MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.

BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

BMW M Performance

MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.

BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

MÁ VŠECHNO: SÍLU I DUŠI.BMW X5 M50d: 381 k, 280 kW.

Inženýři BMW M zúročili u modelu BMW X5 M50d své zkušenosti a vytvořili dokonalou interakci mezi pohonným ústrojím, propracovaným podvozkem a vnějším designem. Konečným výsledkem jejich práce je automobil M Performance, který nabízí fascinující spojení čisté dynamiky, komfortu a všestrannosti. Vůz nekompromisně spojuje kvality modelů BMW X se závazkem k výkonným modelům BMW M GmbH. Tím vytváří vlastní, velmi specifickou třídu.


Technické údaje BMW X5 M50d:
Spotřeba paliva (kombinovaná): 6,6 l/100 km
Emise CO2 (kombinované): 173 g/km

Design

M PERFORMANCE DESIGN MODELU BMW X5 M50d.

Vzhled nového BMW X5 M50d je tvořen nejen exkluzivními doplňky M Performance, ale také vybranými komponenty M sportovního paketu. Specifické otvory pro přívod vzduchu na krajích předního nárazníku dodávají automobilu třídy Sports Activity Vehicle ještě působivější vzhled. Nezaměnitelný podpis divize M GmbH je zřejmý také v dokonalé souhře všech součástí tohoto automobilu M Performance, u něhož jsou optická a technická řešení nekompromisně zaměřena na dynamický projev.

EXKLUZIVNÍ PRVKY BMW X5 M50d.

Sebejisté BMW X5 M50d vyniká jedinečným vzhledem. Díky řadě detailů, mezi něž patří kryty vnějších zrcátek vyvedené v šedé barvě Ferric Grey a logo M v tmavém chromu, společně s dalšími prvky aerodynamického paketu taktéž v šedé Ferric Grey, je zcela nepřehlédnutelné. Koncovky výfukového systému ve tvaru lichoběžníků mají povrchovou úpravu černého chromu. Označení modelu v tmavém chromu umocňuje blízké spojení s M GmbH, které je zřetelné i v interiéru. Řidiči a spolujezdci jsou vítáni prahovými lištami s označením modelu. Každé zařazení rychlostního stupně přitahuje pozornost na volič 8stupňové převodovky Steptronic Sport, kde se nachází elegantní logo M.

VZNĚTOVÝ ŘADOVÝ 6VÁLEC M PERFORMANCE TWIN POWER TURBO.

Motor kombinuje přímé vstřikování paliva common rail a unikátní technologii třístupňového přeplňování s variabilní geometrií lopatek. Mezi charakteristické vlastnosti této výkonné jednotky patří extrémně spontánní odezva, vysoký točivý moment i v nízkých otáčkách a široké pásmo využitelných otáček.


Charakteristika motoru přináší sebejisté dynamické vlastnosti – s mohutným točivým momentem 740 Nm a maximálním výkonem 280 kW (381 k) trvá akcelerace z 0 na 100 km/h pouhých 5,3 s. Skvělý výkon jde ruku v ruce s kombinovanou spotřebou paliva pouze 6,6 l/100 km a emisemi CO2 pouze 173 g/km. Tím je zaručen zcela jedinečný poměr dynamiky a hospodárnosti. Inovativní síla BMW v praxi.

M PERFORMANCE JÍZDNÍ DYNAMIKA BMW X5 M50d.

Koncept jízdní dynamiky byl u BMW X5 M50d navržen hlavně s ohledem na výkon. Cílem bylo ještě zvýšit radost z jízdy, a zachovat přitom jedinečný komfort a inspirativní všestrannost. Pokaždé, když automobil vyjíždí ze zatáčky, je cítit vysoká úroveň obratnosti a přesnosti i perfektní sladění jednotlivých komponentů pohonu a podvozku. Inženýři BMW M GmbH pomocí výrazných úprav optimalizovali podvozek a charakteristiku řízení tohoto exkluzivního vozu třídy Sports Activity Vehicle až do nejmenších detailů.

 • Více sportu: Adaptivní M podvozek

  Adaptivní M podvozek zajišťuje, že obratnost typická pro BMW X5 je u modelu BMW X5 M50d dále posunuta směrem ke sportovnímu zážitku. Ve výbavě figurují i prvky jako Dynamic Damping Control a vzduchové odpružení zadní nápravy, přičemž celek je vyladěný přímo pro sportovní jízdní projev. Mezi výhody patří nejen precizní ovladatelnost, ale i skvělá charakteristika jízdního projevu.

 • Více agility: Adaptivní podvozek Dynamic

  BMW X5 M50d je vybaveno adaptivním podvozkem Dynamic, díky němuž dosahuje maximální možné úrovně obratnosti, přesnosti a příčné dynamiky. Specificky nastavené systémy Dynamic Performance Control a Dynamic Drive zajišťují ještě neutrálnější chování a v zatáčkách omezují boční náklon karoserie.

 • Více trakce: BMW xDrive

  BMW X5 M50d je standardně vybaveno inteligentním pohonem všech kol BMW xDrive s funkcí Performance Control, díky němuž dosahuje jedinečné úrovně jízdní dynamiky, agility a trakce. Ať už je povrch silnice jakýkoliv, Sports Activity Vehicle precizně reaguje na každou změnu směru téměř bez nutnosti korekcí volantem. Pro dosažení jízdní dynamiky typické pro vozidla M Performance byl systém navržen tak, aby přenášel více točivého momentu na zadní nápravu.

Steptronic

8STUPŇOVÁ PŘEVODOVKA STEPTRONIC SPORT.

Sílu BMW X5 M50d přenáší na kola 8stupňová převodovka Steptronic Sport, která je dodávána v rámci standardní výbavy. Specifická M Performance úprava programů řazení byla citlivě přizpůsobena výkonnostnímu potenciálu motoru. Páčky řazení na volantu dovolují sportovní změnu rychlostních stupňů. Převodovka je vybavena funkcí Launch Control, která zajišťuje optimální zrychlení za všech okolností. Kompaktní stavba převodovky, její nízká hmotnost a dokonalá souhra s funkcí Auto Start Stop přispívají k výraznému snížení spotřeby paliva a emisí výfukových plynů.

RODINA M PERFORMANCE.

Precizně vypilovaný design, dokonalý pohon, intenzivní jízdní dynamika. Automobily M Performance ztělesňují tuto trojici vlastností. Tyto exkluzivní vozy od BMW M GmbH spojují to nejlepší z jednotlivých modelových řad s dynamickými geny vozů BMW M. Tím vytvářejí svou vlastní třídu.

Intenzivnější radost z jízdy.

Seznamte se s kompletní nabídkou automobilů M Performance.

Spotřeba paliva a emise CO₂.

 • Uvedené hodnoty spotřeby paliva a emisí jsou měřeny legislativní metodikou dle NEDC (New European Driving Cycle).

  Údaje pro spotřebu paliva, emise CO2 a spotřebu elektrické energie závisí na vybraném rozměru kol a pneumatik. Spotřeba paliva je stanovena na základě evropského jízdního cyklu (ECE).

  Jízdní dosah závisí na mnoha faktorech, zejména na: osobním chování řidiče, zvolené trase, povětrnostních podmínkách, používání topení/chlazení a klimatizace.

  Další informace o oficiální spotřebě paliva a specifických emisích CO2 u nových osobních automobilů lze najít ve „Směrnici pro spotřebu paliva a emise CO2 u nových osobních automobilů“, která je k bezplatně dispozici na adrese DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Německo nebo u všech BMW Autorizovaných dealerů.