BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire ze tříčtvrtečního pohledu z boku

THE 2

BMW M

DETAILY BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ: MODELY & VÝBAVA

První BMW M235i xDrive Gran Coupé nepřišlo proto, aby segment rozšířilo, ale aby ho vedlo. Získejte všechny informace o výjimečné jízdní dynamice, výkonném zážehovém 4válci M TwinPower Turbo a provokativním designu s typickými M prvky, které vás budou provázet celou cestou z exteriéru až do kokpitu zaměřeného na řidiče.

Více informací
THE 2DETAILY BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ: MODELY & VÝBAVA

  DESIGN.

  Prvky exteriéru a interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé.

  Uvnitř sportovní, zvenku atlet: BMW M235i xDrive Gran Coupé předvádí svou nekompromisní dynamiku v každém detailu. A to nejen díky M aerodynamickému paketu a exkluzivním M prvkům v barvě Cerium Grey. Výrazné detaily, jako například BMW maska ve tvaru ledvinek s mřížkami se strukturou sítě, koncovky výfukového systému a M zadní spoiler, dokreslují svalnaté tělo karoserie a kontury sportovního kupé. Další prvky jako M sportovní sedadla a M pedály dokreslují atmosféru interiéru a ukazují zaměření na maximální výkon.
  BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire ze tříčtvrtečního pohledu zezadu
  BMW maska chladiče s mřížkami ve tvaru sítě na BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire v detailním pohledu

  BMW maska chladiče s mřížkami ve tvaru sítě.

  BMW maska chladiče ve tvaru ledvinek s mřížkami ve tvaru sítě je kompletně lakovaná šedou barvou Cerium Grey a má propracovaný design vnitřních ploch. Tato motorsportem inspirovaná mřížkovaná maska propůjčuje přední části vozu hloubku a vysokou hodnotu.
  M specifický výfukový systém BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire při pohledu zezadu

  M specifický výfukový systém.

  M specifický výfukový systém s koncovkami na obou stranách vyniká minimálním zpětným tlakem a pomáhá motoru správně „dýchat“. Jeho výrazný zvuk, který dokresluje sportovní styl vozidla, lze ovládat pomocí integrované klapky výfuku. Vizuální specialitou jsou koncovky výfuku s nepravidelným tvarem v barvě Cerium Grey.
  M aerodynamický paket BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire při pohledu zpředu

  M aerodynamický paket.

  M aerodynamický paket s M specifickým předním nárazníkem, zadním nárazníkem a nástavci prahů vyzařuje čistou dynamiku a zdůrazňuje sportovní charakter vozu. Tyto prvky jsou v barvě karoserie a doplněné jsou komponenty v provedení Dark Shadow.
  M zadní spoiler BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire ze zadního pohledu

  M zadní spoiler.

  M zadní spoiler zdůrazňuje sportovní siluetu vozu a výrazně snižuje nechtěný vztlak. Tím, že generuje přítlak na zadní nápravě, dodává vozidlu lepší směrovou stabilitu.
  M sportovní sedadla v interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  M sportovní sedadla.

  M sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy, zvýšenými bočnicemi sedáku a výrazně tvarovanými opěradly nabízejí řidiči a spolujezdci vpředu účinnou oporu těla i v rychle projížděných zatáčkách. Navíc díky integrovanému nastavení šířky opěradla lze sedadlo individuálně přizpůsobit velikosti a proporcím těla.
  M kožený volant v kokpitu BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  M kožený volant.

  M kožený volant s multifunkčními tlačítky, logem M a integrovaným airbagem řidiče se vyznačuje tříramenným provedením. Jeho černou kůží Walknappa potažený věnec s černým obšíváním a tvarovanými ploškami pro palce nabízí přímý a sportovní pocit z řízení.
  Velurové podlahové koberce v interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Velurové podlahové koberce.

  Velurové podlahové koberce pro cestující vpředu a vzadu perfektně padnou do prostoru pro nohy, odpuzují špínu a jsou voděodolné. Ladí k barvě čalounění a zároveň chrání, usnadňují čištění a svým vzhledem posilují kvalitní vzhled interiéru.
  Obložení interiéru Illuminated Brooklyn v interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Obložení interiéru Illuminated Brooklyn.

  Obložení interiéru Illuminated Brooklyn s akcenty v provedení Triangle na palubní desce a dveřních panelech propůjčuje interiéru progresivní nádech s vysokým smyslem pro hodnotu. Třpytivý vzor diskrétně podsvícených povrchových úprav vytváří uvnitř vozu atraktivní a velmi příjemné prostředí.
  M bezpečnostní pásy v interiéru BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  M bezpečnostní pásy.

  M bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači tahu se vyznačují vetkaným detailem v podobě typické M trikolory a zdůrazňují vysoce kvalitní a sportovní prostředí v interiéru.
  Paket M Performance u BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire ze tříčtvrtečního pohledu z boku

  PAKET M PERFORMANCE.

  Paket M Performance ještě více zdůrazňuje sportovní potenciál vozu. Snížení hmotnosti výrazně zvyšuje jízdní dynamiku. Při pohledu zvenku jsou u paketu M Performance jasně patrné výrazné černé designové elementy a 18" M lehká kovaná kola.

  BMW M235i xDrive.

  Zážehový 4válec M TwinPower Turbo BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Zážehový 4válec BMW M TwinPower Turbo v BMW M235i xDrive Gran Coupé s výkonem 306 koní.

  Špičkový sportovec vyjadřující ryzí radost z jízdy: Zážehový 4válec BMW M TwinPower Turbo v BMW M235i xDrive je zásluhou nových pístů, většího turbodmychadla, optimalizovaného sání, výkonného systému chlazení a výfukového systému M Performance s aktivní klapkou mimořádně výkonný.

  JÍZDNÍ DYNAMIKA.

  Technologie pohonu a podvozku BMW M235i xDrive Gran Coupé.

  Absolutně špičkové výkony. S M sportovním řízením, 8stupňovou převodovkou Steptronic a M sportovním podvozkem model BMW M 235i xDrive Gran Coupé ve svém segmentu vjíždí přímo do rychlého pruhu. Díky výbavě Performance Control a prvkům, jako je inteligentní pohon všech kol BMW xDrive, se dynamika a boční zrychlení stávají ve všech rychlostech doslova hmatatelným zážitkem. V kombinaci s výkonným a zároveň extrémně hospodárným zážehovým 4válcovým motorem BMW TwinPower Turbo se snadno vymaní z davu a při každé jízdě nabídne výjimečnou suverenitu.
  M sportovní řízení BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  M sportovní řízení.

  M sportovní řízení s funkcí Servotronic zajišťuje přímé a agilní reakce, a přitom vyžaduje méně fyzické námahy při otáčení volantem. Řidič tak může ovládat vůz ještě přesněji a řízení nabízí výrazně optimalizovanou ovladatelnost, zejména při dynamické jízdě v zatáčkách.
  8stupňová převodovka Steptronic Sport BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Převodovka Steptronic Sport.

  Osmistupňová převodovka Steptronic Sport nabízí mimořádně sportovní řazení. V automatickém i manuálním režimu lze pro změny převodů používat řadicí páčky na volantu nebo volič převodovky – pro komfortní a pohodlnou jízdu nebo mimořádně dynamické svezení. V režimu SPORT a s pákou voliče v levé poloze S/M se řazení zaměřuje na maximální dynamiku.
  Inteligentní pohon všech kol xDrive BMW M235i Gran Coupé F44, detailní pohled na záď vozu

  xDrive.

  Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive plynule a proměnlivě rozděluje hnací sílu mezi přední a zadní kola s cílem zajištění maximální trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti v každé jízdní situaci. S cílem ještě vyšší agility elektronicky řízené rozdělování hnací síly mezi nápravy například vyrovnává přetáčivost nebo nedotáčivost v zatáčkách.
  M sportovní podvozek BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  M sportovní podvozek.

  M sportovní podvozek je snížený přibližně o deset milimetrů. Vyznačuje se také kratšími pružinami, tužšími tlumiči a rovněž tvrdšími stabilizátory. Tyto prvky společně přispívají k lepší trakci a menšímu naklánění karoserie, což umožňuje extrémně sportovní jízdní styl.
  BMW M235i xDrive Gran Coupé s adaptivním podvozkem

  Adaptivní podvozek.

  Adaptivní podvozek umožňuje přizpůsobit charakteristiku tlumičů jízdní situaci a kombinuje jízdní komfort s dynamikou s maximální možnou bezpečností. Prostřednictvím voliče jízdních režimů Driving Experience Control můžete volit mezi režimy COMFORT a SPORT.
  M sportovní brzdy na BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 v metalické barvě Black Sapphire

  M sportovní brzdy.

  M sportovní brzdy s vícepístkovými třmeny v tmavě modré barvě Dark Blue a s M logem poskytují výjimečný brzdný účinek. Jsou přizpůsobeny extrémnímu dynamickému potenciálu a zároveň umožňují výrazně dynamičtější jízdní styl a vynikající brzdný výkon na mokrém povrchu.
  BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 se systémem Performance Control v metalické barvě Black Sapphire ze tříčtvrtečního pohledu zpředu

  Performance Control.

  Systém Performance Control zasahuje do jízdy kontrolovaným brzděním hnacích kol na vnitřní straně zatáčky. Díky tomu se přenese více točivého momentu na vnější kola, a tím automobil přirozeně směřuje do zatáčky. Zlepšuje se tím obratnost a směrová stabilita.

  ASISTENČNÍ SYSTÉMY A KOMFORTNÍ FUNKCE.

  Inovativní asistenční systémy a technologické prvky v BMW M235i xDrive Gran Coupé.

  BMW M235i xDrive Gran Coupé do nejmenšího detailu předvádí technologický pokrok. Inovativní asistenční systémy jako couvací asistent vám pomáhají při jízdě, zatímco osobní digitální asistent BMW Intelligent Personal Assistant posunuje komunikaci mezi řidičem a vozidlem na novou úroveň. Digitální klíč přináší díky možnosti odemknout či zamknout vůz pomocí chytrého telefonu vyšší úroveň komfortu.

  BMW M235i xDrive Gran Coupé s BMW ConnectedDrive a BMW Personal Copilot F44 interiér
  BMW Intelligent Personal Assistant BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

  BMW Intelligent Personal Assistant.

  “Hey BMW. Who are you?” Nebylo by úžasné, kdyby vaše BMW bylo zároveň vaším osobním asistentem? S pomocí služeb BMW Intelligent Personal Assistant komunikujte se svým BMW. Zná vás, každým dnem se zlepšuje a pomáhá v nejrůznějších situacích. Navíc si můžete vybrat vlastní aktivační slovo. Vysvětlí vám vše o vašem vozidle a pomůže vám vaše BMW lépe poznat.
  Zprávy BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

  Zprávy.

  Nechte si na cestách přečíst zprávy, které vás skutečně zajímají. S funkcí News, která je součástí aplikací BMW, si můžete vybrat, zda chcete ve voze poslouchat zprávy z oblasti politiky, obchodu, sportu nebo jiných oblastí. Na základě vašich preferencí dostanete personalizované aktualizace zpráv, které vám vůz přečte.
  Digitální klíč BMW M235i xDrive Gran Coupé v metalické barvě Snapper Rocks Blue (modrá) F44

  Digitální klíč.

  Proč s sebou brát klíč, když máte svůj chytrý telefon s operačním systémem Android? Digitální klíč nebo klíčová karta vám umožní zamknout a odemknout vaše BMW a dokonce i nastartovat motor bez fyzického klíče. Pro chytrý telefon se systémem Android ho lze stáhnout s použitím aplikace BMW Connected a sdílet jej s rodinou a přáteli.
  Integrace Amazon Alexa Car BMW M235i xDrive Gran Coupé

  Integrace Amazon Alexa Car.

  „Alexo, přidej do nákupu čaj.“ „Alexo, zahraj mi písničku od Pink.“ Se službou Amazon Alexa Car Integration je používání hlasové služby ve vašem voze snadné, stejně jako jste zvyklí z vašeho domu. Odpovědi Alexy jsou zobrazeny na kontrolním displeji vozidla ve formě vizuální zpětné vazby.
  Integrace chytrých telefonů BMW M235i xDrive Gran Coupé

  Integrace chytrých telefonů.

  Proč být při jízdě ve vašem BMW bez funkcí vašeho chytrého telefonu, když ho můžete obsluhovat obvyklým způsobem? S funkcí integrace chytrých telefonů vaše vozidlo podporuje Apple CarPlay a Android Auto s pomocí bezdrátového spojení mezi vaším chytrým telefonem a vozidlem. To vám umožňuje pohodlné používání běžných funkcí a různých aplikací přímo ve vozidle.
  Parkovací asistent BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

  Parkovací asistent.

  Parkovací asistent usnadňuje parkování. Couvací kamera poskytuje lepší výhled do prostoru za vozidlem. Funkce aktivní kontroly vzdálenosti nabízí vyšší úroveň ochrany před poškozeným, které by při parkování mohlo vzniknout. Parkovací asistent vozidlo sám zaparkuje, a to buď podélně nebo příčně k ulici a z podélných míst dokáže i vyjet. Couvací asistent vám pomůže při couvání, například v úzkých uličkách.
  Systém aktivního udržování rychlosti s funkcí Stop&Go v BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Systém aktivního udržování rychlosti.

  Aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop&Go udržuje v rychlostech mezi 30 a 160 km/h předem stanovenou vzdálenost od vozidla vpředu, v dopravních kolonách dokáže zastavit a opět se rozjet. Asistent rychlostních limitů umožní předat aktuální hodnotu rychlostního omezení systému udržování rychlosti. Upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí detekuje stojící vozidla, chodce a cyklisty.
  Ruční omezovač rychlosti BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

  Ruční omezovač rychlosti.

  Manuální omezovač rychlosti umožňuje použít rychlostní omezení detekované asistentem rychlostních limitů, případně systémy pro udržování rychlosti, včetně provedení s brzdnou funkcí. Protože není nutné neustále kontrolovat a porovnávat rychlost jízdy a aktuální rychlostní limity, zpříjemní jízdu například na dálnicích a rychlostních silnicích.
  Bezpečnostní paket Driving Assistant BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 interiér

  Driving Assistant.

  Bezpečnostní paket Driving Assistant obsahuje kamerové systémy upozornění na nebezpečí kolize s brzdnou funkcí, ukazatel rychlostních limitů s indikací zákazu předjíždění a systém varování při opuštění jízdního pruhu. A navíc systém radarů pro varování před projíždějícími vozidly při couvání, systém varování při změně jízdního pruhu a systém prevence nárazu zezadu.

  Spotřeba paliva a emise CO₂.

  • BMW M235i xDrive Gran Coupé:
   Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 7,1–6,7
   Emise CO2 v g/km (kombinované): 162–153

   Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

   Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2, mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.