BMW řady 8 Coupé, tříčtvrteční pohled zpředu, před průmyslovou budovou.

THE 8

BMW ŘADY 8 COUPÉ

Výkon. Jistota. Komfort. Zásluhou unikátního designu, mimořádné agility a působivých motorů zrychluje BMW řady 8 Coupé jak pohyb otáčkoměru, tak tep srdce. Exkluzivní prvky ze segmentu závodních vozů se v tomto luxusně sportovním voze dokonale kombinují s kvalitou a maximální výkonností.

BMW M850i xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,8–9,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 224–221

Více informací
THE 8BMW ŘADY 8 COUPÉ

NOVÁ DEFINICE LUXUSU

BMW řady 8 Coupé, tříčtvrteční pohled zezadu, stojící před noční scenérií.

LUXUS. DOTAŽENÝ K DOKONALOSTI

Design exteriéru BMW řady 8 Coupé

Luxus ve své nejdynamičtější podobě: design exteriéru BMW řady 8 Coupé zdobí geny sportovního vozu, ale i dokonalá elegance luxusní třídy BMW. Kombinace, která kultivuje maximální výkon.

BMW řady 8 Coupé, interiér, detailní pohled na volič převodovky.

ELEGANCE. JEŠTĚ RAFINOVANĚJŠÍ

Exkluzivní materiály BMW řady 8 Coupé

Vysoká kvalita propojená s dynamikou: Výjimečné laky karoserie a luxusní materiály v interiéru působivě předvádějí progresivní designový styl BMW řady 8 Coupé a vytvářejí sportovně-elegantní charakter.

BMW řady 8 Coupé, tříčtvrteční statický pohled zpředu, s detailním záběrem na kapotu motoru.

SÍLA. JEŠTĚ INTENZIVNĚJŠÍ

Jízdní dynamika BMW řady 8 Coupé

Když se jedná o dynamiku, BMW řady 8 Coupé jde až na limity. Výkonný zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo, exkluzivní prvky pocházející z motorsportu a inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive zajišťují ryzí radost z jízdy ve zcela novém podání.

BMW řady 8 Coupé, kokpit, detailní pohled na volant a kontrolní displej.

INOVACE. TY NEJLEPŠÍ

Asistenční systémy a konektivita BMW řady 8 Coupé

Kompletně překonává technologické standardy – BMW řady 8 Coupé dotáhlo tuto disciplínu k dokonalosti. Všechny bezpečnostní a asistenční systémy kombinují špičkové komunikační prvky, takže nabízejí průkopnický komfort a spolehlivou interakci.

BMW řady 8 Coupé při pohledu zezadu ze tří čtvrtin v městském prostředí.

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

DESIGN

NEKOMPROMISNÍ VÝKON

Pulzující závodní vůz postavený na míru. Nové BMW řady 8 Coupé propojuje charakter sportovního vozu s kouzlem luxusní třídy BMW a z hlediska estetiky vytváří zcela nový standard.
BMW řady 8 Coupé při pohledu zezadu ze tří čtvrtin v městském nočním prostředí.
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé při pohledu z boku v městském prostředí.

EXTERIÉR

EXTERIÉR

BMW řady 8 Coupé předvádí zcela novou éru designu BMW, který je okamžitě rozeznatelný zejména díky nečekaně nízkým světlometům. Sportovní vzhled karoserie charakterizuje neobvyklá interakce mezi ostře řezanými liniemi táhnoucími se po celém boku, výraznými prolisy a svalnatou částí v oblastech nad podběhy kol. V kombinaci s plochou střešní linií vzniká výjimečně přitažlivá podoba kupé, jež nastavuje zcela nové standardy.
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé při pohledu z boku v městském prostředí.
Detailní pohled na laserové světlomety v přední části BMW řady 8 Coupé.

LASEROVÉ SVĚTLOMETY

LASEROVÉ SVĚTLOMETY

V režimu dálkových světel vykazují laserové světlomety BMW Laserlight dosvit až do vzdálenosti 600 metrů, což je téměř dvakrát tolik než v případě konvenčních světlometů. Lepší viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré detaily a označení BMW Laser taktéž podtrhují technologické standardy a sportovní naturel vozidla.
Detailní pohled na laserové světlomety v přední části BMW řady 8 Coupé.
Interiér BMW řady 8 Coupé.

INTERIÉR

INTERIÉR

Sportovní vůz z luxusního segmentu – moderní, puristický interiér nového BMW řady 8 Coupé dokazuje, že kontrasty se mohou navzájem perfektně doplňovat. Vysoce kvalitní materiály, inovativní technologie a výběr z mnoha různých barev a výbavových stupňů zajistí luxusní atmosféru a vysoce kvalitní dojem z interiéru i přes celkově výrazně sportovní charakter. Elegantní ovládací prvky i čisté designové linie směřují jedním směrem: stále vpřed. Tím je zdůrazněna maximální orientace na řidiče a interiéru je díky tomu propůjčena další dávka dynamiky. Skvělé podmínky pro čistou radost z jízdy.
Interiér BMW řady 8 Coupé.
Detailní pohled na multifunkční sedadla v BMW řady 8 Coupé čalouněná kůží Merino.

KŮŽE MERINO.

KŮŽE MERINO.

Něco pro každého. Kožené čalounění od BMW Individual využívá nejjemnější kůži Merino, která zaplní interiér unikátní příchutí luxusu. Na výběr máte z několika exkluzivních barevných kombinací od černé přes hnědou Cognac až po bílou Ivory White. Díky atraktivním kontrastům nového dvoubarevného čalounění si na své přijde každý závodník – i každý gentleman.
Detailní pohled na multifunkční sedadla v BMW řady 8 Coupé čalouněná kůží Merino.
Detailní pohled na skleněné prvky v interiéru BMW řady 8 Coupé.

SKLENĚNÉ PRVKY CRAFTED CLARITY.

SKLENĚNÉ PRVKY CRAFTED CLARITY.

S každým dalším objeveným detailem ještě neodolatelnější: elegantní skleněné prvky CraftedClarity dodávají sportovnímu interiéru jedinečný charakter, a to hlavně díky ostrým hranám a modrému barevnému tónu. Zdobí volič převodovky, ale i ovladač iDrive a taktéž tlačítko systému Start/Stop. Výsledkem je souhra mezi sportovním nádechem a jedinečným designem, který v sobě dosud nevídaným způsobem kombinuje sportovnost s elegancí.
Detailní pohled na skleněné prvky v interiéru BMW řady 8 Coupé.
Detailní pohled na M karbonovou střechu BMW řady 8 Coupé.

M KARBONOVÉ DÍLY.

M KARBONOVÉ DÍLY.

Dynamika v každém detailu: BMW řady 8 Coupé v sobě pod karbonovou střechou, jež vyzdvihuje speciální závodní charakter vozu, kombinuje nejvyšší výkon s vysokou kvalitou. M karbonový paket exteriéru dodává M sportovnímu paketu ještě vyšší úroveň dynamiky, a to zejména díky vizuálně zvýrazněným liniím difuzoru a koncovkám výfuku s dekorativním karbonovým elementem. Celkový dojem – se skutečným karbonovým zadním spoilerem, kryty přívodů vzduchu a zpětnými zrcátky – vás okouzlí, i když vůz bude stát na místě.
Detailní pohled na M karbonovou střechu BMW řady 8 Coupé.
Pohled na BMW řady 8 Coupé zezadu v noci v městském prostředí.

RYZÍ SÍLA. DOKONALÁ PŘESNOST.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

RYZÍ SÍLA. DOKONALÁ PŘESNOST.

Ryzí dynamika, ryzí zrychlení, ryzí vzrušení – díky zážehovému 8válci TwinPower Turbo s objemem 4,4 litru a výkonem 390 kW (530 k) posune otáčkoměr BMW řady 8 Coupé i řidičův pulz na limit v rekordním čase. Jedna velká pravda nade všechny ostatní: čím více zatáček, tím je zábavnější ho řídit. Luxusní sportovní vůz posunuje výkon a přesnost na novou úroveň hlavně díky jedinečným závodním prvkům. Pokud chcete, můžete zvolit i řadový vznětový 6válec TwinPower Turbo s hladkým chodem, který nabízí výkon 235 kW (320 k).
Pohled zezadu na BMW řady 8 Coupé v noci v městském prostředí.
Detailní pohled na kapotu motoru BMW řady 8 Coupé z ptačí perspektivy.

ZÁŽEHOVÝ 8VÁLEC TWIN POWER TURBO

ZÁŽEHOVÝ 8VÁLEC TWIN POWER TURBO

Extrémní výkon kombinovaný s vnitřním klidem: Zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo s objemem 4,4 litru a výkonem 390 kW (530 k) v BMW řady 8 Coupé vytváří unikátní fúzi maximální dynamiky a hospodárnosti. S točivým momentem 750 Nm nabízí osmiválec maximální radost z jízdy při každé cestě. Dvě variabilní turbodmychadla a vstřikovací tlak až 2500 barů dále optimalizují křivku výkonu a zároveň s tím zvyšují účinnost jednotky. A díky aktivnímu zvukovému systému zní motor přesně tak, jak pracuje.
Detailní pohled na kapotu motoru BMW řady 8 Coupé z ptačí perspektivy.
Tříčtvrteční pohled zezadu na BMW řady 8 Coupé v noci před městskou zástavbou.

VÝJIMEČNÁ DYNAMIKA.

VÝJIMEČNÁ DYNAMIKA

BMW řady 8 Coupé je důsledně navrženo pro jízdní dynamiku a sportovnost. Optimální trakci a jízdní stabilitu zajišťuje inteligentní pohon všech kol BMW xDrive s preferencí zadních kol v kombinaci s diferenciálem M Sport a sériově dodávanými kombinovanými pneumatikami. K tomu se přidává nižší světlá výška, značná tuhost karoserie a adaptivní M podvozek. Tím jsou splněny všechny předpoklady ideálního sportovního vozu. Volitelné elektromechanické aktivní stabilizátory zároveň snižují naklánění karoserie, takže umožňují v zatáčkách dosahovat nečekaně vysokých rychlostí.
Tříčtvrteční pohled zezadu na BMW řady 8 Coupé v noci před městskou zástavbou.
Detailní pohled na kokpit BMW řady 8 Coupé.

VŽDY NA ŠPIČCE

INOVACE

VŽDY NA ŠPIČCE

Vždy o jeden krok napřed: Ať už jde o bezpečnost nebo asistenční systémy, s inovativními technologiemi v novém BMW řady 8 Coupé budete vždy na úrovni doby. A díky průkopnickému systému obsluhy BMW Operating System 7.0 se navigování a interakce s komunikačními prvky stane ještě snadnější a individuálnější než kdy předtím.
Detailní pohled na kokpit BMW řady 8 Coupé.
Interiér BMW řady 8 Coupé s kontrolním displejem a BMW Live Cockpit Professional.

BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL.

BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL

BMW Live Cockpit Professional s navigačními funkcemi obsahuje vysoce kvalitní síť displejů, skládající se z dotykového informačního displeje s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 10,25ʺ a plně digitálního přístrojového panelu o úhlopříčce 12,3ʺ.
Interiér BMW řady 8 Coupé s kontrolním displejem a BMW Live Cockpit Professional.
Detailní pohled na interiér BMW řady 8 Coupé se zaměřením na středovou konzolu.

KONCEPT OBSLUHY

KONCEPT OBSLUHY

Není nutné zmiňovat, že nové BMW řady 8 Coupé v sobě plně integruje novou éru konektivity. Inovace jsou sdruženy pod názvem BMW Live Cockpit Professional: Síť vysoce kvalitních displejů se skládá z dotykové obrazovky s vysokým rozlišením a úhlopříčkou 10,25ʺ a plně digitálního přístrojového panelu s úhlopříčkou 12,3ʺ. Novinkou je i inovativní koncept obsluhy BMW Operating System 7.0: Díky intuitivnímu ovládání gesty, hlasem a dotykem nabízí mnoho možností individualizace všech displejů.
Detailní pohled na interiér BMW řady 8 Coupé se zaměřením na středovou konzolu.
Detailní pohled na interiér BMW řady 8 Coupé se zaměřením na volant.

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

ASISTENČNÍ SYSTÉMY

Vrcholný výkon vyžaduje neskutečnou ladnost: I proto je nové BMW řady 8 Coupé vybaveno inovativními asistenčními systémy sdruženými v paketu Driving Assistant Professional. Podporuje gentlemany při udržování dostatečné vzdálenosti a rychlosti, a současně udržuje vůz v pruzích a pomáhá mu, aby se vyhnul nehodám. Zároveň s tím varuje před hrozící srážkou, nárazem zezadu nebo kolizí s chodci, a dokonce poskytuje pomoc v krizových situacích.
Detailní pohled na interiér BMW řady 8 Coupé se zaměřením na volant.
Interiér BMW řady 8 Coupé s kontrolním displejem a Remote Software Upgrade.

REMOTE SOFTWARE UPGRADE

REMOTE SOFTWARE UPGRADE

Přejete si, aby vaše BMW mělo neustále nejnovější software? Se službou Remote Software Upgrade bude vaše BMW stále jako nové. Pohodlně, spolehlivě a bez stresu – a bez nutnosti návštěvy vašeho servisního partnera BMW. Aktualizace se instalují vzduchem, stejně jako u vašeho chytrého telefonu.
Interiér BMW řady 8 Coupé s kontrolním displejem a funkcí vzdálené aktualizace Remote Software Upgrade.
"BMW řady 8 Coupé znamená začátek nové kapitoly designového stylu BMW."
Adrian van Hooydonk, šéfdesignér BMW Group Design
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual z boku v nočním městském prostředí.

UNIKÁTNÍ V KAŽDÉM OHLEDU

BMW INDIVIDUAL

UNIKÁTNÍ V KAŽDÉM OHLEDU

Unikátní mezi individualisty: Výbava BMW Individual posiluje vzhled nového BMW řady 8 Coupé exkluzivními laky karoserie, koženými doplňky a elegantními lištami v interiéru.
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual z boku v nočním městském prostředí.
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual zepředu v nočním městském prostředí.

EXTERIÉR

EXTERIÉR

Gentleman nebo závodník? Vy rozhodujete. Můžete si vybírat z celé řady nových metalických laků od BMW Individual. Na výběr jsou například laky Dravit Grey, Aventurine Red, Almandine Brown či Tanzanite Blue. V kombinaci s exkluzivními koly z lehké slitiny budete vidět za každých okolností.
Statický záběr na BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual zepředu v nočním městském prostředí.
Interiér BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual.

INTERIÉR

INTERIÉR

Jedinečný, velmi sportovní nebo neuvěřitelně elegantní: interiér si dle svých představ navrhujete vy. Doplňky z jemného dřeva jsou dostupné v provedení Piano Black. Celokožené čalounění* z nejjemnější kůže Merino nabízí celou paletu barev od černé, přes hnědou Cognac, až po bílou Ivory White. A navíc, poprvé si můžete vybrat dvoubarevné čalounění interiéru, jako je Tartufo, Fiona Red nebo Night Blue v kombinaci s dynamickou černou.
Interiér BMW řady 8 Coupé s výbavou BMW Individual.
Mladá žena stojí před tyrkysovým pozadím.

PROGRESSIVE LUXURY

Luxusní třída BMW

PROGRESSIVE LUXURY

Luxusní třída BMW

Spotřeba paliva a emise CO₂

BMW 840d xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–6,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 164–160

BMW M850i xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,8–9,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 224–221

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu
a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto
vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2,
mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.

 

Více informací