BMW řady 8 Coupé, tříčtvrteční statický pohled zpředu s detailním záběrem na kapotu motoru.

THE 8

BMW ŘADY 8 COUPÉ

THE 8BMW ŘADY 8 COUPÉ

LINIE A VÝBAVA

Linie a možnosti výbavy pro BMW řady 8 Coupé

BMW řady 8 Coupé

BMW řady 8 Coupé v sobě se suverénní lehkostí spojuje sportovnost a eleganci, a tím vytváří neodolatelně přitažlivý celek. Komplexní výraz dynamiky a kvality vytváří mnoho exkluzivních detailů v interiéru a exteriéru, stejně jako maximální úroveň poskytovaného komfortu.

BMW řady 8 Coupé, výbava

BMW řady 8 Coupé v sobě se suverénní lehkostí spojuje sportovnost a eleganci, a tím vytváří neodolatelně přitažlivý celek. Komplexní výraz dynamiky a kvality vytváří mnoho exkluzivních detailů v interiéru a exteriéru, stejně jako maximální úroveň poskytovaného komfortu.

  • Exteriér

  • Interiér

M sportovní paket

M sportovní paket dodává vozu dynamický výraz. Přední nárazník, boční nástavce prahů a zadní nárazník s vložkou difuzoru v metalické barvě Dark Shadow zostřuje vzhled exteriéru, a přitom současně zlepšuje aerodynamiku a agilitu. Jízdní dynamiku na maximum umocňují prvky jako M sportovní podvozek a M kola z lehké slitiny.

BMW 8 Series Coupé, M Sport package

M sportovní paket dodává vozu dynamický výraz. Přední nárazník, boční nástavce prahů a zadní nárazník s vložkou difuzoru v metalické barvě Dark Shadow zostřuje vzhled exteriéru, a přitom současně zlepšuje aerodynamiku a agilitu. Jízdní dynamiku na maximum umocňují prvky jako M sportovní podvozek a M kola z lehké slitiny.

  • Exteriér

  • Interiér

DESIGN

Design BMW řady 8 Coupé

Fascinující pohled: BMW řady 8 Coupé svým luxusním vzhledem vyzařuje sportovnost a vrcholnou touhu vítězit. Každý designový prvek, jako například aktivní klapky masky chladiče, M karbonová střecha a exkluzivní skleněné prvky Crafted Clarity, kombinují komfortní prvky s dynamickou elegancí tohoto luxusního sportovního vozidla.
BMW řady 8 Coupé, metalická barva Barcelona Blue, tříčtvrteční pohled zezadu.
BMW řady 8 Coupé, detailní pohled na přední část, lamely masky chladiče a Air Breather.

Aktivní klapky masky chladiče

Aktivní klapky masky chladiče otevírají a zavírají průduchy vzduchu k chladiči podle toho, jaké mají motor, brzdy a jednotka klimatizace nároky na chlazení. Zároveň s tím snižují pohyblivé lamely v zavřené poloze odpor vzduchu, takže zlepšují aerodynamiku.
BMW řady 8 Coupé, detailní pohled na přední světla, BMW Laserlight.

BMW Laserlight

V režimu dálkových světel vykazují laserové světlomety BMW Laserlight dosvit až do vzdálenosti 600 metrů, což je téměř dvakrát tolik než v případě konvenčních světlometů. Lepší viditelnost ve tmě výrazně zvyšuje bezpečnost. Modré detaily a označení BMW Laser taktéž podtrhují technologické standardy a sportovní naturel vozidla.
BMW řady 8 Coupé, pohled z ptačí perspektivy, M karbonová střecha.

M karbonová střecha

Součástí konceptu inteligentní lehké konstrukce je M karbonová střecha, která výrazně pomáhá snižovat hmotnost vozidla. Skládá se z karbonem vyztuženého plastu (CFRP) a je o 800 g lehčí než standardní střecha. Díky tomu je těžiště vozidla posunuto směrem k zemi a dochází ke zlepšení jízdní dynamiky.
BMW řady 8 Coupé, Galvanic Cerium Grey, kryty zpětných zrcátek.

Prvky exteriéru

Prvky exteriéru, mezi něž patří kryty zpětných zrcátek, loga, koncovky výfuku, panely průduchů Air Breather, maska chladiče a její lamely, jsou vyvedeny v kontrastní barvě k laku Galvanic Cerium Grey. Harmonicky zapadají do celkově dynamického vzhledu a zdůrazňují sportovní vzhled vozidla.
BMW řady 8 Coupé, multifunkční sedadla.

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu

Multifunkční sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu nabízejí komplexní možnosti nastavení a výjimečný komfort sezení a bezpečnost. Sedadla lze optimálně přizpůsobit osobním požadavkům i díky elektricky nastavitelné šířce opěradla, variabilní bederní opěrce a možnosti manuálního nastavení hloubky sedáku.
BMW řady 8 Coupé, kokpit, nepřímé osvětlení.

Nepřímé osvětlení

Nepřímé osvětlení pomocí celé řady LED světel vytváří uvnitř vozu příjemnou světelnou atmosféru a při jízdě v noci dodává interiéru speciální pocit prostornosti. Barvy, úroveň svitu a barevná schémata lze individuálně nastavit. Výbava obsahuje osvětlení kontur a schránky ve dveřích a zároveň i světelné linky na středové konzole.
BMW řady 8 Coupé, volič převodovky, skleněné prvky CraftedClarity.

Skleněné prvky CraftedClarity

U výbavy CraftedClarity jsou volič převodovky, ovladač iDrive a tlačítko Start/Stop ručně vyrobeny z krystalického skla.
BMW řady 8 Coupé, detailní pohled na sedadlo, rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino Cognac.

Rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino Cognac

Rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino Cognac, černá barva interiéru.

JÍZDNÍ DYNAMIKA

Jízdní dynamika BMW řady 8 Coupé

Sílu a dynamický potenciál vidí u BMW řady 8 Coupé každý. Díky výkonným sportovním motorům BMW TwinPower Turbo, extrémně přesným jízdním vlastnostem a exkluzivním prvkům ze světa automobilových závodů, jako je M sportovní diferenciál, neexistují limity nabízené ryzí luxusní radosti z jízdy.
BMW řady 8 Coupé, pohled shora, zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo.

Zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo

Zážehový 8válec BMW TwinPower Turbo kombinuje dvě turbodmychadla s plně variabilním ovládáním ventilů Valvetronic a přímé vstřikování paliva High-Precision Injection. Dosahuje nejvyššího výkonu 390 kW (530 k) a maximálního točivého momentu 750 Nm. Obě turbodmychadla jsou umístěna prakticky mezi hlavami válců.
BMW řady 8 Coupé, pohled shora, vznětový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo.

Vznětový řadový 6válec BMW TwinPower Turbo

Nová generace vznětového řadového 6válce BMW TwinPower Tuwbo nabízí působivý přenos výkonu a zároveň vyniká příkladnými hodnotami spotřeby paliva. To vše je výsledkem kombinace turbodmychadla s variabilní geometrií a přímého vstřikování paliva common rail.
BMW řady 8 Coupé, detailní pohled na středovou konzolu, převodovka Steptronic Sport.

Převodovka Steptronic Sport

8stupňová převodovka Steptronic Sport nabízí sportovní změny rychlostních stupňů, a to buď automaticky, nebo manuálně pomocí voliče nebo páček řazení. To pro komfortní nebo dynamický způsob jízdy. V režimu SPORT a s voličem převodovky umístěným v levé pozici S/M dochází k maximálně sportovnímu způsobu řazení.
BMW řady 8 Coupé, pohled zezadu, označení BMW xDrive.

BMW xDrive

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive hladce a variabilně distribuuje točivý moment mezi přední a zadní nápravu s cílem dosažení maximální trakce, jízdní dynamiky a bezpečnosti za každé situace. Inovativní propojení s regulačními systémy umožňuje celou řadu nastavení – od orientace na trakci až po maximálně sportovní jízdní dynamiku.
BMW řady 8 Coupé, jízdní záběr z ptačí perspektivy, Integrální aktivní řízení.

Integrální aktivní řízení

Integrální aktivní řízení kombinuje v závislosti na úhlu natočení volantu proměnný převod řízení s aktivním řízením zadních kol. V nižších rychlostech se zadní kola natáčejí opačně, než přední. Tím se usnadňuje manévrování a zlepšuje agilita. Od rychlostí přibližně 60 až 80 km/h se zadní kola natáčejí stejným směrem jako přední. Tím se zvyšuje stabilita a zlepšuje komfort.
BMW řady 8 Coupé, boční pohled na brzdový kotouč, modře lakované M sportovní brzdy.

M sportovní brzdy

M sportovní brzdy mají čtyřpístkové třmeny vpředu a jednopístkové plovoucí třmeny vzadu lakované modrou barvou s logem M. Jsou vybaveny velkými brzdovými kotouči, zaručujícími mimořádný brzdný účinek.
BMW řady 8 Coupé, pohled zezadu od země, koncovky výfuku a zadní kola.

M sportovní diferenciál

M sportovní diferenciál optimalizuje trakci a jízdní stabilitu při změnách jízdních pruhů, při akceleraci ve výjezdech ze zatáček, zatáčení ve vysokých rychlostech nebo na silnicích s různým povrchem. Trakce je optimalizována pomocí elektronicky ovládaného zařízení, které snižuje rozdíly otáček mezi zadními koly.
BMW řady 8 Coupé, BMW sDrive.

BMW sDrive

Systémem sDrive jsou vybaveny modely BMW, u nichž je hnací síla přenášena pouze na jednu nápravu. Pro modely s motorem umístěným podélně to znamená pohon zadních kol. Optimální rozložení hmotnosti, propracovaná technika podvozku a precizní naladění všech regulačních systémů jsou zárukou působivé dynamiky a trakce.

INOVACE

Inovace BMW řady 8 Coupé

Ještě rychlejší a ještě intuitivnější: Inovativní asistenční systémy a konektivita BMW řady 8 Coupé prošlapávají cestu do nové éry ryzí radosti z jízdy. A už dnes díky svému snadnému ovládání a použití průkopnických komunikačních systémů zajišťují, že si jízdu ještě víc užijete.
BMW řady 8 Coupé, interiér, kontrolní displej.
BMW řady 8 Coupé, kokpit, volant s přístrojovým panelem.

BMW Live Cockpit Professional

Součástí BMW Live Cockpit Professional s navigačním systémem jsou dva mimořádně kvalitní displeje. Kontrolní dotykový displej o úhlopříčce 10,25" doplňuje digitální přístrojový panel o úhlopříčce 12,3". BMW operační systém 7 lze ovládat také dotykovým ovladačem iDrive Touch.
Více informací
BMW řady 8 Coupé, kokpit, BMW Operating System 7.0.

BMW Operating System 7

Inovativní koncept ovládání s BMW operačním systémem 7 umožňuje ještě snadnější a intuitivnější obsluhu funkcí vozu pomocí řeči, dotykového displeje a ovladače iDrive. Z toho důvodu byla vylepšena funkčnost ovladače iDrive. Takže například menu s aplikacemi lze nyní zvolit přímo.
Více informací
BMW řady 8 Coupé, Driving Assistant Professional.

Driving Assistant Professional

Driving Assistant Professional přináší větší míru komfortu a bezpečnosti v krizových nebo monotónních dopravních situacích. Kromě funkcí obsažených ve výbavě Driving Assistant zahrnuje také asistent řízení a udržování v jízdním pruhu s rozšířenými funkcemi, asistent změny jízdního pruhu, asistent nouzového zastavení a rovněž funkci zabraňující nechtěnému opuštění jízdního pruhu s ochranou před bočním nárazem.
Více informací
BMW řady 8 Coupé, kontrolní displej s Connected Command

Connected Command

Chcete se soustředit pouze na jízdu? Přenechte svým spolucestujícím obsluhu některých funkcí. S funkcí Connected Command je to jednoduché. Pomocí aplikace BMW Connected se můžete se svými spolucestujícími podělit o obsluhu zábavních funkcí vozu nebo navigace, stejně jako jim zpřístupnit důležité funkce klimatizace.
Více informací
BMW řady 8 Coupé, kontrolní displej s Concierge Service

Concierge Service

Bude zítra v Římě svítit slunce? Kdy mi letí letadlo? Služba Concierge Service je připravena pomoci s cestováním a může poskytnout odpověď na jakýkoliv druh dotazu. A nezáleží na tom, zda jde o rezervaci místa v restauraci, hotelu nebo kině. Dokonce tuto službu můžete využít i pro placení. Služba Concierge Service je připravena kdekoliv a kdykoliv.
Více informací
BMW řady 8 Coupé kontrolní displej s Caring Car

Caring Car

Chcete přijet svěží? Chcete potlačit stres? S funkcí Caring Car to není problém. Stačí dát pokyn „Hey, BMW. I´m tired“ nebo „Hey, BMW. I´m feeling stressed,“ a BMW Inteligentní osobní asistent aktivuje program vitalizace nebo relaxace, který cílenou souhrou různých funkcí v interiéru navodí odpovídající atmosféru stimulující všechny smysly.

Spotřeba paliva a emise CO₂

BMW 840d xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 6,2–6,1
Emise CO2 v g/km (kombinované): 164–160

BMW M850i xDrive:
Spotřeba paliva v l/100 km (kombinovaná): 9,8–9,7
Emise CO2 v g/km (kombinované): 224–221

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly stanoveny podle Nařízení Evropského parlamentu
a Rady (ES) č. 715/2007 ve znění platném v době schválení typu vozidla. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení.

Hodnoty jsou již založené na nové metodice WLTP (Worldwide Harmonized Light Vehicles Test Procedure). U těchto
vozidel, se pro účely daní nebo jiných poplatků souvisejících s vozidly, které se (mimo jiné) zakládají na hodnotě emisí CO2,
mohou lišit hodnoty CO2 od hodnot zde uvedených.


Více informací