BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit
Celokožené čalounění BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit
Celokožené čalounění BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit
Obložení interiéru BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit
Obložení interiéru BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit
Obložení interiéru BMW řady 5 Sedan Individual G30 Facelift 2020 interiér kokpit

KOLEKCE BMW INDIVIDUAL BMW ŘADY 5 SEDAN.

Nic nevyzařuje větší autoritu než individualita. Právě proto BMW řady 5 Sedan nabízí exkluzivní a vysoce kvalitní prvky od BMW Individual, mezi něž patří například působivá aerodynamická kola BMW Individual 1001 I. Se sportovním vzhledem dokonale ladí elegantní laky Tanzanite Blue (modrá), Alvit Grey (šedá) a Dravit Grey (šedá). Interiér ozvláštní celokožené čalounění v barvách Caramel, Tartufo nebo Smoke White.

TECHNOLOGIE BMW ŘADY 5 SEDAN.

Digitální služby a inteligentní asistenční systémy.

V rychlém pruhu na cestě do budoucnosti: špičkové asistenční systémy a prvky konektivity zajišťují maximální úroveň bezpečnosti a komfortu, zatímco inovativní funkce pro práci i zábavu fascinují a informují zároveň. Díky chytrým digitálním službám zůstanete pro bezstarostné a klidné cestování po celou vaši jízdu nepřetržitě propojeni.

Informační displej BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit
BMW Live Cockpit Professional BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Live Cockpit Professional.

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 12,3" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW Operating System 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
Paket Connected Professional BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Paket Connected Professional.

Concierge Service, Remote Services, BMW Maps, integrace chytrých telefonů nebo In-Car Experiences? Proč objednávat jednotlivé služby, když je můžete mít všechny najednou? S paketem Connected Professional můžete využívat všechny tyto služby od BMW ConnectedDrive.
BMW Maps BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Maps – Connected Navigation.

BMW Maps – propojená navigace ohromí přesností výpočtu předpokládaného času dojezdu, extrémně rychlým výpočtem trasy a zjednodušeným zadáváním cílů. To lze provádět jejich pouhým vyslovením. Dynamický výpočet trasy využívající cloudových služeb doporučenou trasu upraví podle jakýchkoliv změn v dopravní situaci.
Integrace chytrého telefonu BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Integrace chytrého telefonu.

Proč se ve svém BMW obejít bez funkcí svého chytrého telefonu, když je můžete používat tak, jak jste zvyklí? Těsné propojení chytrého telefonu s vozidlem například podporuje bezdrátové fungování funkcí Apple CarPlay® a Android Auto®. Díky nim můžete i ve voze snadno používat oblíbené funkce a různé aplikace.
Connected Music BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Connected Music.

Poslouchejte svou oblíbenou hudbu, ať už jste kdekoliv na cestách. Klasickou hudbu při jízdě po dálnici, jazz během dopravní špičky a při klidné projížďce třeba pop. Se službou Connected Music, využívající SIM kartu zabudovanou ve voze, si můžete okamžitě bez limitů přehrávat hudbu z výběru více než 30 milionů skladeb, které má v portfoliu partner BMW, společnost Spotify.
Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér detailní pohled na dveře

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem.

Audiosystém Bowers & Wilkins Diamond s prostorovým zvukem se dvěma diamantovými výškovými reproduktory poskytuje vynikající studiovou kvalitu zvuku pro každé sedadlo ve voze. 16 pečlivě umístěných reproduktorů zajišťuje fascinující poslechový zážitek. Reproduktory jsou zevnitř osvíceny, což vizuálně zvýrazňuje mimořádnou kvalitu zvuku celého systému.
BMW Digitální klíč BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020

BMW Digitální klíč.

Proč si brát klíč od vozu, když s sebou máte svůj chytrý telefon? Digitální klíč vám dovoluje uzamknout nebo odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor. K přístupu do vašeho BMW můžete také autorizovat pět osob s kompatibilními telefony iPhone*. Kromě jiného je možné omezit výkon a maximální rychlost vozu, například pro řidiče začátečníky. *BMW Digitální klíč je kompatibilní s vybranými telefony iPhone. Seznam kompatibilních telefonů iPhone je k dispozici na www.bmw.com/digitalkey.
Couvací asistent BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Couvací asistent.

Couvací asistent si zapamatuje nejméně 50 m cesty při jízdě dopředu rychlostí do 35 km/h a v případě potřeby je schopen ji zopakovat při couvání. Řidiči tím usnadní práci, protože ten se může soustředit pouze na sledování okolí vozu.
BMW Intelligent Personal Assistant BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

BMW Intelligent Personal Assistant.

„Hey BMW. Who are you?“ Nebylo by úžasné, kdyby vaše BMW bylo zároveň vaším osobním asistentem? S pomocí služeb BMW Intelligent Personal Assistant komunikujte se svým BMW. Zná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá v nejrůznějších situacích. Navíc si můžete vybrat vlastní aktivační slovo. Vysvětlí vám vše o vašem vozidle a pomůže vám vaše BMW lépe poznat.
Vzdálená aktualizace softwaru BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Vzdálená aktualizace softwaru.

Chcete, aby vaše BMW mělo aktuální verzi softwaru? S funkcí vzdálené aktualizace softwaru bude vaše BMW vždy jako nové. Aktualizace se instalují dálkově, tedy stejně jako na vašem chytrém telefonu. Tímto způsobem lze aktivovat i další funkce vašeho vozidla.
Driving Assistant Professional BMW řady 5 Sedan G30 Facelift 2020 interiér kokpit

Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních jízdních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, asistent při změně jízdního pruhu a nouzového zastavení a také funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.

SPOTŘEBA PALIVA A EMISE CO2.

BMW 530e Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,8–1,6
Emise CO2 v g/km (kombinované): 40–36


BMW 540i Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,8–6,6
Emise CO2 v g/km (kombinované): 154–150


BMW 520d xDrive Sedan:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,6–4,4
Emise CO2 v g/km (kombinované): 122–117


Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 v platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje volitelnou výbavu a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, a mohou se během konfigurace lišit.

 

Více informací o oficiální spotřebě paliva a emisích CO2 nových osobních automobilů lze nalézt v příručkách o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě elektrické energie nových osobních automobilů, které získáte u všech prodejců a na adrese: https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

 

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP a pro účely porovnání vozidel jsou přepočtené na hodnoty odpovídající klasifikaci NEDC. Hodnoty CO2 u těchto vozidel se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • BMW 530e Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 1,8–1,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 40–36

  BMW 540i Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,8–6,6
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 154–150

  BMW 520d xDrive Sedan:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 4,6–4,4
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 122–117

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.