BMW řady 8 Gran Coupé, dynamický záběr z boku, inspiruje

THE 8

BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

Když se dynamika protne s luxusem, výsledkem je něco jedinečného: BMW řady 8 Gran Coupé je dechberoucí čtyřdveřový sportovní vůz s velkorysým pocitem z prostoru. Jeho design je estetika ve své nejvíce vzrušující podobě. Zavádí zcela nový designový jazyk pro luxusní sportovní vozy, který přináší nespoutanou sílu a působivou agilitu. BMW řady 8 Gran Coupé naplňuje tento nekompromisní sportovní příslib každým ujetým metrem. Jakmile temperamentní motor vyšle otáčkoměr do nových sfér, stejným způsobem vyletí také tep cestujícím na všech čtyřech sedadlech a v neodolatelně exkluzivním a zároveň působivém sportovním prostředí.

BMW M850i xDrive Gran Coupé:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10
Emise CO2 v g/km (kombinované): 229

Více informací
THE 8BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  SPORTOVNOST V NOVÉ VRCHOLNÉ PODOBĚ

  BMW řady 8 Gran Coupé, design sportovního vozu

  SPORTOVNÍ BEZ KOMPROMISU

  DESIGN EXTERIÉRU BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  Dynamické sportovní kupé s charakterem: designový styl BMW řady 8 Gran Coupé s fascinující estetikou je novou interpretací luxusního sportovního vozu. Od sportovně pojaté přední části vozu přes splývající siluetu kupé až po osobitě navrženou záď. Tento dechberoucí design s precizními tvary a mohutnými proporcemi ohromuje od prvního pohledu.

  BMW řady 8 Gran Coupé, jízdní dynamika

  VÝKONNÁ AGILITA

  VÝKONY SPORTOVNÍHO AUTOMOBILU V PODÁNÍ BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  Hospodárné zážehové motory BMW TwinPower Turbo BMW řady 8 Gran Coupé a dokonale sladěné komponenty pohonu a podvozku jsou zárukou nezapomenutelných jízdních zážitků. Koneckonců, tento sportovní automobil je rychlý, výkonný a extrémně agilní, v každé situaci reaguje s absolutní suverenitou, a přesto má vždy rezervy. Ať už v městském provozu, na dálnici nebo při jízdě po klikaté silnici: BMW řady 8 Gran Coupé má odpověď na všechno. A to takovou, která zaručuje maximální radost z jízdy.

  BMW řady 8 Gran Coupé, design výbavy interiéru

  RADOST Z JÍZDY NA ČTVRTOU

  SPORTOVNÍ JÍZDA PRO ČTYŘI PASAŽÉRY V BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  V BMW řady 8 Gran Coupé si maximální radost z jízdy mohou vychutnat čtyři cestující. To proto, že dva cestující v extrémně prostorné zadní části sedí v mimořádně pohodlných kožených sedadlech s jedinečným charakterem. Příjemný způsobem obklopují těla cestujících a nabízejí vynikající oporu těla i při dynamických průjezdech ostrými zatáčkami. Tím zvyšují tep všem čtyřem cestujícím.

  BMW řady 8 Gran Coupé, panoramatická skleněná střecha

  VELKORYSE DIMENZOVANÉ PROSTŘEDÍ

  PROSTORNOST BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  V zadní části BMW řady 8 Gran Coupé si dva dospělí vychutnají působivé místo pro hlavu a nohy a současně velkorysý pocit prostornosti. Dokonce i na dlouhých cestách je tak zajištěn nejvyšší komfort a dokonalé uvolnění. Volitelná panoramatická skleněná střecha tento zážitek z prostoru a svobody navíc posiluje tím, že uvnitř vozu nabízí jedinečný výhled a prosvětlenou atmosféru.

  BMW řady 8 Gran Coupé ztělesňuje fascinující automobil v jeho nejexkluzivnější a nejsportovnější podobě. Zde se setkává mimořádná dynamika s moderním luxusem.
  Domagoj Dukec, šéfdesignér BMW
  BMW řady 8 Gran Coupé, design luxusního sportovního vozu

  VZRUŠUJÍCÍ ESTETIKA NA ČTVRTOU

  VZRUŠUJÍCÍ ESTETIKA NA ČTVRTOU

  BMW řady 8 Gran Coupé je ohromující čtyřdveřový sportovní vůz, který v této třídě převrátil designový styl naruby. Muskulaturní a precizní tvary kapoty odkazují na potenciál, který se nachází pod ní. Stejně inspirativně je tvarovaná souhra ploch bočních panelů a plynulá silueta kupé. Ta přechází ve výraznou záď s mohutnými boky, které poukazují na nespoutanou sílu i ve chvíli, kdy automobil stojí. Zadní okno je vsazeno mezi dvě ploutvičky, jež plynule přecházejí do víka zavazadlového prostoru – to je exkluzivní detail, který je běžně k vidění pouze u ručně vyráběných automobilů.
  BMW řady 8 Gran Coupé, design luxusního sportovního vozu
  BMW řady 8 Gran Coupé, prostor na zadních sedadlech

  ABSOLUTNÍ VOLNOST POHYBU

  ABSOLUTNÍ VOLNOST POHYBU

  BMW řady 8 Gran Coupé nabízí v zadní části překvapivě velkorysý prostor, což u sportovního automobilu nebývá zvykem. Dlouhý rozvor a zvýšená linie střechy vytvářejí mnoho místa a cestujícím vzadu nabízejí mimořádně velký prostor pro hlavu a nohy. Cestování v luxusně sportovním kupé nemůže být pohodlnější.
  BMW řady 8 Gran Coupé, prostor na zadních sedadlech
  BMW řady Gran Coupé, charakter sportovního vozu na zadních sedadlech

  PRVOTŘÍDNÍ USPOŘÁDÁNÍ SEDADEL

  PRVOTŘÍDNÍ USPOŘÁDÁNÍ SEDADEL

  Cestující vzadu v BMW řady 8 Gran Coupé si dopřávají prvotřídní komfort mimořádně pohodlných kožených sedadel se sportovním tvarem a charakterem individuálních sedadel. Cestujícím nabízejí příjemný, tělo obepínající pocit, a tím i vynikající boční oporu těla i při dynamické jízdě. Každou cestu v zadní části vozu promění v působivou motoristickou radost.
  BMW řady Gran Coupé, charakter sportovního vozu na zadních sedadlech
  BMW řady 8 Gran Coupé, Panoramatická skleněná střecha s velkými skleněnými plochami

  SVĚTLO. VZDUŠNOST. LUXUS

  SVĚTLO. VZDUŠNOST. LUXUS

  Je-li otevřená, volitelná panoramatická skleněná střecha v BMW řady 8 Gran Coupé přivádí čerstvý vzduch, a je-li zavřená, nabízí atmosféru prostoupenou světlem a ještě luxusnější pojetí prostornosti. Otevírá se a zavírá plně automaticky a je vybavena funkcí posunu a vyklápění. V případě intenzivního slunečního svitu lze zatáhnout elektricky poháněnou sluneční roletku.
  BMW řady 8 Gran Coupé, Panoramatická skleněná střecha s velkými skleněnými plochami

  OSOBITÝ LUXUS SE SPORTOVNÍM CHARAKTEREM

  Interiér BMW řady 8 Gran Coupé každým svým detailem vyzařuje individuální luxus a zároveň dává zřetelně najevo své ambiciózní sportovní záměry. Kvalitní kožené čalounění působí mimořádně exkluzivně, všechny materiály špičkové kvality doplňuje dokonalá povrchová úprava. V kombinaci s mistrovským zpracováním se BMW řady 8 Gran Coupé vyznačuje moderním a prvotřídním interiérem se špičkovým komfortem a mimořádně velkorysou úrovní prostornosti.
  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru, čalounění
  BMW řady 8 Gran Coupé, skleněné povrchy CraftedClarity
  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru zadní části
  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru, kokpit
  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru, čalounění

  EXKLUZIVNÍ SEZENÍ

  Volitelná multifunkční sedadla v BMW řady 8 Gran Coupé lze přizpůsobit nastavením sklonu opěradla a bederní opěrky a ručním nastavením sklonu sedáku tak, aby odpovídala osobním preferencím. Sedadla jsou čalouněna nejexkluzivnější kůží, jako je například jemné dvoubarevné kožené čalounění BMW Individual Merino v provedení Ivory White/Night Blue (bílá/modrá) s elegantním kontrastním prošíváním.

  BMW řady 8 Gran Coupé, skleněné povrchy CraftedClarity

  NEJKVALITNĚJŠÍ DETAILY

  Vysoce kvalitní detaily, jako leskle černé obložení interiéru BMW Individual, exkluzivní obšívání a galvanizované povrchy na ovládacích prvcích, dodávají interiéru luxusní šarm. Volitelné, ručně vyráběné skleněné povrchy CraftedClarity zdobí volič převodovky, ovladač iDrive a tlačítko Start/Stop. Tento doplněk propůjčuje vysoce kvalitnímu interiéru výjimečnou sílu přitažlivosti, což platí také pro osvětlenou číslici 8 na voliči převodovky.

  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru zadní části

  INDIVIDUÁLNÍ SVOBODA

  Středová konzola BMW řady 8 Gran Coupé je v celé své délce potažena exkluzivní kůží a plynule pokračuje až k zadním sedadlům. Zdůrazňuje individuální uspořádání zadních sedadel a nabízí cestujícím možnost vytvořit si vlastní příjemné klima. Díky integrovanému ovládání si automatickou klimatizaci a vyhřívání sedadla může každý cestující nastavit individuálně.

  BMW řady 8 Gran Coupé, design interiéru, kokpit

  SPORTOVNÍ A LUXUSNÍ PROSTŘEDÍ

  Sportovní kokpit BMW řady 8 Gran Coupé vyzařuje jedinečnou eleganci a jednoznačné zaměření na řidiče. Díky intuitivnímu konceptu ovládání nejnovější generace máte vždy k dispozici relevantní informace, zatímco M kožený volant s řadicími páčkami umožňuje mít vše pod kontrolou. Všechny povrchy, tlačítka a ovládací prvky vyzařují prvotřídnost a stylovým způsobem dotvářejí luxusní prostředí.

  BMW řady 8 Gran Coupé, jízdní dynamika xDrive

  NEKOMPROMISNÍ ZÁŽITKY Z JÍZDY

  NEKOMPROMISNÍ ZÁŽITKY Z JÍZDY

  Předpokládané vzrušení: díky inovativním komponentům pohonu a podvozku nabízí BMW řady 8 Gran Coupé nejvyšší úroveň sportovnosti. 8stupňová převodovka Steptronic Sport umožňuje mimořádně sportovní změny převodových stupňů, zatímco Adaptivní M podvozek zajišťuje sebejistou dynamiku na každém povrchu. Integrální aktivní řízení s natáčením zadní nápravy, které dále přispívá k ovladatelnosti vozu, snižuje námahu při otáčení volantem a zvyšuje jízdní stabilitu a komfort, zejména při rychlé jízdě zatáčkami. Inteligentní systém pohonu všech kol xDrive navíc zajistí maximální trakci a jízdní stabilitu. Nízké těžiště a vysoká tuhost karoserie vytvářejí skutečnou radost z jízdy.
  BMW řady 8 Gran Coupé, jízdní dynamika xDrive
  BMW řady 8 Gran Coupé, zážehový osmiválec BMW TwinPower Turbo

  PULZNÍ AKCELERÁTOR

  PULZNÍ AKCELERÁTOR

  Zážehový motor BMW TwinPower Turbo o objemu 4,4 litru a výkonu 390 kW (530 k) vyšle ručičku otáčkoměru i tep řidiče rychle do výšin. Výkonný, dvakrát přeplňovaný motor s točivým momentem 750 Nm rozjede BMW M850i xDrive Gran Coupé z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Jedná se o hodnoty, které jsou obvykle vyhrazeny závodním vozům. Důvodem je množství komponentů pocházejících ze světa motorsportu. Dvoukomorová turbodmychadla například zvyšují výkon a přinášejí ohromující dynamiku, kterou rázně podtrhuje plnohodnotný zvuk osmiválcového motoru, z něhož budete mít husí kůži.
  BMW řady 8 Gran Coupé, zážehový osmiválec BMW TwinPower Turbo
  BMW řady 8 Gran Coupé, zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo

  OHROMUJÍCÍ VÝKON

  OHROMUJÍCÍ VÝKON

  Nově vyvinutý zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo s objemem 3,0 litru a výkonem 250 kW (340 k) poskytuje působivý výkon a vysokou hospodárnost při nízké hmotnosti. Díky točivému momentu 500 Nm poskytuje pohonná jednotka v BMW 840i s akcelerací z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy maximální radost z jízdy. Jak při zrychlování v přímce, tak i při jízdě zatáčkami. Zásluhou svého sametově hladkého běhu nabízí motor také sebevědomý zážitek z kultivované jízdy na dlouhých cestách, kde ho doprovází inspirativní šestiválcový baryton a nízká spotřeba paliva.
  BMW řady 8 Gran Coupé, zážehový 6válec BMW TwinPower Turbo

  LUXUS, KTERÝ PŘEDSTIHL SVOJI DOBU

  INOVATIVNÍ TECHNOLOGIE V BMW ŘADY 8 GRAN COUPÉ

  Užijte si pokrok s každým metrem: BMW řady 8 Gran Coupé nastavuje nová měřítka nejen na silnici, ale také z hlediska inovativních technologií. Počínaje nejnovějším konceptem personalizované obsluhy, přes pohodlné ovládání hlasem asistentem BMW Intelligent Personal Assistant až po částečně automatizovanou jízdu: inovativní digitální služby a asistenční systémy v tomto luxusně sportovním voze dělají z každé cesty ještě více osobní a uvolněnou záležitost. Tím posouvají radost z jízdy na zcela novou úroveň.
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Intelligent Personal Assistant
  BMW řady 8 Gran Coupé, režimy Experience Modes
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Live Cockpit Professional

  BMW LIVE COCKPIT PROFESSIONAL

  BMW Live Cockpit Professional je personalizovaný koncept obsluhy a soubor displejů tvořený plně digitálním přístrojovým panelem, kontrolním displejem s vysokým rozlišením ve středovém panelu a Head-Up Displejem ve vašem zorném poli. Pomocí dotykové funkce, gest, ovladače iDrive nebo hlasu zásluhou BMW Intelligent Personal Assistant můžete vše obsluhovat plně v souladu s vašimi osobními preferencemi.

  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Intelligent Personal Assistant

  BMW INTELLIGENT PERSONAL ASSISTANT

  Moderní vozidla jsou stále složitější. Tak proč nepřijmout pomoc od osobního asistenta? BMW Intelligent Personal Assistant vás podpoří během jízdy s vaším BMW řady 8 Gran Coupé, ať už se jedná o navigování, zábavu nebo jiné funkce vozidla. Stručné zvolání „Hej BMW“ je vše, co potřebujete k tomu, abyste mohli začít komunikovat s asistentem BMW Intelligent Personal Assistant. Chcete-li ho lépe poznat, zeptejte se: „Hej BMW, kdo jsi?“. Aktivační oslovení můžete změnit zvoláním: „Hej BMW, změň aktivační oslovení.“

  BMW řady 8 Gran Coupé, režimy Experience Modes

  REŽIMY EXPERIENCE MODES

  Režimy Experinces Modes umožní přizpůsobit interiér vozu BMW řady 8 Gran Coupé tak, aby odpovídal aktuální náladě. Tři individuální režimy Expressive, Wellbeing a Executive vám nabízejí dokonale sladěnou souhru funkcí interiéru, jako je klimatizace, vyhřívání sedadel, osvětlení a hudba. Tím stimuluje smysly posádky a má pozitivní vliv na celkový komfort. Pro ještě větší radost z jízdy jednoduše řekněte: „Hej BMW, aktivuj režim Expressive.“ Vyzkoušejte si to.

  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Driving Assistant Professional

  DRIVING ASSISTANT PROFESSIONAL

  Volitelný Driving Assistant Professional pomáhá udržovat zvolenou vzdálenost, rychlost a jízdní pruh a také umí předcházet kolizím. Systém vibracemi do volantu například varuje před nechtěnými změnami jízdních pruhů. Rovněž se stará o to, že vaše BMW řady 8 Gran Coupé automaticky zabrzdí, pokud se příliš přiblížíte k vozidlu jedoucímu vpředu nebo k chodci ve vozovce. Kromě toho vás varuje před vozy přijíždějícími z boku, které je obtížné vidět, a usnadňuje vyjetí z parkovacího místa. Kromě toho systém v případě nouze pomůže se zastavením vozidla.

  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Individual tříčtvrteční pohled zepředu
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Individual tříčtvrteční pohled zezadu
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Individual kokpit
  BMW řady 8 Gran Coupé, BMW Individual čalounění stropu
  BMW řady 8 Gran Coupé, výbava interiéru BMW Individual

  BMW INDIVIDUAL – VÝRAZ INDIVIDUÁLNÍHO STYLU

  Dodejte BMW řady 8 Gran Coupé svůj vlastní osobní charakter. Exkluzivní prvky výbavy z programu BMW Individual nabízejí velké množství jedinečných povrchových úprav s velkolepými duhovými nebo třpytivými efekty, jako například metalická barva karoserie modrá Tanzanite Blue, která dodává luxusnímu sportovnímu vozu jedinečný vzhled. Nádherný interiér dále zdobí nejjemnější kožené čalounění špičkové kvality s kompletně ručně čalouněnými sedadly, množstvím barevných odstínů a jemným kontrastním prošíváním. Jedním z příkladů je jemné kožené čalounění BMW Individual Merino Ivory White (bílá) s kontrastními prvky v provedení Tartufo. Sportovní a luxusní prostředí doplňuje exkluzivní leskle černé obložení interiéru BMW Individual a antracitové čalounění stropu BMW Individual.

  Mladá žena stojí před tyrkysovým pozadím

  POZNEJTE MODERNÍ LUXUS

  BMW LUXUSNÍ TŘÍDA

  POZNEJTE MODERNÍ LUXUS

  BMW LUXUSNÍ TŘÍDA

  Spotřeba paliva a emise CO₂

  BMW M850i xDrive Gran Coupé:
  Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 10
  Emise CO2 v g/km (kombinované): 229

  Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu
  a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

  Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto
  vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2,
  mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.


  Více informací